ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Δεν περιμένω τίποτα απο κανέναν και δεν πιστευω σε σωτηρες, εμαθα να σώζομαι μόνος μου φίλε. Εζησα και στα εύκολα και στα δύσκολα, θα επιβιωσω.
Να δουμε όσοι ευαγγελίζονται επιστροφή στη δραχμή τι θα πουν και τι θα κανουν αν και όταν θα μετατραπουμε σε βορειοαφρικανική χώρα, με διπλάσια ανεργία, δεκαπλάσια εγκληματικότητα, διπλωματική αξιοπιστία υπό το μηδέν, κίνδυνο για εδαφικές διεκδικησεις απο όλους τα γειτονικά κράτη, έξοδο απο το ΝΑΤΟ, συσσίτια με κουπόνια, ρεύμα λίγες ωρες την ημέρα, κλειστα σχολεία και νοσοκομεία και ποσα αλλα υπεροχα. Ευτυχως προς το παρόν ο κινδυνος απετράπη.

Οσο για τα δικα μας plans απλα δεν υφιστανται γιατί ενα είναι.

Ο φιλος dimitris ρωτησε αν διαβασα τα μνημονιο. Το δανειακό κείμενο ναι, ολοκληρο (ανω των 600 σελίδων) όχι βεβαιως. Και οσα λες λογικα ειναι, συμφωνω σε ορισμενα. Εκει που διαφωνω είναι στην απαισιοδοξία οτι ειμαστε χαμενοι απο χερι και δεν υπαρχει ελπιδα. Αυτο δε μπορω και δε θελω να το πιστεψω. Πιστευω στην ατομικη ευθυνη και θεωρω οτι εκτος απο τους πολιτικους που ειναι ασφαλως υπαιτιοι, φερουμε και μεις το βαρος των επιλογων μας. Επισης πιστευω οτι μας χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ (οχι οτι μ αρεσει κι ολας, αυτο εννοειται) γιατί δε θα ξυπνουσαμε ποτε απο τον μακαριο υπνο μας. Οι λωποδυτες θα συνεχιζαν να λυμαίνονται την Ελλαδα κι εμεις θα πετουσαμε αετό.. Πραγματι δουλευουμε πιο σκληρα παο το μεσο ορο της Ευρωπης, αυτο το ειχα διαβασει κι εγω, καιρος ομως να θυμηθουμε και αλλες αρετες που ειχαμε ξεχασει. Οπως την αποταμιευση, την αξιοκρατία, την πειθαρχία και την υπομονη. Ο ευκολος πλουτισμός, η φουσκα του πλαστικου χρηματος και του ευκολου δανεισμου μας ειχν αποπροσανατολίσει, καιρός να ξαναβρουμε το δρόμο μας. Ανηφορικός μεν αλλα θα οδηγησει καποτε στην αναπτυξη και την ευημερία. Αυτο ειναι και το τελευταιο στοιχημα πριν την καταστροφη και ελπιζω να το κερδισουμε.
Αυτη ειναι η αποψη μου και την εκφραζω φιλικά και χωρις διαθεση για ειρωνικες και απαξιωτικες αντιπαραθεσεις. Ας κανουμε γονιμο και πολιτισμενο διαλογο εστω και αν διαφωνουμε.
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Longstride έγραψε:Δεν περιμένω τίποτα απο κανέναν και δεν πιστευω σε σωτηρες, εμαθα να σώζομαι μόνος μου φίλε. Εζησα και στα εύκολα και στα δύσκολα, θα επιβιωσω.
Να δουμε όσοι ευαγγελίζονται επιστροφή στη δραχμή τι θα πουν και τι θα κανουν αν και όταν θα μετατραπουμε σε βορειοαφρικανική χώρα, με διπλάσια ανεργία, δεκαπλάσια εγκληματικότητα, διπλωματική αξιοπιστία υπό το μηδέν, κίνδυνο για εδαφικές διεκδικησεις απο όλους τα γειτονικά κράτη, έξοδο απο το ΝΑΤΟ, συσσίτια με κουπόνια, ρεύμα λίγες ωρες την ημέρα, κλειστα σχολεία και νοσοκομεία και ποσα αλλα υπεροχα. Ευτυχως προς το παρόν ο κινδυνος απετράπη.

Οσο για τα δικα μας plans απλα δεν υφιστανται γιατί ενα είναι.

Ο φιλος dimitris ρωτησε αν διαβασα τα μνημονιο. Το δανειακό κείμενο ναι, ολοκληρο (ανω των 600 σελίδων) όχι βεβαιως. Και οσα λες λογικα ειναι, συμφωνω σε ορισμενα. Εκει που διαφωνω είναι στην απαισιοδοξία οτι ειμαστε χαμενοι απο χερι και δεν υπαρχει ελπιδα. Αυτο δε μπορω και δε θελω να το πιστεψω. Πιστευω στην ατομικη ευθυνη και θεωρω οτι εκτος απο τους πολιτικους που ειναι ασφαλως υπαιτιοι, φερουμε και μεις το βαρος των επιλογων μας. Επισης πιστευω οτι μας χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ (οχι οτι μ αρεσει κι ολας, αυτο εννοειται) γιατί δε θα ξυπνουσαμε ποτε απο τον μακαριο υπνο μας. Οι λωποδυτες θα συνεχιζαν να λυμαίνονται την Ελλαδα κι εμεις θα πετουσαμε αετό.. Πραγματι δουλευουμε πιο σκληρα παο το μεσο ορο της Ευρωπης, αυτο το ειχα διαβασει κι εγω, καιρος ομως να θυμηθουμε και αλλες αρετες που ειχαμε ξεχασει. Οπως την αποταμιευση, την αξιοκρατία, την πειθαρχία και την υπομονη. Ο ευκολος πλουτισμός, η φουσκα του πλαστικου χρηματος και του ευκολου δανεισμου μας ειχν αποπροσανατολίσει, καιρός να ξαναβρουμε το δρόμο μας. Ανηφορικός μεν αλλα θα οδηγησει καποτε στην αναπτυξη και την ευημερία. Αυτο ειναι και το τελευταιο στοιχημα πριν την καταστροφη και ελπιζω να το κερδισουμε.
Αυτη ειναι η αποψη μου και την εκφραζω φιλικά και χωρις διαθεση για ειρωνικες και απαξιωτικες αντιπαραθεσεις. Ας κανουμε γονιμο και πολιτισμενο διαλογο εστω και αν διαφωνουμε.


