ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Πήγατε, ήρθατε, πείτε μας τις εμπειρίες σας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Zissis »

-Η θέση τελικά ποτέ δεν είναι άνετη .Όσες φορές και αν έχεις καβαλήσει ,όσες σέλες και να έχεις αλλαξει ,σε όποια θέση και να είναι το τιμόνι ,κάτι πάντα θα ενοχλεί.....Το ξερεις ,το έχεις μάθει πια....Έτσι απλά έχεις σταματήσει να ασχολείσαι.......Ένα τελευταίο τσεκ.......τα μπαγκάζια δεμένα από το προηγούμενο βράδυ ,ψιλά για διόδια στο φερμουάρ μπροστά σου. Ζελατίνα καθαρή , ωτοασπίδες στην θέση τους, μια τελευταία ματιά στους καθρέπτες και ο αντίχειρας δίνει ζωή στο δικύλινδρο 1200ρι κάτω από τα πόδια σου........Φύγαμε.......
-Ξεκινάς με το άγχος του πρωτάρη κάθε φορά......οι πρώτες κινήσεις λίγο αδέξιες......η μπότα κλωτσάει τον λεβιέ ταχυτήτων και τα πρώτα φρεναρίσματα ατσαλα ,ατεχνα.......θέλεις λίγα λεπτά για να μπεις και εσύ σε σωστή τροχιά....να έρθεις σε θερμοκρασία λειτουργίας......Το μυαλό αρχίζει να σβήνει αυτά που σε τραβούν πισω . Παιδια σκυλιά ,σύζυγος, χρέη ,δουλειά.....Τώρα πια δεν έχει νόημα ....έφυγες....το δεξί γκριπ γυρνάει απότομα.......απογείωση.....

-Θα ήταν αγένεια να μην συστήσω την συνοδοιπορο .Ειναι θυληκια....Το γιατί δεν το ξέρω......αν και μεγάλη εντυπωσιακή και μαύρη αυτή είναι γυναίκα....... πάντα μου έβγαινε αρσενικό η θηλυκό σε κάθε μοτοσικλέτα που καβαλουσα .Δεν έχει σημασία το στιλ ,η ιπποδύναμη ή το χρώμα.....υπάρχει μια αύρα γύρο που σου ψιθυρίζει με το τι έχεις να κάνεις......αυτή λοιπόν είναι η Μπεμπα .Ενα κτήνος 1200 κυβικών φτιαγμένη με την Γερμανική ποιότητα με στόχο να γυρίσει τον κόσμο.
GS την βάπτισαν....Στο πέρασμα της τα βλέμματα γυρίζουν ,όχι από την ομορφιά της ,από την αποφασιστικότητα της λεω εγώ....Δεν είναι απόλυτη ,δεν είναι πρώτη σε κανέναν τομέα δεν διεκδικεί βραβείο χρηστικότητας .Αλλά είναι εκεί για σένα .Μια πιστή γυναίκα που δεν θα βαρυγκωμήσει ποτέ ,θα προσπαθήσει να σε ικανοποιήσει δεν θα βρίσει δεν θα κάνει τσαλίμια .Θα σε φροντίσει και θα σου δείξει όταν φτάσει στα όρια της ότι απλά δεν μπορεί .Ούτε φωνές ούτε παράπονα .Δεν θα φας έρωτα μαζί της .Θα την απατήσεις με την πρώτη κόκκινη ιταλίδα που θα σου κουνήσει την ουρά της. Αλλά ξέρεις πως όπου και να πας τελικά στην παχουλή Βαυαρή θα γυρίσεις...Και αυτή δεν θα σου ζητήσει τον λόγο της απιστίας ,ούτε θα σε βάλει να ορκιστείς αιώνια αγάπη......απλά θα συνεχίσει να ταξιδεύει μαζί σου........

