πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

KRS,

επειδη δεν γνωριζομαστε και επειδη διαβαζω οτι σε ενοχλει να μιλανε ασχημα για εσενα ανθρωποι που δεν σε γνωριζουν,το ιδιο συμβαινει και με εμενα.

γι αυτο θα σε παρακαλουσα να μην αναφερθεις ξανα σε εμενα και,κυριως,χρησιμοποιοντας υβριστικους ορους.

απο πλευρας μου θεωρω οτι εχω συμμετασχει αρκετα ενεργα παλαιοτερα σε αυτη την κοινοτητα-καποια ποστ μου οχι απαραιτητα μοτοσυκλετιστικα εχουν 5-8-10000 views-οπως να σου θυμισω οτι την συναντηση στην αγια αννα-που για τους δικους σου λογους δεν σου αρεσε και την θεωρεις αμελέτητα οπως γραφεις- κυριως την οργανωσα εγω.

Οπως ομως σωστα γραφεις,η ζωη και οι καταστασεις αλλαζουν,ετσι και εγω πλεον δεν ειμαι τοσο ενεργος στα γραφομενα οπως παλια.

εχω και με εχουν γνωρισει πολλα παιδια απο εδω μεσα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος γι αυτο,θεωρω οτι εκανα φιλους μηχανοβιους.

και παλι οσο μπορω θα σχολιαζω,εστω και με ενα χαζο ''βαριεμαι'',αλλα και οσο και οταν μπορω να βοηθαω σε θεματα που γνωριζω.

Ειμαι 49 ετων,ειμαι πανω σε μηχανες 40 χρονια και αν και περναω μια mid age moto crise,θεωρω τον εαυτο μου μοτοσυκλετιστη.

Την καλημερα μου απο την Θεσσαλονικη σε ολο το ducatisti.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dimitris848 »

laziali21 έγραψε: Εδώ έκλεισε ολόκληρο GS forum, οπότε όλα οκ!
Πού είναι ο "Λύκος" Κώστα ?? .... :wsmile: :wsmile:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από markous »

P.lagojohn έγραψε:+904 για το κατεβατο KRS
:thumbsup: :thumbsup: :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από markous »

HackmaN έγραψε:Είπα να μην λάβω θέση αλλά ας πω 2 πράματα.

-Οι λεφτάδες που αγοράζουν μηχανάκια με 20 και βάλε χιλιάδες δεν ασχολούνται με τα forum.
Συνήθως όσοι ασχολούνται από αυτούς είναι για τη μόστρα.

-Οι παλιοί μεγάλωσαν για να ασχολούνται όλη μέρα με το forum και η νέα γενιά δεν είναι τόσο... δεκτήκη με τα forums, ας πούμε.

-Όσο καιρό είμαι εδώ, δεν θυμάμαι πάνω από 3-4 μέλη που προσέφεραν κάτι ουσιαστικό και αποχώρησαν.
Οι υπόλοιποι το είχαν κάνει προσωπικό messenger αυτοανάδειξης.

-Πέρα από το σημαντικό κομμάτι της πληροφορίας, που δύσκολα το βρίσκεις αλλού σε τόση αφθονία όσο στα forums, βόλτες ο καθένας μπορεί να κάνει και με την παρέα του.

Όντας σε forums από το 2008, είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε συζήτηση.
:thumbsup: :thumbsup: :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από REDRIDER »

Συμφωνώ με τον Χρήστο (KRS). Πολλοί ήρθαν και έφυγαν και άλλοι τόσοι θα έρθουν και θα φύγουν.

Όσο για τα βαρεμάρα και οι εποχές άλλαξαν κ.horny μάλλον το αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά.

Βαρεθήκαμε τις μπουρδολογίες και να διαβάζουμε, την κάθε μ@λ@κι@ που σας δέρνει γιατί ξεπερνά τα όρια.
Αλλάξανε τα χρόνια γιατί έχουμε υποχρεώσεις περισσότερες που δε μας επιτρέπουν να είμαστε όλη μέρα σε ένα φόρουμ....άραγε αυτό εννοούσες ή πως δεν υπάρχει έδαφος πια για μπουρδες κάθε φορά που έχετε νταλκάδες....για αυτές υπάρχουν άλλα φόρουμ.

