πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι; :whistling: :whistling:
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

που να' ναι κείνες οι όμορφες στιγμές???
Άβαταρ μέλους
kokkinos1
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:43
Gender: Male
Other: Elephant 750
Τοποθεσία: Αργος

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από kokkinos1 »

https://www.youtube.com/watch?v=fibGKu3fF-M" onclick="window.open(this.href);return false;

εδω ειναι :cool: :cool: :cool:
http://cagivista.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

Για καντο διφραγκα..
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

Που΄ναι ο κόσμος του Φόρουμ?
που ναι οι πλάκες,τα πειράγματα.........? :innocent2:
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

mycolnago έγραψε:Που΄ναι ο κόσμος του Φόρουμ?
που ναι οι πλάκες,τα πειράγματα.........? :innocent2:

Δυστυχως πεθαναν αυτα φιλε...
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από KRS »

Εκτός του ότι τα forum παρήκμασαν λόγω fb, viber κλπ κλπ, τα θέματα σε αυτό εδώ το φόρουμ ύστερα από μια 10ετια έχουν εξαντληθεί όλα.

Επίσης, για να είσαι όλη τη μέρα και να ποστάρεις σ' ένα forum πρέπει να μην έχεις και τπτ άλλο να κάνεις, παρά να ξύνεις τα @ρχιδια σου...οι μέρες που τα έξυνες και είχες ducati, έστω και 15ετίας δεν θα ξανάρθουν.

Αυτά τα μέλη κρατούσαν το forum "ζωντανό" με ανούσια ποσταρίσματα, τα οποία νομίζω δεν λείπουν και σε κανένα.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

δεν συμφωνώ σε όλα...

το fb δεν το έχουν όλοι.......

το να μπαίνεις να βλέπεις τι "παίζει" δεν είναι...κακό....

το να κανονίζουμε καμμια βολτα, εκδρομη κλπ....Στην Πανελλήνια βλέπω μεγάλη αγάπη και όρεξη για το φορουμ.....

στα ανούσια ποστ συμφωνώ 100 %....

Όμως οι φώτο ,τα κείμενα που μένουν μέσα σαν άλμπουμ ή σημείο αναφοράς αν θές είναι κάτι ανεκτίμητο.
Και παλιά έλεγα οτι κάποια τεχνικά θέματα , λειτουργούν ως μπούσουλας μιά φορά για ένα φίλο που αγοράζει ένα μοντέλο και ενημερώνεται γενικότερα....
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από cronos »

Το φόρουμ πήρε την κάτω βόλτα από τότε που το "ρίξατε" στα τεχνικά θέματα.Κάποιοι δεν γουστάρανε τον χαβαλέ και στην ουσία διώξανε άτομα που έκαναν την διαφορά.Οσοι είναι από την αρχή εδώ μέσα ξέρουν για ποιο πράγμα μιλάω.Οι εκδρομές,οι καφέδάρες και τα μπυρόνια πήραν το μπούλο.Οπως θα τον πάρει και το φόρουμ έτσι όπως πάει και δεν φταίει ούτε το fb,ούτε το viber,ούτε και η οικονομική κρίση.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από KRS »

mycolnago έγραψε:
το fb δεν το έχουν όλοι.......

εσύ και γω δεν έχουμε...όλοι οι υπόλοιποι έχουν... και μην ξεχνάς ότι εκεί έχουν φτιαχτεί 50 group με ducati...ducatisti.gr, ducati 1990, DCFU, βόρεια ducati, ανισορροπα ντουκατι, ανατιναγμένα ντουκάτι, γμσε με ντουκάτι κλπ...

το να κανονίζουμε καμμια βολτα, εκδρομη κλπ....Στην Πανελλήνια βλέπω μεγάλη αγάπη και όρεξη για το φορουμ.....

αυτά κανονίζονταν και κανονίζονται...και εσείς στην Αθήνα το πολύ να πάτε αντί για Λαύριο, Αγ. Ιώαννη Ρώσσο... μεγαλύτερες αποστάσεις τις θεωρείτε μετανάστευση...
cronos έγραψε:Το φόρουμ πήρε την κάτω βόλτα από τότε που το "ρίξατε" στα τεχνικά θέματα.Κάποιοι δεν γουστάρανε τον χαβαλέ και στην ουσία διώξανε άτομα που έκαναν την διαφορά.