Ωραίος δικέ μου!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Εύχομαι να κάνεις κόρες αν δεν έχεις και μόλις σχολάνε απο τη δουλειά που θα έχουν μιας και σε λίγα χρονάκια θα κάνουν τις δουλειές που κάνουν όλες οι λοιπές βαλκανικές χώρες μετά την πτώση του αιμοβόρου σοσιαλισμού, να έρχονται να τους λες μερικές απο τις ιστορίες σου απο την άγρια δύση και πως επέζησες με τα λίγα και άλλα τέτοια παρόμοια για να παίρνουν βαθειά ανάσα για να ξαναγυρίσουν στη δουλειά την επόμενη μέρα- ή νύχτα...




Δυστυχώς φίλε είσαι και εσύ και άλλα 3-4 εκατομύρια άξιοι της μοίρας σας, και να σου πω και κάτι καλά σας κάνουνε απλά το κακό είναι οτι κάνω τη πόρνη σε ξένο μπουρδέλο και υπεύθυνος είσαι εσύ και άλλοι ομοιοί σου... Φτύσιμο β@ύρτσα και ξύλο μ@μω τη Παναγία και το Θεό που πιστεύεται ματώσαμε χθες κάποιοι πεθάνανε για να βγαίνετε να λέτε τέτοια μ@μω το Θεό σας μ@μω... Να μην διαγραφεί το ποστ αναγκαιότητα είναι η αγανάκτηση ξυπνάτε.....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

Longstride έγραψε:Δεν περιμένω τίποτα απο κανέναν και δεν πιστευω σε σωτηρες, εμαθα να σώζομαι μόνος μου φίλε. Εζησα και στα εύκολα και στα δύσκολα, θα επιβιωσω.
Να δουμε όσοι ευαγγελίζονται επιστροφή στη δραχμή τι θα πουν και τι θα κανουν αν και όταν θα μετατραπουμε σε βορειοαφρικανική χώρα, με διπλάσια ανεργία, δεκαπλάσια εγκληματικότητα, διπλωματική αξιοπιστία υπό το μηδέν, κίνδυνο για εδαφικές διεκδικησεις απο όλους τα γειτονικά κράτη, έξοδο απο το ΝΑΤΟ, συσσίτια με κουπόνια, ρεύμα λίγες ωρες την ημέρα, κλειστα σχολεία και νοσοκομεία και ποσα αλλα υπεροχα. Ευτυχως προς το παρόν ο κινδυνος απετράπη.
κατα τη γνωμη μου καταστροφολογεις γυρω απο το σεναριο της εξοδου χωρις αυτο(το σεναριο) να ειναι πληρως και επισημως αναλυμενο

Οσο για τα δικα μας plans απλα δεν υφιστανται γιατί ενα είναι.
ειναι παιδαριωδες λαθος εκ μερους των ηγετων μας να υπαρχει μονο ενα σχεδιο διαφυγης...παντα πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον και δευτερο....

Ο φιλος dimitris ρωτησε αν διαβασα τα μνημονιο. Το δανειακό κείμενο ναι, ολοκληρο (ανω των 600 σελίδων) όχι βεβαιως. Και οσα λες λογικα ειναι, συμφωνω σε ορισμενα. Εκει που διαφωνω είναι στην απαισιοδοξία οτι ειμαστε χαμενοι απο χερι και δεν υπαρχει ελπιδα. Αυτο δε μπορω και δε θελω να το πιστεψω. Πιστευω στην ατομικη ευθυνη και θεωρω οτι εκτος απο τους πολιτικους που ειναι ασφαλως υπαιτιοι, φερουμε και μεις το βαρος των επιλογων μας.

