Shoei XR1100 - NXR

Αυτά που μας κρατάνε ασφαλείς
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

Ειμαι σε αναζητηση για κρανος αλλα θελω μια βοηθεια να ξεκινησω..
Μετα απο 7-8 με XR 1000 παλι απο shoei θα ξεκινησω την ερευνα χωρις να αποκλειω αλλα.

Για το XR 1100 διαβασα εντελως αντιθετες αποψεις αλλοι λενε τα καλυτερα αλλοι τα χειροτερα. (εκει μαλλον πιστευω οτι ισχυει το "πως θα σου κατσει")

Εαν καποιος πηγε απο το 1000 στο 1100 η NXR θα βοηθουσε η γνωμη του. (θορυβος, οπτικο πεδιο, αερισμος κλπ)
Σε αναζητηση που εκανα εδω δεν μου εβγαλε τιποτα για το NXR, εαν καποιος το εχει ας μας πει δυο λογια.

Θα ελεγα και το qwest γιατι λενε καλα λογια αλλα ειδα οτι δεν εχει πληρως αφαιρουμενο εσωτερικο αλλα μονο τα μαγουλα οπως το XR 1000 και δεν θα ηθελα ξανα μια τετοια διαδικασια..
Άβαταρ μέλους
kavadias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2015, 15:54
Gender: Male
Other: KTM 690 Enduro

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από kavadias »

2 κολλητοί πήγαν από XR1000 σε 1100..

γενικές τους εντυπώσεις, μικροβελτιώσεις στα σημεία, όχι τίποτα ουάου, σε φάση αν σου κάνε το 1000, το 1100 είναι το ίδιο με μικροβελτιώσεις.

πχ. στο 1000 το πίνλοκ όταν είσαι σκυφτός σε κλιπονάτο, η γραμμή του πινλοκ πέφτει ακριβώς εκεί που κοιτάς και σου σπάει τα @@. Στο 1100 μεγάλωσε η ζελατίνα και το πινλοκ και λύθηκε mostly το πρόβλημα.

Σε γενικές γραμμές και οι 2 ήταν ευχαριστημένοι με το 1100 αλλά το αγόρασαν για αντικατάσταση γιατί το 1000 τους έκλεισε 6ετία + Για αναβάθμιση προφανώς και δεν αξίζει.
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

Οχι δεν ειναι για λογους αναβαθμισης αλλα αντικαταστασης, κοντευει 8αετια το δικο μου...
Ναι... τωρα το ειδα 7-8 ειχα γραψει.. ηθελα να γραψω χρονια..

Αλλα νομιζω πως το NXR ειναι ο αντικαταστατης του 1100 γιατι αλλιως ονομαζεται RF1200, ευρωπη το λενε NXR γι'αυτο και ρωταω για εκεινο.
Άβαταρ μέλους
kavadias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2015, 15:54
Gender: Male
Other: KTM 690 Enduro

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από kavadias »

εμένα μ' αρέσει το NXR αυτό τρελά:

Εικόνα

αλλά είναι και απλησίαστο :whistling:
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 17:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από indianos »

kavadias έγραψε:εμένα μ' αρέσει το NXR αυτό τρελά:

Εικόνα

αλλά είναι και απλησίαστο :whistling:
δηλαδη?
Image
Άβαταρ μέλους
kavadias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2015, 15:54
Gender: Male
Other: KTM 690 Enduro

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από kavadias »

τα NXR έχουν €500-600 στο ebay

και τα XR1100 κανά €300άρι
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Xenokratis »

480 αν δε κανω λαθος πηρα της γυναικας...με τη νεκροκεφαλη κ το τριανταφυλλο
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 17:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από indianos »

το ΝΧR ειναι απο τις top κυκλοφοριες της Shoei
Image
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 17:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από indianos »

Xenokratis έγραψε:480 αν δε κανω λαθος πηρα της γυναικας...με τη νεκροκεφαλη κ το τριανταφυλλο
ΝΧR?
Image
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Xenokratis »

το nxr δεν ειναι ο αντικαταστατης του XR1100?? και στο υοσα το λενε εξαρ1200??


γιεπ....καλα τα λεω...η 480 η 520...αλλα αν θυμαμαι καλα σκαρτα 500εκανε

http://www.automotoracing.com/shoei-nxr ... elmet.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

Οχι rf 1200 λεγετε. Ετσι νομιζω και εγω οτι ειναι ο αντικαταστατης του 1100 αλλα για καποιο λογο εχουν την ιδια τιμη στα ελληνικα καταστηματα και πωλειται παραλληλα με το 1100.
Χωρις να εχω δοκιμασει κανενα ακομη λεω να ξεκινησω με αυτα τα δυο..
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

kavadias έγραψε:εμένα μ' αρέσει το NXR αυτό τρελά:

Εικόνα

αλλά είναι και απλησίαστο :whistling:
Αυτο να ειναι nxr η rf 1200?
Στο τζωρτζοπουλο παντως δεν υπαρχει βλεπω.