Για πες μας ρε αδερφέ ποια άτομα που άξιζαν, έφυγαν;
Αυτοί που έφτιαξαν το ντουκατίστα.γρ, οι αυλικοί του τάδε που στο τέλος σας έγραψε και στα παπ@ρια του και ήσασταν 10 άτομα που δεν μπορούσατε να τσοντάρετε 10 ευρώ ο καθένας να πληρώσετε το hosting?

Ή ο άλλος με τις ηλιόλουστες καλημέρες και τα ηλιόλουστα φέσια σ' όλο τον κόσμο;
Δε γ@μιόμαστε λέω γω...

Και να σου πω ποιος είναι ο χαβαλές; τα μπελιάσματα και τα πρόβατα που έβαζαν σε όλα τα θέματα είτε σοβαρά είτε χαβαλέ;



Όσοι είναι από την αρχή εδώ μέσα ξέρουν για ποιο πράγμα μιλάω.Οι εκδρομές,οι καφέδάρες και τα μπυρόνια πήραν το μπούλο.

Aυτά φίλε θέλουν χρήμα και χρήμα δεν έχει πλέον ο κόσμος.
Αλλά και όταν υπήρχε χρήμα (πλαστικό-πραγματικό), θυμάμαι δω πέρα γραφικούς τύπους να το παίζουν κοκόρια και να πάνε να την μετρήσουν ποιος την έχει πιο μεγάλη...ο άλλος είχε κλείσει την πίστα ρε στα Μέγαρα για την πάρτη του φόρουμ και βγήκαν κάποιοι και είπαν ότι "έβγαλε"...παραδίνομαι ρε μαλ@κες...

Μετά ότι έβγαλε από τον desmolupo...

Έλεος ρε...

Εγώ είμαι της άποψης ότι από θέμα εκδρομών, πανελληνίων κλπ είναι πολύ καλύτερο από ποτέ.
Έχοντας πάει στις 2 από τις 3 τελευταίες Πανελλήνιες, θεωρώ ότι και συμμετοχή είχαν και σε πετυχημένα μέρη έγιναν και όχι στην Αγ. Αννα και λοιπές μαλ@κιες...

Και επιπλέον μην ξεχνάτε ότι ο κόσμος μεγαλώνει,δουλεύει πιο πολύ, συγκατοικεί, παντρεύεται, δεν είναι όλοι όπως ήταν κάποτε.


Και συ ρε Χόρνυ μας τα χεις κάνει τερκενλή με τα "βαριέμαι", "πάνε αυτά" και τα έχει "ψοφήσει το φορουμ"...

Ρε παίκτη γιατί δεν ήρθες Διάκο, Πλαστήρα, Πήλιο?Έχεις ξαναπάει, ε?
Και μεις ρε μάγκα έχουμε πάει, αλλά πήγαμε για τη "φάση".
Μήπως την επόμενη φορά να ερθουμε στο σπίτι σου, για να είσαι ικανοποιημένος ή να κανονίσουμε Πανελλήνια στο Isle of Man, για να ερθεις και συ αφού δε γουστάρεις να πας σε μέρη που έχεις ξαναπάει?

Συνέλθετε μάγκες, αν θεωρείτε ότι έχετε να γράψετε στο φόρουμ κάτι σημαντικό, γράψτε το. Αν θέλετε απλώς να το ψωλοκοπ@νάτε, πείτε στους διαχειριστές να το ονομάσουν psolokopanisti.gr .
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από argy »

Η αλήθεια όπως σχεδόν πάντα,είναι κάπου στη μέση.
Εντάξει έχω γκρινιαξει και εγώ για το fb αλλά είναι δυνατόν
να πάω κόντρα στο ρεύμα της εποχής?
Πάντως οποίος θέλει να πάει βόλτες μπορεί, με όλους από δω μέσα, αρκεί να υπάρχει όρεξη και φράγκα.
Και ναι,οι πανελλήνια και οι πίτα είναι κάτι πολύ όμορφο,που και εγώ που έχω οικογένεια και υποχρεώσεις κοιτάω να μην είμαι απών. Άλλωστε είναι δύο φορές το χρόνο!!!
Άβαταρ μέλους
Pan
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ 2013, 22:28
Gender: Male
Bike: 748S

