ποτό και οδήγηση μηχανής..

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

Είναι το ποτό και η οδήγηση από αυτά που είτε τα καταλαβαίνεις μόνος σου, είτε όσες φορές και να σου τα πούνε δεν υπάρχει περίπτωση να βάλεις μυαλό!!

Τις προάλλες είχα πάει στο σπίτι του κολλητού μου πιο πάνω από Θεσσαλονίκη, ο αδερφός του σκοτώθηκε πέρσι με τη μηχανή. Νέος και υπεύθυνος άνθρωπος, αγαπητός και πρόσεχε όσο λίγοι, πήγε χαμένος, από έναν παππού που αποφάσισε να κάνει αναστροφή. Οι γονείς του απίστευτα καλοί άνθρωποι, γέρασαν 10 χρόνια σε λίγους μήνες!
Μένανε παλιά Λάρισα. Έτρωγα συχνά εκεί μικρός και παίζαμε όλη μέρα στην αυλή του και κάναμε βόλτες, αφού δεν πάταγα και πολύ σπίτι μου..

Σας το λέω, δεν παίζει να στεναχωρηθώ για κανέναν μλκα που προκαλεί την τύχη του!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zaxaroplastis την Πέμ 16 Σεπ 2010, 08:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από markous »

1 poto η 1-2 μπυρες. αυτο ειναι το οριο για μενα οταν οδηγω :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
manibelas
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 20:23
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: GILERA
Τοποθεσία: Λουτρακι

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από manibelas »

Φιλε μου οτι και να του πεις δεν θα το καταλαβει. Ελπιζω οταν θα την πατησει γιατι ειναι σιγουρο απο τη στιγμη που πινει, να ειναι οσο πιο μικρη μπορει και να του βαλει μυαλο. Τουλαχιστον εγω ετσι εμαθα. :hibye:
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝΙΔΑΣ 748
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1578
Εγγραφή: Παρ 19 Σεπ 2008, 17:33
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: 750 ss 1992
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΑΔΑ

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από ΛΕΩΝΙΔΑΣ 748 »

καταρχην αποφευγω να βγαινω για ξυδια με μηχανη, αλλα αν τεριαξει επηδη με το ποτο ποτε δεν ξερεις που θα καταληξει η νυχτα παρκαρω παντα σε σημειο ασφαλες με πολυ φωτισμο και κινηση ετσι ωστε αν μπλεξω να επιστρεψω την επομενη μερα να το παρω........
τωρα για το φολαρακι σου τι να πω........
δεν υπάρχει δεν μπορώ..., υπάρχει δε γ@μιέται!!!


http://www.symol.gr
http://www.altina.gr
Άβαταρ μέλους
Geo-g
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 11:11
Bike: ST2

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Geo-g »

Η παρατηρηση ή ερωτηση το'χεις ( για ανθρωπους που δεν μπορεις να μπουζουριασεις )για εμενα , νομιζω φερνουν αρνητικα αποτελεσματα ! Διοτι οταν πινουμε ειμαστε και εγωιστες και πανω απο ολους !
Εχω καταληξει στο συμπερασμα πως σε τετοιες περιπτωσεις καλυτερο ειναι να παριστανεις, πως ουτε εσυ το πολυεχεις και θες καποιον συνοδηγο να πατε παρεα κ.τ.λ.
Σε αλλη περιπτωση προσπαθεια να νοιωσει ηληθιος ,που δεν παραδεχεται την μεθη του, με κουβεντες και ατακες τυπου , " ωραιοι τυποι ειμαστε τα ειπιαμε και θα φαμε καναν ανθρωπο " κτ.λ.
Αν ο αλλος ειναι πολυ εγωιστης πια , αστον στην μοιρα του και μην εχεις τυχεις !
Εκεινο που θα μπορουσες ισως να κανεις και να εχει επιτυχια , ειναι εφοσον ειστε σωοι , για καφε πια την επομενη ! Να του δωσεις να κατααβει πως δεν θελεις να ξαναβγειτε παρεα για ποτο αν οδηγει μεθυσμενος ! Το περιθωριο δεν το αγαπα κανεις και ας μην το δειχνει και ας μην λεει κουβεντα . Σηγουρα θα το σκεφτει ! :hibye:
Άβαταρ μέλους
Rizzla+
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1549
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 14:59
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: No Mans Land

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rizzla+ »

Φιλε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να συνεχιζεις να του μιλας μπας κ βαλει μυαλο....
Ποτο και οδηγηση παντως δεν πανε μαζι. Αν καποιος θελει να πιει καλυτερα ας τον γυρισει καποιος φιλος σπιτι, δεν ειναι κακο.....
Πραξη υπευθυνοτητας ειναι...
Δεν χρειαζεται να κινδυνευει η δικη μας σωματικη ακεραιοτητα, αλλα και των αλλων που κυκλοφορουν στον δρομο...

