Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Cuore....Italiano
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Δεκ 2011, 23:51 
Χωρίς σύνδεση
Born Ducatista
Born Ducatista
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Άντρας
Άλλη: Suzuki 749
dimitris848 έγραψε:

:master: :master: Βιντεάκια στον λαό πάραυτα ... :wsmile: :thumbsup: :hi:

Οσο για τα 200 πόνυ ο.κ , πέρα απο τα δίλιτρα και τα δυομισάρια τα σημερινά δέν τα βγάζεις και εύκολα (έστω στρόφαλο), με απλές μετατροπές τύπου Φ.Π.Ε (όχι Φ.Π.Α ...το άλλο.. :)) ). Θέλει τουλάχιστο ελαφρύ τούρμπισμα άν όχι πιό ακριβή ατμοσφαιρική μετατροπή και παρεμφερή γύρω γύρω.
Και τα ηλεκτρονικά όμως είναι κι αυτός ένας παράγοντας για να μήν γίνει ποτέ καλός οδηγός κάποιος. Π.χ εγώ στην Σέλικα δέν είχα τίποτα παρα μόνο ένα ΑΒS ας πούμε κι αυτό του μαύρου δράματος, :mrgreen: της παλιάς φουρνιάς ...
Ηλεκτρονικά τύπου ESP,TRC, ECS, κ.τ.λ για καλύτερο έλεγχο, απλά κάνουν πράγματα που έπρεπε να κάνει ο οδηγός και γι'αυτό με το που μπαίνει ένα ίδιο αμάξι με ένα άλλο χωρίς ηλεκτρονικά (όπως στην περίπτωσή μου..) σε μία πίστα, εκεί είναι που φαίνεται η διαφορά τους στον χρόνο που γράφουν. Αυτό με τα ηλεκτρονικά απλά χάνει δέκατα δέκατα τον καλύτερο χρόνο που θα έγραφε, απο ένα χωρίς ηλεκτρονικά, στα χέρια του ίδιου πάντα οδηγού, γιατί αργοπορεί στις αντιδράσεις. Στον δημόσιο δρόμο όμως αυτό αλλάζει αλλά πιάνουμε μεγάλη κουβέντα.

Να περιμένουμε βιντεάκια με κάποιο τρόπο (ή έστω φωτός) απο τα παλιά Λιμανάκια ας πούμε ? :mrgreen: :whistling:

Και ένα βιντεάκι για το πώς ανεβάζει μία κομπρεσοράτη χωρίς διάφορα άλλα Σέλικα, στροφές και ταχύτητα στο δρόμο. :thumbsup:

Και άλλα βιντεάκια ή ιστορίες ή και φωτό απο αμάξια Ιταλικά απο τα παλιά ...ή γενικά αμάξια πολύ ευπρόσδεκτα.... :wsmile: :hibye:

δωσε μηχανικο γκαζι στον λαο !!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2016, 00:32 
Χωρίς σύνδεση
Born Ducatista
Born Ducatista
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Multistrada 1100S
Άλλη: Hypermotard 796
:whistling:

Περασαν αρκετά χρονια απο τοτε.....
Το uno πουλήθηκε εδω και 3 χρονια...αφου περάσαμε ομορφες στιγμες....(το μονο και το πρωτο πραγμα που πουλησα ποτε στη ζωη μου) και το μετανιωνω καθε μερα ωρα και στιγμη...τελως παντων...πηγε σε καλα χερια...το προσέχουν και κανει και παρέα με μια deltona οποτε....(παρηγορια στον αρρωστο).
Ειχα αποφασησει οτι πλεον με τα οχήματα έληξα...και οτι ΑΝ ποτε ξαναπαρω 4τροχο...θα ειναι ΜΟΝΟ Alfa και τπτ αλλο...
Στη ζωη τα πραγματαδε πανε οπως τα θες...και ενιχαου...για να μη τα πολυλογώ...ψάχναμε μετα της κυράς....να βρουμε κατι για να χωράει τον ερωτα μας και να μη θελει κρανος!! :whistling: ΚΑΘΩΣ....η κυρά δεν οδηγει 2τροχο και οταν λείπω...με κατι πρεπει να μετακινειται...
Στο τραπέζι πεφτανε πολλές προτάσεις που οι περισσοτερες ειχαν σκοπο ενακαι μονο στοχο...
ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΜΙΑ ΑΛΦΑ!!!
Στο τελος...καταληξαμε ομοφωνα....οτι ενα LANCIA Ypsilon Bicolore 1,2 8v του 2008 θα ειναι το επόμενο ΙΤΑΛΙΚΟ της φαμίλιας.....