Η εποχή του έχω ducati μπας και γ@μίσω πέρασε...τέτοιοι ήταν και πολλοί που έφυγαν πια από εδώ μέσα, σε αντίθεση με πολλούς που αγοράζουν πια νέα μοντέλα συνειδητά γιατί πλέον οι τιμές είναι κοντά με άλλες εταιρίες και αυτοί δε χρειάζονται φορουμ ίσως.

Άλλοι έφυγαν γιατί ενώ ξεστράβωσαν κόσμο κατηγορήθηκαν όπως είπε και ο Χρήστος.

Μη γρινιάζετε για βόλτες....να μαζ'εψετε χρήματα ένα χρόνο να έρθετε στην πανελλήνια, άσχετα αν σε κάποια μέρη έχετε πάει ή όχι.

Προσωπικά έχω κάνει φίλους εδώ μέσα σε όλη την Ελλάδα και αυτό είναι επιτυχία του φόρουμ, μαθαίνω ότι κρατάει η κούτρα μου στα τεχνικά θέματα, χαίρομαι που βλέπω αξιόλογους ανθρώπους να τρέχουν ένα φορουμ και να το κρατάνε ζωντανό. Χαίρομαι που κάθε χρόνο δίνουμε ραντεβού για την επόμενη συνάντηση.

Όποιος βαριέται ας φύγει λοιπόν κανείς δεν είναι εδώ με το ζόρι.

Η παρέα της Θεσσαλονίκης horny βαρέθηκε και αυτή ή ήταν οι περισσότεροι ποζεράδες και εφέ καφέ? γιατί άλλοι μετά από χρόνια ακόμα πηγαίνουν βόλτες και κάνουν πράγματα.

Επειδή γνωριζόμαστε λοιπόν και προσωπικά λέω τα πράγματα ως έχουν...
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Raf »

Μισο να το παρουμε και απο την αλλη.
Οντως το φορουμ περναει μια κριση για Χ λογους τους οποιους ο καθενας μπορει να πει λεει οτι θελει.
Απο την αλλη να λεμε παλι καλα που υπαρχει και υπαρχουμε και εμεις μαζι με αυτο.
Αυτος που θελει πραγματικα επικοινωνια η πραγματικα να παει ΒΟΛΤΑ την ακρη θα την βρει,αυτος που πραγματικα ψαχνει φιλους να μοιραστει πραγματα και ιδεες θα τους βρει.
Κατα καιρους το ducatisti εχει αντιμετωπισει σοβαρα προβληματα και ομως ειναι ακομη εδω και θα ναι παντα εδω ανοιχτο για ολους εχοντας 5,10,20 ατομα που το αγαπουν και το σεβονται ακομα οπως και να ειναι.
Τωρα αν ο Βανγκερ η ο Πουτσινι παραδειγμα φερνω εφυγε για δικους του λογους δεν μπορουμε να κανουμε κατι.
Για το οτι μερικοι εχουν μεινει στη θεωρια παρα στο να καβαλανε παλι δεν μπορουμε να κανουμε κατι.
Απο τα να βαζουμε λοιπον το φορουμ στον τοιχο και να το βαραμε παλι δεν κανουμε κατι.
Ο κοσμος με τα μεταγενεστερα δεν ποσταρει γιατι δεν υπαρχουν θεματα μιας και οταν εμπαιναν παλαιοτερα παιδια τους κραζανε μερικοι ασχετοι κολλημενοι οτι πηραν κινεζικα ducati καλα λοιπον κανουν και δεν γραφουν.
Το φορουμ λοιπον ειναι εδω οπως ειναι ,ανοιχτο σε ολους και δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησει να υπαρχει :hibye:
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
dodok
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 09:14
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: ΥΑΜΑΗΑ ΧΤΖ 750
Τοποθεσία: Εδεσσα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από dodok »

