Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Μακρυά από μας...
Απάντηση
dimitrisbak
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 02 Οκτ 2013, 14:17
Gender: Male
Bike: 999R
Τοποθεσία: Βυρωνας

Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από dimitrisbak »

Παραλαβή από Καρίμαλη την Τρίτη 27/12, το 999 σένιο μετά από το μακροβούτι με την πλημμύρα...

Δεν πρόλαβε να αράξει μια μέρα στην πυλωτή...

Εχθές το βράδυ κάποια παρεούλα μου ψείρισε τελικά εξατμίσεων (G&G), τρόμπα εμπρός φρένων, τρ΄μπα συμπλέκτη και άλλα ψιλά από όσα πρόλαβα να δω...

Οι διαμένοντες Βύρωνα ας έχουν το νου τους, κυκλοφοράει παρέα και ξηλώνει μηχανάκια, ολόκληρα ή κομμάτια.. 2 εξατμίσεις σε κοντινή πολυκατοικία και ένα ακόμα ολόκληρο μηχανάκι ...

Αντε να δούμε τι αλλο...
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από markous »

κλειστο παρκινκ και κλειδωμενο......χωρις να μπαζει νερα ομως....δες το απο την θετικη
του πλευρα....εχεις την μηχανη.... :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από dimitris848 »

Ελα ρε φίλε Δημήτρη..... τί να πώ ...τα γνωστά για τα κλεφτρόνια....
Ότι έχει κλεφτρόνια ο Βύρωνας άστο, τα έχει απο πιό παλιά και κυκλοφορούν ανενόχλητοι εδώ και καιρό. 'Εχουν φάει μηχανές γνωστών ανα τους καιρούς εδώ στον Βύρωνα. Απο ΧΤ και Duke μέχρι μεγάλα σκούτερ.

Κάτι που μπορώ να κάνω εγώ είναι να σου πώ το εξής αφού είμαστε και συντοπίτες. Το σούπερ μάρκετ ΑΒ προφανώς θα το ξέρεις στην Καραολή & Δημητρίου. Δίπλα ακριβώς υπάρχει ένα υπόγειο πάρκινγκ με 24ωρη φύλαξη και αυτός που το έχει είναι φίλος μου.

Μπορείς να την πάς σε αυτόν (άν δέν νομίζεις ότι είναι μακριά απο το σπίτι σου..) με 40 Γιούροζ νομίζω τον μήνα ή και 30 (δέν θυμάμαι έχει βάλει κάτι προσφορές..) και να ξενοιάσεις. Μπορείς να πηγαίνεις με άλλο μηχανάκι και να το αφήνεις εκεί και να παίρνεις το 999 π.χ. , γίνεται κι αυτό. Ειδοποίησέ με με π.μ όταν την φτιάξεις για να του πώ τί και πώς. Και ποτέ ξανά τέτοια πράγματα.... :zep:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
dimitrisbak
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 02 Οκτ 2013, 14:17
Gender: Male
Bike: 999R
Τοποθεσία: Βυρωνας

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από dimitrisbak »

dimitris848 έγραψε:Ελα ρε φίλε Δημήτρη..... τί να πώ ...τα γνωστά για τα κλεφτρόνια....
Ότι έχει κλεφτρόνια ο Βύρωνας άστο, τα έχει απο πιό παλιά και κυκλοφορούν ανενόχλητοι εδώ και καιρό. 'Εχουν φάει μηχανές γνωστών ανα τους καιρούς εδώ στον Βύρωνα. Απο ΧΤ και Duke μέχρι μεγάλα σκούτερ.

Κάτι που μπορώ να κάνω εγώ είναι να σου πώ το εξής αφού είμαστε και συντοπίτες. Το σούπερ μάρκετ ΑΒ προφανώς θα το ξέρεις στην Καραολή & Δημητρίου. Δίπλα ακριβώς υπάρχει ένα υπόγειο πάρκινγκ με 24ωρη φύλαξη και αυτός που το έχει είναι φίλος μου.

