Για τα ματια του κοζμου......

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από nasa »

.......μια κ με τον χακμαν κοντραριστικαμε λεκτικά κ εχει στραβώσει με την πάρτη μου επειδή όπως υποστηρίζει δεν ενδιαφερομαι κ δεν σέβομαι την γνώμη των άλλων......





.......η γνώμη των άλλων λοιπόν....... :cool:


.......πόσο σας ενδιαφέρει,πόσο την ακούτε,την λαμβάνετε υπόψιν,κ πόσο επηρεάζει την ζωη σας σε όλους τους τομείς........ :cool:



Και ξεκιναω.......opinions are like assholes.....everybody is got one......έλεγε μια ψυχή
Κ απανταω ο μικρος ο αγνώστου θεού.......

Με ενα κ***ο γερνας,Μέ μια γνώμη όχι........ :cool:


Πολυ θ μ άρεσε ν ακούσω απαντήσεις χωρίς λογοκρισία με χιούμορ μέχρι κ κακια αρκεί να είναι αληθινές πέρα απο τους περιορισμούς κοινωνικής συμπεριφοράς κ κοσμιοτητας που δημιουργεί ενα φόρουμ σαν κι αυτο πχ. Όπου ο χρήστης θα πρέπει ν μπαίνει στο μοντέλο συμπεριφοράς που του επιτασουν θέλει δεν θέλει οι οδηγίες χρήσης του φαρμάκου..... :cool:


......βέβαια πάντα υπαρχει ο κίνδυνος οι φυλακές της κοσμιοτητας......να θεωρήσουν not apropriate for the general public το θρεντ κ να το στείλουν.......έχει συμβεί στο παρελθόν πολλές φορές,κ θα συμβεί κ παλι,αυτο είναι το μόνο σίγουρο.....παρ όλα αυτα είναι λίγο βαρετο κάτα την άποψη μου πάντα,να μην ανταλλασουμε απόψεις κ για αλλα,διαφορετικά πραγματα εκτός απο το τι ελατηριο έβαλα στο μηχανάκι μου,γιατί δεν παίρνει μπρος το μπουρ δελο,κ έχω δει ενα μπεζακι με κοκινη γραμμή,νατο βαψω Έτσι...?..




.......κ κάτι άλλο για όσους δεν με ξέρουν.......








Όταν γράφω κάτι ποτέ μα ποτέ δεν μπαίνω στον κόπο ούτε να το διαβάσω δεύτερη φορά για να δω τι έγραψα......το πόσταρω πρώτα......το διαβάζω μετα κ αν κάτι δεν μ αρέσει το αλλάζω στον χρόνο που διαθετω για επεξεργασία.......αλλιώς παει....... :)
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΑΣΑΡΙΑ!
Άβαταρ μέλους
volis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιουν 2010, 11:02
Gender: Male
Other: bmw r1150gs
Τοποθεσία: αθηνα-γερμανία

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από volis »

:bowing: :urock:
Σωτηρης
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από cronos »

Μιας και μυρίζει μπαρούτι ας βάλω και γω τον οβολό μου :mrgreen: Έγραψα κάτι στο θρεντακι με το scrabler και το ποσταρισμα μου εξαφανίστηκε. Ουτε στον "κάδο τον απλυτων" δεν το βρίσκω.
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από argy »

Το νου σας-μας εεεε??? Όχι πάλι τα ίδια μάγκες.............. :cool:
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από daculas367 »

Καλό είναι να ακούμε και άλλες γνώμες-απόψεις για ότι μας απασχολεί, μπορεί να δούμε κάτι που δε μας είχε περάσει από το νου.
Προσωπικά πάντως μόνο άτομα που "μετράνε" για μένα λαμβάνω σοβαρά υπ'όψη
χωρίς να σημαίνει αυτό ότι ενστερνίζομαι τη γνώμη τους :)
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Εγώ δεν εχω γνώμη γιατί δεν ξερω τι παει να πει η λέξη ενστερνίζεται ...
Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από argy »

panosM900 έγραψε:Εγώ δεν εχω γνώμη γιατί δεν ξερω τι παει να πει η λέξη ενστερνίζεται ...