τζαμπα μαλωνετε !!! τα ducati ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ ΠΙΑ γιαυτο και δεν εχουμε νεες αποριες !!!
:wsmile:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

dodok έγραψε:τζαμπα μαλωνετε !!! τα ducati ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ ΠΙΑ γιαυτο και δεν εχουμε νεες αποριες !!!
:wsmile:

Θεούλης..... :thumbsup:
Image
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Ritsman »

Σε τετοια θεματα δεν συμμετέχω συνήθως...... αλλα θα το πω...

πως ψοφατε ρε μπαγασες να ανοιξει ενα τετιο θεμα!
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από indianos »

Καβγας.........
Αντε επιτελους να ξεσκουριασουμε να πεσει κανενα μπινελικι και οποιος θελει να μου πει που μενει να ερθω να του χτυπησω το κουδουνι να κατεβει!
Και νομιζα οτι εχουν φυγει ολοι απο το φορουμ και εχουν μπει αδερφες ουτε ενα βρισιδι σε τοσα ποστ τοσο καιρο.....
Αυτος ο καραφλος ο Μπατσος φταιει για την καταντια του φορουμ που τους μπανιαριζε ολους!Η φτερου με την τσαντα ουρανιο τοξο
Image
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από cronos »

KRS έγραψε:
Άκου να σου πω φιλαράκο..
εσύ παρακολουθείς το forum από τον υπολογιστή σου (δεν θυμάμαι να σε 'χω πετύχει και πουθενά)..
Και 'γω το ίδιο θα΄λεγα για εσένα,δεν σε θυμάμαι

Εμείς εδώ οι περισσότεροι έχουμε γνωριστεί. Με άλλους ταιριάζουμε και με άλλους όχι, όπως γίνεται και στη ζωή..βέβαια αυτός δεν είναι λόγος για ξεκατινιάσματα και συγκρούσεις όλη την ώρα, όπως γινόταν παλιά προ του '12.
εδώ συμφωνούμε

Το forum λοιπόν είχε πιο δραστήριες μέρες επί εποχής Desmoman. O άνθρωπος πήρε από το χεράκι πολύ κόσμο, τους έβγαλε εκδρομές, τους έκλεισε την πίστα στα Μέγαρα (μέρα Σάββατό !)και τους έδειχνε γραμμές, πήγε έκανε εξάωρο στις Σέρρες, βγήκαν κάποιοι στο εξωτερικό μαζί του, πήγαν σε διεθνή έκθεση στο Μιλάνο κ.α. Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν, κατηγορήθηκε ότι "έβγαζε" χρήμα..μαζί του λοιπόν αποχώρησαν και πολλά αξιόλογα μέλη που είναι αλλεργικοί στη μ@λακία.
Αυτό ακριβώς εννοώ.Γι αυτό έγραψα "για όσους είναι από την αρχή εδώ μέσα",έφυγαν καλά παιδιά και συ μου γράφεις για ίστα και αυλικούς.Γι αυτό και σου έγραψα ότι λες μπούρδες.

Έκτοτε για κάποιο διάστημα, το φόρουμ το μονοπώλησε ένα άτομο με τους αυλικούς του σπαμμάροντας σε ό,τι γραφόταν δω μέσα..παραλίγο να κλείσει λοιπόν το φόρουμ από τη ματαιοδοξία κάποιων να "δειχτούν" και να σπάνε τα @rxidi@ όλων δω μέσα..έφυγαν, ησυχάσαμε, άνοιξαν το δίπλα μαγαζάκι και το έκλεισαν...
Εχω τις αντιρρήσεις μου αλλά οκ,γνώμη μου

Το forum, λοιπόν, επί Ραφ και λοιπών παιδιών, συνεχίζει, υπάρχει και διοργανώνει και τις πανελλήνιες του και τα πάντα όλα με ιδιαίτερη επιτυχία.
Εγραψα ότι έχω θέμα με τον Ραφαέλο ή με κάποιον άλλο?.Δε έχω γνωριστεί με το παλικάρι,αλλά του έχω αποδείξει τι άτομο είμαι.

