ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
hyperbiou
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1184
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 00:46
Other: modenas 125
Τοποθεσία: Πατρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από hyperbiou »

:angry2:
419349_10150612154434761_793219760_8782704_23725542_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Δευ 13 Φεβ 2012, 02:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 12:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από john mess »

hyperbiou έγραψε::angry2:

ΤΑ ΟΣΑ++++++++++++++++++++++++++


Υ.Γ.δεν ξερω αν πρεπει να ειναι ηγετης,αλλα καποιος πρεπει να τους το πει,πριν να ειναι αργα............
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
hyperbiou
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1184
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 00:46
Other: modenas 125
Τοποθεσία: Πατρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από hyperbiou »

:mrgreen:
424498_319038461465488_100000780099799_780249_1650151033_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Δευ 13 Φεβ 2012, 02:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Raf »

πρωτα να σταυρωσουμε τις 300σες παιδια και μετα ας σωθουμε μονοι μας.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από tesla »

ο νομος στην πραξη....

http://www.epikaira.gr/content/files/Ef ... xolia1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


οσοι εχετε χρονο ριξτε μια ματια
opanos
Άβαταρ μέλους
jimkapa
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 13:21
Gender: Male
Bike: 999
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από jimkapa »

hyperbiou έγραψε::mrgreen:

:)) :)) :)) :bang2: :bang2: :bang2: :bang2:
Δημήτρης Κ.

Ο πάγος είναι πολιτισμός...
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti ... 012_427341" onclick="window.open(this.href);return false;

Δήλωση 5 πανεπιστημιακών: «Το Μνημόνιο οδηγεί την Ελλάδα σε Ολοκαύτωμα»
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
endless
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 680
Εγγραφή: Πέμ 29 Ιαν 2009, 11:43
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από endless »

τα λόγια είναι περιττά ξεκουνάτε

περάσει δεν περάσει πρέπει να δείξουμε την παρουσία μας


εγώ με κάτι φίλους μετά τις 1830 θα είμαι κάτω
Γιώργος


Ακούτε δυνατά R O C K
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Master Yoda έγραψε:http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti ... 012_427341

Δήλωση 5 πανεπιστημιακών: «Το Μνημόνιο οδηγεί την Ελλάδα σε Ολοκαύτωμα»

νυχτα θα το πηραν :wsmile:
οποιος διαβασε σημερα πρωτο θέμα καταλαβαινει τι μας περιμενει αν δεν το δεχτουμε. Κολαση
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Longstride έγραψε:νυχτα θα το πηραν :wsmile:
οποιος διαβασε σημερα πρωτο θέμα καταλαβαινει τι μας περιμενει αν δεν το δεχτουμε. Κολαση
Το διάβασα. Μια απ'τα ίδια. Γιατί όμως κανένα μέσο δεν μας πληροφορεί για το τί θα γίνει να το δεχτούμε; Γιατί δεν μας ενημερώνουν για το βρετανικό δίκαιο βάσει του οποίου θα υπογραφεί το νέο μνημόνιο και τις συνέπειες που θα έχουμε αν αποτύχει;
Άβαταρ μέλους
gmulti
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Σάβ 23 Οκτ 2010, 19:00
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Τοποθεσία: πατρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από gmulti »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ΕΙΜΑΙ ROCK ΕΓΩ. :urock: :urock:
ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΙ ΜΕ ΕΝΑ MULTISTRADA ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΤΕ
Άβαταρ μέλους
endless
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 680
Εγγραφή: Πέμ 29 Ιαν 2009, 11:43
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από endless »

Longstride έγραψε:

νυχτα θα το πηραν :wsmile:
οποιος διαβασε σημερα πρωτο θέμα καταλαβαινει τι μας περιμενει αν δεν το δεχτουμε. Κολαση

άρα προτιμάς να πάρεις άλλα δάνεια βάζοντας υποθήκη τη δημόσια περιουσία (που πριν δεν ήταν) σε αγγλικό δίκαιο (που πριν δεν ήταν) για να κάνεις ΤΙ;;;;;