ενστερνίζομαι

(κυριολεκτικά) αγκαλιάζω
(μεταφορικά) αποδέχομαι με μεγάλη προθυμία και εις βάθος κάτι (άποψη, ιδέα, φιλοσοφία...)
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από mpampir »

εγώ λέω να ρίξουμε τον Hackman στην πυρά, γιατί μου έθιξε τα φρένα μου! :wsmile: :wsmile: :wsmile:
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από nasa »

........συνεχίζω μιας κ το βράδυ έχω την ευκαιρία ν είμαι μόνος μου με ησυχια κ απερισπαστος :)


Έχω ζήσει το ducatisti.gr απο το 2008 μέχρι κ σημερα.γνώρισα ανθρωπους,πήγαμε εκδρομες,μονταραμε μοτοσυκλετες,μαζευτηκαμε,ζήσαμε,ψησαμε,γελασαμε,φαγαμε κ ηπιαμε παρεα,ειχαμε διχονοιες,εχθρες,διχασμους,κλικες,καποιοι απο μας εφυγαν για το μεγάλο ταξιδι,αλλοι σιχτιρισαν κ δεν ξαναασχοληθηκαν,κάποιοι παντρευτηκαν,κάποιοι χωρισαν,αλλοι καναν άλλο φορουμ γιατί έπαψε να τους εκφράζει δαυτο.........κ Έτσι πηγαίνει μέχρι τα σημερα ...... :)


Επίσης γνωρίζω σε πλήρη έκταση την διαπλοκή που παιζεται πίσω απο την κουρτίνα του καθωσπρεπισμου κ της εικονας......... :cool:


......αυτο όμως που μου προξενεί μεγάλη εντύπωση κ παράλληλα μεγάλη θλίψη κ στεναχώρια είναι η κατάντια ρε παιδιά........

Αντί να υπαρχει έστω και ένας ......μιλάμε ένας .......που να έχει το θάρρος της γνώμης του οποία κ να είναι αυτή.......έστω κ λανθασμένη,έστω κ αστεία,έστω κ ανυποστατη,ακόμα κ αβασιμη,όλοι μα όλοι έχουν θυσιάσει την προσωπικότητα τους ,τα Πιστεύω τους,ακόμα κ τον τροπο που εκφράζονται κ γράφουν στην γνώμη των άλλων......... :zep:


Θυμάμαι εποχές που έμπαινα στο ducatisti και νευριαζα,γελαγα,στενοχωριομουν,διασκεδαζα,με τα πραγματα που έγραφαν πολλα παιδιά απο δω μέσα που για λόγους που μόνο εκείνοι ξέρουν απλά σταμάτησαν.


Έτσι κάτα την γνώμη μου πάντα.........το φορουμ έχασε σιγά σιγά αυτο που το ξεχώριζε απο τα αλλα τόσα πολλά φορουμ μοτοσικλετας............το πνεύμα.την ψυχή,αυτο που το έκανε κ μας έκανε διαφορετικούς απο όλους τους άλλους.......


Η απάθεια δεν υπαρχει στον άνθρωπο.καλλιεργείται όμως.όπως κ η απομωνωση.κ Έτσι μας θέλουν....... :cool:


Πρόβατα. Άκου,βλέπε,σωπα,πλήρωνε κ σπίτι σου γρήγορα.για όσα θα έχεις ακόμα σπίτι....... :zep:

.....αλλα είπαμε.......εδω είναι ducatisti.gr.εδω ειμαστε ξεχωριστοί,διαφορετικοί,περήφανοι,κ μάγκες πάνω απο όλα.

Τι να πω.λυπάμαι απλά.



Αυτα εκφράζουν την γνώμη μου κ μόνο..ήθελα να τα μοιραστώ με κάποιους που μπορεί κ ν καταλάβουν κάτι απο δω μέσα.μιλάμε......... :thumbsup: :)) :))
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από KRS »

nasa έγραψε:...
Το πνεύμα και η ψυχή φαίνεται στη βόλτα και στη διαπροσωπική σχέση.
"Τα γραπτά μένουν", αλλά νομίζω ο δρόμος είναι το ζητούμενο και η παρέα.
Και ακόμα αυτη η κοινότητα γυρνάει στο δρόμο...πιο δύσκολα από παλιότερα, αλλά γυρνάει..
Τα θέματα έχουν λίγο-πολύ εξαντληθεί..
Όσο για το χαβαλέ που γινόταν ή τις "κατινιές", οδήγησαν αξιόλογα άτομα στην έξοδο που ήταν "κοσμήματα" για το φόρουμ..