εστω δεκτον,....να πληρωσουμε αναλογικα λοιπον.......ο "παγκαλος" εφαγε 90 και εγω 10......εγω ομως πληρωνω 100 και ο "παγκαλος" μηδεν

Επισης πιστευω οτι μας χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ (οχι οτι μ αρεσει κι ολας, αυτο εννοειται) γιατί δε θα ξυπνουσαμε ποτε απο τον μακαριο υπνο μας. Οι λωποδυτες θα συνεχιζαν να λυμαίνονται την Ελλαδα κι εμεις θα πετουσαμε αετό.. Πραγματι δουλευουμε πιο σκληρα παο το μεσο ορο της Ευρωπης, αυτο το ειχα διαβασει κι εγω, καιρος ομως να θυμηθουμε και αλλες αρετες που ειχαμε ξεχασει. Οπως την αποταμιευση, την αξιοκρατία, την πειθαρχία και την υπομονη. Ο ευκολος πλουτισμός, η φουσκα του πλαστικου χρηματος και του ευκολου δανεισμου μας ειχν αποπροσανατολίσει, καιρός να ξαναβρουμε το δρόμο μας. Ανηφορικός μεν αλλα θα οδηγησει καποτε στην αναπτυξη και την ευημερία. Αυτο ειναι και το τελευταιο στοιχημα πριν την καταστροφη και ελπιζω να το κερδισουμε.
Αυτη ειναι η αποψη μου και την εκφραζω φιλικά και χωρις διαθεση για ειρωνικες και απαξιωτικες αντιπαραθεσεις. Ας κανουμε γονιμο και πολιτισμενο διαλογο εστω και αν διαφωνουμε.

σε μια οικογενεια ξαναλεω,....τα παιδια δεν φταινε.......φταινε οι γονεις που τους κανουν τα χατηρια...οι πολιτικοι λοιπον ειναι εκει για να κουλαντριζουν συμφωνα με το δημοσιο συμφερον και οχι συμφωνα με τους ψηφους που θα παρουν
ρε "μλκ" καραισκακη μη βριζεις....ολοι ποναμε......

το ολοι ειναι η λεξη κλειδι
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ... ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΜΑΔΕΡΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΑΛΛΙΩΣ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Longstride έγραψε:Ευτυχως προς το παρόν ο κινδυνος απετράπη.
Απετράπη ένας μικρός όμως έρχεται ένας μεγαλύτερος που δέν θα μπορείς να κάνεις πίσω μετά και θα τον δεχτείς ....με το στανιό .... :whistling: γιατί μόνον τότε θα υπάρχει ο πραγματικός γκρεμός που θα πέσουμε όλοι μέσα..... :whistling:
Longstride έγραψε: Ο φιλος dimitris ρωτησε αν διαβασα τα μνημονιο. Το δανειακό κείμενο ναι, ολοκληρο (ανω των 600 σελίδων) όχι βεβαιως. Και οσα λες λογικα ειναι, συμφωνω σε ορισμενα. Εκει που διαφωνω είναι στην απαισιοδοξία οτι ειμαστε χαμενοι απο χερι και δεν υπαρχει ελπιδα. Αυτο δε μπορω και δε θελω να το πιστεψω. Πιστευω στην ατομικη ευθυνη και θεωρω οτι εκτος απο τους πολιτικους που ειναι ασφαλως υπαιτιοι, φερουμε και μεις το βαρος των επιλογων μας. Επισης πιστευω οτι μας χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ (οχι οτι μ αρεσει κι ολας, αυτο εννοειται) γιατί δε θα ξυπνουσαμε ποτε απο τον μακαριο υπνο μας. Οι λωποδυτες θα συνεχιζαν να λυμαίνονται την Ελλαδα κι εμεις θα πετουσαμε αετό.. Πραγματι δουλευουμε πιο σκληρα παο το μεσο ορο της Ευρωπης, αυτο το ειχα διαβασει κι εγω, καιρος ομως να θυμηθουμε και αλλες αρετες που ειχαμε ξεχασει. Οπως την αποταμιευση, την αξιοκρατία, την πειθαρχία και την υπομονη. Ο ευκολος πλουτισμός, η φουσκα του πλαστικου χρηματος και του ευκολου δανεισμου μας ειχν αποπροσανατολίσει, καιρός να ξαναβρουμε το δρόμο μας. Ανηφορικός μεν αλλα θα οδηγησει καποτε στην αναπτυξη και την ευημερία. Αυτο ειναι και το τελευταιο στοιχημα πριν την καταστροφη και ελπιζω να το κερδισουμε.
Αυτη ειναι η αποψη μου και την εκφραζω φιλικά και χωρις διαθεση για ειρωνικες και απαξιωτικες αντιπαραθεσεις. Ας κανουμε γονιμο και πολιτισμενο διαλογο εστω και αν διαφωνουμε.
Διαφωνώ φυσικά σε όλα όσα λές φίλε μου. Τους λόγους τους έχω εξηγήσει και σε άλλα μου πόστ.
Ελπίδα ξαναλέω όμως ότι δέν θα υπάρχει, κάποια στιγμή, όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι για πολλούς απο την μεγαλομεσαία τάξη ώς τη μικρή. Αυτό δηλαδή θα ήθελα να το καταλάβουμε.... και να μου πείς άν διαφωνείς ότι δέν θα γίνουν έτσι τα πράγματα ώς δείχνει ώς τώρα .....ή άν ξέρεις σίγουρα ότι το μέλλον διαγράφεται λαμπρό ας πούμε να μου το πείς να το ξέρω να μήν τρέχω και στις πορείες. :thumbsup: Αισθάνομαι κορόιδο δηλαδή.
Η ατομική ευθύνη είναι κάτι στο οποίο πολύ λίγο εν μέρει συμφωνούμε γιατί αλλά και απο ποιά άποψη....... απο την άποψη του ότι ..........οι πολιτικοί γαλουχούσαν το <<σύστημα>> αυτό και μέσα σε αυτό πιστεύω μεγάλωσες κι εσύ ο ίδιος και κάποιες φορές πιστεύω να το υποστήριξες. Το υποστήριξες όμως γιατί ?? Γιατί έπρεπε να κάνεις τη δουλειά σου ή γιατί δέν μπορούσες να κάνεις και αλλιώς. Και μήν μου πείς όχι γιατί ή τόσο έχεις λύσει τα προβλήματά σου (όπου αυτό προυποθέτει πλούτο ...αλλά και πάλι όχι...) ή ζείς σε άλλη χώρα φίλε μου.
Οταν πετούσαμε αετό φίλε Longstride παράδειγμα, ποιός <<εθνο-πατέρας>> μας ειδοποίησε ...μήν τα κάνετε αυτά βαδίζουμε προς πτώχευση (υποτιθέμενη..). Μέχρι τελευταίας στιγμής μας λέγανε λεφτά υπάρχουν και δώστου οι πιστωτικές και τα δάνεια με το πλασματικό πλαστικό χρήμα. Τόσα κονδύλια λέγαμε μας δίνουν του ...φ@ύστη μας συμπαθούν οι Ευρωπαίοι :glimpse:
Απο αυτή την άποψη συμφωνώ για μεγάλο αμαθές και απαίδευτο μέρος του λαού μας που δέν έκανε πίσω σε όλα αυτά και να πονηρευθεί πως απο το χρηματιστήριο ξεκίνησε η κατακερμάτιση του Ελληνικού λαού. Συμφωνώ με τον φίλο Yoda που είπε κάπου ότι άν ο πατέρας είναι λίγο μ@λ@κ@κος θα βγεί και το παιδί λίγο απο τα ίδια. Οπότε ήταν κάτι το οποίο είτε θέλεις είτε δέ θέλεις ήταν αδύνατο να ξεφύγουμε .......ακόμη και οι παλαιότεροι δέν ήξεραν τέτοιου είδους κρατικές απάτες ότι μπορούσαν να γίνουν. Ανενημέρωτοι ουσιαστικά μέσα στην πλασματική ανθούσα ευημερία τους. Αρα αυτό που γίνεται τώρα με τις πορείες και τις διαμαρτυρίες βγαίνουμε στο συμπέρασμα ότι είναι ακριβώς το κάλιο αργά παρά αργότερα και κάτι που έπρεπε να γίνει προ πολλού.
Εγώ <<έκραζα>> απο παλιά μήν νομίζεις πως ρίχνω πυρά τώρα. :glimpse: και όπως μπορούσα, δέν δεχόμουν το σύστημα και κοιτούσα να το <<χτυπάω>> με όποιον τρόπο μπορούσα μέσα απο την καθημερινότητά μου. Και μερικά άλλα για μένα. Δέν χρωστάω σε κανέναν, κάποιοι στη δουλειά μου μου χρωστάνε, είμαι <<νόμιμος>> καθ' όλα και δέν φοβάμαι και κανέναν έτσι. :glimpse:
Αυτό το έχω μάθει απο μικρός. Και δέν κωλώνω μέχρι και τη ζωή μου να δώσω για σένα με αυτές τις απόψεις σου.......... ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. :glimpse:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 09:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από takis »

karaiskakion έγραψε:ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ... ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΜΑΔΕΡΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΑΛΛΙΩΣ...
Σαν χαφιες ? προβοκατορας ? Εκαμιτης ?

Να μην διαγραφεί το ποστ αναγκαιότητα είναι η αγανάκτηση ξυπνάτε.....
Άβαταρ μέλους
petifo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 09:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: Vespa 300GTS super
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από petifo »

Άντε με τις υγείες μας μάγκες και από σήμερα Καλή Λευτεριά...


:angry8: :hang: :blowup: :bottom:



.
Μισό λεπτό ρε παιδιά... ρυθμίζω τα τσάκρα μου...

Εικόνα
http://www.youtube.com/watch?v=9VxsOQzK ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tmlxOQ6_-s
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

takis έγραψε:
Να μην διαγραφεί το ποστ αναγκαιότητα είναι η αγανάκτηση ξυπνάτε.....


Το σαν οικοδόμος δεν σου πέρασε απο το μυαλό στα σίγουρα επομένως σε βγάζω απο το κόπο, απο κεί και πέρα η λογική της βίας απέναντι στο μαγαζί του καθενός ΔΕΝ με εκφράζει και αν είχες έστω και μια φορά μιλήσει μαζί μου δεν θα χρησιμοποιούσες τέτοιο προβοκατόρικο τρόπο για το άρθρο μου, απο εκεί και μετά σου εύχομαι προβοκάτορες σαν κ μένα να σε βγάλουν απο τη δύσκολη θέση...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 09:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από takis »

karaiskakion έγραψε:
Το σαν οικοδόμος δεν σου πέρασε απο το μυαλό στα σίγουρα επομένως σε βγάζω απο το κόπο, απο κεί και πέρα η λογική της βίας απέναντι στο μαγαζί του καθενός ΔΕΝ με εκφράζει και αν είχες έστω και μια φορά μιλήσει μαζί μου δεν θα χρησιμοποιούσες τέτοιο προβοκατόρικο τρόπο για το άρθρο μου, απο εκεί και μετά σου εύχομαι προβοκάτορες σαν κ μένα να σε βγάλουν απο τη δύσκολη θέση...
Η βια δεν ειναι μονο απεναντι στο μαγαζι καποιου. Υπαρχει και η ψυχολογικη βια οπως και η λεκτικη βια και οσοι την χρησιμοποιουν για μενα ειναι το ιδιο φασιστες με τα χρυσα αυγα .
Ζητω συγγνωμη για τον συντηρητισμο μου , ομως αρθρο δεν ειδα εκτος απο γαμοσταυριδια . Οσο για την προβοκατσια μου , δηλωνω ευθεως πως οι διαφοροι μπαχαλακιδες ψευτοαναρχικοι για μενα ειναι πληρωμενοι χαφιεδες για να μη πω ασφαλιτες σε διατεταγμενη υπηρεσια ( παιζει φυσικα το ενδεχομενο να ειναι απλα πλατσικολογοι). Τωρα αν εννοουσες την χρηση των μαδεριων σαν οικοδομος , ζητω συγγνωμη
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