Μπορείς να την πάς σε αυτόν (άν δέν νομίζεις ότι είναι μακριά απο το σπίτι σου..) με 40 Γιούροζ νομίζω τον μήνα ή και 30 (δέν θυμάμαι έχει βάλει κάτι προσφορές..) και να ξενοιάσεις. Μπορείς να πηγαίνεις με άλλο μηχανάκι και να το αφήνεις εκεί και να παίρνεις το 999 π.χ. , γίνεται κι αυτό. Ειδοποίησέ με με π.μ όταν την φτιάξεις για να του πώ τί και πώς. Και ποτέ ξανά τέτοια πράγματα.... :zep:
Να σαι καλα ρε μιτς και σε ευχαριστώ... Θα σου πω αν παίξει.. δεν είναι και μακριά...

καλή χρονιά σε όλους και προσοχή τα μοτόρια σας...
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από argy »

Τι να πω ρε φίλε....
Πάλι καλά να λες...υπάρχουν και χειρότερα!
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 16:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από olospaei »

Αυτό πάλι που σχεδόν πάντα μετά απο επίσκεψη στο συνεργείο γίνονται τόσα στοχευμένες δουλείες πολύ με προβληματίζει.
Τρόμπα φρένου και εξάτμιση?
Εργαλειοθήκη κουβαλούσε?
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από Raf »

olospaei έγραψε:Αυτό πάλι που σχεδόν πάντα μετά απο επίσκεψη στο συνεργείο γίνονται τόσα στοχευμένες δουλείες πολύ με προβληματίζει.
Τρόμπα φρένου και εξάτμιση?
Εργαλειοθήκη κουβαλούσε?
Φιλε εισαι λαθος κατ εμε
Δηλαδη καθε μηχανακι που φευγει απο συνεργειο να λειπει κατι;;
Οι τρομπες οπως και οι εξατμισεις μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σε αλλες εταιρειες-μοντελα.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από Ritsman »

olospaei έγραψε:Αυτό πάλι που σχεδόν πάντα μετά απο επίσκεψη στο συνεργείο γίνονται τόσα στοχευμένες δουλείες πολύ με προβληματίζει.
Τρόμπα φρένου και εξάτμιση?
Εργαλειοθήκη κουβαλούσε?
Raf έγραψε: Φιλε εισαι λαθος κατ εμε
Δηλαδη καθε μηχανακι που φευγει απο συνεργειο να λειπει κατι;;
Οι τρομπες οπως και οι εξατμισεις μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σε αλλες εταιρειες-μοντελα.



Ανετα! δεν ειχε περασει απο μπροστα μου TDM με carbon τερμι απο μοντερ 696/796/1100....
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
Factory
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ 02 Ιαν 2016, 17:21
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από Factory »

Δυστυχως δεν υπαρχει μηχανοβιος που να μην εχει βιωσει εστω κ μια φορα μια τετοια εμπειρια κλοπης..
Ειναι κριμα πραγματικα γιατι δεν υπαρχει λυση..
Οτι κ να κανεις αμα ερθει η σειρα σου απλα τον ηπιες..
Δυο φορες μου κλεψανε τελικο εξατμισης..μετα εβαλα μαμα κ δεν με ξανακλεψανε..
Αντε κ τον πιασεις (γιατι εισαι ο Rambo) , αντε κ τον πας στα στρουμφ με 10 μαρτυρες κ βιντεο hd με την μουρη του ..
Ε και?
Την ιδια μερα το απογευμα θαναι παλι εξω γιατι ο αγαπητος κυριος δικαστης θα θεωρησει οτι προκειται περι ευτελης αξιας κλοπη ..κ απλα το βραδυ θα συνεχισει να κανει το ιδιο γιατι αυτη ειναι η ζωη του..
Εως οτου καποιος που δεν ειναι 2 μετρα κ δεν ξερει ζιου ζιτσου , απλα του κοπανησει μια στα χερια κ τον αφησει αναπηρο!!!
Τοτε λυθηκε το προβλημα με δαυτον!!
Καλη τυχη με τις υπολοιπες ορδες που καραδοκουν στην επομενη γωνια κ σε αυτον που τον βαρεσε γιατι θα βλεπει την μηχανη του σε αφισα στο κελι του!!
Μονη λυση να βλεπεις παντου το μηχανακι σου οταν πας βολτα κ να εισαι παντα απο πανω του..
Αντε κ καλη μας χρονια .. Τα σιδερα μπορει να μας τα παρουν την ψυχη μας οχι..
Husqvarna 125 - Honda SF400 - Husqvarna 610 - Kawasaki ZX9r C2 -TDM 900 - Honda VFR 800 vtec - Vstrom 1000 K6 - Kawasaki ZX12r A1 - Hayabusa K8 - Suzuki Bandit 1250 - CBR XX - Yamaha R1 2003 - AT 750 RD07 - Tuono Factory 06...
dimitrisbak
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 02 Οκτ 2013, 14:17
Gender: Male
Bike: 999R
Τοποθεσία: Βυρωνας

