Ποιο το νοημα?

Μακρυά από μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trelocducatisti
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:35
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Aprilia Pegaso cube

Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από trelocducatisti »

Ποιος ειναι ο λογος των εκλογων τι και καλα να καλυτερεψουμε τις ζωες μας?για να καλυτερεψη η ζωη μας πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια πρωτα κατι που δεν βλεπω να γινεται.Γιατι αυτος που χτυπησε τον χρηστο πηγε αντιθετο ρευμα ρε!!!Οσοι οδηγουν μηχανη δεν εχουν τον ελαχιστο σεβασμο που τους αξιζει!!ειδα την φωτογραφια της μηχανης και τρελαθηκα.συγνωμη αν σας πειραζει το ποστ αλλα για μενα ειστε ολοι 2η οικογενεια...
ιπταμενος...........
Άβαταρ μέλους
immortale
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2009, 21:30
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από immortale »

Μαλλον η μηχανη ειναι απο αλλο τροχαιο,γιατι αν ειδα καλα πρεπει να ειναι gsxr εκτος αν ειχε και suzuki o χρηστος.
Μανωλης
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από jks »

η φωτογραφια που ειδατε στο zougla δεν εχει καμμια σχεση με 999

δεν εχει σημασια ρε παιδια πως εγινε η μηχανη...

ο Χρηστος μας που ειναι ???????????????????????
Άβαταρ μέλους
Hypertolis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 14:45
Gender: Male
Bike: SS800
Other: GTS1000A

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από Hypertolis »

Σε τι να καλυτερέψει η ζωη μας Γιάννη, σίγουρα αυτο δεν έρχεται μεσω εκλογών
αλλα μεσω των επιλογών μας.(και δεν εννοω των πολιτικων)

Οι εκλογές απλα θα ανακατανείμουν τα ωφέλη της παραγωγικότητας μας
στους ημέτερους.

Ο σεβασμός στην ζωη του συνανθρώπου μας ειναι κατι που αποκτας μεσα
απο την οικογενεια, εκπαιδευση, βιωματα και δεν αλλαζει σαν επιφοίτηση ξαφνικα.

Εμεις και η πορεια μας σε αυτη την ζωη ,μονο μπορουν να επηρεασουν τους γυρω μας θετικα η αρνητικα.
Μας εχει παρει η μπαλα και τρεχουμε στρεσαρισμενοι στην εργασια σπιτι για να διατηρησουμε
την ¨ποιότητα¨ της ζωης μας και εκει καπου εχουμε χασει οικογενεια , φιλιες τον ερωτα τον ελευθερο χρονο μας.
Μεσα σε αυτο τον πανικο πρεπει να θυμομαστε τα αυτονοητα να ζουμε το σημερα
να φερομαστε ανθρωπινα να χαιρομαστε την ζωη μας.
Εκει νομιζω κολλαει και η αγαπη μας για την μοτοσυκλετα και την αισθηση ελευθεριας
που εχουμε οταν οδηγουμε .

Με επηρεασε πολυ ο αδικος χαμος του Χρηστου , λυπαμαι πολυ που δεν τον γνωρισα
ας μου συγχωρεθει για αυτο τον λογο οποία ταση φιλοσοφισμου.
Καλο σου ταξιδι Χρήστο.
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από jks »

:bowall: :bowall: :bowall:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από D3§m02K »

We are all connected. . .
Εν το παν. . .
Αγαπάτε αλλήλους . . .
Όλα γυρίζουν κ.ο.κ. . . .
Όπως θέλετε πείτε το . . . το νόημα δεν αλλάζει. . . Ο Τόλης παραπάνω το περιέγραψε σαφέστατα. . .
Hypertolis έγραψε:Εμεις και η πορεια μας σε αυτη την ζωη ,μονο μπορουν να επηρεασουν τους γυρω μας θετικα η αρνητικα.
Αδέρφια . . . πολλή προσοχή εκεί έξω . . . η θεωρία του χάους καραδοκεί παντού και είναι έτοιμη να μας εμπλέξει στο σύντομο σενάριό της κάθε στιγμή. . .
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από Colin »

...το νόημα είναι ότι στο βωμό του θεού χρήματος, θυσιάζονται ανθρώπινες ψυχές... και κάθε χρόνο χάνεται ένα ολόκληρο χωριό από νέους ανθρώπους...
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από jks »

παιζει βρωμικα παιχνιδια η τυχη ο διαολος ο θεος η οποιος πουσταρας ειναι εκει εξω παντως....

