Μου ετυχε σημερα......

Μακρυά από μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 17:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από olospaei »

Εγραψα στην συγκεκριμενη ενοτητα γιατι μονο το ''Στραβα και Αναποδα'' μπορει να χαρακτηρισει το σημερινο συμβαν.

Εργαζομαι σε κυλικειο στην διευθυνση αλλοδαπων στην Πετρου Ραλλη.
Εχω την τυχη να συναναστρεφομαι με διαφορους πολιτισμους και κουλτουρες.
τους τελευταιους μηνες λογω των διαπληκτισμων στο Ιρακ ΠΑΛΙ και στο Αφγανιταν ,καθε μερα ερχονται κλουβες της αστυνομιας γεματα προσυγες που παιρνουν ενα προσωρινο χαρτι για τρεις μηνες και τους αφηνουν στην τυχη τους.
Χαιρε Ελλαδισταν!!!

Σημερα το πρωι λοιπον μεσα στον πανικο του κοσμου που εφευγε απο το κτιριο, ακουσσα στα αγγλικα να ρωταν αν μπορουν να βγαλουν το multi φωτογραφια.
Ομολογω δεν ηξερα πως να νιωσω, αλλα εχοντας βρεθει στην ιδια θεση οντας μικροτερος σε ηλικια, του ειπα οτι φυσικα μπορει να βγαλει φωτογραφια, και μετα απο λιγα λεπτα , αφου ειχαν καθησει και το κοιταζαν γυρω γυρω, τον ρωτησα αν ηθελε να κατσε πανω.
Εβγαλαν φωτογραφιες και γυρω γυρω το μηχανακι αλλα και καθισμενοι πανω, και μετα σαν κερασακι στην τουρτα ενω ηταν πανω, του το εβαλα μπροστα .

Η αντιδραση του μου διελυσε το στομαχι.
Ετρεμε σαν μικρο παιδι και προσπαθησε να ισοροπησει και να παρει τον αδερφο του (απ οτι μου ειπε μετα) αγκαλια, οποιος ειχε και αυτος την ιδια αντιδραση.
Μου εξηγησε οτι εκλαιγε γιατι απο το ιντερνετ και απο εφημεριδες ειχε δει μονο Ducati και οτι ποτε στην ζωη του δεν πιστευε οτι θα δει ενα απο κοντα, ποσο μαλλον να το ακουσει.

Θλιβομαι στην σκεψη οτι εν ετει 2014 το κτηνος που λεγεται ανρωπος στερει απο αθωους ακομα και τα πιο αχρηστα υλιστικα και απλα αγαθα οπως ενα ματσο πλαστικα και σιδερα.
Δεν ξερω ακομα πως να αντιδρασω.
Νιωθω λυπημενος και συναμα προνομοιουχος .
Προσπαθω με νυχια και με δοντια να συντηρισω ενα μηχανακι και καμια φορα καταργιεμαι την τυχη μου αμα δεν εχω χρηματα να βαλω βενζινη να παω μια βολτα, ενω υπαρχουν ανθρωποι που μονο και μονο που ειδαν ενα μηχανακι απο κοντα εκλαιγαν απο την χαρα τους.

Ευχομαι τα καλυτερα στους μεταναστες παντου και στα παιδια αυτα συγκεκριμενα, να ερθει η ωρα που θα καθησουν πανω στο δικο τους Ducati η εστω ενα δικο τους μηχανακι.

Κριμα :peace2:
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
huluvuz
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Τετ 13 Οκτ 2010, 10:12
Gender: Male
Other: honda win εκατό
Τοποθεσία: Χανιά, Κρήτη
Επικοινωνία:

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από huluvuz »

:respekt: για την κίνηση σου ... για τα υπόλοιπα δεν έχω λόγια...
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από tesla »

δε πρεπει να νιωθουμε εμεις προνομοιουχοι...και λιγα εχουμε...απλα τα σκατα του ανθρωπου που εχει στο κεφαλι του προκαλουν τετοιες καταστασεις...

ενα βιντεακι που ειδα σημερα...το καλο με το νετ ειναι οτι αρχιζουν και οι πιο χοντροπετσοι σκατοκεφαλοι και συνειδητοποιουν ποια εινια η πραγματικοτητα...

