Ισοθερμικά.

Αυτά που μας κρατάνε ασφαλείς
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 07:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Στην εκδήλωση φορούσα και εγώ και ενα μπουφάν the north face , ηταν τέλεια, αλλά .... Άλλο στην μηχανή πάνω.
Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από argy »

Μετά από τόσα χρόνια αγορών, και επειδη την εχω πατησει πολλες φορες,καλώς ή κακώς
ακολουθώ πιστά το δόγμα "ότι πληρώνεις παίρνεις"...
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από Ritsman »

Ρε πιο μπουφαν?! Εγω εβαλα το ισοθερμικο με σκοπο να καβαλησω, πρωτη φορα πανω στο μοτο και εμεινα ευχαριστημενος κρινοντας με το κρυο που εφαγα στο Κορωπι στα χερια και στα ποδια

παιδια ο κορμος σώζεται λιγο πολυ.... με τα χερια δεν υπαρχει καμια σωτηρια
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 13:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από panosduc »

Το οτι πληρωνεις παιρνεις πολλες φορες πλεον δεν υσχυει.....
Προσωπικα εχω παρει ισοθερμικα εσωτερικα γαντακια, μπαλακλαβα[CUBO].ζωνη μεσης, απο τα lidl.Και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.
Ισοθερμικες μπλουζες κ για τα ποδια πηρα απο τον τζωρτζοπουλο νομιζω.
Οχι ομως των 100 που εκαναν τα νταινες.Το θεωρω ολιγον του ματς να δωσω τοσα για μια μπλουζα που γραφει στην ετικετα απλα dainese.
Βεβαια μου εκανα μια τετοια δωρο,κ μπορω να πω ....ηταν καλη.Αλλα κ μια φθηνοτερη ιδιας τεχνολογιας πυστευω ιδιο αποτελεσμα θαχει πανω κατω.
Τελος ....η περισσοτερη θερμοτητα του σωματος χανετε απο τα ακρα....χερια-ποδια[δαχτυλα].
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
sakisketc
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:35
Gender: Male

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από sakisketc »

http://www.fc-moto.de/Rukka-Outlast-Lon ... AhUu8P8HAQ" onclick="window.open(this.href);return false;
παιδια το συγκεκριμενο ισχυριζεται οτι ισοσταθμιζει τη θερμοκρασια του σωματος και σε κρυο και σε ζεστη ωστε να διατηρεις την ιδια θερμοκρασια και το χειμωνα και το καλοκαιρι.Αν διαβασετε και την περιγραφη θα καταλαβετε..στα 100 ευρω το σετακι απλα πιστευω οτι αξιζει πολυ περισσοτερο σε σχεση με ενα απλο ισοθερμικο που ειναι μονο για το χειμωνα.
Επισης αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση συμφωνα και με κριτικες απο Site που διαβασα ειναι οτι δεν ιδρωνεις ακομα και οταν μπεις σε εσωτερικο χωρο για μεγαλο χρονικο διαστημα
(το χειμωνα)...
με ψηνει πολυ να το "τσιμπησω" παντως...
Αργύρης1098s
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Παρ 01 Ιαν 2016, 21:00
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: BMWR80GSVespaVM2,VB1

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από Αργύρης1098s »

Ειχα απαρει ισοθερμικα προν πολλα χρονια της SubZero...ειχε τρεις κλιμακες για τη ζεστη κι εγω λεω...ε...στην Ελλαδα ειμαι..ποσο κρυο να εχει πια...ας παρω την πρωτη κ πιο light σκαλα...
Ενταξει...με εχουν εξυπηρετησει αφανταστα και σε εκτος μηχανης πεζοπορειες και ταξειδια χειμωνα σε κρυες Βορρειες χωρες...ιδιως χωρις τα ισοθερμικα του παντελονιου...θα ειχα γινει πολλες φορες Αρχαιος απο το κρυο...
Ομως...
Πανω στη μηχανη με τρελο κρυο...διαπιστωσα, οτι φορωντας τη φορμα, που εχει αρκετα σημειες με ελαστικο υφασμα κι οχι δερμα..την ακους λιγακι, αφου περναει ο αερας μεσα...αρα..για μεγιστο αποτελεσμα προτεινω πρωτα μονωση απο πανω απο το παντελονο, να μην περναει ο αερας πρωτα..μετα, το ισοθερμικο κανει τη δουλεια του....

