WDW 2016

Οι συναντήσεις, οι βόλτες, τα ταξίδια μας...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

2016 World Ducati Week ticket prices are ...... αντρικο 95 ευρω , προσκοπικο (doc) 45 ευρω και παιδικο ( αυνεπιβατης , περαστικος κ.λ.π) 45 ευρω .... εκει μπροστα στο ταμειο .....! :whistling:

Αμα εισαι παιδι της Αφρικης , Ασιας, Πολυνησιας , Λατινο-αμερικης και προσφυγας απο Συρια ..... τζαμπααααα ....!

Το δεν .... μαμιοσαστε , πηγαινει αραγες εδω ? ..... για το τμημα advertising μιλαω μονο ...! :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
DOC DUCATI HELLAS
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Τετ 16 Απρ 2008, 15:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από DOC DUCATI HELLAS »

Καλησπέρα
Πως θα μπορουσαμε να βοηθησουμε στην ερώτηση σου?
Αυτη ειναι η τιμολογιακη πολιτικη της DUCATI.
Αν εχεις ξαναπαει σε τέτοιο event οι τιμες δεν εχουν αλλάξει.
Παντα τα μελη των DOC εχουν 50% έκπτωση στα WDW και διαφορες αλλες εκπτώσεις σε αλλα events.
Desmo Owners Club DUCATI HELLAS
Facebook page + group :DOC DUCATI HELLAS
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

... εαν ομιλειτε εκ μερους του advertising δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ σοφη η αποφαση αυτη το να ξαναπληρωνει , ο ηδη μια φορα (και δυο , και τρεις καμμια φορα ) πελατης του προιοντος σας , ξανα την διαφημιστικη καμπανια σας .... των ηδη πανακριβων μεν , αλλα 'χειροποιητων δε' προιοντων σας ....... να το πειτε αυτο στο επομενο meeting στο account dprt της ducati .....!
Ισως θα μπορουσαν εμμεσα να επελθουν καποια εσοδα απο πωλησεις σουβενιρ ή κατι αλλο κ.λ.π.

Εαν δεν εισθε του τμηματος διαφημισεως ομως ...... να σου πω οτι ευτυχως το 1990 μας κερασαν καφεδακι στο εργαστασιο της ducati ισως και φαγητο αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα , συν το μπλουζακι δωρο που υπογραψε ο ιδιος ο Τaglioni προσωπικως .....γιατι τοτε oi ιδιοκτητες ducatisti ητανε τιμη και δοξα για την DUCATI (Gagiva) ..... μαλλον ......!

Η πρωτη φωτο , οπου καπου βοσκω και γω στο προαυλιο της ducati , ειναι απο το αρχειο του φιλου Γ. Ευφραιμιδη ετσι για να ξερουμε .....! :hibye:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
DOC DUCATI HELLAS
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Τετ 16 Απρ 2008, 15:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από DOC DUCATI HELLAS »

Μιλω εκ μερους της λεσχης DOC DUCATI HELLAS δεν ειναι θεμα advertising αυτο ειναι μια γιορτη.Σαν να πας να δεις εναν αγωνα MOTO GP οπως εκει πληρώνεις την εισοδο ετσι κ σε αυτο το μεγαλο γεγονος έχει είσοδο.Οσο για αυτο που λες εσυ ουδεμια σχεση εχει. Το εργοστασιο θα ειναι ανοιχτο με ελεύθερη είσοδο κ ξενάγηση στους χώρους. Το marketing και το advertising ειναι αλλο πραγμα απο το WDW το οποιο ειναι μια τεράστια γιορτη κατα τη γνωμη μου.
Desmo Owners Club DUCATI HELLAS
Facebook page + group :DOC DUCATI HELLAS
giannis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιουν 2008, 14:12
Gender: Male
Other: V4s
Επικοινωνία:

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από giannis »

Δηλαδή ολη η κουβέντα είναι για τα 45...55...65..ή 95 ευρο?
Αυτο ειναι το ζητημα?
μηπως κ εγω που εχω αγορασει 1..2....3....4...44.. ή 104 μηχανακια ducati αντε κ κανα 2 παπακια κ εχω χωσει πολλα ή λιγα ευρακια κ μπολικες δραχμες τοτε ,κ ειμαι κ ομορφο αγορι να μου κανουν δωρο τωρα ολα τα εργατικα στα σερβις απο εδω κ περα....
Αιντε γιατι τους κανω κ χαρη να φυγω απο εδω ελλαδα να φτασω απεναντι στο WDW με τσεπη γεματη με χιλιαρικο για την @@υλα μου κ τελικα δεν γουστάρω να χωσω "εισοδο"...