μια τρύπα στο νερό

...αν περίμενα από τις φυλλάδες και τη τηλεόραση να ενημερωθώ...
Γιώργος


Ακούτε δυνατά R O C K
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

Longstride έγραψε:

νυχτα θα το πηραν :wsmile:
οποιος διαβασε σημερα πρωτο θέμα καταλαβαινει τι μας περιμενει αν δεν το δεχτουμε. Κολαση
το διαβασα

"ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ | 12/02/2012 12:08

Σίγουρη καταστροφή είναι το νέο μνημόνιο. Όπως οι ταυρομάχοι στην αρένα τραυματίζουν και εξουθενώνουν τον ταύρο, πριν το τελικό κτύπημα. Η αβέβαια σωτηρία είναι η απόδραση με όποιους κινδύνους συνεπάγεται. Είμαστε καταδικασμένοι σε θάνατο. Οι επιλογές μας είναι πρώτον να υπομείνουμε την μοίρα μας, ελπίζοντας στην χάρη της τελευταίας στιγμής. Η να αποδράσουμε όσο είναι καιρός ακόμα, διακινδυνεύοντας.... ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩ. ΑΜΕΣΗ ΙΣΟΣΚΕΛΙΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ. ΑΝ Η ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙ, ΣΥΝΤΟΜΑ, ΚΟΙΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΛΥΣΗ, ΤΟ ΕΥΡΩ ΘΑ ΔΙΑΣΠΑΣΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ. ".....το Βερολίνο ξέρει πολύ καλά πως η αποτυχία του Μνημονίου ΙΙ είναι το πιθανότερο σενάριο. Επιμένει όμως όχι ΤΟΣΟ για την εφαρμογή του ΟΣΟ για την υπογραφή της δανειακής σύμβασης. Η δανειακή σύμβαση "καίει" τους γερμανούς και τους συμμάχους τους. Γιατί, ........ ο στρατηγικός σχεδιασμός του Βερολίνου αποσκοπεί στην πρόσβαση στον πλούτο της Ελλάδας." Που είναι τα αναπτυξιακά κεφάλαια για επενδύσεις; Χωρίς σημαντικά αναπτυξιακά κεφάλαια, να δώσουν την απαιτούμενη ώθηση, δεν υπάρχει να καμμία δυνατότητα να βγούμε απο την ύφεση και να εξυπηρετήσουμε τις υποχρεώσεις του μνημονίου. Θα αναγκασθούμε στα επόμενα 2 χρόνια να γυρίσουμε στην δραχμή, εντελώς εξουθενωμένοι. Εαν δεν υπάρχουν κεφάλαια για ανάπτυξη, καλύτερα να κάνουμε τώρα σταση πληρωμών εντός του ευρώ, με ισοσκέλιση του προυπολογισμού μας. Δεν λέει την αλήθεια ο κ.Παπαδήμος για το πρωτογενές έλλειμμα. Ετσι και αλλιώς δεν πρέπει να έχουμε έλλειμμα απο αυτή την χρονιά. Ούτε ένα ευρώ δεν θα μας δανείσουν για τις εσωτερικές ανάγκες. Τα δάνεια θα πάνε σε ειδικό λογαριασμό για τους τόκους."
http://www.protothema.gr/blogs/blogger/post/?aid=176663" onclick="window.open(this.href);return false;



ΥΓ
@λογστριδε
δεν υπαρχει plan B? ...μονο μημονιο?...που ακουστηκε να μην υπαρχει plan B?....για χεσιμο πας και εχεις και τον κουβα διπλα μη δε δουλεψει το καζανακι.........

προσπαθεις να σωσεις μια χωρα και δεν εχεις plan B?....διοτι plan Β υπαρχει,...και plan C,....απλα δεν θελουν να στο πουν ή να το υιοθετησουν

αυτη(μημονιο) πιστευεις ειναι η πιο ανωδυνη λυση?

γιατι εχει αναλυθει εκτενως ,αναλυτικα και επισημως μονο αυτη και οχι καποια αλλη ουτως ωστε να συγκρινουμε?
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

οι τεσσερις πρωτες ειδησεις του "πρωτο θεμα"

«Σκέφτεται» αποχώρηση από τη Βουλή ο ΛΑΟΣ (σσσς,...σκεφτεται το ΛΑος_

(16:26)

web only
Δόξα Δράμας-Παναιτωλικός 1-1 (Live, Novasports 3) στο κουβα

(16:24)

web only
Στο «Dancing 3» η Δέσποινα Μοιραράκη; (γαμό τη κατσικα του γειτονα)

(16:17)

web only
Παίρνει πίσω το «όχι» ο Πρωτόπαπας (τι τα φορας τα παντελονια ρε πουστακι?)


που ζουμε? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
hyperbiou
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1184
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 00:46
Other: modenas 125
Τοποθεσία: Πατρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από hyperbiou »

ETSI ΘΑ ΦΎΓΟΥΝ ΑΠ ΤΗΝ ΒΟΥΛΉ!!!!!!!!!!!
427417_176681755768072_101356003300648_184760_1168732477_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Δευ 13 Φεβ 2012, 02:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Άβαταρ μέλους
endless
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 680
Εγγραφή: Πέμ 29 Ιαν 2009, 11:43
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από endless »

χρωστάμε 300++++ δις το 1/3 στο ΔΝΤ (δεν κουρεύεται) το άλλο 1/3 στη ΕΚΤ (δεν κουρεύεται) και το τελευταίο 1/3 σε ιδιώτες που κουρεύεται κατά 50%. Δηλαδή μιλάμε για 80 δις;;;και από τα 80 ξέρεις πόσα είναι σε ελληνικά χέρια (ασφαλιστικά ταμεία - τράπεζες - ιδιώτες) παραπάνω από τα μισά.

Άρα τι κουρεύουμε;;; τα ταμεία μας και τις τράπεζες που τις χρηματοδοτούμε τα τελευταία χρόνια από το δημόσιο (για να μη καταρρεύσουν)



κοροϊδευόμαστε ρε longstride;;;
Γιώργος


Ακούτε δυνατά R O C K
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Mόλις μας διώξανε απο τη Βουλή με συνοδεία ομάδες των Μ.Α.Τ. ....τα κλασσικά γίνανε .... οι <<γνωστοί άγνωστοι>> μεταξύ των αστυνομικών και κάποιοι άλλοι μέσα απο το πλήθος ξεπροβάλλανε και αρχίσανε την αστυνομία και με τη σειρά τους η αστυνομία τον κόσμο αναιξερέτως με δακρυγόνα. Ακόμα τσούζουν τα μάτια....... δέν ξέρω φίλε Longstride αλλά κάπου μάλλον δέν πληροφορείσαι σωστά πιστεύω........................ ή ........δέν ξέρω τί άλλο μπορεί να παίζει.......
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Φιλε μου και στα δυο εξω εχεις πέσει, ούτε κάτι παιζει (τι θα μπορουσε να παιζει αλλωστε) ούτε ανενημέρωτος είμαι. Εδω και τουλαχιστον 6 μηνες εχω ανοιξει-διαβασει-μελετησει οσα δε φανταζεσαι εντυπα, βιβλία, αρθρα κλπ κλπ. Οσοι απο σας εχουν στοιχειώδεις εστω γνωσεις οικονομικών μπορουν να αντιληφθουν τι σημαινει ατακτη χρεωκοπία για μια χωρα. Προκειται για μια σειρα αλυσιδωτων και ανεξελγκτων καταστασεων που οδηγουν με μαθηματική ακρίβεια στο χάος και την αναρχία, σε συνθηκες κατοχής. Οταν λοιπον διαφωνουμε καλό ειναι να παραθετουμε επιχειρηματα οχι απλα να κατακρίνουμε στον αέρα.

Εγω δε λέω οτι το μνημονιο ειναι η πιο ανωδυνη λυση- λεω πολυ απλα οτι ειναι η λιγότερο επώδυνη. Υπαρχει βασική διαφορά μεταξύ των δύο.

περί Αγγλικου δικαιου ναι ξερω και εχω ενημερωθεί τι θα συμβει αν αποτυχουμε, απωλεια εθνικης περιουσίας κυριαρχίας κλπ. Γι αυτο λοιπον πρεπει να στρώσουμε τον @ωλο μας για να πετύχουμε.

Το planB βρισκεται ήδη στα σκαρια στο Βερολίνο, εκδίωξη της Ελλαδας απο την Ευρωζώνη, με τα γνωστα ολέθρια αποτελέσματα.

Κανείς δεν ειπε οτι δεν ειναι κακό το μνημόνιο, η επιστροφη στη δραχμη ειναι ομως ασυγκριτα χειροτερη, κατα τη γνωμη μου
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:47

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από sue »

Longstride έγραψε: Εγω δε λέω οτι το μνημονιο ειναι η πιο ανωδυνη λυση- λεω πολυ απλα οτι ειναι η λιγότερο επώδυνη.
πεσ'το βρε παιδι μου να μην τρέχουμε τσάμπα
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από laziali21 »

Longstride έγραψε:
Εγω δε λέω οτι το μνημονιο ειναι η πιο ανωδυνη λυση- λεω πολυ απλα οτι ειναι η λιγότερο επώδυνη. Υπαρχει βασική διαφορά μεταξύ των δύο.
το διάβασες?
για πες μου και μένα ρε φίλε τι λέει με ενδιαφέρει
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Το περάσανε (όχι πως περίμενα κάτι διαφορετικό). Από δω και πέρα τα πράγματα αγριεύουν ακόμα πιο πολύ εκεί έξω. Το νου μας αδέρφια. . . Καλό βράδυ και καλή τύχη . . . :hibye:
Άβαταρ μέλους
Doctor D
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 795
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 18:43
Gender: Female
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Doctor D »

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΗΝΑ :hang:
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Longstride έγραψε:Φιλε μου και στα δυο εξω εχεις πέσει, ούτε κάτι παιζει (τι θα μπορουσε να παιζει αλλωστε) ούτε ανενημέρωτος είμαι. Εδω και τουλαχιστον 6 μηνες εχω ανοιξει-διαβασει-μελετησει οσα δε φανταζεσαι εντυπα, βιβλία, αρθρα κλπ κλπ. Οσοι απο σας εχουν στοιχειώδεις εστω γνωσεις οικονομικών μπορουν να αντιληφθουν τι σημαινει ατακτη χρεωκοπία για μια χωρα. Προκειται για μια σειρα αλυσιδωτων και ανεξελγκτων καταστασεων που οδηγουν με μαθηματική ακρίβεια στο χάος και την αναρχία, σε συνθηκες κατοχής. Οταν λοιπον διαφωνουμε καλό ειναι να παραθετουμε επιχειρηματα οχι απλα να κατακρίνουμε στον αέρα.

Εγω δε λέω οτι το μνημονιο ειναι η πιο ανωδυνη λυση- λεω πολυ απλα οτι ειναι η λιγότερο επώδυνη. Υπαρχει βασική διαφορά μεταξύ των δύο.

περί Αγγλικου δικαιου ναι ξερω και εχω ενημερωθεί τι θα συμβει αν αποτυχουμε, απωλεια εθνικης περιουσίας κυριαρχίας κλπ. Γι αυτο λοιπον πρεπει να στρώσουμε τον @ωλο μας για να πετύχουμε.

Το planB βρισκεται ήδη στα σκαρια στο Βερολίνο, εκδίωξη της Ελλαδας απο την Ευρωζώνη, με τα γνωστα ολέθρια αποτελέσματα.

Κανείς δεν ειπε οτι δεν ειναι κακό το μνημόνιο, η επιστροφη στη δραχμη ειναι ομως ασυγκριτα χειροτερη, κατα τη γνωμη μου

Δέν είναι έτσι όπως τα λές φίλε Longstride και δέν κατακρίνω στον αέρα χωρίς επιχειρήματα. Με χαρά μου να σου πώ κι εγώ μερικά πραγματάκια.
Το μνημόνιο Νο2 ομολογώ πως δέν έπεσε στα χέρια μου να το διαβάσω (δέν ξέρω πώς άλλωστε να το βρώ ....έψαξα λίγο...) και δέν ξέρω άν κατάφερες ο ίδιος να το διαβάσεις, ή έστω μέρη του...... πολύ θα ήθελα να διάβαζα επίσημα άρθρα του......
Αλλά απο ότι ισχύει πλέον στην Ελληνική κοινωνία σημαίνει πως πολύ σκληρότερα μέτρα θα ισχύσουν ταράσσοντας πολλές οικογενειακές γαλήνες της Ελλάδας σε μεσαία, μικρομεσαία και χαμηλά εισοδήματα. Θα έχουν πρόβλημα εν ολίγοις..... τί πρόβλημα ? ...επιβίωσης ίσως .....σκέφτηκες πώς θα αντιδράσουν αυτοί που δέν θέλουν απλά να φύγουν απο την Ελλάδα, είτε γιατί δέν μπορούν, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο που τους κρατάει εδώ ? .....
Δηλαδή το πώς θα εκτυλιχτούν τα γεγονότα δέν ξέρω άν το ξέρει κανείς μας όχι μόνο εγώ ή εσύ ο ίδιος ....συγκρίνοντας πάντα με τα αποτελέσματα μιάς πιθανής χρεοκοπίας.
Λές να στρώσουμε τον κΩlo μας για να πετύχουμε. Να πετύχουμε τί ? .....τους στόχους οικονομικής λιτότητας που μας έθεσαν απο εξωτερικού μή ξέροντας πού θα καταλήξει όλο αυτό ?
Να αποδείξουμε ότι το πείραμά τους πέτυχε και να αρχίσουν να το εφαρμόζουν και σε άλλες χώρες στη συνέχεια ?
Και μήν μου πείς ότι ξέρεις .....ή πόσο κΩlo θα στρώσουμε μέχρι ας πούμε να μας αφήσουν ήσυχους ..................... :)) πλάκα κάνω .........μόνο χειρότερα τα πράγματα θα γίνουν και θα παραμείνουν για πάρα πολλά χρόνια αλλά παράλληλα θα έχει ξεπουληθεί και η Ελλάδα σε πολλούς τομείς, αυτό στο λέω γιατί έχω γνωστά παραδείγματα ξεπουλήματος ήδη αλλά και άλλα εκ των έσω ας πούμε που δέν τα ξέρει ο πιό πολύς κόσμος. Θα σε ενδιέφερε δηλαδή να δουλεύεις για το εισερχόμενο ξένο κεφάλαιο που θα εγκαθιδρύσει μονοπωλιακές τακτικές και συμφέροντα ?
Μάλλον αυτό που φοβούνται περισσότερο να ξέρεις .....δηλαδή η χρεωκοπία μας, είναι και το πιό σωστό και αυτό που πρέπει να γίνει τελικά, ώστε να ορθοποδήσουμε τουλάχιστον με δικά μας κριτήρια (και να ξηλωθούν παράλληλα όλοι οι ανιδείκευτοι αχρείοι απο πάνω..) μετά απο τώρα μερικά χρόνια. Απλά με το μνημόνιο θα μας έχουν εξαντλήσει με τον καιρό και θα μας κάνουν ότι θέλουν, είτε οι ίδιοι οι κρατούντες, είτε οι απο εξωτερικού φερόμενοι σωτήρες. Μόνο οι πιό πλούσιοι θα επιζήσουν (πιό πολύ οικονομικά..) και θα έχουν μιά συνέχεια.
Ενώ τώρα με την χρεωκοπία όλα αυτά τουλάχιστον αλλοιώνονται, άν όχι με τον καιρό, θα εξαφανιστούν (όπως π.χ. με το παράδειγμα της Ισλανδίας...). Θα επέλθει το χάος όπως λές (εδώ συμφωνούμε...) αλλά μέσα απο τις στάχτες θα ξαναγεννηθούν καλά πράγματα και πιό αγνά απο τις προηγούμενες καταστάσεις γενικά.
Για μένα οπότε καλύτερα να επιστρέψουμε στην δραχμή και ας ορθοποδήσουμε πιό μετά, δέν πειράζει, απο το να μήν ορθοποδήσουμε ποτέ με το μνημόνιο και ότι φέρει.
Και αυτό δέν το λέω μόνο εγώ αλλά πάρα πολύς κόσμος (με ιδιότητες γιατρού, δικηγόρου κ.τ.λ....) που βλέπω κάτω στις πορείες άν τους πιάσεις την κουβέντα.
Δέν είναι τυχαία όλα αυτά κατ' επέκταση. Κάτι θα σημαίνουν για τον Ελληνικό παλμό μας. Ποια γκάλοπ, ποιοί εγκάθετοι βουλευτές μας που λένε λοιπόν ότι πρέπει να στρώσουμε κΩlο (όπως λές και ο ίδιος..) και ποιοί δημοσιογράφοι παπαγαλάκια θα μας πείσουν για το αντίθετο αφού τα ήδη έμπρακτα μέτρα μας πείθουν για τα προεόρτια μέτρα που θα έρθουν ώς φαίνεται ?....
Και που ήδη δέν έχουμε στρώσει τόσο κΩlo τόσα χρόνια ώστε να ορθοποδήσουμε έως τώρα ? Είμαστε απο τις λίγες χώρες να ξέρεις παγκόσμια που δουλεύουμε με γρηγορότερους ρυθμούς απο πολλές άλλες χώρες (πραγματικά στατιστικά...) και στο κάτω κάτω τους τον χρωστάμε τον κΩlo μας πιά ?? Δέν το καταλαβαίνω αυτό ειλικρινά .... :zep:
Δέν ξέρω φίλε μου και πόσο χρονώ είσαι και τα λέω έτσι και ποιές οι εμπειρίες σου αλλά εμένα μου αρέσει να ενημερώνομαι αρκετά απο μικρός και δέν ανήκω πουθενά και απο επάγγελμα μόνο μόνο είμαι ελεύθερος .....πόσο μάλλον απο πολιτικές πεποιθήσεις που δέν έχω :) ....κοιτάω πολύ μακριά και γενικότερα το καλύτερο......
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Raf »

καλυτερα βασιλιας στην κολαση για οσο χρειαστει
ΠΑΡΑ
σκλαβος στον παραδεισο(δηθεν) για μια ζωη.
και στις 2 περιπτωσεις κολαση ειναι.
αυτα που γραφουν οι μπαγλαμαδες περι ατακτης χρεωκοπιας και παπατζες ειναι προπαγανδες (κλασικη περιπτωση) για να το χαψουμε και να πουμε πωωωω πωωωω μας σωσανε παλι οι μπουληδες.
ας γυρισουμε στη δραχμουλα λοιπον και ας μην εχουμε ουτε ρευμα ουτε βενζινη ουτε καρμποναρα.
οι παππουδες μας που εζησαν την κατοχη χωρις φαι χωρις ρευμα χωρις πετρελαιο τι θα πρεπε να πουνε.
μνημονιο ξεμνημονιο φαγαμε πολυ κουτοχορτο τοσα χρονια και δοξα το θεο ξερουμε ο καθενας μας πια τι ειναι καλο για τον καθενα μας και για ολους φαινεται καθημερινα.
παλι την γλιτωσαν οι μπουληδες παλι !!!!!
ερχεται η μερα ομως αυτη η αγια που θα πληρωσουν τα καθικια το αιμα του κοσμακη που το πινουν σταγονα σταγονα.

καλη δυναμη σε ολους ευχομαι και μην μασατε παλουκια θα ναι κ παλι.
στα παλουκια ειμαστε συνηθισμενοι ρε που........αδες που μας καταντησατε.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

plan b Οταν λεμε εννοουμε απο μερους μας ρε φιλε....ποιος χεστηκε για το πλαν μπι της γερμανιας για μας.....

ελληνικα μιλαμε

χωστόσο,περιμενε εσυ να σε σωσουν αυτοι που τοσα χρονια σε καταστρεφουν...
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Απάντηση