Υπήρξε και επί της εποχής αυτής ένας τύπος, γυρόλογος των φόρουμ, που απομονώθηκε εξαιτίας της συμπεριφοράς του και έπειτα αποβλήθηκε. Και απ' ότι φαίνεται δεν έκανε και τίποτα σπουδαίο, όσο ήταν δω μέσα και ό,τι κάναμε όσο ήταν αυτός, γίνονται και με μεγαλύτερη επιτυχία ακόμα και σήμερα.
Έχεις δει φωτο από τις Πανελλήνιες και τις πίτες? Τι λαός μαζεύεται?
Για τον γυρολόγο εσύ έγράψες,εγώ ποτέ.Δεν τον ξέρω και δεν με κόφτει σε πόσους έκανε πουστιά.Ας προσέχατε και δεν βλέπω και τον λόγο που ασχολήσε ακόμα μαζί του

Επίσης, όλες οι υπο-λέσχες και γκρουπ στο fb αδερφέ από δω έχουν ξεκινήσει.
Άμα δεν υπήρχε το φόρουμ κανένας δεν είχε γνωριστεί με κανέναν.
Δεν θυμάμαι να είπα ποτέ το αντίθετο

Όσον αφορά γιατί δεν γράφουν αυτοί που παίρνουν καινούρια ducati δεν ισχύει καταρχήν (αρκετοί γράφουν), αλλά επίσης μην νομίζεις ότι όλοι είναι και φανατικοί της φίρμας...παίρνουν το 1200 το μούλτι γιατί είναι το καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία του. Επίσης, οι άνθρωποι που διαθέτουν 23 χιλιάρικα αυτή την εποχή για γούστα δεν το psolokopanane και προφανώς δεν έχουν την πολυτέλεια να γράφουν σε ένα φόρουμ. Αν ξέρεις αγγλικά μπορείς να πας και στο ducati.ms να πληροφορηθείς για τα νέα μοντέλα.

Το "μπούρδες" σου πήρε μια ολόκληρη μέρα να το σκεφτείς και να το γράψεις?
Κάπου τόσο μου πήρε,δεν ήθελα να γράψω ότι λες μαλακίες και έψαχνα άλλη λέξη
Όσο για το "αυλικός", μόνο αν ήσουν έπρεπε να σε πειράξει...γιατί οι περισσότεροι εκεί τέτοιοι ήταν.
Με την ίδια λογική σε λέω μαλάκα αλλά μόνο αν είσαι θα πειραχτείς,έτσι πάει δηλαδή?
Και επειδή και μένα δεν με ξέρεις, να μιλάς καλύτερα.
Μια χαρά σου μίλησα.Ούτε ταμπέλα σου έβαλα,ούτε ειρωνεία πούλησα

Τέλος, επειδή μερικοί προσπαθούν με ποσταρίσματά τους να δημιουργήσουν θέματα στο φόρουμ π.χ Χορνυ κ.α., αν το μηχανάκι τους δε το καβαλάνε, το χουν στο σαλόνι χαλασμένο και πίνουν καφέ με αποτέλεσμα να μην εμφανίζονται ποτέ και πουθενά, παρακαλώ να μην μας σκοτίζουν τα @ρχίδια με παράπονα του πώς κατάντησε το φόρουμ. Αν θέλουν να πουν κάτι ουσιαστικό ας μας ρωτήσουν από που θα πάρουν φτηνά ανταλλακτικά να το φτιάξουν ή αν δεν μπορούν να κάνουμε και ένα έρανο να τα πάρουν, σε μια προσπάθεια να αγγίξουμε έστω και λίγο την τελειότητα του φόρουμ που νοσταλγείτε και είχε δωρίσει μέχρι και μηχανή σε μέλος.
Αυτά είχα να γράψω και το τελειώνω εδώ γιατί μερκά νουνάκια ψοφάνε για μαλλιοτραβήγματα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος P.lagojohn την Τετ 14 Νοέμ 2018, 21:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Image
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από KRS »

Ρε Ινδιάνε και λοιποί μη σπαμάρετε να πουμε...
Καταρχήν γαμ@τε τη συζήτηση, κανένας δεν τσακώνεται.

