Cuore....Italiano

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

dimitris848 έγραψε:

:master: :master: Βιντεάκια στον λαό πάραυτα ... :wsmile: :thumbsup: :hi:

Οσο για τα 200 πόνυ ο.κ , πέρα απο τα δίλιτρα και τα δυομισάρια τα σημερινά δέν τα βγάζεις και εύκολα (έστω στρόφαλο), με απλές μετατροπές τύπου Φ.Π.Ε (όχι Φ.Π.Α ...το άλλο.. :)) ). Θέλει τουλάχιστο ελαφρύ τούρμπισμα άν όχι πιό ακριβή ατμοσφαιρική μετατροπή και παρεμφερή γύρω γύρω.
Και τα ηλεκτρονικά όμως είναι κι αυτός ένας παράγοντας για να μήν γίνει ποτέ καλός οδηγός κάποιος. Π.χ εγώ στην Σέλικα δέν είχα τίποτα παρα μόνο ένα ΑΒS ας πούμε κι αυτό του μαύρου δράματος, :mrgreen: της παλιάς φουρνιάς ...
Ηλεκτρονικά τύπου ESP,TRC, ECS, κ.τ.λ για καλύτερο έλεγχο, απλά κάνουν πράγματα που έπρεπε να κάνει ο οδηγός και γι'αυτό με το που μπαίνει ένα ίδιο αμάξι με ένα άλλο χωρίς ηλεκτρονικά (όπως στην περίπτωσή μου..) σε μία πίστα, εκεί είναι που φαίνεται η διαφορά τους στον χρόνο που γράφουν. Αυτό με τα ηλεκτρονικά απλά χάνει δέκατα δέκατα τον καλύτερο χρόνο που θα έγραφε, απο ένα χωρίς ηλεκτρονικά, στα χέρια του ίδιου πάντα οδηγού, γιατί αργοπορεί στις αντιδράσεις. Στον δημόσιο δρόμο όμως αυτό αλλάζει αλλά πιάνουμε μεγάλη κουβέντα.

Να περιμένουμε βιντεάκια με κάποιο τρόπο (ή έστω φωτός) απο τα παλιά Λιμανάκια ας πούμε ? :mrgreen: :whistling:

Και ένα βιντεάκι για το πώς ανεβάζει μία κομπρεσοράτη χωρίς διάφορα άλλα Σέλικα, στροφές και ταχύτητα στο δρόμο. :thumbsup:



Και άλλα βιντεάκια ή ιστορίες ή και φωτό απο αμάξια Ιταλικά απο τα παλιά ...ή γενικά αμάξια πολύ ευπρόσδεκτα.... :wsmile: :hibye:
δωσε μηχανικο γκαζι στον λαο !!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από Xenokratis »

:whistling:

Περασαν αρκετά χρονια απο τοτε.....
Το uno πουλήθηκε εδω και 3 χρονια...αφου περάσαμε ομορφες στιγμες....(το μονο και το πρωτο πραγμα που πουλησα ποτε στη ζωη μου) και το μετανιωνω καθε μερα ωρα και στιγμη...τελως παντων...πηγε σε καλα χερια...το προσέχουν και κανει και παρέα με μια deltona οποτε....(παρηγορια στον αρρωστο).
Ειχα αποφασησει οτι πλεον με τα οχήματα έληξα...και οτι ΑΝ ποτε ξαναπαρω 4τροχο...θα ειναι ΜΟΝΟ Alfa και τπτ αλλο...
Στη ζωη τα πραγματαδε πανε οπως τα θες...και ενιχαου...για να μη τα πολυλογώ...ψάχναμε μετα της κυράς....να βρουμε κατι για να χωράει τον ερωτα μας και να μη θελει κρανος!! :whistling: ΚΑΘΩΣ....η κυρά δεν οδηγει 2τροχο και οταν λείπω...με κατι πρεπει να μετακινειται...
Στο τραπέζι πεφτανε πολλές προτάσεις που οι περισσοτερες ειχαν σκοπο ενακαι μονο στοχο...
ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΜΙΑ ΑΛΦΑ!!!
Στο τελος...καταληξαμε ομοφωνα....οτι ενα LANCIA Ypsilon Bicolore 1,2 8v του 2008 θα ειναι το επόμενο ΙΤΑΛΙΚΟ της φαμίλιας.....