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Pan »

Δεν είναι στη μέση Αργύρη και το ξέρεις γιατί το ζείς όπως και οι περισότεροι από εδώ μέσα που έχουν (κάθε είδους) υποχρεώσεις που τους αφήνουν λίγο χρόνο και ακόμα λιγότερο χρήμα, η κατάσταση είναι στριμόκ@λη και ως γνωστόν έλλειψη χρημάτων στάση εμπορίου...
Αυτός όμως δεν είναι και λόγος να αφεθεί το φόρουμ να πεθάνει ,έχει δώσει πολλά και ας μην έχει την "πέραση" που είχε... Εχει να δώσει και άλλα έστω και χωρίς κλασσική μουσικη...
Εχω μάθει και συνεχίζω να μαθαίνω πράγματα , έχω γνωρίσει 3-4 άτομα που μπορώ να κάνω καλή παρέα και ας μην είμαι βασικός στις βόλτες (όσες φορές πάω να προγραμματίσω βγαίνει αράουτ..) και περιορίζομαι στο φωτορομάντζο...Θα κάνει και ξαστεριά... Keep on Rockin'
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

+904 για το κατεβατο KRS
Image
Άβαταρ μέλους
alex.walnut
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ 06 Ιαν 2017, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Vespa GTS

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από alex.walnut »

P.lagojohn έγραψε:+904 για το κατεβατο KRS
Εγω θα ελεγα κατι σε +916 ή +996 αντε το πολυ πολυ +998.
Το 904 πως προκυπτει;
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από argy »

Όχι, επιμένω ότι είναι στη μέση.
Το κάθε μέλος που έχει-ειχε περάσει από εδώ κάτι έχει προσφέρει. Άλλος με τις γνώσεις του, άλλος με το χαβαλε του, άλλος με τα ιδιόρρυθμα ποσταρισματα του, άλλος με τις
οργανωτικές του ικανότητες, άλλος, άλλος.........
Προσωπικά έχω ευχαριστηθεί και χαρεί για όλες τις γνωριμίες που έχω κάνει τόσα χρόνια εδώ μέσα και ίσως κάποιοι-οχι όλοι- μπορεί και να μου λείπουν...
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από cronos »

KRS ξεκινάς με την ερώτηση,ποιοι από αυτούς που έφυγαν άξιζαν?Λες μπούρδες αδερφέ,δηλαδή όλοι τους ήταν άχρηστοι εδώ μέσα?Δεν μπαίνω στην διαδικασία να γράφω ονόματα.Με σκάψιμο στα παλιά θέματα μπορούν οι νέοι να μάθουν.Και αυτά πέρι αυλικών και ίστα όχι σε εμένα ,δεν με ξέρεις καν για να με κρίνεις.Οσο για το χρήμα που γράφεις ότι δεν παίζει,ξέρω ότι τα κεντρικά δεν προλαβαίνουν να δίνουν μηχανάκια.Ο κόσμος αγοράζει ντούκους και δεν γράφει κανείς τους εδώ γιατί το φόρουμ είναι νεκροταφείο.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από HackmaN »

Είπα να μην λάβω θέση αλλά ας πω 2 πράματα.

-Οι λεφτάδες που αγοράζουν μηχανάκια με 20 και βάλε χιλιάδες δεν ασχολούνται με τα forum.
Συνήθως όσοι ασχολούνται από αυτούς είναι για τη μόστρα.

-Οι παλιοί μεγάλωσαν για να ασχολούνται όλη μέρα με το forum και η νέα γενιά δεν είναι τόσο... δεκτήκη με τα forums, ας πούμε.

-Όσο καιρό είμαι εδώ, δεν θυμάμαι πάνω από 3-4 μέλη που προσέφεραν κάτι ουσιαστικό και αποχώρησαν.
Οι υπόλοιποι το είχαν κάνει προσωπικό messenger αυτοανάδειξης.

-Πέρα από το σημαντικό κομμάτι της πληροφορίας, που δύσκολα το βρίσκεις αλλού σε τόση αφθονία όσο στα forums, βόλτες ο καθένας μπορεί να κάνει και με την παρέα του.

Όντας σε forums από το 2008, είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε συζήτηση.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από KRS »

cronos έγραψε:...
Άκου να σου πω φιλαράκο..
εσύ παρακολουθείς το forum από τον υπολογιστή σου (δεν θυμάμαι να σε 'χω πετύχει και πουθενά)..

Εμείς εδώ οι περισσότεροι έχουμε γνωριστεί. Με άλλους ταιριάζουμε και με άλλους όχι, όπως γίνεται και στη ζωή..βέβαια αυτός δεν είναι λόγος για ξεκατινιάσματα και συγκρούσεις όλη την ώρα, όπως γινόταν παλιά προ του '12.

Το forum λοιπόν είχε πιο δραστήριες μέρες επί εποχής Desmoman. O άνθρωπος πήρε από το χεράκι πολύ κόσμο, τους έβγαλε εκδρομές, τους έκλεισε την πίστα στα Μέγαρα (μέρα Σάββατό !)και τους έδειχνε γραμμές, πήγε έκανε εξάωρο στις Σέρρες, βγήκαν κάποιοι στο εξωτερικό μαζί του, πήγαν σε διεθνή έκθεση στο Μιλάνο κ.α. Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν, κατηγορήθηκε ότι "έβγαζε" χρήμα..μαζί του λοιπόν αποχώρησαν και πολλά αξιόλογα μέλη που είναι αλλεργικοί στη μ@λακία.

Έκτοτε για κάποιο διάστημα, το φόρουμ το μονοπώλησε ένα άτομο με τους αυλικούς του σπαμμάροντας σε ό,τι γραφόταν δω μέσα..παραλίγο να κλείσει λοιπόν το φόρουμ από τη ματαιοδοξία κάποιων να "δειχτούν" και να σπάνε τα @rxidi@ όλων δω μέσα..έφυγαν, ησυχάσαμε, άνοιξαν το δίπλα μαγαζάκι και το έκλεισαν...

Το forum, λοιπόν, επί Ραφ και λοιπών παιδιών, συνεχίζει, υπάρχει και διοργανώνει και τις πανελλήνιες του και τα πάντα όλα με ιδιαίτερη επιτυχία. Υπήρξε και επί της εποχής αυτής ένας τύπος, γυρόλογος των φόρουμ, που απομονώθηκε εξαιτίας της συμπεριφοράς του και έπειτα αποβλήθηκε. Και απ' ότι φαίνεται δεν έκανε και τίποτα σπουδαίο, όσο ήταν δω μέσα και ό,τι κάναμε όσο ήταν αυτός, γίνονται και με μεγαλύτερη επιτυχία ακόμα και σήμερα.
Έχεις δει φωτο από τις Πανελλήνιες και τις πίτες? Τι λαός μαζεύεται?

Επίσης, όλες οι υπο-λέσχες και γκρουπ στο fb αδερφέ από δω έχουν ξεκινήσει.
Άμα δεν υπήρχε το φόρουμ κανένας δεν είχε γνωριστεί με κανέναν.

Όσον αφορά γιατί δεν γράφουν αυτοί που παίρνουν καινούρια ducati δεν ισχύει καταρχήν (αρκετοί γράφουν), αλλά επίσης μην νομίζεις ότι όλοι είναι και φανατικοί της φίρμας...παίρνουν το 1200 το μούλτι γιατί είναι το καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία του. Επίσης, οι άνθρωποι που διαθέτουν 23 χιλιάρικα αυτή την εποχή για γούστα δεν το psolokopanane και προφανώς δεν έχουν την πολυτέλεια να γράφουν σε ένα φόρουμ. Αν ξέρεις αγγλικά μπορείς να πας και στο ducati.ms να πληροφορηθείς για τα νέα μοντέλα.

Το "μπούρδες" σου πήρε μια ολόκληρη μέρα να το σκεφτείς και να το γράψεις?
Όσο για το "αυλικός", μόνο αν ήσουν έπρεπε να σε πειράξει...γιατί οι περισσότεροι εκεί τέτοιοι ήταν.
Και επειδή και μένα δεν με ξέρεις, να μιλάς καλύτερα.

