Αναμνήσεις....

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aoratos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 603
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 11:05
Gender: Male
Other: Aprilia PegasoSTRADA

Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από Aoratos »

Εδώ και μία εβδομάδα κυκλοφορώ με το ποδήλατο μου το Alan (http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... E%94%CE%91" onclick="window.open(this.href);return false;) μιά και το φαζεράκι και το παπί πουλήθηκαν (ηταν πολλά τα λεφτα ΑΡΗ και το ΤΕΒΕ καραδοκούσε και δέν ξέρω μετά το μάνστερ όλα τα άλλα μου φαίνονται ανούσια, άνοστα).
Χθές είχα μία ατυχή συνάντηση με ένα DRZ (ρε πστη με το drz τήν Δευτέρα δέν θα πάρω το Aprilia, θα σε σκίσω ρε, για να μάθεις να με περνάς στό πόντο από το ποδήλατο παντιλικιάζοντας πάνω στήν ανηφόρα ,θα φτύσεις αίμα ρε ,βαζιβουζούκε, σαύρα της ασφάλτου ,σκολονδρόπετρα,αργγγκκκ.)και παρα λίγο να πάρω παραμάσχαλα μία γριά η οποία με "στόλισε" με βρισιές που είχα να ακούσω από τα παιδικά μου χρόνια και μούφερε πασχαλινές αναμνήσεις.

Θυμάμαι σάν τώρα τήν πρώτη μου επαφή....με γριά(όχι σεξουαλικώς ρε),ήταν άνοιξη του 75 και ήμουνα καβάλα στο ποδηλατό μου(γενικά οι γριές μου τήν πέφτουν όταν καβαλώ ποδήλατο)ένα ¨σπαστό¨από το Μινιόν μου τό'χε πάρει δώρο ο συγχωρεμένος ο παππούς μου το '72,το οποίο λόγω μιάς επαφής με πεύκο(το πεύκο έφταιγε το'παν και όλα τα φιλαράκια που το είδαν)είχε ηλεκτροσυγκοληθεί στο κέντρο που άνοιγε ,τού χα πετάξει τα φτερά και πίσω τού ΄χα βάλει ένα παλιό τρακτερωτο λάστιχο από Raleigh τσόπερ ποδήλατο με τήν μικρή ρόδα μπροστά(ανεκπλήτωτο όνειρο)και τραπουλόχαρτο με μανταλάκι στήν πίσω ρόδα.Ηταν σάν σήμερα Σάββατο του Λαζάρου ,πρώτη μερα διακοπών και ειχα πάει δίπλα στήν εκκλησία σε μια αλάνα για να προπονηθώ στα σουζίδια.Και δώστου σήκωμα ,ισορροπία και κράκακράκα το τραπουλόχαρτο.Και εκεί που είχα πετύχει το τέλειο σουζίδι και σε λαμπάδα και διάρκεια νάσου από το πουθενα μιά γριά με ένα ταψάκι κόλυβα,εκάνα λίιγο δεξιά αποφεύγω τήν γρια αλλα όχι το ταψί με το κόλυβα.Το ταψι μούρχετε καπέλο, η άχνη μου μπαίνει στα μάτια και τυφλώνομαι και έτσι όπως είμαι σουζαριστός πάω καρφί για το πεύκο (που παλι δέν έφταγα εγώ),σκάω πάνω ,η ηλεκτροσυγκόληση δέν αντέχει ,το ποδήλατο γίνεται γάμα και εκεί που έιμαι κάτω ,αβοήθητος ,τυφλωμένος καλυμένος με κόλυβα, έρχεται η γριά και με αρχίζει στις γρήγορες στήν πλάτη με ένα μπαστουνάκι, αλλαλάζοντας,"κακοχρονάχεις αλήτη" (αν παρατηρήσετε όλο αυτό λένε).Σηκώνομαι και προσπαθώ στα τυφλά να ξεφύγω από τις μπαστουνιές και εκεί ανακάλυψα πόσο καλά "μπαμ" έχουν οι γριές με μπαστουνάκι....Η πλάτη μου όταν αλλάζει ο καιρός ακόμα θαρρώ πως με πονάει .......


Καλό πάσχα ,και καλή ανάσταση με υγεία

Ο μετανοιωμένος Ντουκατίστας
100 άλογα κάτω από τη σέλα είναι λιγότερο επικίνδυνα από το γαιδούρι που τα οδηγά........
Μιά κότα ζωντανή έχει περισσοτερο μέλλον από ένα λιοντάρι πεθαμένο......
Οχι δικά μου Joe Bar Team....
Άβαταρ μέλους
taz5
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ 2011, 18:16
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: nexus 250
Τοποθεσία: Βάρκιζα

Re: Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από taz5 »

Ωραία ιστορία! Χεχε μπαστουνιές ξάπλα μές τη λουκουμόσκονη! :thumbsup:
Drive it like you stole it!!!!!
Άβαταρ μέλους
petifo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 09:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: Vespa 300GTS super
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από petifo »

Καλό Πάσχα και σε σένα αδερφέ.



:thumbsup:
Μισό λεπτό ρε παιδιά... ρυθμίζω τα τσάκρα μου...

Εικόνα
http://www.youtube.com/watch?v=9VxsOQzK ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tmlxOQ6_-s
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από salingaros »

Aoratos έγραψε:,θα φτύσεις αίμα ρε ,βαζιβουζούκε, σαύρα της ασφάλτου ,σκολονδρόπετρα,αργγγκκκ.



, έρχεται η γριά και με αρχίζει στις γρήγορες στήν πλάτη με ένα μπαστουνάκι, αλλαλάζοντας,"κακοχρονάχεις αλήτη"


axaxaaaaaaa :lolol: :lolol: :lolol: :lolol: :lolol: ντεντημποη!
Image
Άβαταρ μέλους
Δάσκαλος
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Τρί 02 Ιουν 2009, 01:00
Gender: Male
Other: Pegaso Factory
Τοποθεσία: Κάλυμνος

Re: Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από Δάσκαλος »

Έχω βάσιμες υποψίες (όχι ότι με κηνύγησανε ποτέ αλλά και μένα πονάει πού και πού οι πλάτη μου... :whistling: :whistling: ) ότι στις μπαστουνιές των Ελληνίδων γραίων βάσισαν οι shaolin την τέχνη τους στο κονταρι...
Τύφλα να χει ο Karate Kid o Donatello από τα χελωνονιτζάκια και όλο του το σόι να πούμε...

:turtle: :turtle:
[center]Ο Πήγασος φτιάχτηκε για γκάζι και χάζι...
Παναγιά η Κουλοσώστρα βοήθεια μας :D
[/center]


Παλιά με ξέρατε ως Arael
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Αναμνήσεις....

Δημοσίευση από Raf »

καλο πασχα να χεις :thumbsup:
νιντζα η γιαγια.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Απάντηση