οταν πρωτογραφτηκε ο Χρηστος νομιζα οτι μας κανει πλακα κανενας..
μετα που γνωριστηκαμε ειδαμε και παθαμε λιγο πολυ ολοι να τον βαλουμε στο δρομο το σωστο.. σχολειο, εξοπλισμος, ρεγουλα στο γκαζι τωρα στην αρχη...

θυμαμαι το σκηνικο που μας ελεγε που γλυστρησε στο αρτεμησιο με 180 μετα παλια λαστιχα και φορωντας σορτσακι και πουκαμισο και τραβαγα τα μαλλια μου... εβαλε ο θεουλης λεω το χερι του και την σκαπουλαρε ο μικρος...

μπαινει στο σωστο δρομο μετα...ντυνοταν αστακος παντοτε, ξεκιναει τα σχολεια, διαβαζει οτι βρισκει, μαθαινει, ρωταει ολους για τα παντα, για την ασφαλεια του πανω απ'ολα οχι για φτιαξιματα και μοντες....

και πανω που δρομολογειται να μπορει να χαιρεται τη μηχανη του με ασφαλεια... ριχνει τη ζαρια ο παικτης απο πανω και φτασαμε εδω που φτασαμε... πολυ βρωμικο παιχνιδι παιζεις ρε
Άβαταρ μέλους
mxait
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1915
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 13:00
Gender: Male
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από mxait »

jks έγραψε:παιζει βρωμικα παιχνιδια η τυχη ο διαολος ο θεος η οποιος πουσταρας ειναι εκει εξω παντως....

οταν πρωτογραφτηκε ο Χρηστος νομιζα οτι μας κανει πλακα κανενας..
μετα που γνωριστηκαμε ειδαμε και παθαμε λιγο πολυ ολοι να τον βαλουμε στο δρομο το σωστο.. σχολειο, εξοπλισμος, ρεγουλα στο γκαζι τωρα στην αρχη...

θυμαμαι το σκηνικο που μας ελεγε που γλυστρησε στο αρτεμησιο με 180 μετα παλια λαστιχα και φορωντας σορτσακι και πουκαμισο και τραβαγα τα μαλλια μου... εβαλε ο θεουλης λεω το χερι του και την σκαπουλαρε ο μικρος...

μπαινει στο σωστο δρομο μετα...ντυνοταν αστακος παντοτε, ξεκιναει τα σχολεια, διαβαζει οτι βρισκει, μαθαινει, ρωταει ολους για τα παντα, για την ασφαλεια του πανω απ'ολα οχι για φτιαξιματα και μοντες....

και πανω που δρομολογειται να μπορει να χαιρεται τη μηχανη του με ασφαλεια... ριχνει τη ζαρια ο παικτης απο πανω και φτασαμε εδω που φτασαμε... πολυ βρωμικο παιχνιδι παιζεις ρε
Ετσι ακριβώς Γιάννη... μαματα... με κεφαλαια γραμματα...
Στακάτος.....

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από Punisher »

Ποιο το νόημα ?????? Όποιος θεωρείτε οδηγός μηχανής και το έχει τρόπο ζωής ΑΚΑ Μηχανόβιος δεν κάνει τέτοιες ερωτήσεις...

Απο την ημέρα που κρατάς στα χέρια σου μια άδεια κυκλοφορίας Μηχανής... Έχεις και ένα άγραφο συμβόλαιο με το Χάρο με ανοιχτή ημερομηνία... Κανείς δεν γνωρίζει το που και τι... Μην μου πείτε ότι δεν το ξέρατε ?

Γουστάρετε όμως και δεν το σκέφτεστε όταν κάνετε βόλτα σε ένα πανέμορφο τοπίο όπου σταματάτε και απλά δεν μπορείς να πιστέψεις την ομορφιά και την ευτυχία που νιώθεις εκείνη την στιγμή και δεν μπορείς να σκεφτείς τίποτα... Ούτε καν ότι για δευτερόλεπτα απέφυγες το Χάρο τουλάχιστον 5 φορές μέχρι τον προορισμό ούτε τις φορές που θα τον γλιτώσεις μέχρι να γυρίσεις πίσω.