takis έγραψε: Η βια δεν ειναι μονο απεναντι στο μαγαζι καποιου. Υπαρχει και η ψυχολογικη βια οπως και η λεκτικη βια και οσοι την χρησιμοποιουν για μενα ειναι το ιδιο φασιστες με τα χρυσα αυγα .
Ζητω συγγνωμη για τον συντηρητισμο μου , ομως αρθρο δεν ειδα εκτος απο γαμοσταυριδια . Οσο για την προβοκατσια μου , δηλωνω ευθεως πως οι διαφοροι μπαχαλακιδες ψευτοαναρχικοι για μενα ειναι πληρωμενοι χαφιεδες για να μη πω ασφαλιτες σε διατεταγμενη υπηρεσια ( παιζει φυσικα το ενδεχομενο να ειναι απλα πλατσικολογοι). Τωρα αν εννοουσες την χρηση των μαδεριων σαν οικοδομος , ζητω συγγνωμη



Δεν διαφωνώ, όσο για τα γαμόσταυρα αν σε ενόχλήσαν λυπάμαι αλλά καλύτερα τα γαμόσταυρα απο την πείνα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zoudi4
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευ 22 Μαρ 2010, 17:43
Gender: Male
Bike: SS750
Τοποθεσία: sun city (ilion)-leykada

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από zoudi4 »

...αν ειχαμε αλλους 298 σαν κι αυτους να καθονται στα εδρανα αντι για τα λαμογια που ψηφιζαμε τοσα χρονια
μπορει και να σωνομασταν.....
550_334_123984.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Τρί 14 Φεβ 2012, 10:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από laziali21 »

και να έκαναν και αυτό

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Γεια σου Μαυρίκο συντριφάρα!!! Την επόμενη φορά ενα τούβλο !!!



Σχωρήστε με για την συμπεριφορά μου και πιο πολύ η συγνώμη απευθείνεται στον takis, και το εννοώ αποεκεί και μετά δεν μπορώ να ζητήσω συγνώμη απο ανθρωπους που επιμένου να πιστεύουν οτι καλώς τραβάμε όσα τραβάμε !!! επομένως και τα γαμώσταυρα παίρνω πίσω αρκεί να σκεφτούνε έστω και λίγο ώριμα και ανθρώπινα!!!




@ Master Yoda!!! Φχαριστώ μ@μω το Αγιο Εφραιμ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Η βια δεν ειναι μονο απεναντι στο μαγαζι καποιου. Υπαρχει και η ψυχολογικη βια οπως και η λεκτικη βια και οσοι την χρησιμοποιουν για μενα ειναι το ιδιο φασιστες με τα χρυσα αυγα .
Ζητω συγγνωμη για τον συντηρητισμο μου , ομως αρθρο δεν ειδα εκτος απο γαμοσταυριδια . Οσο για την προβοκατσια μου , δηλωνω ευθεως πως οι διαφοροι μπαχαλακιδες ψευτοαναρχικοι για μενα ειναι πληρωμενοι χαφιεδες για να μη πω ασφαλιτες σε διατεταγμενη υπηρεσια ( παιζει φυσικα το ενδεχομενο να ειναι απλα πλατσικολογοι). Τωρα αν εννοουσες την χρηση των μαδεριων σαν οικοδομος , ζητω συγγνωμη[/quote]

Φιλε αδικα ασχολείσαι, ατομα με τοσο χυδαια φρασεολογία είναι αναξια λόγου και απαντησης και ανικανα να συνδιαλλαγούν πολιτισμενα. Μιλουν με τα μαδέρια
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Longstride έγραψε:
Φιλε αδικα ασχολείσαι, ατομα με τοσο χυδαια φρασεολογία είναι αναξια λόγου και απαντησης και ανικανα να συνδιαλλαγούν πολιτισμενα. Μιλουν με τα μαδέρια


Έλα να μου κάνεις μαθήματα,
δε το συνεχίζω και αν νομίζεις οτι η πολιτισμένη σου συνδιαλλαγή είναι η πείνα και η καταπάτηση κάθε εργασιακού δικαιώματος τότε σου εύχομαι περαστηκά!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Xenokratis »