Προσωπικα πινω max 2 μπυρες για να εχω το κεφαλι μου ησυχο....
Θελω να το δω κ μπορω......
proud member of
Εικόνα


Remember, remember, the 5th of November
The Gunpowder Treason and plot;
I know of no reason why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Λύκος »

Ετσι κι εβλεπα τον αλλο μεθυσμενο και τον ηξερα για να χω το θαρρος θα του επαιρνα τα κλειδια, στην ψυχρα. Παρε ταξι, το μηχανακι / αυτοκινητο δεν το παιρνεις.

Γενικα δε μεθαω ποτε, διορθωση, ΠΟΤΕ ειδικα οταν δεν εχω τροπο να γυρισω σπιτι αλλον, αν και οσο αφορα τα εφηβικα χρονια ειναι θαυμα που ειμαι ζωντανος, θυμαμαι να καθομαι στη μηχανη και να λεω 'πηγαινε με σπιτι τωρα'.

Θα σου πω κατι σχετικο μ αυτο που λες που μου ετυχε πριν 5 χρονια περιπου. Εχω παει καπου, που εχει κανει ενας γνωστος στο σπιτι του μπαρ, κι εχει καπου 30 ΕΙΔΗ μπυρας, το καθενα σε κασονια. Μουσικη, καπνα, κακο, εχει παει 4 τα ξημερωματα, εχω πιει στην κυριολεξια τις καλτσες μου, τοσο που δε βλεπω μπροστα μου. Η γυναικα μου δεν οδηγουσε τοτε, ειχαμε παει εκει μαζι, και με το γιο μου.

Το σπιτι που ειμαι ειναι ενα τριωροφο στο οποιο μενουν 2 ατομα ολα κι ολα, εχει δεν ξερω, 1500 δωματια αδεια. Υπεθεσα οτι καποιος θα με παει πισω ή θα κοιμηθω εκει. Μπα. Ειτε το πιστευεις ειτε οχι, με ΒΑΛΑΝΕ στο αυτοκινητο σε κατασταση αντε γεια, μαζι με τη γυναικα και το παιδι, να οδηγησω σε επαρχιακο που δεν εχει ουτε ενα καντηλακι να δειχνει το δρομο, και κακο επαρχιακο, ολο στροφες και γαρμπιλι κατω, 10 χλμ εξω απ το Ηρακλειο. Θυμαμαι μονο την κατερινα να μου τραβαει το χερι και να μου φωναζει 'προσεχε', απεφευγα τα φωτα οταν τα εβλεπα να ερχονται, ουτε θυμαμαι πως εφτασα, θυμαμαι να φρεναρω εξω απ το σπιτι, το αμαξι να γυρναει κ0λο και να σβηνω, και το στομα μου να εχει στεγνωσει τελειως.

Τον πηρα τηλ την αλλη μερα και το μπινελικι που ακουσε δεν τον ξεπλενε ο Νειλος κι απο τοτε εχω να ξαναπατησω, κοψαμε κι ηταν αιτια αυτο. Εκανα ΜΕΓΑΛΗ μλκια που ηπια εφοσον οδηγω κι εχω μεγαλο μερος της ευθυνης αλλα συμβαινει! Μια φορα συμβαινει και σε παιρνει απο κατω! Πως μ αφηνεις να φυγω σ' αυτην την κατασταση ρε @#%? Που με στελνεις με το παιδι μεσα, τυφλα, τεσσερις τα ξημερωματα?

Αυτη πρεπει να ηταν και η μονη φορα μετα τα 25 μου ή περιπου τοσο που μεθυσα, και παλι, αυτη τη ΜΙΑ, παραλιγο να την πληρωσω χρυση.