Εχει πλάκα...ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σχεδιαστικά εκτός και περισσοτερο εντος....πολυ ευκολο και ανετο στην οδηγηση...δειχνει 3,7-5,2 με 5η και 2,500-3,000rpm και 90-100 χλμ, και το σημαντικότερο ειναι οτι η κυρά ειναι τρισευτυχησμενη που οδηγει πρωτη φορά ιταλικό!!
(που θα παει ρε πού$τ# μου....θα έρθει και η Αλφα)....

Φωτόζ αύριο.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από Stelios62 »

Καλοριζικο και καλες βολτες. :))
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από Raf »

Καλοριζικο ρε!!!
Αlfa ducati η καλυτερη παρεα .
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από touloumpas »

Xenokratis έγραψε::whistling:

Περασαν αρκετά χρονια απο τοτε.....
Το uno πουλήθηκε εδω και 3 χρονια...αφου περάσαμε ομορφες στιγμες....(το μονο και το πρωτο πραγμα που πουλησα ποτε στη ζωη μου) και το μετανιωνω καθε μερα ωρα και στιγμη...τελως παντων...πηγε σε καλα χερια...το προσέχουν και κανει και παρέα με μια deltona οποτε....(παρηγορια στον αρρωστο).
Ειχα αποφασησει οτι πλεον με τα οχήματα έληξα...και οτι ΑΝ ποτε ξαναπαρω 4τροχο...θα ειναι ΜΟΝΟ Alfa και τπτ αλλο...
Στη ζωη τα πραγματαδε πανε οπως τα θες...και ενιχαου...για να μη τα πολυλογώ...ψάχναμε μετα της κυράς....να βρουμε κατι για να χωράει τον ερωτα μας και να μη θελει κρανος!! :whistling: ΚΑΘΩΣ....η κυρά δεν οδηγει 2τροχο και οταν λείπω...με κατι πρεπει να μετακινειται...
Στο τραπέζι πεφτανε πολλές προτάσεις που οι περισσοτερες ειχαν σκοπο ενακαι μονο στοχο...
ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΜΙΑ ΑΛΦΑ!!!
Στο τελος...καταληξαμε ομοφωνα....οτι ενα LANCIA Ypsilon Bicolore 1,2 8v του 2008 θα ειναι το επόμενο ΙΤΑΛΙΚΟ της φαμίλιας.....

Εχει πλάκα...ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σχεδιαστικά εκτός και περισσοτερο εντος....πολυ ευκολο και ανετο στην οδηγηση...δειχνει 3,7-5,2 με 5η και 2,500-3,000rpm και 90-100 χλμ, και το σημαντικότερο ειναι οτι η κυρά ειναι τρισευτυχησμενη που οδηγει πρωτη φορά ιταλικό!!
(που θα παει ρε πού$τ# μου....θα έρθει και η Αλφα)....

Φωτόζ αύριο.....
Για κάτι αυστριακά πήρε το αυτί μου ..... :whistling: :whistling: :whistling:
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Cuore....Italiano

Δημοσίευση από dimirex »

Καλορίζικος!!!
Να σου πω λοιπόν κι εγώ ότι μετά από ένα FIAT 128 και τρείς Alfa Romeo είναι πολύ δύσκολο εως αδύνατο να μπει το χέρι στην τσέπη για κάτι άλλο.

Όπως έχω συζητήσει και παλιότερα το δίλημμα στην επιλογή 4τροχού πλέον δεν είναι στο τί μάρκα θα πάρω αλλά πιο μοντέλο!!!

Είμαι 15 χρόνια φορέας του ιού Alfa... και θεραπεία δεν υπάρχει!!!

Εικόνα
Reduce to the Max
Απάντηση