Εαν και δειχνει για ματ οποτε σημαδια με το παραμικρο.
Ωραιο ομως πολυ.
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

RF1100 = XR1100, RF η ονομασία του για την Αμερικάνικη αγορά, XR για την ΕυρωπΕϊκη.
Αντίστοιχα και τα RF1200/NXR το οποίο είναι και ο αντικαταστάτης του προηγουμενου μονΔέλου (RF1100/XR1100).

RF 1200 = Οναμασία για την Αμερικανικη αγορά, NXR για την Ευρωπαϊκή.

nNTILANDEN, προσωπικά, το XR1100 ειναι το χειρότερο κράνος που έχω φορέσει σε γυμνό καθώς Α) είχε την τάση να ανασηκώνεται μετα τα 120km/h, Β) έτρωγες μυγακι κερασμενο απο την Shoei καθώς σιτα...δεν υπηρχε στην περιοχη του αεραγωγού του σαγονιού Γ) παρα τους αεραγωγούς του, αέρα δεν έμπαζε και Δ) δεν το λες και ήσυχο...

Απίστευτα υπερτιμημένο κράνος (λαμβάνοντας και το αρχικο του budget/τιμή).

Τα καλύτερα κράνη που έχω φορέσει σε naked ηταν τα X-spirit 2 (βράχος στα πολλα Km/h και headchecks αλλά...πολλά τα φράγκα λαμβάνοντας υπόψιν ολα τα - του) και το Grid της AGV το οποίο...εσυ ησουν που έριχνες μπούφλες στον αέρα (και οχι το αντίθετο) και απο αερισμό...air-condition κανονικά... ;) Επίσης, πιο ήσυχο απο το πιο "τουριστικο" ΧR1100.

Επίσης, η ποιότητα των μαξιλαρακίων στα Τζασπάν (Shoei)...Και στα 2 (Xspirit2/XR1000)..."κάθησαν" μετα απο 1 χρόνο μόλις με τα γνωστά αποτελέσματα - στο Suomy Vandal μου, μετα απο 3 χρονια χρήσης είναι ακομα ωσάν την 1η μέρα (περίπου).

Δασμούς/εισαγωγή πληρώκεις (περισσότερο) στα Japan, εγω προσωπικά δεν τους ξανα-αφηνω φράγκα, έχει πολλές Ευρωπαϊκές εταιρίες που βγάζουν κρανάρες - ρίξε μια ματιά και στο X-lite X802, Suomy SR sport -απίθανες κραναρες (αν σου κάθονται καλά στο κεφάλι) και σε μικρότερο budget έτσι ? Το HJC RPHA 10+ λένε επίσης οτι είναι καλό και αυτό (οχι Ευρωπαϊκό)...

Υπόψιν, αν πας για το NXR ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑ καθώς έχει πολύ πιο διαφορετική εφαρμογή σε σχέση με το XR1100 :hibye:
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

God is An Astronaut έγραψε:RF1100 = XR1100, RF η ονομασία του για την Αμερικάνικη αγορά, XR για την ΕυρωπΕϊκη.
Αντίστοιχα και τα RF1200/NXR το οποίο είναι και ο αντικαταστάτης του προηγουμενου μονΔέλου (RF1100/XR1100).

RF 1200 = Οναμασία για την Αμερικανικη αγορά, NXR για την Ευρωπαϊκή.

nNTILANDEN, προσωπικά, το XR1100 ειναι το χειρότερο κράνος που έχω φορέσει σε γυμνό καθώς Α) είχε την τάση να ανασηκώνεται μετα τα 120km/h, Β) έτρωγες μυγακι κερασμενο απο την Shoei καθώς σιτα...δεν υπηρχε στην περιοχη του αεραγωγού του σαγονιού Γ) παρα τους αεραγωγούς του, αέρα δεν έμπαζε και Δ) δεν το λες και ήσυχο...

Απίστευτα υπερτιμημένο κράνος (λαμβάνοντας και το αρχικο του budget/τιμή).