Ο καταραμένος ελεύθερος σκοπευτής
http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.kosmos&id=37613" onclick="window.open(this.href);return false;
opanos
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

δεν διαφωνω οτι ερχονται δυση για ενα καλυτερο μελλον.
αλλα παντα θα εχω το ερωτημα,αφου δεν εχουν στον ηλιο μοιρα,πως στο διαολο βρισκουν 5000$ για τη μεταφορα.το ποσο για τα δικα τους δεδομενα ειναι ασυληπτο.
επισης επι την ευκαιρια,για το ελλαδισταν που αναφερθηκε,φταιμε διοτι τοσο καιρο επρεπε να εχουμε φυγει απο τη σεγκεν και να πανε οι ανθρωποι εκει που πραγματικαν ξεκινησαν να πανε.διοτι οι κουφαλες βορειοευρωπαιοι, απο τη μια μας μεμφονται για τα ανθρωπινα δικαιωματα και απο την αλλη μας εκαναν αποθηκη κατατρεγμενων.





οσο για τον σνιπερ που δεν ειναι,πρεπει να εισαι πολυ φανατισμενος,μα παρα πολυ και δυστηχως οι αγιοι τοποι(τη ειρωνια)ειναι γεματοι απο αυτους. και σε αυτον τον κουβα βαζω μεσα εβραιους και τζιχαντιστες ανετα.
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από tesla »

τα 5κ τα δινουν συνηθως απο οικογενειακες οικονομιες μιας ζωης ειτε πουλοντας τα σπιτια τους, παιδια, οργανα κλπ κλπ...
opanos
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από Rouggas »

Τα ονειρα ειναι για να γινονται :)) :thumbsup:
Ωραιος που του χαρισες αυτη τη στιγμη, ειμαι σιγουρος πως δεν θα το ξεχασει!
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 17:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από olospaei »

Για τα χρηματα που αναφερθηκε ,να πω οτι η πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο μαυρη απο αυτη που εχετε ακουσει η μαθει με καποιο τροπο.

Μακαρι να ηταν τοσο ευκολο να δωσουν οικονομιες η σπιτια και να φυγουν αλλα ειναι χειροτερα.

Τα ποσα φτανουν μεχρι και τις 50.000 δολαρια (περιπου 40,000ευρω)
Εχω ακουσει μεχρι και οτι, μελος της μαφιας που κανει αυτες τις μεταφορες ,ζητησε να του δωσουν ενα απο τα παιδια μιας οικογενειας ,ενα κοριτσακι,επειδη ηταν ομορφη, και μιλαμε για 12 χρονων κοριτσακι απ οτι μας ειχε πει ο πατερας, και θα την εδιναν πισω μολις θα τους εδινε τα χρηματα που ζητουσαν.

Σε καποιον νεαρο απο Αφγανισταν, μας ειπε οτι για να μπορεσει να φυγει απο εκει παρανομα, του ζητησαν να σκοτωσει καποιον σημαντικο ανθρωπο εκει στον τοπο του.

Το τι εχω ακουσει εκει μεσα δεν λεγεται.
Νιωθω αηδια πραγματικα.
Χαιρομαι τουλαχιστον που ενας ανθρωπος πηρε λιγη χαρα σε μια εντελως ξενη χωρα/γλωσσα/κουλτουρα.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από panosduc »

tesla έγραψε: Ο καταραμένος ελεύθερος σκοπευτής
http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.kosmos&id=37613" onclick="window.open(this.href);return false;
ποσα κιλα @ρχιδι@ μπορει να εχει το παιδακι αυτο.μακαρι ο θεος να του δωσει τα παντα! :shock: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: ενω εμεις?ακομα τα ψαχνουμε.........
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
macnick
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Παρ 01 Ιαν 2010, 13:49
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: Beverly 200
Επικοινωνία:

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από macnick »

panosduc έγραψε: Ο καταραμένος ελεύθερος σκοπευτής
http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.kosmos&id=37613" onclick="window.open(this.href);return false; ποσα κιλα @ρχιδι@ μπορει να εχει το παιδακι αυτο.μακαρι ο θεος να του δωσει τα παντα! :shock: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: ενω εμεις?ακομα τα ψαχνουμε.........
Την έχω πατήσει και εγώ. Το βίντεο είναι φτιαχτό. Το παραδέχτηκε ο δημιουργός του.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ctors.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Feel lucky, punk?
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Μου ετυχε σημερα......

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Φτιαχτο το βιντεο, ναι. Αλλα πετυχε το σκοπο του: να ευαισθητοποιησει!! Δυστυχως ουτε καν πλησιαζει τη πραγματικοτητα στις "καταραμενες" αυτες περιοχες....


@ olospaei: εγω βλεπω ενα θετικο σε αυτο που περιεγραψες.... οτι σε εκανε να σκεφτεις τοσα πολλα αντι να το περασεις στο ντουκου!!

:thumbsup:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Απάντηση