Μοτοπεριoδικά.

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
chducos1
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:32
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: ΔΟΥΚΑΤΙ-ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜ
Τοποθεσία: midili

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από chducos1 »

γιαννη ευχομαι μελλοντικα να μου χρειαστει καποιο απο τα motociclismo d"epoca που εχεις :whistling:

εγω ειμαι σε φαση αποτοξινωσης απο τα ελληνικα περιοδικα.εχω να αγορασω κανα μηνα και ελπιζω να κρατησω.με το περασμα του χρονου ειδα οτι ειναι κοροιδια να δινεις 5-7 ευρω το 15μερο για 3 σελιδες που σε ενδιαφερουν.γι"αυτο απο εδω και στο εξης ελληνικο μονο αμα εχει κατι ενδιαφερον(δηλ ducati)
η ενημερωση γινεται απο το motociclismo και απο το mondo ducati :hibye:
χρηστος-μου ποναει ο νους μου.
EVERYBODY DIES NOT EVERYBODY LIVES
Άβαταρ μέλους
makisk1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 06:13
Gender: Male
Bike: Streetfighter 1098
Other: αναζήτησης
Τοποθεσία: Hλιούπολη

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από makisk1 »

Πλεον μονο performance bikes με συνδρομη, και ΜCN, mondo ducati οταν τα βρισκω στο no limits. Και αυτο εγινε μετα απο πολλα χρονια και ακομη πιο πολλα τευχη ελληνικων μοτοπεριοδικων, και ειδικα οταν ξεκινησε η μοδα να μπαινουν μεταφρασμενα αρθρα αυτουσια με τις ιδιες φωτογραφιες απο τα Αγγλικα περιοδικα SUPERBIKE, PERFORMANCE BIKES, TWO .
Μου αρεσει να στιβω ολο το περιοδικο, απο τεστ μεχρι ταξιδιωτικα, αγωνιστικα, τεχνικα, αγορα κτλ.

jks, το performance bikes Μαιου εχει σουπερ τεστ 848 με το εξης συμπερασμα
four out of our five riders unequivocally voted the 848 as their favourite bike... (σε συγκριση με το gsxr600 K8)
f*head entropy - killhead therapy....
The older I get, the faster I was...... "All the tools, none of the talent"


http://www.caferacers.gr/
http://www.speedjunkies.gr/
http://wrenchmonkees.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:58

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από mostro620 »

Και εγώ ψηφίζω mondo ducati! Όποτε μπορεί να βρεθεί βέβαια! :)
Αλέξανδρος
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από D3§m02K »

Desmomaniac έγραψε:και της Μοτοτεχνικής Επιθεώρησης
:dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

Τί θέλεις για να σου τα πάρω για κόπιες; Έχω ένα νεφρό, μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση. :))
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 17:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από nickmostro »

Kαποτε πηγαινα και κατεθετα καθε 15θημερο τα 6ευρο για να παρω το moto και καμια φορα καποιο αλλο περιοδικο αναλογα με το αν ειχε κατι που με ενδιεφερε.Τωρα πλεον αγοραζω μονο οταν εχει καποιο θεμα που με ενδιαφερει.Στο internet βρισκω πολλες πληροφοριες που χρειαζομαι επομενως δεν αγοραζω περιοδικα και νομιζω οτι αρκετοι ανθρωποι το κανουν αυτο.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από D3§m02K »

Desmomaniac έγραψε:Εσυ κάνεις πλάκα αλλά συγχωρείσαι , δίοτι το πρώτο τευχος της Μ/Τ κυκλοφόρησε το 1980 δλδ όταν γεννιώσουνα.
Γιάννη δεν κάνω πλάκα. Ένταξει, ίσως υπερέβαλα λίγο ως προς το τί θα έδινα για τη Μοτοτεχνική.
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από DESMOMAN »

Consiglière έγραψε: Αν κάποτε αδειάσω θα "ανεβάσω" το μακράν καλύτερο τεστ-φιλοσοφική ανάλυση που έγινε ποτέ για Μοτοσυκλέτα γενικώς και αφορούσε το Ducati Pantah 600 , μια τρομερή προσέγγιση που πιστεύω ότι καθοριστικά διαμόρφωσε την σύγχρονη σημερινή γενιά των Ducatista .
Εννοείτε ότι αγόρασα Ducati Pantah , το πρώτο που βρήκα μπροστά μου , μεταχειρισμένο ,την αμέσως επόμενη ημέρα , δεν θυμάμαι την τιμή , θυμάμαι όμως ότι καινούργιο το CB 750 της Honda ήταν φτηνότερο
Desmomaniac

μηπως ηρθε η ωρα? :))
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από D3§m02K »

DESMOMAN έγραψε:μηπως ηρθε η ωρα? :))
:hunter: Ε; Ε φανταστικέ Consigliere; :wsmile:

Το νεφρό το έχω ακόμα αλλά έχει κάνει κάποια . . . χιλιόμετρα . . . :whistling:
DESMODROMIC SVARTH

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από DESMODROMIC SVARTH »

Consiglière έγραψε:...........

Με την ευκαιρία ας σκεφθούν οι Dessert , Nat N , Μανώλης κλπ ( sorry αν παραλείπω κάποιον ) μήπως να φιαχνόταν μια ενότητα "Δημοσιεύσεις" με δύο τρείς υποενότητες πχ test , Ιστορικά , Ducatoεκδηλώσεις κλπ , πιστεύω θάναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό για το site , κάτι που θα δώσει ιδιαίτερη και πρόσθετη αξία , όπως όλοι ξέρουμε οι απόψεις πάνε κι΄έρχονται , η τεκμηρίωση είν΄αυτή που λείπει .


Consiglière

+1000000 για την ενότητα...
οσον αφορα τις απόψεις......ξερουμε απο χρόνια ότι είναι σαν τις κ...............ς ......όλοι εχουν απο μία.
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από Duced »

Consiglière έγραψε: Με την ευκαιρία ας σκεφθούν οι Dessert , Nat N , Μανώλης κλπ ( sorry αν παραλείπω κάποιον ) μήπως να φιαχνόταν μια ενότητα "Δημοσιεύσεις" με δύο τρείς υποενότητες πχ test , Ιστορικά , Ducatoεκδηλώσεις κλπ , πιστεύω θάναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό για το site , κάτι που θα δώσει ιδιαίτερη και πρόσθετη αξία , όπως όλοι ξέρουμε οι απόψεις πάνε κι΄έρχονται , η τεκμηρίωση είν΄αυτή που λείπει .
+999
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
natasha.n

Re: Μοτοπεριoδικά.

Δημοσίευση από natasha.n »

Διαβάστε :arrow: εδώ

Ευχαριστώ.
Απάντηση