Εδώ ο φίλος Κρόνος λέει ότι λέω μ@λακίες...άρα και όσοι συμφωνούν μαζί μου είναι μαλ@κες...και αυτός μαζί, γιατί στα περισσότερα συμφωνεί απ' ότι βλέπω.

Μας είπε λοιπόν ότι έχει καταντήσει το φόρουμ νεκροταφείο.

Για να δούμε τι θέλετε να κάνουμε για να ζωντανέψει το φόρουμ.

- Πριν λίγο καιρό ένα παιδί έβαλε ένα ταξιδιωτικό Βαλκάνια, πόσοι ασχοληθήκατε?
Κανείς...4-5 απάντησαν...γιατί να ξαναγράψει και με τόση λεπτομέρεια το επόμενο ταξιδιωτικό του? Ξέρετε πόσο χρόνο ξόδεψε ο άνθρωπος για να τα γράψει, να κάνει resize τις φωτογραφίες κλπ? Και τι να υποθέσει που δεν έλαβε απαντήσεις? Ότι τον ζηλέψαμε, επειδή έχει φράγκα και χρόνο που οι υπόλοιποι δεν έχουμε? Ότι νομίσαμε ότι ήθελα να δειχτεί και τον γράψαμε στα @ρχιδια μας?

- Αν γράψει κάποιος για τεχνικό θέμα, ποιοι θα απαντήσουν? εγώ ξέρω από πριν...touloumpas, dimirex, achilleas,plagojohn, highflyer, τυρλας και κανά 2-3 άλλοι..

- Θέλετε βόλτες? Να κανονίσουμε κάτι, να μαζευτούμε...και 'γω το Ναύπλιο το 'χω βαρεθεί, δε θα ρθω για το μέρος, θα ρθω για την παρέα...για πείτε ρε μάγκες πόσα χρόνια έχουμε να πάμε σαν φόρουμ? Πριν το 15 σίγουρα...
Εδώ στις μεμονωμένες και κοντινές βόλτες που γίνονται από μέλη και το ανακοινώνουν την προηγούμενη και πάλι συμμετοχή δεν υπάρχει.


- Μια συνάντηση κάθε χρόνο την κάνουμε. Όπως είπα τα 3 τελευταία χρόνια γίνεται σε ιδιαίτερα πετυχημένα μέρη και μεριμνώντας οι άνθρωποι που τις διοργανώνουν να είναι προσιτά από πλευράς τιμών για όλους.

- Υπάρχουν και εκδηλώσεις που διοργανώνονται και από λέσχες. Και δε μιλώ για ποζεροσυναντήσεις στο Θησείο και στο Λυκαβηττό. Π.χ το 36ωρο της λέσχης moto guzzi. Γουστάρει κανείς να πάει φέτος? Κάθε χρόνο είναι μετά το Πάσχα, από ωραία μέρη περνάει, έχει το χαβαλέ του. Όλη μέρα στο τιμόνι είσαι. Ενδιαφέρεται κανείς, να μας πουν άτομα που το έχουν κάνει την εμπειρία τους π.χ ο daculas ξέρω ότι έχει πάει και όχι μια φορά, όπως και ο kokkinos. Πιστεύω ότι είναι μια εμπειρία που αν μπορεί κάποιος από θέμα χρόνου και χρημάτων (δε θέλει εκατομμύρια), πρέπει να την κάνει.


Χαβαλές, φυσικά να γίνεται, αλλά σε λογικά πλαίσια.
Δεν είναι glxforum εδώ να βάζουμε κώλους και βυζιά σε κάθε θέμα και ανά πάσα στιγμή. Είναι ένα forum για τις μοτοσυκλέτες που αγαπάμε και τις οποίες, αν δεν κάνω λάθος, τις κατέχουν ενήλικοι άνθρωποι.
Να καταντήσει το φόρουμ, ο τραγέλαφος της εποχής με τα πρόβατα και τα μπελιάσματα, δε νομίζω ούτε να λείπει και ούτε να το θέλει και κανείς.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από achilleas »

Συμφωνω με τον krs για την δυσκολη καθημερινοτητα και τα υπολοιπα που ανεφερε.Σελιδες στο φεησμπουκ με 200.000 μελη ,5 σχολια κατω απο μια δημοσιευση...Ομως αν θες να γραψεις-μοιραστεις πραγματικα κατι, θα βρεις τον χρονο να το κανεις.Στο φορουμ υπαρχει μουγκα, γιατι δεν το στηριζουμε εμεις οι ιδιοι.Νεος μελος αγορα καινουργιας- μτχ ducati και δεν γραφουμε ενα καλως ηρθες,καλοταξιδο..Παρα πολλοι απ δω βλεπουμε αγωνα gp λαιβ,ουτε ενα ποστ ..Ειναι λαθος να προσωποποιειται το ducatisti.gr με συγκεκριμενα μελη και καταστασεις.Τι σε νοιαζει αν δεν γραφει ο ταδε ?Γραψε εσυ αυτο που θες να πεις. Μονο ο argy εξαιρειται,χωρις εκεινον θα υπηρχε βδομαδα με μηδεν ποστ.. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

Ενημερωθηκα οτι υπαρχει υπονοουμενο για οικονομικες εκρεμοτητες-.ΔΕΝ υπαρχει καμια τετοια.Αυτες δημιουργηθηκαν κατα το δευτερο εξαμηνο του 2015-αρχες 2016 με 2 ανθρωπους οι οποιες τακτοποιηθηκαν μεχρι το γεναρη-αρχες φλεβαρη του 2016.Αυτα και καλημερα σας απο το ηλιολουστο Λεωνιδιο
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από touloumpas »

πυξιδας990 έγραψε:Ενημερωθηκα οτι υπαρχει υπονοουμενο για οικονομικες εκρεμοτητες-.ΔΕΝ υπαρχει καμια τετοια.Αυτες δημιουργηθηκαν κατα το δευτερο εξαμηνο του 2015-αρχες 2016 με 2 ανθρωπους οι οποιες τακτοποιηθηκαν μεχρι το γεναρη-αρχες φλεβαρη του 2016.Αυτα και καλημερα σας απο το ηλιολουστο Λεωνιδιο
Αναφορα για οικονομικές ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ δεν εγινε, φιλτατε Compass990. Αυτές εκλεισαν όντως μετα κόπων και βασάνων ... Αναφορά σε γεγονότα εγινε, που εχουν συμβεί, είναι εδω καταγεγραμμένα και περα για περα αληθινά.

Λάθος λοιπόν σε πληροφόρησαν .... φίλτατε Compass990.

Την καλημέρα μου στο ηλιόλουστο Λεωνίδιο ...
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από P.lagojohn »

Οι εκκρεμότητες του Μανώλη όπως και το θέμα έχει λήξει εδώ και καιρό, δεν έγιναν από κακή πρόθεση αλλά από αμέλεια δικιά του. Όπως όντως δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο ποιο πάνω.
Image
Άβαταρ μέλους
Sokratis Sorolopis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 09:12
Gender: Male
Bike: ST3
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Sokratis Sorolopis »

Καλησπέρα σε όλους,
Μπορεί να μην είμαι πολύ ενεργός στο forum και αυτό γιατί θα πρέπει να ομολογήσω ότι δυσκολεύομαι πολύ να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας του, πως δημοσιεύω, που γράφω κτλ και γι αυτό προτιμώ να επικοινωνώ με τους φίλους DUCATISTI από το facebook άλλα και γιατί όπως έγραψε ένας φίλος παραπάνω στο facebook είναι όλα και πιο εύκολα και όλα είναι εκεί.
Είναι όμορφο πάντως να υπάρχει μια σελίδα όπου ενώνει όλες τις σελίδες της χώρας μας και εγώ προτίθεμαι να την στηρίξω όσο μπορώ έστω και μετά δυσκολίας, όντως αρκετά δυσκίνητος και πολυάσχολος πλέον, πέρασα και τα 50, ζω μέσα σε μία περίοδο κρίσης γενικής στην χώρα μου όπως και εσείς και όλα αυτά επηρεάζουν περισσότερο αρνητικά παρά θετικά τα πράγματα.
Έχουμε δηλαδή και τον χρόνο και την οικονομική - κοινωνική κρίση και την εμφάνιση του facebook τα οποία παίρνουν από το φορουμ και δεν του δίνουν.

Πολλά από αυτά που διάβασα ως συμβάντα ή γεγονότα δεν τα έζησα καθώς απείχα από το φόρουμ, αν και ως φορέας δεσμοδρομικής ομάδας με έδρα την Θεσσαλονίκη προυπηρχα του φόρουμ και είχα κάνει και ομάδα στο facebook απλά για να υπάρχει, τότε. Τώρα, εδώ και χρόνια όμως είναι πολύ ενεργή και ελπίζω και μετά από μένα να παραμείνει.
Για την θέμα της επισκεψιμότητας στο φόρουμ γράφω ναι, Μερικά από αυτά που διαβάζω τα γνωρίζω, τα άκουσα, άλλα τα γνωρίζω μέσω της πείρας μου στην ζωή, και δεν πιστεύω ότι πρέπει ως μηχανόβιοι και δη ως DUCATIδες να το αφήσουμε το φόρουμ ή άπλα το όνομα αυτό το DUCATISTI.GR να σβήσει.
Μπορεί να μας ενώνει ο δρόμος, όπως έγραψε ένας φίλος παραπάνω και σωστά το είπε, αλλά οι άνθρωποι θα πρέπει να ψάχνουν και βαθύτερα κάποια στιγμή.
Ο χρόνος, οι νέες εφαρμογές (το facebook) η ζωή και οι εποχή η μαύρη, οι δουλειές, κάποιες καταστάσεις και πράξεις, οι άνθρωποι μπορεί να έφθειραν το φόρουμ αλλά η κίνηση υπάρχει και το ενδιαφέρον υπάρχει όπως θα παρατηρήσετε στο facebook.
Μπορεί να μην ξανασηκωθεί αλλά πιστεύω οτι θα μπορούσε να εξελιχθεί.
Το εάν έκανε αυτός εκείνος ο άλλος αυτό, το άλλο, αυτά έρχονται και παρέρχονται. δηλαδή θα ξαναέρθουν, και σας μιλάω εκ πείρας.
Αυτός που κρατά την σημαία εάν μπορεί και θέλει συνεχίζει να την κρατά και η ιστορία κρίνει, κρίνει ακόμα και εάν κάποιοι την καθοδηγούν.
Η ζωή αλλάζει, αλλάζουν και οι καταστάσεις και οι ανάγκες και οι λειτουργίες, οπότε δεν πρέπει παντα να είμαστε αρνητικοί με όποιον "εγκαταλείπει"
Πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που απλά κρίνουν, η κάνουν πολύ φασαρία χωρίς ουσία, το γιατί και το πως είναι άλλο θέμα.
Γι αυτό εγώ λέω, αφού το φορουμ δεν είναι επιχείριση να υπάρχει αφεντικό να κινεί τα νήματα, και μας αρέσει να υπάρχει ένας "πανελλαδικός" φορέας που να ενώνει τα DUCATI ας κάνει ο καθένας ότι καλύτερο μπορεί.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από HackmaN »

Σ.Σ.
Παρά το ότι ζούμε στην νέα social-media εποχή, πρέπει να διευκρινίσουμε ότι:
ΆΛΛΗ η χρήση του Facebook /// ΆΛΛΗ η χρήση του FORUM!

Το forum είναι η καλύτερη πλατφόρμα για ανεύρεση τακτοποιημένων πληροφοριών, σχετικά με τεχνικά ζητήματα που είναι και το κύριο αντικείμενό του.

Το facebook είναι απλά πιο άμεσο και προσφέρεται περισσότερο για κ@υλάντα.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

Βόλτα Δεκεμβρίου θα βάλουμε?

Φαγητό?Ψητό?
για ακτινα χλμ 250 πανε-έλα...εχω ιδέα καλή με καλή διαδρομή--δεν έχουμε ξαναπάει εκεί.
Άβαταρ μέλους
kokkinos1
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:43
Gender: Male
Other: Elephant 750
Τοποθεσία: Αργος

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από kokkinos1 »

mycolnago έγραψε:Βόλτα Δεκεμβρίου θα βάλουμε?

Φαγητό?Ψητό?
για ακτινα χλμ 250 πανε-έλα...εχω ιδέα καλή με καλή διαδρομή--δεν έχουμε ξαναπάει εκεί.
:popcorn: :popcorn:
http://cagivista.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:47

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από sue »

mycolnago έγραψε:Βόλτα Δεκεμβρίου θα βάλουμε?

Φαγητό?Ψητό?
για ακτινα χλμ 250 πανε-έλα...εχω ιδέα καλή με καλή διαδρομή--δεν έχουμε ξαναπάει εκεί.
για... λεγε
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Bart »

Αναμένουμε...
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από Themistocle »

Η μείωση ενδιαφέροντος και συμμετοχής στο φόρουμ, ξεκινά με την αποχώρηση Stoner από τους αγώνες.
Όσο κι αν φαίνεται παράξενο, το επιβεβαιώνουν τα στατιστικά του φόρουμ.
Την εποχή που έτρεχε ο Stoner, κάθε αγώνας δημοσιευόταν ως καινούργιο θέμα (thread) και έπιανε είτε 5 είτε 10 σελίδες είτε παραπάνω. Π.χ. Αγώνας motogp Βαλένθια, motogp Mugello, Le Mans κλπ.
Από την αποχώρησή του και μετά, έχουμε ένα thread για όλη την χρονιά. (motogp 2018 σχολιασμοί)

Τότε λοιπόν που υπήρχε ενδιαφέρον λόγω αγώνων, κάποια μέλη που είχαν κάτι παραπάνω να πουν, έγραφαν, γιατί υπήρχαν αναγνώστες. Η μείωση ενδιαφέροντος για τους αγώνες, έφερε και την μείωση ενδιαφέροντος στα μέλη.

Ότι το ενδιαφέρον για τους αγώνες παίζει μεγάλο ρόλο, το επιβεβαιώνει ακόμα ένα γεγονός.
Την δεκαετία του 80, που η Ducati ήταν στα πρόθυρα χρεοκοπίας, ο Φάμπιο Ταλιόνι επέμενε η ομάδα να συμμετέχει σε αγώνες, έστω και μικρότερων κατηγοριών, αλλά να συμμετέχει.
Οι νίκες σ' αυτούς τους αγώνες, ήταν που κράτησαν ψηλά το ηθικό των εργαζομένων και έπεισαν τους Αμερικάνους αρχές της δεκαετίας του 90 να αγοράσουν την εταιρία και να την οδηγήσουν στα ύψη.

Συμφωνώ βέβαια και με την άποψη ότι πολλά θέματα έχουν γραφτεί, κυρίως τεχνικά, αλλά αυτοί που έχουν κάτι παραπάνω να πουν, πάντα θα βρίσκουν κάτι καινούργιο να γράψουν, αρκεί να υπάρχει αναγνωστικό κοινό.

Έτσι καταλήγουμε στην αρχή. Αποχώρηση, μείωση, μείωση.
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2124
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι;

Δημοσίευση από mycolnago »

:think2: :think1: :think4:
είναι μιά αποψη βεβαίως-βεβαίως..
Απάντηση