karaiskakion έγραψε: Δεν διαφωνώ, όσο για τα γαμόσταυρα αν σε ενόχλήσαν λυπάμαι αλλά καλύτερα τα γαμόσταυρα απο την πείνα...
Δηλαδή θεωρείς οτι δεν θα πεινάσουμε?
Οτι και να σπασουμε-σπασουνε, οσα δακρυγονα και να πεσουνε...οσο malox και να βαλουμε στη μουρη μας, αυτο που ειναι προδιαγραμμενο να γινει ΔΕΝ θα γινει? Δεν λεω ποσο ευκολα η δυσκολα...αλλα θεωρείς οτι ΔΕΝ θα γινει? Δεν θα ξεβρακωθουμε μπροστα τους μια μερα(πολυ συντομα) και θα τους πουνε αναλαβετε το μαγαζι γιατι αλλιως εμεις το κλεινουμε? Και θα βρεθουμε υποδουλοι στο σπιτι μας (Ναι τοτε θα χυυθει αιμα και ισως μεσα απο ολο αυτο εκεινα τα παχυδερμα που βλεπανε το βαζελο με την πορτοκαλαδιτσα τους εχτες στο κυλεικειο της βουλης το ξανασκεφτουν). Ομως αν ρωτουσες τις χιλιαδες του κοσμου εχτες το απογευμα στην Αθηνα θα σου λεγανε ολοι το ιδιο...δε βγηκε κανενας για παραταξη-κωμα-ιδεολογια....βγηκαν για παρτη τους....επειδη δεν αντεχαν αλλο να βλεπουν το μελλον τους να βυθιζεται στο σκοταδι και εκεινοι απραγοι στο καναπε....
Στα λογια ειναι ολα ευκολα...κιαν τελικα γλυτωσαμε απο τα συσσιτια και τα κουπονια...οδευουμε προς τα που?? Δεν θα βρεθει κανενας παληκαρας να μας ξηγησει τι μελι γενεσθαι? Γιατι εγω δε βλεπω φως μαγγες.
Παρολη την Δηθενο-δημοκρατια που πιστευω οτι πρεπει να επικρατει (το ξανασυζηταμε σε αλλη βαση αυτο Γιωργη και οχι για πλακα) ειναι ενα αγαθο που δεν εχουν το δικαιωμα να το χαιρονται ολοι....Να γιατι φτασαμε εδω....αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Τωρα ομως τι? Τα σπασαμε.....κλαιμε ακομα απτα χημικα και τελος? Σωθηκε το Griechenland??Γιατι εγω πιστευω αλλα....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

μα δε θελω να σου κανω μαθηματα.πολιτισμενο διαλογο ζητησα και απαντησες χυδαια. Εαν εσυ δεν ντρεπεσαι ουδεν σχολιο απο μενα
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Xenokratis έγραψε:
Δηλαδή θεωρείς οτι δεν θα πεινάσουμε?
Οτι και να σπασουμε-σπασουνε, οσα δακρυγονα και να πεσουνε...οσο malox και να βαλουμε στη μουρη μας, αυτο που ειναι προδιαγραμμενο να γινει ΔΕΝ θα γινει? Δεν λεω ποσο ευκολα η δυσκολα...αλλα θεωρείς οτι ΔΕΝ θα γινει? Δεν θα ξεβρακωθουμε μπροστα τους μια μερα(πολυ συντομα) και θα τους πουνε αναλαβετε το μαγαζι γιατι αλλιως εμεις το κλεινουμε? Και θα βρεθουμε υποδουλοι στο σπιτι μας (Ναι τοτε θα χυυθει αιμα και ισως μεσα απο ολο αυτο εκεινα τα παχυδερμα που βλεπανε το βαζελο με την πορτοκαλαδιτσα τους εχτες στο κυλεικειο της βουλης το ξανασκεφτουν). Ομως αν ρωτουσες τις χιλιαδες του κοσμου εχτες το απογευμα στην Αθηνα θα σου λεγανε ολοι το ιδιο...δε βγηκε κανενας για παραταξη-κωμα-ιδεολογια....βγηκαν για παρτη τους....επειδη δεν αντεχαν αλλο να βλεπουν το μελλον τους να βυθιζεται στο σκοταδι και εκεινοι απραγοι στο καναπε....
Στα λογια ειναι ολα ευκολα...κιαν τελικα γλυτωσαμε απο τα συσσιτια και τα κουπονια...οδευουμε προς τα που?? Δεν θα βρεθει κανενας παληκαρας να μας ξηγησει τι μελι γενεσθαι? Γιατι εγω δε βλεπω φως μαγγες.
Παρολη την Δηθενο-δημοκρατια που πιστευω οτι πρεπει να επικρατει (το ξανασυζηταμε σε αλλη βαση αυτο Γιωργη και οχι για πλακα) ειναι ενα αγαθο που δεν εχουν το δικαιωμα να το χαιρονται ολοι....Να γιατι φτασαμε εδω....αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Τωρα ομως τι? Τα σπασαμε.....κλαιμε ακομα απτα χημικα και τελος? Σωθηκε το Griechenland??Γιατι εγω πιστευω αλλα....