Ρε σεις κανουμε πλακα....ετσι...
Δεν μιλαμε σοβαρα τωρα...αλήθεια. .
Αντε γεια...
ex 750ss
ex 999
ex MTS 1000s
ex HYPER 1100s
ex MONSTER S4RS
ex 1098s tricolore
ex monster 1100s
ST4S
Panigale V4s
?
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... αρα λοιπον δεν μπορεις να με βοηθησεις στο ερωτημα μου τελικα , εκ μερους του DOC .....! :mrgreen:

Επειδη ομως παλι εγω δεν τυγχανει να ειμαι μελος του DOC ..... ισως και να μην χρειαζεται η τοσο αλτρουιστικη εξηγηση ερμηνειας εκ μερους της λεσχης DOC ..... αν και καταννοω την φιλοτιμη προσπαθεια της , αλοιμονο ....! :cool:

.... αλλα ας δεχτουμε λοιπον οτι το WDW ειναι μια εορτη οργανωμενη απο φιλους οπως εσυ (DOC) και φανατικους οπως εγω ( DOD , Ducati Or Death) που μοιραζουμε και γλυκα , υποθετικα ... :think1: .... η ducati ομως δεν εχει καμμια σχεση με αυτο το επιγειο χαρμοσυνο γεγονος ή εστω μονον καποιο αμελητεο ακουσιο διαφημιστικο οφελος ........ με λες τωρα εσυ , ε? .......! :whatnow:

Ενταξει το καταλαβα , ευχαριστω .... αν και θα τα πουμε εκει απο κοντα μαλλον ....!!! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από HackmaN »

Aν και δεν το έχω ψάξει πολύ, νομίζω ότι είναι απλό, κοινό και ξεκάθαρο ότι σαν μέλος της λέσχης έχεις έκπτωση στο εισιτήριο.
Συμβαίνει κατα κόρον αυτό σε πολλούς τομείς με οργανωμένες/αναγνωρισμένες λέσχες που τυγχάνουν προνομίων και είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
dodok
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 09:14
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: ΥΑΜΑΗΑ ΧΤΖ 750
Τοποθεσία: Εδεσσα

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από dodok »

Να ρωτησω ....και ποσο πρεπει να πλερωσεις για να γινεις μελος της λεσχης DOC...
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
dodok
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 09:14
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: ΥΑΜΑΗΑ ΧΤΖ 750
Τοποθεσία: Εδεσσα

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από dodok »

Stelios62 έγραψε:... .....γιατι τοτε oi ιδιοκτητες ducatisti ητανε τιμη και δοξα για την DUCATI (Gagiva) ..... μαλλον ......!

Η :hibye:
ποσο δικιο εχεις ρε φιλε !! !!!
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
performerk
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1206
Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ 2009, 20:14
Gender: Male
Bike: SS800
Other: CLK AMG
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΡΕΘΥΜΝΟ
Επικοινωνία:

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από performerk »

Stelios62 έγραψε:
Επειδη ομως παλι εγω δεν τυγχανει να ειμαι μελος του DOC ..... ισως και να μην χρειαζεται η τοσο αλτρουιστικη εξηγηση ερμηνειας εκ μερους της λεσχης DOC ..... αν και καταννοω την φιλοτιμη προσπαθεια της , αλοιμονο ....! :cool:

.... αλλα ας δεχτουμε λοιπον οτι το WDW ειναι μια εορτη οργανωμενη απο φιλους οπως εσυ (DOC) και φανατικους οπως εγω ( DOD , Ducati Or Death) που μοιραζουμε και γλυκα , υποθετικα ... :think1: .... η ducati ομως δεν εχει καμμια σχεση με αυτο το επιγειο χαρμοσυνο γεγονος ή εστω μονον καποιο αμελητεο ακουσιο διαφημιστικο οφελος ........ με λες τωρα εσυ , ε? .......! :whatnow:

Στέλιο καλή σου μέρα και καλή εβδομάδα

το WDW είναι μια γιορτή που έχει δημιουργηθεί από την Ducati σαφώς για λογούς promotion δεν είναι οργανωμένη από '' φίλους D.O.C.''(όπως σίγουρα το ξέρεις κι άλλωστε ).

Έχουν δημιουργηθεί τα επίσημα κλαμπ - λέσχες τα οποία ανεξάρτητου Ducati ( έτσι γίνετε σε όλους τους τομείς ) έχουν κάποιες εκπτώσεις (όπως σίγουρα το ξέρεις κι άλλωστε )

Στην παρούσα κατάσταση της Ελλάδος το μόνο επίσημο κλαμπ της Ducati είναι το D.O.C. ή αλλιώς Desmo Owners Club HELLAS (όπως σίγουρα το ξέρεις κι άλλωστε )

Και ρωτώ μιας σκέφτομαι καμιά φορά υπάρχει κάποιος λόγος που να μην είναι κάποιος μέλος στο D.O.C HELLAS όταν έχει τα ίδια ενδιαφέροντα..?
'' ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ''
Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

http://www.blazos.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

performerk έγραψε: ...... Στέλιο καλή σου μέρα και καλή εβδομάδα ..... Και ρωτώ μιας σκέφτομαι καμιά φορά υπάρχει κάποιος λόγος που να μην είναι κάποιος μέλος στο D.O.C HELLAS όταν έχει τα ίδια ενδιαφέροντα..?

Σορυ για το delay της απαντησεως.
Λοιπον να ξεκαθαρισω κατι πρωτα , το σχολιο μου δεν ειναι για την τιμολογιακη ΚΑΤΑΤΑΞΗ των εισιτηριων ..... ειναι για το ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ γενικως .
Ισως μια συμβολικη τιμη εισοδου θα ητανε αποδεκτη, ετσι για σεβασμο και στον πελατη σου , βρε αδερφε. Τραβιεται με πλοια και .... τραινα για να ερθει ...! Πουλησε του μετα σουβενιρ και σερβιεττες σε ΕΚΠΤΩΤΙΚΗ τιμη αναλογη του .... πιστοποιητικου φρονηματων του.
Αλλα θα μου πης ποιον πελατη σου ? Τι μας νοιαζει εμας αυτοι που αγορασανε ducati .... επι εποχης κρατικης ducati , Castiglioni , Texas , ξανα ιδωτικης ducati κ.λ.π ...... αφου τωρα ειμαστε Audi και στο μελλον καποιος αλλος.
Δυστυχως αυτο το .... υποβοσκον σκεπτικο υπαρχει αναγκαστικα και στις αντιστοιχες εκδηλωσεις αντιπροσωπειων και στις ισως αντιστοιχες ...... δραστηριοτητες ....... που πρεπει να υποστηριζουν για θεμα μαρκετινγκ αναγκαστικα. Καμμια αντιρρηση , δεκτο και κατανοητο.

Αλλα οσοι φαγαμε τα .... σκατα μας απο την εποχη που η λεξη ducati ητανε ταυτοσημη του μπουρδελου γενικως (αντιπροσωπεια και συνεργεια) ...... δυστυχως θα 'ανηκομεν' μονον στο ..... DUCATI or DEATH , δεν υπαρχει σωτηρια πλεον ......! :suicide:

Νομιζω τελικα πως αυτο το forum αποτελει την καλυτερη ενδιαμεση λυση για τις νεες εποχες των ducatisti.

Χαιρετισμους στην ομορφη Κρητη. :hibye:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
performerk
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1206
Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ 2009, 20:14
Gender: Male
Bike: SS800
Other: CLK AMG
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΡΕΘΥΜΝΟ
Επικοινωνία:

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από performerk »

Stelios62 έγραψε:
Σορυ για το delay της απαντησεως.
Λοιπον να ξεκαθαρισω κατι πρωτα , το σχολιο μου δεν ειναι για την τιμολογιακη ΚΑΤΑΤΑΞΗ των εισιτηριων ..... ειναι για το ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ γενικως .
Ισως μια συμβολικη τιμη εισοδου θα ητανε αποδεκτη, ετσι για σεβασμο και στον πελατη σου , βρε αδερφε. Τραβιεται με πλοια και .... τραινα για να ερθει ...!

Νομιζω τελικα πως αυτο το forum αποτελει την καλυτερη ενδιαμεση λυση για τις νεες εποχες των ducatisti.

Χαιρετισμους στην ομορφη Κρητη. :hibye:
Καλησπέρα Στέλιο και χρόνια πολλα

οποτε δεν έχει να κάνει με το Club αυτό αλλα με την ιδια την εταιρια.
Το Desmo Owners Club HELLAS μπορει να σε βοηθήσει αφου δεν μπορεις να μην πληρώσεις σε αυτή την εκδήλωση είναι εχεις μια έκπτωση μέσο του να γίνεις μέλλος στο Desmo Owners Club (D.O.C.) HELLAS σαν μοναδικό πιστοποιημένο Club στην Ελλάδα αλλα παγκοσμίως γνωστό

Και θα ξαναρωτησω μιας σκέφτομαι υπάρχει κάποιος λόγος που να μην είναι κάποιος μέλος στο Desmo Owners Club (D.O.C.) HELLAS

Υ.Γ. Οταν το εγραψες ημουν και εγω Κρήτη στην περιοχή του Μυλοποτάμου (Καταγωγή) :hibye:
'' ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ''
Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

http://www.blazos.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Stelios62 »

Βεβαιως και να απαντησω οτι ΟΧΙ δεν υπαρχει κανενας αρνητικος λογος για εναν μοτοσυκλεττιστη , που εγινε και ιδιοκτητης DUCATI πλεον, να μην γινει μελος του D.O.C . Ισα ισα , πιστευω οτι αρκετα θετικα στοιχεια θα παρει συμμετεχοντας στο D.O.C. , οπως εχω διαπιστωσει και ο ιδιος σε μερικες τυγχαιες συναντησεις.

Καποιος ομως που ετυγχε ή ατυχησε :whistling: ..... να πρωτο-μαθει και να γινει μοτοσυκλετιστης επανω σε ducati , το οποιο μαλιστα ειχε αγορασει απο τυφλο ερωτα ...... χωρις καν να ρωτησει πρωτα , δεξια και αριστερα τι πως γιατι και τι βλαβες βγαζει , ζαλιζοντας τα @α#αρια (μετα συγχωρησεως ) των λιγοστων τοτε κατοχων ducati :mrgreen: ...... και που συνεχιζει να ειναι αθεραπευτα ερωτευμενος μονο με ducati θεωρωντας ολα τ'αλλα μηχανακια απλως εναν αναγκαιο συμβιβασμο, που ισως ολοι καποτε θα κανουμε :cool: .......... νομιζω λοιπον οτι ενας τετοιος DUCASTI αλλα και οποιος αισθανεται ετσι οτι ΟΧΙ δεν καλυπτεται απο τον αξιολογο κατα τ΄αλλα χωρο του D.O.C. , γιατι δεν ειναι μονο τα μισο-τιμης εισητηρια (για αστειο αυτο ) .... με καταλαβαινεις και ας μου επιτρεψεις λοιπον , εμενα .......! :hi4:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: WDW 2016

Δημοσίευση από Raf »

Στελιο μια τετοια εκδηλωση εχει τεραστιο κοστος.
Λογικο η μαμα εταιρεια να βαζει καποιο κοστος εισοδου.
Τα αλογα που θα κυκλοφορουν μισογυμνα ποιος θα τα πληρωσει μου λες ? :wsmile:
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Απάντηση