Το αφεντικό μου ( μηχανόβιος ) μου είπε μόλις του ανακοίνωσα τον χαμό του φίλου μας. Ο Χάρος είναι παντού μου λέει Νάσο... Απλά όταν περνάμε κάνει τσιγάρο και χαζεύει είναι απλά να το πάρει απόφαση...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
trelocducatisti
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:35
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Aprilia Pegaso cube

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από trelocducatisti »

rodman συμφωνω με αυτα που λες και εχεις δικιο.Απλως ειναι κριμα να φευγεις χωρις να φταις.Με ολο το σεβασμο.
ιπταμενος...........
panosduc

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από panosduc »

παιδια...δεν...υπαρχει νοημα...
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από Punisher »

panosduc έγραψε:παιδια...δεν...υπαρχει νοημα...
Νόημα υπάρχει αλλα θα αργήσουμε να το καταλάβουμε σκοπός ειναι να κυνηγάμε να το μάθουμε...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
Hypertolis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 14:45
Gender: Male
Bike: SS800
Other: GTS1000A

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από Hypertolis »

Απο την στιγμη που θα γεννηθούμε το μονο σιγουρο που ξερουμε ολοι μας οτι θα συμβει
ειναι ο θανατος μας.

Οσο και δεδομενο ειναι αυτο ποτε κανεις δεν ειναι προετοιμασμενος οταν ερθει αυτη την στιγμή.
Μεταξυ της γεννησης και του θανατου μας εχουμε την ευκαιρια να βιωσουμε την ομορφια της ζωης,
συναναστροφης,συντροφικοτητας κλπ (θα μπορουσα να προσθετω συνεχεια βιωματα).

Το ενδιαμεσο ταξιδι αυτο λοιπον πρεπει να χαρουμε ο καθενας με τον τροπο που επιλεγει και με τους συνταξιδιωτες που γουσταρει .

Οι επιλογες μας αυτες λοιπον μπορουν μερικες φορες να συμβαλλουν στο χρονικο διαστημα του "ταξιδιου" που βιωνουμε.

Το νοημα για εμενα λοιπον ειναι να βιωσω το ταξιδι μου οπως θελω, οσο μπορω και με οποιον θελω.
Οσο το ζω λοιπον καθημερινα να γεμιζω συναισθηματα και να χορταινω εμπειριες και οταν ερθει
η στιγμη να φυγω να αφησω μια γλυκοπικρη αναμνηση και ενα στιγμα οτι ειχα περασει απο εδω.

Η διαρκεια δυστυχως ειναι μια παραμετρος μη δεδομενη.
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Hypertolis έγραψε:...
Μ' αρεσει ο τροπος που γραφεις και σκεφτεσαι.. :thumbsup:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ποιο το νοημα?

Δημοσίευση από laziali21 »

Rodman έγραψε:Ποιο το νόημα ?????? Όποιος θεωρείτε οδηγός μηχανής και το έχει τρόπο ζωής ΑΚΑ Μηχανόβιος δεν κάνει τέτοιες ερωτήσεις...

Απο την ημέρα που κρατάς στα χέρια σου μια άδεια κυκλοφορίας Μηχανής... Έχεις και ένα άγραφο συμβόλαιο με το Χάρο με ανοιχτή ημερομηνία... Κανείς δεν γνωρίζει το που και τι... Μην μου πείτε ότι δεν το ξέρατε ?

Γουστάρετε όμως και δεν το σκέφτεστε όταν κάνετε βόλτα σε ένα πανέμορφο τοπίο όπου σταματάτε και απλά δεν μπορείς να πιστέψεις την ομορφιά και την ευτυχία που νιώθεις εκείνη την στιγμή και δεν μπορείς να σκεφτείς τίποτα... Ούτε καν ότι για δευτερόλεπτα απέφυγες το Χάρο τουλάχιστον 5 φορές μέχρι τον προορισμό ούτε τις φορές που θα τον γλιτώσεις μέχρι να γυρίσεις πίσω.

Το αφεντικό μου ( μηχανόβιος ) μου είπε μόλις του ανακοίνωσα τον χαμό του φίλου μας. Ο Χάρος είναι παντού μου λέει Νάσο... Απλά όταν περνάμε κάνει τσιγάρο και χαζεύει είναι απλά να το πάρει απόφαση...
Παιδια δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα..συμφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα..υπαρχει συμβολαιο υπο την επιβλεψη του χαρου..τον Χρηστο δεν τον ηξερα καθολου,οπως κ ολους απο εδω,αλλα πραγματικα μετα κ απ ολα τα παλαιοτερα ποσταρισματα που εκατσα κ διαβασα στενοχωρηθηκα παρα πολυ..κ συγχωρατε με αν πω κατι που δεν παει στην χρονικη στιγμη,αλλα οταν διαβασα οτι πηρε το 999 1η μηχανη χωρις καθολου εμπειρια,χωρις καν διπλωμα,χτυπαγα το κεφαλι μ στον τοιχο...
Απάντηση