Δεν διαφωνώ πουθενά εκτός απο το ότι νομίζουν όλοι οτι αν δεν πέρναμε τις δόσεις αύριο θα είχαμε συσσίτια και άλλα τέτοια στην Ελλάδα, όλο το έργο δεν παίζεται για να πληρωθούν μισθοί συντάξεις και για να μπορούμε να πάμε σε νοσοκομείο, όλα το έργο παίζει για να πάρουμε λεφτά που θα τους δώσουμε πίσω για να πληρώσουμε τόκους απο παλαια δάνεια και εξοπλισμούς για να στηρίξουμε το ΝΑΤΟ. Αν η Ελλάδα κατέρρεε όπως λένε το απλό θα ήταν οι δανειστές να χάσουν λεφτά, εσύ και εγώ οτι ζούμε σήμερα θα ζούσαμε απλά θα υπήρχε η πρροπτική κάτι να αλλάξει με τον δικό μας ιδρώτα, με αυτά τα μέτρα, όσο και να δουλέψεις δεν θα δεις άσπρη μέρα...
Δεν συμφωνώ ούτε με τα σπασίματα ούτε με το μπάχαλο ούτε με το παρακράτος που δημιουργεί τα επισόδεια για να τρομάξει και να αποπροσανατολήσει το κόσμο, θα ήθελα πολύ όμως με το μαδέρι που προανέφερα να ανοίξω πολλά κεφάλια πολιτικών μας (199) συγκεκριμένα και αναφορικά με τη χθεσινή ψηφοφορία καθώς επίσης θα ήθελα να ανοίξω και πολλά απο τα κεφάλια που συμμερίζονται όσα τραβάει ο Έλληνας σήμερα απο περιέργεια να δω τι κοπρόχωμα έχουνε μέσα αντί για μυαλό.
Γενικά εξυπνάδες που αφοράνε τη συμπεριφορά μου ας μείνουν στην άκρη, όσοι με γνώρισαν μπαίνουν εδώ και αν έχουνε κάτι με τη συμπεριφορά μου να μου το πούνε ανοιχτά οι υπόλοιποι να βάλουνε στο στόμα τα μέτρα του παπαδήμου και των λοιπών που τους βιάζουν και να σωπάσουν...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Longstride έγραψε:μα δε θελω να σου κανω μαθηματα.πολιτισμενο διαλογο ζητησα και απαντησες χυδαια. Εαν εσυ δεν ντρεπεσαι ουδεν σχολιο απο μενα

Θεωρείς πολιτισμένο έναν σύγχρονο άνθρωπο που του κάνουν όλα αυτά να συνεχίζει να τους δοξάζει όπως κάνεις εσύ??? Συγνώμη ρε φίλε αλλά τέτοινε πολιτισμό δε τονε θέλω προτιμώ τα γαμώσταυρα που αν και δε θα τα συνεχίσω με κάνουν να νοιώθω άνθρωπος. Εκτός αν είσαι και εσύ απο τους πιστούς με τους μεγάλους σταυρούς και θα δώσει η παναγίτσα στα παιδιά σου να φάνε γιατί εγώ για να φάει η κόρη μου ανθρώπινα πλεον μετά απο 12 χρόνια δουλειάς και σπουδών (και στο τονίζω αν θες κάποια στιγμή να τα μετρήσουμε - τα πτυχία μας ντε μη θυμώνεις-) έφτασα στο σημείο να κάνω 2 και 3 δουλειές για τα απολύτως αναγκαία...


Και που΄σαι, ΔΕΝ ντρεπομαι με τίποτα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taz5
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ 2011, 18:16
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: nexus 250
Τοποθεσία: Βάρκιζα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από taz5 »

Παίδες και εγώ μέσα είμαι να μην τους περνάνε εύκολα ότι έχουν προσυμφωνήσει, αλλά όσο και να το σκληραίνουμε, τόσο θα μας τη φυλάνε. Εύχομαι να αργήσει η πρώτη πιστολιά, από όποια πλευρά και αν έρθει. Τα επεισόδια είναι αποδεδειγμένα ποιοί τα κάνουν. Το μόνο όπλο που έχουμε νόμιμο εναντίων τους, είναι η ΨΗΦΟΣ μας.

Δυστυχώς διαβάζω ακόμη και σήμερα ότι υπάρχει κόσμος που σκεύτεται να ψηφίσει, μετά από όλα όσα έχουν γίνει,αποκαλυφτεί, Μπατσόκ,ΝΔ και Καρατζαφύρερ,Μπακογιάννη.

Όλοι αυτοί λοιπόν χρειάζονται πολύ ξύλο μέχρι να καταλάβουν τί γίνεται γύρω τους...

Δεν με νοιάζει ποιός θα είναι πάνω, αρκεί να μην με κοροιδεύει, να λέει ψέμματα και να ζει εις βάρος μου.

Πρώτα φταίνε οι πολιτες που τους ψήφιζαν όλα αυτά τα χρόνια, μετά τα πουλημένα καθήκια οι πολιτικοί και μετά τα αρχιμεγαλολαμόγια που κάνουν τις μεγάλες δουλειές. Για αυτούς άραγε γιατί δεν διαμαρτύρεται κανένας, που είναι αυτοί και οι εταιρείες τους από πίσω που πληρώνουν τους πολιτικούς και τις οικογένειές τους ?

Οπότε όσοι είναι επαναστάτες της καρέκλας, ας αναρωτηθούν πρώτα τί ψήφιζαν οι ίδιοι και η οικογένειά τους, ας δούν που είναι σήμερα και μετά να διαμαρτυρηθούν. Δεν γίνεται φίλοι μου να συγκυβερνά το 85% των ελλήνων ψηφοφόρων και από την άλλη να διαμαρτύρεται το 95% για όλα αυτά? Κάποιος από όλη την ιστορία πρέπει να είναι ο μ@λ$κ@ς...???
Drive it like you stole it!!!!!
Άβαταρ μέλους
zoudi4
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευ 22 Μαρ 2010, 17:43
Gender: Male
Bike: SS750
Τοποθεσία: sun city (ilion)-leykada

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από zoudi4 »

εδω εχουν μπει σπιτι σου,σου χουν κλεψει το παρον,σου χουν υποθηκευσει το μελλον και εχουν θαψει τα ονειρα σου
και συ μου μιλας για πολιτισμο....

