Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Μέρες πίστας και αγώνες
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
huluvuz
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:12
Gender: Male
Other: honda win εκατό
Τοποθεσία: Χανιά, Κρήτη
Επικοινωνία:

Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από huluvuz »

Καλημέρα παίδες

Για όσους δε ξέρουν έχει trackday στις Σερρες 24-25 Σεπτεμβρίου. Θα πάει κανείς από δω;;;

Ένα φτωχό πλην τίμιο hyperaki 796 έχω και είναι η πρώτη φορά που θα μπω Σέρρες . Τελευταία φορά σε πίστα ήταν πριν 4-5 χρόνια στα Μέγαρα για το καλιφόρνια (έχω μπει σε κάτι πιστες καρτ αλλά καμιά σχέση). Εκεί γνώρισα τον Archrooster και άλλο ένα παλικάρι με Monster δε θυμάμαι το όνομα που έχει εδώ.

Επειδή δε το χω πολύ με τον κόσμο , αν με δείτε και θετε μιλήστε, σε κάποιο box θα είμαι με ένα ψιλοσακατεμένο hyper και άλλους 2 κουλούς με Aprilia rsv4 και ενα K7 μου gsxr
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 12:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από gonzo »

στειλε εντυπωσεις φιλε!
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
huluvuz
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:12
Gender: Male
Other: honda win εκατό
Τοποθεσία: Χανιά, Κρήτη
Επικοινωνία:

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από huluvuz »

Εντυπώσεις...

Η ατμόσφαιρα, ο χαβαλες,η πίστα,η διοργάνωση, οι παρέες εκτός πίστας ,απλά απίστευτα.

Όπως γράφω παραπάνω ,δεν έχω εμπειρία από πίστα ή τέτοιες διοργανώσεις , οπότε δεν έχω και μέτρο σύγκρισης (βασικά θεωρούσα τα μέγαρα πίστα γιατί πριν είχα μπει μονο σε πιστακια καρτ) ,αλλά το ότι είμαι πλέον σπίτι μου και σκέφτομαι πότε θα βρω ευκαιρία να ξαναπάω νομίζω τα λέει όλα.

Στειλαμε από Κρήτη τα μηχανακια και ήταν όλα αψογα. Το χρονοδιάγραμμα τηρούνταν κανονικά. Είχαμε χυμο νερο μπανανες αφθονα. Σουβλάκι το μεσημερι. Κριτες σχεδόν σε όλες τις στροφές για ασφάλεια. Πλοηγούς πρόθυμους να βοηθήσουν εμάς τους πιο αργούς. Τεχνικούς που κοιτούσαν το μηχανάκι λαστιχα ,στησιμο κλπ για να σου δωσουν συμβουλή. Ξενοδοχείο 5στερο με free spa σε πολύ καλή τιμή, παλικάρια που δεν είχαν πρόβλημα να μπουν μαζί σου σε πιο αργό γκρουπ για να σε "τραβήξουν". Και οι παρέες εκτός πίστας δεν εχω λόγια. Χαβαλές, tips για να πας πιο γρήγορα κλπ

Πρώτη ευκαιρία (να μαζέψω μερικα φραγκα) θα ξαναπάω.
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... βαλε και καμμια φωτο απο τα μηχανακια της παρεας αμα υπαρχει. Αυτα ειναι ωραια event ....! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 12:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από gonzo »

ωραιος μαγκα αυτο μετραει περισσοτερο να γινεις ενα με τη μηχανη σου και να κανεις παραλληλα χαβαλε με κοσμο που ειναι προθυμος να σε βοηθησει και στο τελος να γυρνας χαρουμενος και ορθιος. αντε με το καλο παλι.
άλλους ντούκους ειχε?
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
huluvuz
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Τετ 13 Οκτ 2010, 09:12
Gender: Male
Other: honda win εκατό
Τοποθεσία: Χανιά, Κρήτη
Επικοινωνία:

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από huluvuz »

Φωτό να πω την αμαρτία μου πολύ λίγες. Δεν είμαι και από τους τύπους που γυρνάνε και πιάνουν κουβέντα στο ξεκάρφωτο, ούτε με τις φωτογραφιες το πολυ έχω. Γενικά δε γυρισα πολύ στα pits παρά μόνο προς το τελος της δευτερης μέρας. Επίσης στο box πέρα από το RSV4 του φίλου που ανεβήκαμε παρέα δεν είχε κάτι αξιόλογο.

Ένα R1 ένα Gsxr και ένα Zxr6

Από ντουκους, νομίζω ότι δεν ειχε αρκετούς, για τον αριθμό των συμμετεχόντων
Αν θυμάμαι καλά ήταν ένα μουλτι, ένα 999, νομίζω δυο 1098 κ ενα 848, είχαν φέρει και ενα ασπρο 899. Αυτά και το δικό μου. Δε νομίζω να ξεχνάω κάτι.

Έχω ξεκινήσει ήδη να μαζεύω λεφτά για του χρόνου. Και ελπίζω την επόμενη φορά να δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσω περισσότερα παιδιά από το φλορουμ. Δε ξέρω αν ήταν κανείς άλλος πέρα από τον archrooster.

btw πρόταση για trackbike;;; Καλό το hyper και σίγουρα θα μπω άλλη μια φορά με αυτό , αλλά δεν ειναι supersport. Ήθελα να δοκιμάσω το RC390 αλλά δε το είχαν για test ride τελικά

Image

Image

Image
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Track day Serres 24-25 Σεπτεμβρίου

Δημοσίευση από Stelios62 »

Ωραιος , μπραβο και ξανα παλι την επομενη φορα. :thumbsup:
Οι φωτο μας μεταφερουν νοερα στο event που θα θελαμε να βρισκομαστε και ΄μεις.
Δεν ειναι μονο τα event των ducati αποκλειστικα το ενδιαφερον μας , αλλο αν θεωρουνται top εδω μεσα ....... απο μερικους , οχι ολους ......! :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση