CouchSurfing...

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

CouchSurfing...

Δημοσίευση από Rouggas »

Επειδη κατα καιρους ακουω και διαβαζω για ταξιδακια εκτος ελλαδας....πιστευω οτι μπορει να βοηθησει καποιους....γλιτωνοντας λεφτα αλλα και μαθαινοντας περισσοτερα πραγματα για εναν καινουριο τοπο :wsmile:

Με λιγα λογια το CouchSurfing.....φιλοξενεις ανθρωπους απο ολο τον κοσμο και σε φιλοξενουν κι αυτοι!!

''CouchSurfing is a worldwide network for making connections between travelers and the local communities they visit.''

Φτιαχνεις ενα προφιλ για σενα,γραφοντας διαφορα πραγματα για τον εαυτο σου.....οπως εχω ταξιδεψει σ'αυτα τα μερη,μιλαω αυτες τις γλωσσες,εχω αυτα τα ενδιαφεροντα....Επειτα,καποιος που ενδιαφερεται να ερθει ελλαδα και διαβασει το προφιλ σου και την περιγραφη σου μπορει να σε προτιμησει,μπορει και οχι....
Αν σε προτιμησει,μπορεις να συνεννοηθεις μαζι του.....''Μπορω να σε φιλοξενησω για 2 ή 3 μερες,μπορεις να κοιμηθεις στον καναπε μου και π.χ. μπορω να σε ξεναγησω 3 ωρες την ημερα για να δεις καποια ωραια σημεια της πολης :thumbsup:

Ακριβως το ιδιο ισχυει αν θες να πας κι εσυ καπου και να σε φιλοξενησει καποιος :thumbsup:

Επισης,οταν καποιος μεινει ευχαριστημενος απο την φιλοξενια,τα θετικα σχολια φαινονται στον καθενα που θα φιλοξενησει καποιον..... :thumbsup:

Χειροπιαστο παραδειγμα.....ενας φιλος μου πηγε οδικως ελλαδα - πορτογαλια...μια βδομαδα ηταν στον δρομο....οι 2 μερες ηταν μεσα στα καραβια,και τις υπολοιπες μερες τον φιλοξενησαν μια οικογενεια στην Zamora,καποιοι φοιτητες στην saragosa...και τελος εφτασε πορτογαλια!!! :))

Επισης,να συμπληρωσω οτι δεν ειναι σαν ξενοδοχειο...πρεπει ο καθενας να βρει ατομα που ταιριαζει!! :thumbsup:

Ελπιζω να βοηθησει αρκετους για τις διαφορες εξορμησεις τους σε ελλαδα και εξωτερικο!! :))

Η σελιδα που μπορειτε να βρειτε πληροφοριες και να γραφτειτε αν θελετε ειναι αυτη:

http://www.couchsurfing.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

:hibye: :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: CouchSurfing...

Δημοσίευση από bonnie »

:thumbsup: :thumbsup:

to εχω ξανακουσει, το εχουν κανει καποιοι φιλοι μου, οχι απο ελλαδα, κ γουσταραν καργα!!!
εδω στην μικροαστικη μας χωρα, :zep: δεν ειμαι σιγουρη οτι θα βρει πολυ μεγαλη ανταποκριση, αλλα εγω σιγουρα θα το εκανα! δοκιμασμενο απο πολυ δικους μου ανθρωπους κ με τις καλυτερες των εντυπωσεων!!! :thumbsup:

Open up your minds and travel!!!!! its the best thing you can do in all this mizery.. :glimpse:
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: CouchSurfing...

Δημοσίευση από Rouggas »

bonnie έγραψε:
Open up your minds and travel!!!!! its the best thing you can do in all this mizery.. :glimpse:
Το καλυτερο που μπορεις να κανεις :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Ετσι που εγιναν τα πραγματα...no money... αλλα τουλαχιστον αυτος ειναι ενας καλος τροπος να ταξιδεψεις και να γλυτωσεις καποια χρηματα! :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Απάντηση