Εχει πλάκα...ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σχεδιαστικά εκτός και περισσοτερο εντος....πολυ ευκολο και ανετο στην οδηγηση...δειχνει 3,7-5,2 με 5η και 2,500-3,000rpm και 90-100 χλμ, και το σημαντικότερο ειναι οτι η κυρά ειναι τρισευτυχησμενη που οδηγει πρωτη φορά ιταλικό!!
(που θα παει ρε πού$τ# μου....θα έρθει και η Αλφα)....

Φωτόζ αύριο.....

Καλό ταξίδι μικρέ....

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2016, 02:53 
Χωρίς σύνδεση
Born Ducatista
Born Ducatista
Άβαταρ μέλους

Άλλη: Pantah 600,Paso 750
Καλοριζικο και καλες βολτες. :))

Pantah 600 SL
Paso 750
Beta TR 50
Mini Califfo 50
Honda Chaly 50
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2016, 07:41 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Monster 900
Άλλη: Ss1000ds
Καλοριζικο ρε!!!
Αlfa ducati η καλυτερη παρεα .

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2016, 08:44 
Χωρίς σύνδεση
IT Administrator
IT Administrator
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Monster 800
Xenokratis έγραψε:
:whistling:

Περασαν αρκετά χρονια απο τοτε.....
Το uno πουλήθηκε εδω και 3 χρονια...αφου περάσαμε ομορφες στιγμες....(το μονο και το πρωτο πραγμα που πουλησα ποτε στη ζωη μου) και το μετανιωνω καθε μερα ωρα και στιγμη...τελως παντων...πηγε σε καλα χερια...το προσέχουν και κανει και παρέα με μια deltona οποτε....(παρηγορια στον αρρωστο).
Ειχα αποφασησει οτι πλεον με τα οχήματα έληξα...και οτι ΑΝ ποτε ξαναπαρω 4τροχο...θα ειναι ΜΟΝΟ Alfa και τπτ αλλο...
Στη ζωη τα πραγματαδε πανε οπως τα θες...και ενιχαου...για να μη τα πολυλογώ...ψάχναμε μετα της κυράς....να βρουμε κατι για να χωράει τον ερωτα μας και να μη θελει κρανος!! :whistling: ΚΑΘΩΣ....η κυρά δεν οδηγει 2τροχο και οταν λείπω...με κατι πρεπει να μετακινειται...
Στο τραπέζι πεφτανε πολλές προτάσεις που οι περισσοτερες ειχαν σκοπο ενακαι μονο στοχο...
ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΜΙΑ ΑΛΦΑ!!!
Στο τελος...καταληξαμε ομοφωνα....οτι ενα LANCIA Ypsilon Bicolore 1,2 8v του 2008 θα ειναι το επόμενο ΙΤΑΛΙΚΟ της φαμίλιας.....

Εχει πλάκα...ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σχεδιαστικά εκτός και περισσοτερο εντος....πολυ ευκολο και ανετο στην οδηγηση...δειχνει 3,7-5,2 με 5η και 2,500-3,000rpm και 90-100 χλμ, και το σημαντικότερο ειναι οτι η κυρά ειναι τρισευτυχησμενη που οδηγει πρωτη φορά ιταλικό!!
(που θα παει ρε πού$τ# μου....θα έρθει και η Αλφα)....

Φωτόζ αύριο.....

Για κάτι αυστριακά πήρε το αυτί μου ..... :whistling: :whistling: :whistling:

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2016, 09:40 
Χωρίς σύνδεση
Full Member
Full Member
Άβαταρ μέλους

Άλλη: esse due erre
Καλορίζικος!!!
Να σου πω λοιπόν κι εγώ ότι μετά από ένα FIAT 128 και τρείς Alfa Romeo είναι πολύ δύσκολο εως αδύνατο να μπει το χέρι στην τσέπη για κάτι άλλο.

Όπως έχω συζητήσει και παλιότερα το δίλημμα στην επιλογή 4τροχού πλέον δεν είναι στο τί μάρκα θα πάρω αλλά πιο μοντέλο!!!

Είμαι 15 χρόνια φορέας του ιού Alfa... και θεραπεία δεν υπάρχει!!!

Εικόνα

Κορυφή 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Σελίδα 3 από 3 [ 56 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Sponsors Προσφορές Καταστημάτων

This page is in no way associated with Ducati.com, nor is it an entity of Ducati Motor Holding, S.p.A.
All messages posted within this bulletin board express the views of the author only, and the owners of the Ducatisti Forum (http://www.ducatisti.gr 2008 - )
will NOT be held responsible for the content of any message.

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr

Terms of Use | Όροι Χρήσης