Προορισμός Μεσολόγγι . Έτσι μου είπαν....Η παρέα καλή....Κώστας (Didis)με Αυστριακό 950 adventure Μάνος (Lictor)με Ιταλικό tuonο πρώτης γενιάς........Το ραντεβού στο γνωστό βενζινάδικο πριν τα διωδία Ελευσίνας.
Μόλις που έχει χαράξει ,είπαμε να φύγουμε νωρίς να καθαρίσουμε την Αθηνών Πατρών πριν πιάσει η ζέστη και αρχίζουμε να λειώνουμε μέσα στα δερμάτινα......Αθηνών –Πατρών.........ο υπό κατασκευή αυτοκινητόδρομος......τόσα χρόνια μετά και ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω τα πρώτα διόδια που συναντάς μετά την Κόρινθο.......Δεν είναι τα λεφτά......είναι το αστείο της υπόθεσης.....Να πληρώνεις κάτι που δεν υπάρχει.........βέβαια κάθε φορά που μπαίνεις σε αυτή την διαδρομή είναι μοναδική......Α,ολα κι όλα σε αυτό τον τομέα δεν σηκώνω κουβέντα......με ένα ελάχιστο αντίτιμο έχεις την δυνατότητα να ζήσεις μοναδικές εμπειρίες......όπως την προσπέραση 6 φορτηγών με βουλγάρικες πινακίδες που αποφάσισαν να πηγαίνουν με 50 ,κολλητά ο ένας από τον άλλον παίζοντας όλοι μαζί το τρενάκι της υπομονής.......πάνω στην μηχανή μετατρέπεσαι σε κινητή μονάδα ανάλυσης καυσαερίων από την μπροστινή νταλίκα ενώ κοντεύεις να πάθεις φωτοεπιληψια από τα πορτοκαλιά πασαλακια που σε κρατούν εγκλωβισμένο στην λωρίδα σου......χαζεύεις δεξιά ,χαζεύεις αριστερά ,αξιολογείς την φύση ,την δόμηση και την επιχειρηματική δραστηριότητα της περιοχής που περνάς ,ξεκινάς να παίζεις με κάθε διαθέσιμο κουμπί πάνω στο τιμόνι ,σηκώνεις ζελατίνα και σκέφτεσαι γιατί κανένας ακόμα δεν ανακάλυψε πως θα ανάψεις τσιγάρο με το full face κράνος........η ώρα πέρασε μετρώντας τα δύστυχα ιπτάμενα που έχασαν την ζωή τους στην ζελατίνα της χοντρης ,και κάνοντας κάθε είδους συνειρμό για το πως βάζεις φωτιά σε μια νταλίκα.......
Στην θέα της γέφυρας στο Ρίο αναθαρρέψαμε.........σαν σκυλιά που τα έλυσες βουτήξαμε στην δεξιά παρατεταμένη πριν από την γέφυρα και λυσσάξαμε μέχρι τα διόδια.......ειρωνεία......εκεί που έχει θέα ,πάνω στην γεφυρα ,εσυ να ξεμπουκωνεις από το δίωρο μαρτύριο του υπό κατασκευή αυτοκινητοδρόμου......δεν γαμεις λες.....θα δω την θέα άλλη φορά.........
Το στροφιλικι μέχρι το Μεσολόγγι απολαυστικο ,η χοντρή δεν αρνείται να ξαπλώσει δεξιά και αριστερά με την αισθητική ιπποπόταμου.........τα αυτοκίνητα τραβιούνται με πανικό στην άκρη ενώ τα ηλεκτρονικά συστήματα του μοτοσακό δουλεύουν υπερωρίες......Αίσθηση δεν έχεις.....την πήρε και έφυγε το telever……αυτό το διεστραμμένο σύστημα ανάρτησης της μπέμπας που σε κάνει να νοιώθεις ακίνητος σε όλες τις συνθήκες....αλλά δουλεύει το ρημάδι......δεν γλιστράει δεν γονατίζει δεν κουνάει......κάτι σε τρένο φαντάσου με τιμόνι.......το λεει η καρδούλα της όμως.........επιταχύνει πρόθυμα με ότι ταχύτητα να έχεις μέσα, κάνει τις προσπεράσεις γρήγορα και αποτελεσματικά ,φρενάρει ακαριαία........τα κιλά της κρύβονται επιμελώς από το τέλειο ζύγισμα της και τελικά μένεις στην ουρά των άλλων που λυσσάνε και χαροπαλεύουν ντριφταροντας και σουζαροντας σε κάθε στροφή......αυτό είναι τελικά.......δεν θέλει κοπο ,θελει τρόπο.......άλλο αν γουστάρουμε τον κόπο πολλές φορές........