Τώρα "διαπλοκές" κλπ, νομίζω ότι δεν είναι πράγματα για άντρες...κανένας δεν υποβιβάζει την προσωπικότητά του, αλλά απαξιεί ν' ασχοληθεί...
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Dermi
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 20:59
Gender: Male
Other: 2015 Scrambler
Τοποθεσία: Athens

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από Dermi »

εγω παντως χαιρομαι που το topic "scrambler" εγινε αυτο που φιλοξενει τετοιου ειδους συζητηση..! "born free", οπως λεει και πανω στο καπακι απο το τεποζιτο! :tooth2:

δεν ξερω πως ηταν το φορουμ στο παρελθον, ειμαι πολυ καινουργιο μελος - αν και εγινε καθημερινη συνηθεια πλεον αυτη η ιστιοσελιδα. το μονο που ξερω ειναι οτι σιγουρα γουσταρουμε την ιδια μαρκα μοτοσυκλετας... τα υπολοιπα ειναι περιττα. το φορουμ ειναι μια μικροκοινωνια και καθε κοινωνια εχει καποιους κανονες ωστε να λειτουργει σε αρμονια, αλλιως γινεται μπαχαλο (συνηθως). Σιγουρα σε καθε κοινωνια υπαρχουν και πιο ριζοσπαστικοι, και πιο συντηριτικοι και πιο μετριοπαθεις ανθρωποι. αυτος ο πλουραλισμος στις προσωπικοτητες νομιζω οτι ειναι το πιο εποικοδομητικο στοιχειο σε ενα φορουμ. επαναλαμβανομαι, τα υπολοιπα τα θεωρω περιττα. But that's me and i am too new to judge :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από nasa »

Argy έγραψε ......το νου σας μας.....μην γίνουν πάλι τα ίδια.





Φίλε argy αυτές οι εποχές πανε.για καλο η για κακο δεν γυρίζουν πίσω.προχωρήσαμε απο τότε.κ χάσαμε κ σαν φορουμ κ πολλα εξαιρετικά παιδια που είχαν την δυνατότητα να δουν πιο μπροστά απο την εποχή.........
......κερδίσαμε κ επίσης πολλούς καινούριους αξιόλογους κ αξιόλογες που μέσα εδω θα εξελιχθούν κ θ βοηθήσουν.......


Ο φόβος ποιος είναι όμως....?
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από Stelios62 »

... εγω νομιζω οτι υπαρχει ωραιο μοτοσυκλεττιστικο κοινο εδω μεσα που και διαβαζει και λεει την αποψη του με παρειστικη διαθεση προπαντων ....... ειδικα στις πρωτοτυπες μοτοσυκλεττιστικες εξερευνησεις του καθενος μας. Αν δεν ειμαστε ολοι εμεις εδω να .... διαφωνουμε , να "χλευαζουμε" ή και να συμφωνουμε (σπανια) .... σε ποιον θα τραγουδαγες τωρα τον πονο σου?.....γιατι μοναχος ουτε στον παραδεισο οπως ξερεις .....! :))

Ελπιζω να δειξεις ανωτεροτητα , διοτι πρεπει να εχουμε ..... εμεις :ghost: οι σοφοι ... και ευελπιστω στο καλεσμα συμφιλιωσης με τον συμφορουμιτη Χακμαν .... o οποιος λογω νεοτητας επραξε αυθορμητα οτι λεει η παροιμια ....." απο μικρο και απο λωλο μαθαινεις την αληθεια" .......! :thumbsup:

Ο Μαθουσαλιξ σου ....
ImageGen.ashx.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Τετ 16 Σεπ 2015, 01:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από Stelios62 »

dimos IT'S HORNY NOW έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΑΣΑΡΙΑ!

... αψηλε δεν πας για κουρεμα ..... σε καμμια κομμωτρια μεχρι να ησυχασουμε .... ! :wsmile:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από nasa »

Μαθουσαλιξ μου.......



Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι με χιούμορ κ την δυνατότητα να εμβαθυνουν λίγο σε αυτα που διαβάζουν χωρίς να τους αρπάξει η φωτιά της υποτιθέμενης υποβοσκουσας αλλα ανύπαρκτης προσβολής.......