Ακομη...μια τρομερη λυση, αλλα επιφοβη μολις βγαλει λιγη ζεστη...οι σαλοπετες του σκι...παιδια...εκανα μια φορα ταξειδι φορωντας τις...πα πα...μιλαμε...ανεση..δεν καταλαβα τιποτα...και πουλοβερακι μεσα και επισης μπουφαν σκι...και ιδιο γαντακι...μονο παραπονο τα ποδια κι αυτο λογω απλης καλτσας....
Οταν ομως μπηκα στο καραβι, απλα ψηθηκα....
Αλλα στο δρομο πασας...
TO LIVE IS TO RIDE IS TO LIVE..[background=][/background]
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 21:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από multi89 »

Αργύρης1098s έγραψε:Ειχα απαρει ισοθερμικα προν πολλα χρονια της SubZero...ειχε τρεις κλιμακες για τη ζεστη κι εγω λεω...ε...στην Ελλαδα ειμαι..ποσο κρυο να εχει πια...ας παρω την πρωτη κ πιο light σκαλα...
Ενταξει...με εχουν εξυπηρετησει αφανταστα και σε εκτος μηχανης πεζοπορειες και ταξειδια χειμωνα σε κρυες Βορρειες χωρες...ιδιως χωρις τα ισοθερμικα του παντελονιου...θα ειχα γινει πολλες φορες Αρχαιος απο το κρυο...
Ομως...
Πανω στη μηχανη με τρελο κρυο...διαπιστωσα, οτι φορωντας τη φορμα, που εχει αρκετα σημειες με ελαστικο υφασμα κι οχι δερμα..την ακους λιγακι, αφου περναει ο αερας μεσα...αρα..για μεγιστο αποτελεσμα προτεινω πρωτα μονωση απο πανω απο το παντελονο, να μην περναει ο αερας πρωτα..μετα, το ισοθερμικο κανει τη δουλεια του....

Ακομη...μια τρομερη λυση, αλλα επιφοβη μολις βγαλει λιγη ζεστη...οι σαλοπετες του σκι...παιδια...εκανα μια φορα ταξειδι φορωντας τις...πα πα...μιλαμε...ανεση..δεν καταλαβα τιποτα...και πουλοβερακι μεσα και επισης μπουφαν σκι...και ιδιο γαντακι...μονο παραπονο τα ποδια κι αυτο λογω απλης καλτσας....
Οταν ομως μπηκα στο καραβι, απλα ψηθηκα....
Αλλα στο δρομο πασας...
Βαζω κι εγω πανω απο τα δέρματα ρουχα του snowboard και με t shirt μεσα απο το μπουφαν και δεν καταλαβαίνω τπτ.... μεσα στην πόλη ρουχα του snowboard με το σκουτερ και τα κανονικα μου απο μεσα και ειμα παλι πασάς! Σαν τα ρουχα του snow τπτ
Αργύρης1098s
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Παρ 01 Ιαν 2016, 21:00
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: BMWR80GSVespaVM2,VB1

Re: Ισοθερμικά.

Δημοσίευση από Αργύρης1098s »

Εννοειται...ski/snowboard/βουνο...τα σπαει για ανεση και ζεστη...απλα απο μεσα θελει κ μια αρματωσια για προστασια...

:cool: :cool: :cool: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
TO LIVE IS TO RIDE IS TO LIVE..[background=][/background]
Απάντηση