υ.γ μπορει να ειμαι και φτιαγμενος απο τα χημικα που εφαγα χτες αλλα ευχαριστως αν ειχα ενα μαδερι θα ανοιγα οσα κεφαλια ματατζηδων μπορουσα και πιστεψε με ειμαι πιο πολιτισμενος απο αυτους που ριχναν χημικα στη μουρη της ιστοριας τους το Θεωδορακη και το Γλεζο...εκτος και αν θεωρουντε και αυτοι "αναρχικοι".....



υ.γ2 ενας προβληματισμος απο το 300ellines.org

Ο Παπαραδήμος είπε χθες ότι ''αν δεν ψηφίσουμε Ναι δεν θα έχουμε να φάμε''...
Και δε βρέθηκε ΕΝΑΣ ΚΑΡΙΟΛΗΣ εκεί μέσα να του πει ''ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ;
ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΟΙ ΑΓΕΛΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΓΑΛΑ;
ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟ ΧΩΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΑΡΙ;
ΟΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ;
ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΑΠΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΣΑΠΙΟΙ.
ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΥΤΡΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΥΧΤΙΑ;;
ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΥΤΡΑ Ο ΛΙΓΝΙΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕΥΜΑ;
ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ?
ΕΝΑΣ??????



El pueblo unido jamás será vencido
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:47

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από sue »

zoudi4 έγραψε:Ο Παπαραδήμος είπε χθες ότι ''αν δεν ψηφίσουμε Ναι δεν θα έχουμε να φάμε''...
n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Βγειτε ρε στους δρομους. Μην ειστε δειλοι. Απο τα πληκτρολογια ολοι ξερουμε να διαμαρτυρομαστε. Βγειτε να φατε το δακρυγονο, να φωναξετε να βρισετε για την καταντια. Ολα τ αλλα ειναι κουβεντουλες απο ανθρωπους 10 φορες πιο φλωρους απο τον γερο με τη μαγκουριτσα του που ενω τον ψεκαζανε με χημικα δε το κουναγε απο τη θεση του χθες το βραδυ και ωρα 19:00 κοντα στην Καραγιωργη Σερβιας. Η την κοπελιτσα που λιποθυμισε χθες μπροστα μου στην πλατεια Συνταγματος ωρα 20:30. Ποσο ηρθε ο βαζελος ειπαμε?
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

http://www.capital.gr/News.asp?id=1409122" onclick="window.open(this.href);return false;


.........Όλα τα παραπάνω είναι οι προαπαιτούμενες δράσεις για την υπογραφή του νέου δανείου. Περιλαμβάνουν 3,2 δισ. ευρώ εισπρακτικά μέτρα και πολλά «διαρθρωτικά».
Αποτελούν την κορυφή μόνο του παγόβουνου των μέτρων που περιγράφονται στο Μνημόνιο χωρίς να εξειδικεύονται. Εξειδίκευση υπάρχει ήδη και θα αποτυπωθεί ξεκάθαρα στο μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα του Ιουνίου με στόχο να βρεθούν τουλάχιστο 11 δισ. ευρώ επιπλέον.


μια ερωτηση,....αφου πλεον δεν εχουμε μια ,και επενδυσεις για να αποκτησουμε δεν γινονται...που θα βρεθουν τα επιπλεον 11 δις?

σοβαρα ρε τωρα....που θα φτασουμε?.......ποσο κατω θα παει ακομα το βιωτικο μας επιπεδο?

αυτος που εχει φτασει παιρνει 500 ευρω....ποσα ακομα να δωσει για να ξεπληρωσει το "μαζι τα φαγαμε"?

μηπως κατι δεν παει καλα?
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Master Yoda έγραψε:μηπως κατι δεν παει καλα?
Μια χαρά πάει Βασίλη. Συντεταγμένη χρεωκοπία λέγεται. Σε δένουν χειροπόδαρα για τον επόμενο αιώνα με μια ανήκουστη δανειακή σύμβαση και μετά από 1-2-3 μήνες σού λένε πως δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις οπότε και σε χρεωκοπούνε, σε βγάζουνε από την "Εδέμ"-Ευρωζώνη και αγοράζουνε τον ουρανό, τη γη, τη θάλασσα και το κ**ο σου για ένα καρβέλι ψωμί. Μια χαρά πάει φιλαράκι. Μια χαρά. Την "ανεξέλεγκτη" φοβόντουσαν. Μη τυχόν και πεθάνουμε απότομα και δεν προλάβουν να φερμάρουν το χρυσαφικό πριν μας θάψουνε.

Κι αφήστε ρε το φίλο Longstride. Μάλλον το παλικάρι ανήκει στην τάξη που δεν τό'χει δει το κακό ακόμη στο πορτοφόλι της (σαν τα παιδιά που λέει ο redmostro620 ότι πίνανε καφέ στην Καρύτση την ώρα που ένα στενό πάνω άλλοι πίνανε χημικά). Δε γαμείς; Κι αυτή η τάξη χρήσιμη είναι. Όλοι είμαστε. Θυμάστε πότε έγινε το μεγάλο μπαμ στην Αργεντινή; Όταν η μεγαλομεσαία τάξη τά'χασε ΟΛΑ.

Η πρώτη πιστολιά δεν αργεί φίλε. Κι εύχομαι το κουμπούρι να μη το κρατάει μπάτσος.
Απάντηση