Τέλος, επειδή μερικοί προσπαθούν με ποσταρίσματά τους να δημιουργήσουν θέματα στο φόρουμ π.χ Χορνυ κ.α., αν το μηχανάκι τους δε το καβαλάνε, το χουν στο σαλόνι χαλασμένο και πίνουν καφέ με αποτέλεσμα να μην εμφανίζονται ποτέ και πουθενά, παρακαλώ να μην μας σκοτίζουν τα @ρχίδια με παράπονα του πώς κατάντησε το φόρουμ. Αν θέλουν να πουν κάτι ουσιαστικό ας μας ρωτήσουν από που θα πάρουν φτηνά ανταλλακτικά να το φτιάξουν ή αν δεν μπορούν να κάνουμε και ένα έρανο να τα πάρουν, σε μια προσπάθεια να αγγίξουμε έστω και λίγο την τελειότητα του φόρουμ που νοσταλγείτε και είχε δωρίσει μέχρι και μηχανή σε μέλος.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Bart »

Χρήστο χαρά στο κουράγιο σου να γράφεις σεντόνια Τρίτη και 13 :wsmile:

Α μην ξεχάσω πάρτε κτμ ρε
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από argy »

" Άκου να σου πω φιλαράκο..
εσύ παρακολουθείς το forum από τον υπολογιστή σου (δεν θυμάμαι να σε 'χω πετύχει και πουθενά).."


Χρηστάρα, ο Μανώλης είναι από Κρήτη για αυτό δεν τον έχεις δει. Από ότι ξέρω είναι και παλιό μέλος.
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Bart έγραψε:Α μην ξεχάσω πάρτε κτμ ρε
Να το ανοίξω το στόμα μου; ξέρεις ότι είμαι βόθρος...
Image
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Για εμένα ένα φόρουμ στο μυαλό μου είναι κάτι πολύ ποιο απλό από όσα λέτε...

Πρώτον, και σημαντικότερο είναι τα τεχνικά θέματα γιατί τα αγγλικά τα έχω ξεχάσει ο krs ξέρει...

Δεύτερων, μεγάλες ομαδικές βόλτες συναντήσεις εκδηλώσεις

Τρίτων, αποθήκευση φωτογραφιών από τα παραπάνω γιατί στο fb τις θάβει και έχουν κακή ανάλυση

Τέταρτον, ανταλλαγή βέβαια απόψεων περί τεχνικών, διαδρομών, μοντέλων, εξοπλισμού,
Σε ομαδικό επίπεδο και όχι προσωπικό.

Τώρα βόλτες κάνω με την παρέα μου η μόνος μου καλύτερα γιατί είμαι γρήγορος, σε κάποια μάζωξη μπορεί να γνωρίσω έναν τύπο που μου αρέσει ο τρόπος του και που ξέρεις να γίνει ένας από κάποια άτομα που κάνω βόλτα. Έχω ακούσει περί κλικων... Περί ομάδες στο viber κλπ, ναι έιμαι σε ομάδες στο social αλλά εκεί άνεβαζουμε κ@λος βυζια κλπ, όχι εδώ... Η κανονίζω βόλτα με την παρέα μου που έχω φάει σκατα στο δρόμο τόσα χρόνια και είμαι μέσα στο σπίτι τους και στην οικογένεια τους


Και τέλος πάντων τα φόρουμ έτσι πρέπει να είναι παλικάρια, είναι σαν να κοιτάμε να συνδεθούμε στο irc μέσω σερβερ nana κλπ... γιατί δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε, πέρασε ο χαβαλές στα φόρουμ και έχει άλλη μορφή, ο χαβαλές είναι αλλού

Βάλτε βενζίνες και λάστιχα
Κάντε βόλτες
Αν δεν έχεις ανταλλακτικά, ρώτα μπορεί κάποιος να έχει,
Γιατί κλαίτε την μοίρα σας;


Καλό βράδυ.
Image
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από laziali21 »

Χαλαρώστε παιδιά, συμβαίνουν αυτά, ανάλογα με τις καταστάσεις
κάποια πράγματα αλλάζουν!
Συμφωνώ με τον Χρήστο σχεδόν σε όλα, κάποτε υπήρε κάτι άλλο, τώρα υπάρχει αυτό!
Το ουσιαστικό είναι ότι το φόρουμ παραμένει ζωντανό και προπάντων υπάρχει!
Εδώ έκλεισε ολόκληρο GS forum, οπότε όλα οκ!
Αργύρης1098s
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Παρ 01 Ιαν 2016, 21:00
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: BMWR80GSVespaVM2,VB1

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Αργύρης1098s »

Παιδια δε θα διαφωνησω για τα πολλα γκρουπακια στο FB...αλλα..αλλο το γκρουπακι στο FB κι αλλο το Forum...
Το Forum ειναι πιο ευρυ...καλυπτει σε τουλαχιστον Πανελληνιο αν οχι ευρυτερο πεδιο...
Εδω εχω την ερωτηση μου...
Το Ducatisti .gr δεν ειναι το Forum στο FB?
Κ κατι αλλο...μοιραια...εξελισσεται η επικοινωνια...παλια ειχαμε το MIRC για τσατ..πλεον με το FB
...πολυ πιο διαδεδομενα πραγματα κ πιο ευκολα...

Το Forum...ε...ειναι πιο δυσκολο να μπεις...ενω στο FB...ανοιγεις την εφαρμογη...ετοιμο...

Τωρα..μια κ ειπωθηκε για τα γκρουπακια...
Να μιλησω για το "δικο" μας..
Το Ducatisti CFU...ειναι καθαρα τοπικο για να λεμε καμμια βλακεια κ να πηγαινουμε καμια μπυρα κ εκδρομη...εντελως τοπικα στην Κερκυρα...πως να γινει...δε μπορει ευκολα να λεμε..οσοι ειναι απο την Κερκυρα ελατα να παμε βολτα μετα ή πριν την παντοφλα στο σπιτι...
Κ...οσο να πεις..πιο ευκολα ανοιγεις την εφαρμογη στο FB ή στελνεις ενα μηνυμα στο FB...
Κι ακομα κι ετσι...ο ενας βαριεται...ο αλλος δουλευει...αλλος δεν εχει χρημματα..
Αλλαζουν οι καιροι...
Και συμφωνω για το χιουμορ...το κλιμα ειναι το παν...αλλα δεν ειμαστε ολοι με το ιδιο χιουμορ...ουτε μ'αρεσει να πω "το μονο που μας ενωνει ειναι ο δρομος...
Αλλα...μαλλον οσοι πιστευουν το τελευταιο εχουν δικιο...
TO LIVE IS TO RIDE IS TO LIVE..[background=][/background]
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dimirex »

...δεν ξέρω τί λέτε αλλά έστω και με αυτό το thread το forum αρχίζει να ζεστένεται!!!
Θα έγραφα κι εγώ σεντόνι αλλά λόγω χρόνου θα αρκεστώ στο ότι συμφωνώ και διαφωνώ με όλους σας στα σημεία.
Προσωπικά με ενδιαφέρουν τα τεχνικά θέματα αλλά forum χωρίς socializing δεν κρατιέται απλά και μόνο με τεχνικά. Καλά είναι και τα πρόβατα, οι κwλοι και τα spam αλλά με μέτρο και κρατώντας ένα επίπεδο αισθητικής!!! :))

Τώρα γι αυτούς που έφυγαν προφανώς την έκαναν γιατί δεν τους χώραγε το forum... είτε γιατί χόντρενε ο χαβαλές είτε γιατί αναζητούσαν περισσότερα πράγματα από αυτό και τους χρήστες του. Σε κάθε περίπτωση βρήκαν και το χώρο και τα άτομα που θα μοιραστούν τις κοινωνικές και προσωπικές τους ανησυχίες.

Σε ένα τελευταίο όμως θα σταθώ μιας και σχολιάστηκε κι έχω ήδη πάρει θέση στο παρελθόν: γιατί το forum να δωρίσει σε κάποιον ένα μηχανάκι (ενώ ήταν ήδη κάτοχος μηχανής) με προτροπή ενός και μόνο μέλους, σε περίοδο οικονομικής κρίσης γιατί απλά... έτσι; [...και δεν θα σχολιάσω το γεγονός ότι πούλησε το δώρο αργότερα]

Εν τοιαύτη περιπτώσει αν μου κάνετε κι εμένα ένα τέτοιο δώρο θα το δεχτώ με μεγάλη χαρά!!! :cool:
Reduce to the Max
Απάντηση