Στο Μεσολόγγι δεν μπηκαμε ,τα βλέμματα μέσα από τα κράνη μίλησαν.......συνεχίζουμε......Νεοχωρι μια φουρκετιτσα και βουρ ευθεία .......προορισμός Παλαιοποταμος ................η άσφαλτος τελειώνει .....μπροστά μας μπιτσομπαρα......η σύσκεψη κρατά 10 δεύτερα........δεξιά χωματόδρομος.....που παμε ρε?.....θα δείξει...........
Το τοπίο αλλάζει ,αριστερά θάλασσα, δεξιά λιμνοθάλασσα.......εμείς στην μέση σηκώνουμε σκόνη.......μια στραβοτιμονιά και κάνεις την μπέμπα ψαρόβαρκα.......αγνοια? αφελια?εγκεφαλικη βλάβη?......το γκάζι ανοίγει συνέχεια......Paris-Dakar φάση από κουλούς ένα πράγμα......η χοντρή κάνει ισιαδι νεροφαγώματα και χαλίκια, το τρακτιον γλιστράει όσο πρέπει, το αυστριακό μπροστά μου δείχνει τις χωμάτινες καταβολές του και το ιταλικό με τα δρομισια λάστιχα μαζεύει σκόνη.........μα τόσο σκόνη ....ο Μάνος μετατρέπεται σε φούρναρη.......μπροστά λόφος....τέρμα η χαρά......ανηφοριά κροκάλα και ο θεός βοηθός.......Ο Κώστας με το KTM ορμά.......πόδια κάτω πρώτη ταχύτητα έπεσε δεν έπεσε να τώρα πέφτει τελικά ανεβαίνει........περιμένουμε ένα νεύμα κατανόησης ,μια φωνή "Όχι από εδώ παιδιά δεν παει".......στα αμελέτητα του.....ανοίγει το γκάζι και φεύγει.......
Κοιταζόμαστε με τον Μάνο.......να μου προσέχεις τα παιδιά λεω και ξεκινάω.......στην πρώτη πέτρα λεω παει τελείωσε να είμαστε γεροί να την θυμόμαστε την χοντρή........περναει, ανοιγω γκάζι λεω δεν γαμεις μέχρι όπου φτάσει........χτυπάει βρονταει ,λαμπακια αναβοσβήνουν.........κορυφή.......κάνω τον σταυρό μου......κοιτάω πίσω ......το tuono σε φάση trial......δεν ξέρει ούτε ο Μάνος πως ανέβηκε.......άφησε πίσω μισή καρίνα, καμιά 15 βίδες και αίμα έβγαινε από τα χείλη του από το δάγκωμα της αγωνιάς.......ανέβηκε ο σκύλος όμως.......
Η κατηφοριά ήταν ευκολότερη..........είναι ένα σημείο που ξεπερνάς τον φόβο πεφτω, θα χαλάσω τα λαστιχα ,θα σπάσει το μπουρδελο......απλά δεν σε νοιάζει πια....θέλεις να τελειώσει το μαρτύριο.......φτάνουμε λεει ο ένας....που ρε?..να εκεί..............το δάχτυλο δείχνει μια πολύχρωμη κατασκευή από σανίδια στην άκρη της θάλασσας.......ο πειρατής λεει........μ@μω τις φάσεις........
Ύστερα από τόσες ώρες η θέα της καλύβας μοιάζει όαση.......μια ευθεία είναι.....φτάσαμε.......άντε παμε.....πριν προλάβω να ολοκληρώσω την φράση ,"Ένα νερό ρε φ@υθτ^ς μου", η γη χάνεται από μπροστά μου............κανείς δεν είδε ότι ο δρόμος είχε καλυφθεί από άμμο........Το αυστριακό τραβάει 2 μπαντιλικια ξυγυρισμενα και περνά την ταφρο ,ο Μάνος με την ιταλίδα με πόδια κάτω το παει σπρωχτώ ..........εγώ βρίσκομαι ανάσκελα στην αγκαλιά της παραλίας με την χοντρή βυθισμένη στην άμμο να με κοιτά με παράπονο σαν να μου λεει....άνοιξε το γκάζι ρε παπάρα να σε περάσω από εδώ.........
Τρεις μπούφοι με κράνη και δερμάτινα σε μια παραλία ξεθάψαμε την μπουμπού........το είχαμε για εύκολο και δεν ξεβρακωθήκαμε........ύστερα από την επίκληση κάθε αγίου της περιοχής και με εκτενή ανάλυση για την ιστορία της μητέρας των γερμανών κατασκευαστών που έβαλαν 2 τόνους σίδερα σε μοτοσυκλετα ,η χοντρή ήταν ξανά όρθια .............
Σαν σύγχρονοι Λόρενς της Αραβίας ορμηξαμε μέσα στο μαγαζί(να το κάνει ο θεός).......κρανη , μπαλακλαβες , γαντια και μπότες σκορπίστηκαν δεξιά και αριστερά ενώ οι πρώτες 6 παγωμένες μπύρες έφυγαν πριν ακόμα βγάλουμε μπουφάν..........


Κάπου εδώ βάζω μια τελεία.......Το υπόλοιπο της εξόρμησης αναλώθηκε σε κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων προβατίνας ,γουρουνόπουλα και κοκορετσιου με τη συνοδεία πολλών λίτρων μπύρας....θέματα που φαντάζομαι ποσώς σας ενδιαφέρουν.