Γι αυτο σου λεω, με λιγο θαρρος θα του επαιρνα τα κλειδια κι ας μ' εβριζε, τελος!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 21:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Anvas »

Στα νειάτα μου έπινα κουβάδες και καβαλαγα μετά από ξενύχτια..... δεν έπαθα τίποτα γιατί απλά δεν ήταν η ώρα μου....
Μετά από ένα ατύχημα που είχα -ευτυχώς με αυτοκίνητο- συμμορφώθηκα. Τώρα πίνω μόνο σόδα.... αλλά δεν είμαι πια νέους :whistling:
Aνδρέας Β.
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 09:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από sakman »

Αν κάποια στιγμή το καταφέρεις πάρτον και πηγαίνετε σε ένα Νοσοκομείο τύπου ΚΑΤ
Και κάντε μια βόλτα στο τμήμα ατυχημάτων . Είναι σκληρό το ξέρω . Ακόμα και για σένα αλλά θα βάλει σίγουρα μυαλό . Το έχω κάνει σε παιδί φίλου μου που έκανε μλκίες με το μηχανάκι και έπιασε . ( Και εγώ ψυχοπλακώθηκα για καμιά βδομάδα ) .
The Uncle Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από jks »

non_acab έγραψε: Προσωπικα πινω max 2 μπυρες για να εχω το κεφαλι μου ησυχο....
το αυτο...
Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

παίδες ευχαριστώ!

πέρα από αυτά τα λίγα που έχω δει στο δρόμο... έχω περάσει σαββατόβραδο εφημερία με τον αδερφό μου στο νοσοκομείο...δε φαντάζεσαι πόσα ατυχήματα είδαν τα μάτια μου σε ένα βράδυ... θα το αφήσω για τώρα γιατί θα μας κάτσει βαρύ το μεσημεριανό...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zaxaroplastis την Πέμ 16 Σεπ 2010, 08:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
Άβαταρ μέλους
Rizzla+
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1549
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 14:59
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: No Mans Land

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Rizzla+ »

Τσεκαρε και αυτο το video....
http://www.youtube.com/watch?v=VNdekYNzvzA" onclick="window.open(this.href);return false;

Εχει παιξει ξανα στο forum νομιζω αλλα δεν θυμαμαι που κ ποτε......
Θελω να το δω κ μπορω......
proud member of
Εικόνα


Remember, remember, the 5th of November
The Gunpowder Treason and plot;
I know of no reason why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 15:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Master Yoda »

Theodosakos έγραψε: Αν πιστεύετε ότι κακώς τον συζητάω τον μλκα να μου το πείτε να κοιτάξω τη δουλειά μου..

κατα τη γνωμη μου το χρεος σου το εκανες και μαλιστα διακριτικα...."εσωσες" τις κοπελιες.........κατα τα αλλα ας κανει οτι καταλαβαινει αφου οι παραινεσεις σου δεν τον αγγιξαν
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
ChrisHYM
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 13:48
Gender: Male
Bike: SS750
Other: 1098 Decepticon
Τοποθεσία: Αθήνα-Μπαγκλαντες
Επικοινωνία:

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από ChrisHYM »

Master Yoda έγραψε: κατα τη γνωμη μου το χρεος σου το εκανες και μαλιστα διακριτικα...."εσωσες" τις κοπελιες.........κατα τα αλλα ας κανει οτι καταλαβαινει αφου οι παραινεσεις σου δεν τον αγγιξαν
+1100
Καιω ΜΟΝΟ ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΟΜΕΘΑΝΟΛΗ....Και νομιζω ηδη οτι ειμαι ημιτρελος
Εικόνα
CANNIBALE
Άβαταρ μέλους
husby
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Πέμ 18 Φεβ 2010, 11:03
Gender: Male
Other: husaberg

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από husby »

θα σου εδινα μπολικο υλικο,μιας και η δουλεια μου δεν ειναι ευχαριστη τις περισσοτερες φορες αλλα πιστευω δεν αξιζει να βλεπει καποιος ανθρωπος τετοια πραγματα για να βαλει μυαλο!!!! δυστιχως αυτα δεν φευγουν απο μεσα σου οτι και να κανεις απλα ζεις με αυτα :thumbsup: αρα τα λογια ειναι το καλητερο μαζι με την αξια για ζωη!!!!!! κοιταω τα δικα μου και λεω ειναι ωραια να ζεις.παλι καλα που το καταλαβα :thumbsup:
LET THERE BE ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Λύκος »

κι εγω μια φορα πηγα να σωσω καποιες μαζι με τον αδερφο μου, δυο τυπισσες τι να σλεω, σινεμασκοπ. Ητανε αυτες με 2 τυπους που μας φανηκανε πιωμενοι και λεμε να σωσουμε τουλαχιστο τα γυναικοπεδα ρε, λιγο φιλοτιμο, και τους λεμε κοριτσα δεν ερχεστε μαζι μας να ειστε ασφαλεις που ειμαστε ετσι ρε παιδι μου νοικοκυρηδες αθρωποι και δε κανομε τρελες

και μετα παρεξηγησανε αυτοι λεει ρε αληταρια θα μασε φατε τση γυναικαι

ακου να δεις, πηγαν να βγουν κι απο πανω, και μετα φωναξανε κατι φιλους τους που ειχαν ερθει με το αγροτικο, κι οταν ειδε η παρεα μας οτι μασε δερνανε, ηρθανε τουλαχιστον 10 ατομα που λυνανε τον κυλινδρο με το χερι, δε θελανε καβουρα κι εγινε το ελα να δεις και μας ειπανε μην ξαναρθετε, στο αλλους το ειπαν αλλα κοιταζανε κι εμας για να μη γινει παρεξηγα, το καταλαβα εγω

θελω να σου πω ρε παιδι μου οτι οσο καλος και να σαι μπορει να μπλεξεις καταλαβες?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Λύκος »

Αλλη μια φορα ειχα πιει οχι πολυ, 4-5 μπυρες, οταν ειχανε ξεκινησει τα αλκοτεστ κι ειμαστε σε μια αλφα ρομεο βελότσε ενος φιλου, κι αυτος τα ιδια

Image

κι ειμαστε λοιπον σ ενα απ τα ωραιοτερα αυτοκινητα του πλανητη το λεω και το εννοω και παιζομε και 2 μπαντες κατεβαινοντας γιατι δε γινεται να μην παιζεις μ αυτο και βλεπομε τση μπατσοι και μας κανουνε σημα

Αυτος τωρα ειχε ακουσει οτι αμα φας λεει σοκολατα δε σε πιανει το αλκοτεστ και φρεναρει ο μλκς κι εχει μια αθλια σοκολατα στο πλαι και προσπαθει να φρεναρει, να χαμογελασει στο μπατσο, να βαλει ζωνη, να φαει τη μιση σοκολατα, να μου ταισει την αλλη μιση, να φωναζει μπουκωμενος ΜΛΚΜΠΑΤΣΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΒΑΛΕΖΩΝΗ και να το φωναζει με ανοιχτα παραθυρα 2 μετρα απ το μπατσο που εχει σαλταρει να μας κοιταει

και στο τελος πεταει τη σοκολατα και φωναζει ΓΜΣΕΤΟ ΔΕΜΑΣΠΑΙΡΝΕΙ και παιζει 2 μπαντες και φευγουμε.

Λετ δε γκουντ ταιμς ρολ :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 21:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από Anvas »

.........."Οποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκ@τ@ πατεί".....

Αν κυκλοφορεις νύχτα, δεν χρειάζεται να τα ψάχνεις, σε βρίσκουν από μόνα τους...και το πιοτό, και οι παρεξηγήσεις και -και -και...
Aνδρέας Β.
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 09:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από sakman »

Δείξε του και αυτό το Video . Είναι με αυτοκίνητο αλλά το ίδιο είναι .( όποιος νομίζει ότι δεν …….. ας μην το δεί μεσημεριάτικα ) .




http://www.youtube.com/watch?v=yT_Kfhxv ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
The Uncle Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από dagger moon »

Theodosakos έγραψε: . Φεύγει με ψιλοελιγμούς και γω πάω τα κορίτσια σπίτι. (τον δικαιολόγησα κιόλας ο μλκς στο κορίτσι που έψηνε και η οποία ρώταγε ανήσυχη αν το πάει καλά.. :zep: :parta: :parta: )