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από dimitrisbak »

Factory έγραψε:Δυστυχως δεν υπαρχει μηχανοβιος που να μην εχει βιωσει εστω κ μια φορα μια τετοια εμπειρια κλοπης..
Ειναι κριμα πραγματικα γιατι δεν υπαρχει λυση..
Οτι κ να κανεις αμα ερθει η σειρα σου απλα τον ηπιες..
Δυο φορες μου κλεψανε τελικο εξατμισης..μετα εβαλα μαμα κ δεν με ξανακλεψανε..
Αντε κ τον πιασεις (γιατι εισαι ο Rambo) , αντε κ τον πας στα στρουμφ με 10 μαρτυρες κ βιντεο hd με την μουρη του ..
Ε και?
Την ιδια μερα το απογευμα θαναι παλι εξω γιατι ο αγαπητος κυριος δικαστης θα θεωρησει οτι προκειται περι ευτελης αξιας κλοπη ..κ απλα το βραδυ θα συνεχισει να κανει το ιδιο γιατι αυτη ειναι η ζωη του..
Εως οτου καποιος που δεν ειναι 2 μετρα κ δεν ξερει ζιου ζιτσου , απλα του κοπανησει μια στα χερια κ τον αφησει αναπηρο!!!
Τοτε λυθηκε το προβλημα με δαυτον!!
Καλη τυχη με τις υπολοιπες ορδες που καραδοκουν στην επομενη γωνια κ σε αυτον που τον βαρεσε γιατι θα βλεπει την μηχανη του σε αφισα στο κελι του!!
Μονη λυση να βλεπεις παντου το μηχανακι σου οταν πας βολτα κ να εισαι παντα απο πανω του..
Αντε κ καλη μας χρονια .. Τα σιδερα μπορει να μας τα παρουν την ψυχη μας οχι..
+1000

Αυτά ακριβώς μου έλεγε και ο Παντελής σε δικαστήριο που είχε πάει για μάρτυρας κατηγορίας. Αφήσανε τον Αλβανό ελεύθερο (είχε φάει τούμπα με το κλεμμένο και τον τσιμπήσανε) γιατί σύμφωνα με τον δικηγόρο υπεράσπισης ήθελε να πάει βόλτα και όχι να το κλέψει(!!!!) και ότι με τόση αδικία γύρω μας ο αλβανός δεν είχε τι άλλο να χαρεί πέρα από μια βόλτα με μηχανή... Το παιζε και τραυματίας ανάπηρος από την πτώση και μετά την αθώωση προκλητικά σηκώθηκε και την κοπάνησε όρθιος...

Ψέμα ή αλήθεια δεν με ενδιαφέρει, το θέμα έχει παραγίνει και όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, οκ με τις τρόμπες.. τις φοράνε και άλλοι.. τα τελικά G&G που ζήτημα να έχουν έρθει 4-5 στην ελλάδα ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ/ΔΩΣΕΙ ο μάγκας? Τόσο άνεση ?
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 23:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Μοτοσυκλετα + κλειστο παρκιν ειναι αυτονοητο.Απο πιτσιρικας που ξεκινησα με παπι μεχρι τωρα ολα σε κλειστο παρκιν και δεν μου εχουν παρει ουτε βιδα.Εξω οπου και να παω συναγερμο και καπου να την βλεπω.Το μονο που αφησα εξω ηταν ενα σαραβαλο κινεζικο παπι με κουλουρα δεν εβγαλε τον μηνα...