......με τον χακμαν προσωπικά δεν έχω καμμιά διάφορα κ όπως έχω γράψει κ σε άλλο παλιοτερο ποστ οι χαρακτηρισμοί που δραπετεύουν απο το μυαλο μου κ πανε στο πληκτρολογιο δεν περνάνε φιλτρο καθωσπρεπισμου κ κοινωνικής αποδοχής γιατί Έτσι θα ήταν ανουσιοι.........κ αποστειρωμενοι.......


Ελπίζω η γαλατικη φυλή να βρεθεί σε ψησιδι που θα οργανωθεί σύντομα όπως παλιά........για να γνωριστούμε κ ν περάσουμε στιγμές παρέα όλοι όσοι γράφουμε τα δικα μας εδω......



Παρ όλα αυτα αποφευγεις έντεχνα να εκφερεις την άποψη σου.........
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από HackmaN »

Kακίες δεν υπάρχουν, ειδικά από αναγραφέντα διαδικτυακά από ένα άψυχο πληκτρολόγιο.

Κοκορομαχίες θα τις έλεγα. Απόλυτα λογικές και στο πρόγραμμα.

Δεν χρειάζεται να το κάνουμε θέμα. Στις βόλτες λύνονται όλα, με την καλή έννοια. Αυτό έχω δει αυτά τα χρόνια στα forums, με λίγες εξαιρέσεις.

Όπως και να'χει, η γνώμη είναι γνώμη και εφ΄όσον ζούμε σε δημοκρατία πρέπει να ακούγεται και να αντικρούεται με τα ανάλογα επιχειρήματα, αν δεν υπάρχει συμφωνία απόψεων.

:cheers:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από Stelios62 »

nasa έγραψε:Μαθουσαλιξ μου.......Παρ όλα αυτα αποφευγεις έντεχνα να εκφερεις την άποψη σου.........

... παντα μιλαω ανοιχτα και αντικειμενικα , που νομιζεις δεν εκφραστηκα ?
.... αλλα χαιρομαι ειδικα εδω μεσα , δεν το κρυβω , που υπαρχουν γνωμες ,τασεις , εντασεις αλλα και ατομα με καποιες παραπανω μοτοσυκλεττιστικες αγωνιες και αναζητησεις περι του "ωραιου" απο ολες τις πλευρες και μοντελα .... και ειδικα απο τα νεωτερα παιδια . Ο βασικος ασταματητος σκοπος μας ειναι η απολαυση των 2Τ και στατικα (φωτο, ιδεες , μοντιφες ) αλλα και οδηγωντας τα και αυτο δεν αλλαζει στο dna μας , ολες οι αλλες εγωκεντρικες συμπεριφορες δεν εχουν νοημα νομιζω ..... ! :thumbsup:
Τωρα κατι σλογκαν του τυπου .... 'Ducati or Dead' απο κατι τελειωμενους εδω μεσα ....α!α!α!... :angry7: .. ετσι και πετυχω κανεναν ....! :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από panosduc »

Νασουλη.......αργεις ρε πσμ αλλα οταν γραφεις........γραφεις.φιλε μην τα πολυ σκαλιζεις μαζευτειτε για κανα κοψιδι πιειτε μπυρες κοτσομπολεψτε καντε καμμια μλκα οπως παλια.εγω κ αλλοι πολλοι που σας βλεπουμε απο μακρια ...δεν ξετε ποσο τυχεροι ειστε που μπορειτε να τα λετε εστω κ στο παγκακι τρωγωντας σουβλακι.βεβαια εγω που σε ξερω σε πιανω τι εννοας.........κ συμφωνω με τα λεγομενα σου. :hibye: :hibye:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

τις ανασκαφες τις εχει αναλαβει η αρχαιολογικη υπηρεσια.
το forum προχωρησε,μπορει και να αλλαξε,αλλα προχωρησε.
βολτες γινονται,αλλοτε μικρες αλλοτε μεγαλες.
φετος ειδικα εχουν παιξει αρκετες μεγαλες και μικρες.συμμετοχες αλλοτε 5,αλλοτε 10 ,αλλοτε 30,δεν εχει σημασια.
ζωντανια λειπει ειναι γεγονος,αλλα εχει σχεση κατα 90% με το τι βιωνει το κοινωνικο συνολο.αν ηταν πιο νορμαλ τα πραγματα στη χωρα,ισως θα ηταν πιο ανεβασμενοι.
και κατι αφου θελετε φασαρια.......
ψησιματα οκ,μετα χαρας.αρκει οταν κανονιζεται κατι-εκει που κανονιστηκε να σηκωνει το τηλ ο οργανωτης,διοτι φιλτατε nasa,σε παλιοτερη τετοια μαζωξη ψησιματος στο χωρο σου,εσυ απλως εκλεισες το τηλ και καποιοι απεξω περιμεναν.
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από nasa »

Πυξιδας 990.


Μάνα,ιατρικό κέντρο,καρδιακό επεισόδιο,2 πλο bypass,τηλέφωνο κλειστό.

.......έχουμε κάνει κ γλέντια όμως που έχουν μείνει αξέχαστα σε πολλούς.αν ψάξεις εδω μέσα σε παλιά ποστ θα δεις φωτο που δεν θα σου μείνει αντερο Αδερφε..... :cool:



.......κ τον χαβα μου ........Πιστεύω ότι δεν Αλλαξε το φορουμ......ducatisti.gr ήταν κ το ίδιο είναι.οι άνθρωποι άλλαξαν.μας μετατρέπουν σιγά σιγά σε υβρίδια των εαυτων μας με συνεχή,σταθερή,σιγανη,αδιορατη,αλλα άκρως αποτελεσματική προπαγάνδα στην απάθεια κ στην απαξίωση όλων των στοιχείων που μας συνδέουν σαν όντα με νοημοσυνη με σκοπό την απομόνωση κ την πλήρη υποταγή.


.......οι άνθρωποι διαγουμε τον βίο μας με μια οικτρά πλανημενη αίσθηση αθανασίας.όσο πιο νέος δε τόσο μεγαλύτερη αυτή η αίσθηση.νομίζουμε ότι θ ειμαστε για πάντα εδω κ όταν κάποιος κάποια απο μας φεύγει για την βόλτα χωρίς επιστροφή κρυφά μέσα μας θεωρουμε ότι αυτο δεν θα συμβεί σε μας......με κάποιο μαγικό τροπο θα την κάπουλαρουμε κ θα την γλυτωσουμε. Η στην χειρότερη θ αργήσει η φάση. Κάθομαι κ παρατηρώ τα ζώα όπου έχουν όλα τους μια φύση σύμφωνα με την οποία ζουν κ πεθαίνουν όταν ερθει η ώρα χωρίς να παρεκλινουν απο αυτήν κ χωρίς να επιβαρύνουν το φυσικό περιβάλλον.Πιστεύω λοιπόν ότι μας άλλαξαν την φύση βάσει σχεδίου.μας έκαναν ανταγωνιστικούς,φιλοχρηματους,απληστους,κ κυρίως απαθείς.

Όλο αυτο δε έχω την πεποίθηση λανθασμένη η σωστή δεν το ξέρω,χωρίς να γινεται επι σκοπω ,αυτο τουλάχιστον είναι το μόνο σίγουρο,μπαίνει άθελα μας,υπουλα,κ στις εκδηλώσεις τις κοινωνικές της ζωης μας,μια απο αυτές είναι κ αυτο εδω το φορουμ......



Μην μου δίνετε σημασία όμως.......με έχει πιάσει μάλλον το φθινόπωρο,εξάλλου υπάρχουν πλέον τόσα σκευάσματα στα φαρμακεία. Κατασκευασμένα να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα αν σε πιάσουν τέτοιας μορφής αναζητήσεις κ ανησυχίες.........




......ωραίο το scrambler λοιπόν.......στην αρχή ναπω την αλήθεια δεν μαρεσε,αλλα όσο το βλεπω μου γινεται οικείο σαν εικόνα,ασε που έχει μεγάλες δυνατότητες φτιαξιματος.......
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από argy »

Η δική μου ταπεινή άποψη είναι πωs το φόρουμ με γνώμονα την σημερινή κατάσταση είναι,από άποψη

επισκεψιμότηταs σε πολύ καλό επίπεδο.

Από άποψη κινητικότηταs (βόλτεs-συναντήσειs) θα μπορούσε και καλύτερα,αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι.

Όμωs και πάλι τα λέμε από κοντά...

Τώρα,όσον αφορά τα μέλη μαs,με χαρά διαπίστωσα ότι τον

τελευταίο καιρό έχουν επιστρέψει αρκετοί που είχαν φύγει

και μάλιστα γράφουν σχεδόν καθημέρινα.

Είναι λοιπόν πιστεύω κοινά αποδεκτό ότι το φόρουμ τα τελευταία

3 χρόνια έχει ηρεμήσει από τιs παθογένειεs του παρελθόντοs!

Επίσηs έχουν ενσωματωθεί πολλά νέα παιδιά με γνώσειs αλλά και όρεξη για βόλτεs.

Αs το κρατήσουμε έτσι, "παλιοί" και "νέοι" και να το κάνουμε

κάθε χρόνο όλο και καλύτερο!!!

Τέλοs ποτέ να μην ξεχνάμε ότι το φόρουμ δεν είναι "ιδιοκτησία"

κανενόs, και ότι κάποια στιγμή ίσωs να αποχωρίσουμε από αυτό είτε

γιατί πουλήσαμε το μηχανάκι μαs,είτε γιατί βαρεθήκαμε

αυτό όμωs θα είναι συνέχεια εδώ να υποδέχεται νέουs ducatisti...
Άβαταρ μέλους
desmios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 07:39
Gender: Male
Other: Beta, Moto Guzzi
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από desmios »

Νομίζω πως ο Αργύρης τα είπε σχεδόν όλα. :thumbsup:

Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι αυτά συμβαίνουν και θα συμβαίνουν πάντα, είτε είναι Φόρουμ, είτε Λέσχη, είτε Σύλλογος, ακόμα και μέσα στην οικογένεια του καθενός μας.

Πάντως γενικά μιλώντας, αυτό που πρέπει να εξαλείψουμε ο καθένας μας προσωπικά είναι η κακία, η ζήλεια και ο φθόνος για το συνάνθρωπό μας, άν αυτό το αποβάλλουμε θα χαιρόμαστε και προσωπικά και ομαδικά τη ζωή ακόμα και με όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε. :))
Ο καλύτερος τρόπος για να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις.
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

το φορουμ εγινε φλορουμ και τελος.

ολοι γραφουμε τσιτσι πωπω μην τυχον θιχτει κανεις-ποιος αραγε??

μετα τις φασαριες αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

κατα γενικη ομολογια,αυτο αρεσει και ετσι παει,και καλα κανει.

ε,αμα ειναι οι πιο πολλοι ετσι ευχαριστημενοι,ετσι ας ειναι.

σε οτι με αφορα,θα γουσταρα πιο πολυ χαβαλε,φασαρια,αντε κανα καβγα
για χαβαλε,κανα βρισιδι,κανα μπαναρισμα,κανα σπαμ κλπ.

αλλα δε γαμεις,αυτα απο μενα :cool:
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Για τα ματια του κοζμου......

Δημοσίευση από tesla »

ρε παιδια παλι τα ιδια...οκ μη μπερδευετε το οτι μπορει να θιχτηκε καποιος φιλος σας...

ουτε χουντες ειναι ουτε κατοχες, ουτε σοβαροφανειες ουτε τιποτα...το να λες να μη τα γαμας ολα στο ονομα της ελευθεριας του λογου, απεχει απο το να σεβεσαι κατα πολυ τα υπολοιπα μελη, αν δεν εισαι σε θεση να ξερεις τα ορια σου...

και στο νασα, τουλαχιστον εσυ στραβωσες με μια αντιπαραθεση στο θεμα του σκραμπλερ, για το σκραμπλερ, και για ενα μηχανακι, επειδη καποιος σου ειπε οτι το μηχανακι ηταν μ@λ$κι@...

πριν απο 4 χρονια, καποιιος αλλος θα στραβωνε, επειδη στα καλα καθουμενα στο θρεντ θα εμφανιζοντουσαν ξαφνικα φωτο απο γιδια, βυζια και κωλοι, κατι σποντα φωτο απο αραχωβα και διαφορα τετοια...το φορουμ αυτο με μαθηματικη ακριβεια δεν θα υπηρχε σημερα, θα ειχε ψοφισει, οπως ψοφισε και η αποτυχημενη αποπειρα...

μην μυγιαζεστε λοιπον με το παραμικρο, κανεις δεν περιοριζει η κοβει κανεναν...το να κρατας ενα μετρο, σε ενα μερος που δεν εισαι μονος σου, και στο οποιο ο κοσμος που χαλιεται μπορει να φυγει με την χαρακτηριστικη ανεση του ενος κλικ, δεν ειναι υπερβολη...

μην λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχως...και καλο ειναι να κανουμε και εναν απολογισμο στο τελος για το τι εγινε τελικα...
opanos
Απάντηση