εγω θα σταθω σε αυτο ....
και σορυ αν φανω σκληρη ... με τι μυαλο δικαιολόγησες τον μ@λάκα στην κοπέλα ?
με τι αιτιολογια ?
μην του κανεις χαλάστρα του π@πάρα ?
Κι αν την επομενη φορα παρει το κοριτσι μαζι του και πιει τον Βοσπορο και πεσει και τραυματιστει η σκοτωθει ή μεινει αναπηρη ... τι φταιει ρε συ το κοριτσι ? επειδη ειναι αυτος τσαμπα μαγκας ?
και ελα πες μου αν συμβει κατι τετοιο το πως θα αισθανθεις εσυ μετα ... που τον δικαιολόγησες.
Τωρα αυτουνου οτι και να του πεις ... μ@λακας ξυπνάει μ@λάκας κοιμάται .
Για μενα οσοι πινουν και οδηγουν ανηκουν στην ιδια κατηγορια με τους ακρανωτους.
Ειναι ανευθυνοι , επιπόλαιοι και wannabe αυτοχειρες .

Κι εγω πινω - η μαλλον επινα ... απο την μερα που ξαναοδηγησα μηχανή δεν παιζει να οδηγησω ακομα και αν εχω πιει μονο μια μπυρα . Δεν εμπιστευομαι τον εαυτο μου ...

Μιλα του , ξανα και ξανα .... κι αν τυχει να ξαναβρεθειτε ... και πιει ... παρε τα κλειδια , γραψτον και μην τον δικαιολογησεις ξανα .
Αν δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτον κανε κατι για τον-την αθωο-α που θα παει να παρει δικάβαλο.
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 16:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από salingaros »

....λιγο πολυ ολοι εχουμε κανει μικρες τετοιες μλκιουλες καποια στιγμη ε?...
τωρα αν ειναι φιλος κολλητος και εχεις τον αερα καο τροπο εποικεινωνιας νομιζω θα τα βρειτε ...θα σε καταλαβει...
αν τωρα τυχει και δεν σε ακουει ..δεν σε ξερει δεν σε εμπιστευεται..ειναι ψυλοηπεριφανος...
τοτε καθυστερησε τον οσο μπορεις...και κατσε λιγο και να μιλησουμε λιγο και μπλα μπλα/....ενω ταυτοχρωνα καταναλωνετε δυο δυο τις εξαδες του νερου...μπας και ερθει λογο στα ισια του και ξενερωσει λιγο..
Image
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από dagger moon »

πηρα φορα τωρα ....

πριν 3 χρονια τετοιες μέρες ητανε ... χασαμε τον Αντωνη ... παιδικος φίλος του αδελφου μου , μεγάλωσε στο σπίτι μας ...
Ειδα το παιδακι να γινεται εφηβος , να γινεται αντρας ...
Ενα παλικαρι 2 μετρα , ομορφος σαν αρχαιος θεός ... θα ηταν 41 τωρα ... εφυγε στα 38 ...
Ειχε πιει , δεν τα υπολόγισε καλα ...πάει ο Αντωνης ... ετσι χωρις λόγο ...
του το ελεγα πολλες φορες ...
ρε Αντωνη , μην οδηγεις οταν πινεις ...........
- το ελεγχω Μαράκι , μου ελεγε ... το ελεγχω ....
Μα δεν το ελεγχε αρκετα οπως αποδειχτηκε ...

Βαλε τον φιλο σου να διαβασει αυτα που γραφουμε .
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
ChrisHYM
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 13:48
Gender: Male
Bike: SS750
Other: 1098 Decepticon
Τοποθεσία: Αθήνα-Μπαγκλαντες
Επικοινωνία:

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από ChrisHYM »

μυαλο δεν εχω εγω στο κεφαλι μου δεν μπορω να αναλώνομαι στο να βαλω σε αλλους....
Καιω ΜΟΝΟ ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΟΜΕΘΑΝΟΛΗ....Και νομιζω ηδη οτι ειμαι ημιτρελος
Εικόνα
CANNIBALE
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 12:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από igmoritis »

:popcorn: :popcorn:

Μου μυρίζει καραμήτρος....
Άβαταρ μέλους
angeli
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Πέμ 04 Δεκ 2008, 11:03
Gender: Female

Re: ποτό και οδήγηση μηχανής..

Δημοσίευση από angeli »

igmoritis έγραψε::popcorn: :popcorn:

Μου μυρίζει καραμήτρος....


Και μένα....... :cool:
Απάντηση