Τα καλύτερα κράνη που έχω φορέσει σε naked ηταν τα X-spirit 2 (βράχος στα πολλα Km/h και headchecks αλλά...πολλά τα φράγκα λαμβάνοντας υπόψιν ολα τα - του) και το Grid της AGV το οποίο...έριχνες σύ μπούφλες στον αέρα και απο αερισμό...air-condition κανονικά... ;)

Ναι το ιδιο λεμε για τις ονομασιες usa=rf europe=xr/nxr γιαυτο και ειπα μηπως ειναι ο αντικαταστατης του 1100.
Αυτο μαυρο χρυσο ομως δεν το εχει ο τζωρτζοπουλος οποτε γιαυτο ειπα μηπως ειναι για το αμερικα οποτε να ειναι το rf1200
Με προβληματιζεις με αυτα που λες παντως για το 1100.
Εχεις δοκιμασει ποτε το 1000? Με το 1000 παντως δεν εχω αυτα που λες παρα μονο ενα θεμα με τον αερισμο, εχω παρατηρησει οτι δουλευει με αρκετη κλιση.
Με προβληματιζεις..
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Ntinlanden έγραψε:
Ναι το ιδιο λεμε για τις ονομασιες usa=rf europe=xr/nxr γιαυτο και ειπα μηπως ειναι ο αντικαταστατης του 1100.
Αυτο μαυρο χρυσο ομως δεν το εχει ο τζωρτζοπουλος οποτε γιαυτο ειπα μηπως ειναι για την αμερικα οποτε ειναι το rf1200
Με προβληματιζεις με αυτα που λες παντως για το 1100.
Εχεις δοκιμασει ποτε το 1000? Με το 1000 παντως δεν εχω αυτα που λες παρα μονο ενα θεμα με τον αερισμο, εχω παρατηρησει οτι δουλευει με αρκετη κλιση.
Με προβληματιζεις..
Ntin, γυμνό έχεις αδερφέ μου βλέπω...

Κοιτά, φυσικά, ολα τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις και στην ολη εξίσωση μπάινουν και άλλοι παράγοντες όπως μεγεθος faring/bikini fairing, μεγεθος/διαστασεις αναβάτη, μέγεθος κελύφους του εκάστοτε κράνους κτλπ κτλπ...
Επίσης, εμενα με έχουν βολέψει πολυ περίσσότερο τα full racing κρανη τα οποία - θεωρητικά - δεν θα έπρεπε να λειτουργούν σωστά σε naked για...ευνοητους λόγους, ελα ομως ντε που με το X-spirit 2 π.χ εκανες headcheck με 150+km/h και ολα good (ή, οταν έγλυφες ντεποζιτο σε ευθεία) ενώ αμα επιχειρούσες να κάνεις το ίδιο με το ΧR1100...ηταν σαν να έτρωγες κροσέ απο cave-troll (αυτα του Tolkien).
Πολύ πιο σταθερό σε όλες τις συνθήκες το Xspirit2 με λίγα λόγια, το ίδιο και το AGV Grid που ανέφερα και πριν (συν του οτι αυτό έμπαζε και αέρα 10 φορές καλύτερα απο το X-spirit2 το οποίο κόστιζε τα 2πλασια+ λεφτά)...

Γενικά το ξέρεις, τα κράνη μοτοσυκλετών...είναι λίγο φάση συμβιβασμού, κοινώς, δεν μπορείς να τα έχεις όλα, καποιο θα υπερτερεί παντα σε σχέση με κάποιο άλλο και το αντίθετο...

Παράδειγμα, τώρα έχω ενα X-lite X-603 το οποίο είναι απίστευτο απο αποψη ποιότητας-τιμής : φοβερά ποιοτικά μαξιλαράκια, αερισμό να φάνε και οι αρκούδες, (αρκετά) ήσυχο, φοβερό και πανεύκολο σύστημα προσθαφαίρεσης ζελατίνας, καλοί διακόπτες αλλά...στα πολλά Km/h που αρχίζεις να γλύφεις ντεπόζιτο...headshake αρκετό συν του οτι σε πιο ορθια στάση μετα τα 120km/h έχει και αυτο την τάση να ανασηκώνεται (σαν το XR1100 π.χ) - πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει με το X-802 π.χ καθώς και μικρότερο είναι το κέλυφος του, και καλύτερη αεροδυναμική έχες (racing κρανος γαρ)...

Ανάλογα με τις απαιτήσεις σου, διαλέγεις και παίρνεις :)

ΥΓ : Οχι, το 1000 δεν το έχω φορέσει/δοκιμάσει
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

Ακριβο πολυ το x spirit και αγωνιαρικο κρανος. Γλυκοκοιαζα το schuberth sr1 γιατι το εχουν σε προσφορα τα μονοχρωμα 450€ απο κανα 700€+ που εχει αλλα και αυτο στην ιδια κατηγορια ειναι..
Θελω κατι ποιο sport touring..
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 07:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Για μονστερ μακρυα απο το 1100, δεν κανει για γυμνα, :hibye: :hibye:
Image
Άβαταρ μέλους
red lizard
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4137
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 15:25
Gender: Male
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από red lizard »

και αυτο ζαχαρωνω αλλα :angry3: νο μανι ακομα

http://motogiga.gr/product/683/3455/shoei-nxr-terminus" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 13:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από panosduc »

