Νέο μέλος ψάχνει

Ελάτε να γνωριστούμε...
Απάντηση
blackpit
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2018, 17:28
Gender: Male

Νέο μέλος ψάχνει

Δημοσίευση από blackpit »

Καλησπέρα και καλώς σάς βρήκα! Λοιπών θα μπω κατευθείαν στο θέμα ,μετά από αρκετά χρόνια με παπάκια και σκούτερ αποφάσισα κ εγώ ότι ήρθε η ώρα να πάρω την πρώτη μου μηχανή και έχω καταλήξει στο monster 696.Για αυτό σκέφτηκα ότι ήρθα στο κατάλληλο μέρος για κάποιες συμβουλές.Αρχικα αν πιστεύετε ότι θα με δυσκολέψει σαν πρώτη μηχανή γιατί δεν έχω εμπειρία από μεγάλες μηχανές ,δεύτερων ποιες είναι οι λογικές τιμές που θα βρω κάποιο μεταχειρισμένο και ποια πράγματα πρέπει να προσέξω καί τελευταίο επειδή το χρειάζομαι για να πηγαίνω και στη δουλειά κάμια 40 χιλιόμετρα την μέρα, είναι οκ για αυτήτη τη χρήση;
Για να έχετε στο νου σας το budget είναι περίπου 4000€ πιστεύεται ότι θα βρω κάτι καλό σε αυτά τα λεφτά;
Ευχαριστώ από τωρα οποίων μπει στον κόπο να με βοηθήσει α και μην ξεχάσω ότι το θέλω μόνο σε κόκκινο :wsmile:
Άβαταρ μέλους
alex.walnut
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ 06 Ιαν 2017, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Vespa GTS

Re: Νέο μέλος ψάχνει

Δημοσίευση από alex.walnut »

Καλως ηρθες!
Ημουν περιπου στην ιδια θεση με σενα πριν 1.5 χρονο. Η προσωπικη μου εμπειρια λεει οτι ειναι ιδανικη για πρωτη μηχανη. Στησιμο και φρενα κορυφαια. Το γκαζι της δε θα σε τρομαξει και αν δεν σε ενδιαφερει να βαζεις κοντρες στα φαναρια, θα αργησει να σου φανει λιγο. Η μηχανη αγαπαει επαρχιακο δρομο ξεκαθαρα. Αν εχεις σκοπο να κανεις ταξιδια εθνικη κοιτα κατι αλλο. Μεσα στην πολη ειναι κουραστικη η θεση οδηγησης, το συνηθισεις ομως δεν ειναι τοσο προβλημα. Το κακο ειναι οτι θα τη λυπασαι να τη φορτωνεις χιλιομετρα μες τη πολη αντι να τα ευχαριστιεστε σε βολτες.

Θα σου προτεινα να βρεις καποιο με εξατμισεις και ας δωσεις κατι παραπανω. θα το βρεις μπροστα σου.
Απάντηση