Ξερω οτι ριχνω αλατι στη πληγη αλλα...Ducati σε πυλωτη δεν το κανεις.
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 16:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από olospaei »

wheelsdeal έγραψε:Μοτοσυκλετα + κλειστο παρκιν ειναι αυτονοητο.

...Ducati σε πυλωτη δεν το κανεις.
Και όμως αδερφέ τα παραπάνω είναι απλά λεπτομέριες που πραγματικά δύσκολο να κάνουν την διαφορά.
Αν σε βάλει ο αλήτης στο μάτι, ακόμα και στο Fort Knox να έχεις το μηχανάκι κλειδωμένο θα στο πάρουν.
Το 749 μου, το πιο φορτωμένο μηχανάκι που είχα ποτέ, (όσοι το θυμούνται ξέρουν τι πράγματα φορούσε και πόση προσωπική δουλειά είχε πέσει πάνω) μέσα σε πυλωτή, φάτσα φόρα και δεν το ακούμπησε ποτέ κανένας.
Το R1 που είχα το 2006, με συναγερμό, GPS Tracker με συνδρομή για παγκόσμια κάλυψη και ακρίβεια 13μέτρα, σε υπόγειο κλειστό χώρο στάθμευσης, και λίγες μέρες μετά απο επίσκεψη σε εξουσιοδοτημένο, κατέβηκα να το καβαλήσω και ήταν άφαντο.
Και ο tracker πεταμένος κάτω στο πάτωμα.
Το αστείο ήταν πως μόνο εγώ, ο μάστορας και ο ξαδερφός μου στην Αυστραλία ήξεραν για το GPS.
Το αποτέλεσμα ήταν σαφώς να ρίξω ευθύνες στο συνεργείο (το οποίο επόμενο ήταν να κλείσει μετα απο 1 χρόνο μετά απο πολλά κρούσματα), και το μόνο που κατάφερα ήταν να λάβω εξώδικο απο την Μοτοδυναμική για συκοφαντική δυσφήμηση ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, και φυσικά μιας και δεν τα βάζεις με δικηγόρους κολοσσών, έκανα την κότα και το παράτησα το θέμα.
Η ιστορία είναι λίγο πολύ γνωστή, όσο περισσότερο προσεγμένο είναι το μηχανάκι, όλο και κάποιος θα το βάλει στο μάτι.
Δυστυχώς είτε κάποιος random τσόγλανος είναι , είτε κάποιος μάστορας που απλά το 'χει επάγγελμα, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.
Πάντως εγώ δαγκώνω το μόριο μου οτι η δουλειά βρωμάει απο το συνεργείο κατα πλειοψηφία κρουσμάτων.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
Άβαταρ μέλους
RapidoComeTartaruga
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 663
Εγγραφή: Τετ 31 Οκτ 2012, 18:11
Gender: Male
Other: Piaggio Liberty 200
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Και το γα#$%#μένο το 2016 έχει ακόμα 3 μέρες...

Δημοσίευση από RapidoComeTartaruga »

olospaei έγραψε:[...] Αν σε βάλει ο αλήτης στο μάτι, ακόμα και στο Fort Knox να έχεις το μηχανάκι κλειδωμένο θα στο πάρουν. [...]

Αν ξεχάσεις την πόρτα ανοιχτή ή αν μοιράζεσαι το όποιο Fort Knox με άλλους 50 που δεν γνωρίζεις (άλλα 50 τηλεχειριστήρια με σταθερό κωδικό που δεν αλλάζει ποτέ), οκ, θα στο πάρουν.
olospaei έγραψε: [...] δεν τα βάζεις με δικηγόρους κολοσσών [...]
Αν έχεις ψυχραιμία, υπομονή και - κυρίως - δίκιο, μια χαρά τα βάζεις ... και δεν το μετανιωνεις ... :hibye:
reato mai prospera
Απάντηση