ειχα το xr1000 πριν καμποσο καιρο.δεν μου εκατσε καλα αυτο το κρανος.ασε που ...στα πολλα ανασυκωνετε και εκει ειναι που τα παιρνεις στο κρανιο.... :angry3: το πουλησα αβλεπη και δοκιμασα arai και εκει εμεινα μεχρι σημερα.ασε που το ενα arai το εκανα και crash test me kammia 100αρα μετοπικη.μετα απο αυτο...παλι arai ξαναπηρα. :hibye:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Xenokratis »

panosduc έγραψε:.............και δοκιμασα arai και εκει εμεινα μεχρι σημερα.ασε που το ενα arai το εκανα και crash test me kammia 100αρα μετοπικη.μετα απο αυτο...παλι arai ξαναπηρα. :hibye:
Οσο και να παλευω να μου κάτσει στο κεφάλι shoei...ΔΕ με καθεται σε λέω..τοσο αντικειμενικά στο λέω!!

Το ΝXR ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟ κρανος απο το 1100 και σε ζυγισμα στο κεφαλι και σε φασαρια και σαν εφαρμογή (στη κεφάλα μου). για εξαερισμο δε μπορω να πω ακομα γιατι 1ον δε τοχω φορεσει πανω απο 15-20χμλ και 2ον ακομα δεν ειναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!! Και μην ακούσω αηδιες για γραμμάρια...κτλ....τα 1550+ του Arai απλως δεν φαίνονται και δε τα καταλαβαινεις παρα μονο οταν τα κουβαλας στο χερι! Εκει οντως το Shoei ειναι πιο αλαφρυ!! το πως κουμπώνω στο Αραι....δεν εχω κουμπώσει ουτε σε Shoei, X-lite, HJC,Scorpion, Agv, Suomy......και πέραν τουτων...μετα το στουκι με 200 με τα πλαστικά του Γιάννη.....χωρις να λεω μεγάλα λόγια...πάλι Arai θα πάρω!!!
:whistling:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

terminus tc 9...
Το εχει δει κανεις απο κοντα αυτο?
Μου κανει για ματ χρωμα με οτι συνεπαγεται αυτο...
Εχω αρρωστησει..
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από tesla »

το 1100 εχει αεροδυναμικη τουβλου...ειδικα στο μονστερ ειναι απλα ελεεινο...καλυτερα ψαξε αλλου, οσο φτηνα και αν το βρεις γιατι αμα ανεβασεις λιγα χιλιομετρα θα το μετανιωσεις
opanos
Άβαταρ μέλους
Ntinlanden
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2008, 19:51
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από Ntinlanden »

Τα χειροτερα λετε για το 1100 απορω ποσο πιο χαλια ειναι απο το 1000 γιατι ολα αυτα που λετε δεν τα εχω δει (με το 1000) παρα μονο ενα θεμα με τον αερισμο του...

Κραταω μια επιφυλαξη στο οτι δεν ειχα και ποτε αλλο κρανος (τα του 50αρικου-100αρικου δε πιανουν) για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Ntinlanden έγραψε:Τα χειροτερα λετε για το 1100 απορω ποσο πιο χαλια ειναι απο το 1000 γιατι ολα αυτα που λετε δεν τα εχω δει (με το 1000) παρα μονο ενα θεμα με τον αερισμο του...

Κραταω μια επιφυλαξη στο οτι δεν ειχα και ποτε αλλο κρανος (τα του 50αρικου-100αρικου δε πιανουν) για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.
Αγόρι...





αερισμός...air-condition, καλή αεροδυναμική σε γυμνό...Απο θόρυβο...γυμνό καβαλάς αλλά...νορμάλ πράματα, το Qwest και XR1100 πιο θορυβώδη ηταν (σε γυμνό πάντα) ;)

Το συγκεκριμένο το σταμάτησε η AGV εδω και 1.5 χρόνο που σημαίνει οτι θα το βρείς σε καλύτερη τιμή ακόμα...

Εχεις φαγωθεί με το NXR όμως... :mrgreen: Αλήθεια, το έχεις δοκιμάσει ? Το να σκάσεις 500 κατοστάρικα και να σου βγει και μ@λ$κι@ απο πάνω...κρίμα δεν είναι ? ;)

YΓ : Απο ΑGV...μην μπεις καν στον κόπο να δοκιμάσεις τα GT Veloce, θόρυβος απο
π-α-ν-τ-ο-υ...το χειρότερο κρανος που εχω φορέσει σε naked (μαζι με το XR1100)
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2122
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 18:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Shoei XR1100 - NXR

Δημοσίευση από mycolnago »

Περίμενε λιγο γιατί θα πεσει το φπα στο 18% και θα φτηνηνουν.....
Απάντηση