ΥΓ Στην εξόρμηση χρησιμοποιήθηκαν επίσης 14 συσκευασίες αντικουνουπικου,3 ζευγάρια κάλτσες ,μαγιό ,αποσμητικό σώματος ,γιαούρτι για τα εγκαυματα,1 ζευγάρι σαγιονάρες για τρεις ,και για άλλη μια φορά το πέσιμο χρησιμοποιώντας την έκφραση «Τι τσολιάς είσαι εσύ ρε παιδί μου» δεν έπιασε..


Εις το επανιδείν :cool:
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Zissis »

.....
IMG_2859.JPG
IMG_2862.JPG
IMG_2870.JPG
IMG_2873.JPG
IMG_2874.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Τετ 20 Ιούλ 2016, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
hell in roads
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1054
Εγγραφή: Τρί 13 Οκτ 2009, 15:04
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Ξυριστικη Phillips
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από hell in roads »

Της ανοιξες λακο στην αμμο?
13716106_667728920047730_5917200317905430988_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
]η ζωη ειναι τοσο μικρη και τοσο ωραια που αξιζει να ζουμε καθε στιγμη σαν να 'ναι η τελευταια!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Zissis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Τρί 19 Μάιος 2009, 10:42
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονικιος οικονομικος μεταναστης στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Zissis »

hell in roads έγραψε:Της ανοιξες λακο στην αμμο?
13716106_667728920047730_5917200317905430988_n.jpg


χαχαχαχαχαχαχα :wsmile: :wsmile: :hibye: :hibye: :hibye:
ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...........................Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από dagger moon »

Μια χαρά βόλτα μου φάνηκε εμένα. :cool:
αφου καταληξατε στο συνηθισμένο φαγοπότι :whistling: ... μια χαρά βόλτα.
με το καλό και στην επόμενη :thumbsup:

υγ... πότε άλλαξες μηχανη ? η δεν αλλαξες ? εχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
kokkinos1
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2305
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 23:43
Gender: Male
Other: Elephant 750
Τοποθεσία: Αργος

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από kokkinos1 »

ωραία βόλτα παιδιά :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
λίγες φώτο ακόμα?
:whistling: :whistling:
http://cagivista.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Raf »

:thumbsup: γραφεις γμστερα Ζηση !!!
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από markous »

καλα ρε...δεν ζαλιστικες με τοσο στροφιλικι? :mrgreen:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
johnsig
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ΚΤΜ400,kxt250,z50
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από johnsig »

:thumbsup: καιρό είχα να διαβάσω. Thanks Zissi!
Άβαταρ μέλους
Rizzla+
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1549
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 14:59
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: No Mans Land

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Rizzla+ »

Που σαι μωρη αρρωστια!!!!
Θελω να το δω κ μπορω......
proud member of
Εικόνα


Remember, remember, the 5th of November
The Gunpowder Treason and plot;
I know of no reason why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 21:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από nasa »

αμπαλε δημοσιογραφισκε ψευδομοτοσυκλετιστη καβαλλαρη εμμηνοπαυμενων διτροχων ελεφαντων. :hibye: :)) :)) :)) ας κραχτουμε οπως παλια..........
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 08:29
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Honda Blackbird

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από SuperGeorge »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Xenokratis »

Αγαπάς....σε σχέση....η ξεπέτα??

Γιατι ειχαμε μείνει στο husqvRana......

Οχι τπτ αλλο....να ξερω αν το ρητό "Τελικά ολοι με ενα μούλτι θα καταλήξεται" έχει βαση...η οχι!!

Το ζηλεψες το ΚΤΜ?? Αλήθεια.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ..........

Δημοσίευση από Stelios62 »

... επ΄ευκαιρια τωρα , αν και διαβασα προσεκτικα το ταξιδιωτικο αυτο με απορια ..... εγω που εκανα την ιδια διαδρομη 2 φορες την ιδια περιοδο , με προορισμο Θεσπρωτια ομως , μετα απο τοσο σημειωτον μεχρι το Ριο με 50 χ.α.ω και κατοπιν μετα στο Αντιριο βλεποντας τοσες πολλες ... λυσσασμενες νταλικες να προσπαθουν να ξεπερασουν η μια την αλλη σε οποιαδηποτε ευκαιρια ευθειας, συν τους τελειωμενους σλαβοφωνους τουριστες με τα τελευταια τουρμπατα γερμανικα μοντελα να πηγαινουν διχως αυριο σε καθε στροφη..... θα προτεινα την αλλη φορα για την ιδια διαδρομη .... να αφηνουμε τις μηχανες κατω απο την γεφυρα της Ελευσινας -για σκια- και να περιμενουμε , επανω, το λεωφορειο της γραμμης.
Κριμα ειναι για μερικα χιλιομετρακια στροφων .... και νταλα μεσα στην ζεστη .....να σκαβουμε και την αμμο στο τελος που ισως ειναι και αντι-οικολογικο ..... νομιζω .....! :wsmile:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση