V for Vendetta ας πρόσεχε...

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Punisher »

Τις καλημέρες μου μιας και εδώ είμαστε και μια ώρα πίσω απο εσάς προς το παρόν. Συνηθησμένη μέρα έχει αρχίσει και μπαίνει η άνοιξη εδώ άλλα ο καιρός σήμερα δεν είχε κέφια και ήταν μουντός. Πάντα μου φτιάχνει η διάθεση όμως όταν κατεβαίνω στο γκαράζ και βλέπω την γριούλα ( Μαξ 1200 ). Βλέπεις το καρμπυρατέρ έχει δικό του χαρακτήρα . Οσα ντουκάτι και χόντα και αν έχω αλλάξει αυτό το συναίσθημα της ωμότητας που σου βγάζει ο ήχος και η αίσθηση του καρμπυρατέρ δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα άλλο. Ακόμα και τα χουνέρια την άποψη το πως θα ξυπνήσει κάθε πρωί. Το βαρομετρικό , οι θερμοκρασίες , η υγρασία όλα παίζουν ρόλο με τη όρεξη θα ξυπνήσει το πρωί το θηρίο. Παρά τα 13 χρονάκια της σπάνια θα χρειαστεί να την βοηθήσω με το τσοκ να πάρει μπροστά για αυτό και την γουστάρω. Γουργουρίζοντας λοιπόν καθώς ντύνομαι ανάβω και ένα τσιγάρο να της δώσω χρόνο να ζεστάνει λίγο τα απαραιτητα και να κυκλοφορήσει το λάδι στις φλέβες τις. Κουμπώνοντας πρώτη τρέμει ολόκληρη σαν να λέει έτοιμη "πάμε" !!! Η διαδρομή για την δουλειά γνωστή την κάνουμε σχεδόν καθημερινά . Τις περισσότερες συναντάμε τα ίδια αμάξια με τους ίδιους ανθρώπους προχωράμε με ένα ρυθμο ήρεμο να φτάσουμε στην δουλειά. Άλλωστε μετράει και η αίσθηση που σου δίνει ο κινητήρας τι κέφια έχει ( και το πόσο έχεις αργήσει :mrgreen: ) . Τελευταία όμως έχει μπει και ένας καινούργιος φίλος στην ρουτίνα της διαδρομής προς την δουλειά. Μέσα απο το κράνος μπορώ να διακρίνω το νεαρό της ηλικιάς του δεν πρέπει να είναι πάνω απο 25 φαίνεται να έχει διάθεση για κουλτούρα όμως,αφού καβαλάει ένα Μότο Γκούτσι Μπρέβα 1200. Μέρες τώρα συναντίόμαστε στα φανάρια και πάντα έχει διάθεση για μάχη. Το νιώθω στο άκουσμά που παίζει το γκάζι του γκούτσι. Και φυσικά μόλις ανάψει πράσινο που του τα δίνει όλα. Ούτε εγώ ούτε η γριά μου συνήθως έχουμε όρεξη να μπούμε σε διαδικάσίες. Άλλωστε τον λάκο του τον σκάβει μόνος του. Σήμερα όμως... Σήμερα είναι μια άλλη μέρα. Σταματήσαμε στο ίδιο φανάρι το γκάζι έπαιζε με τον ίδιο τρόπο γύρισα και τον κοίταξα και χαιρετηθήκαμε όπως κάθε πρώι με την μόνη διαφορά, αυτή τη φορά έριξα 2 ξερογκαζιές και εγώ. Σύνθημά για το πάμε να δούμε τι έχεις... γιατί μάλλον γιέ μου δεν ξέρεις με τι έχεις να κάνεις... Τα μάτια του γούρλωσαν απο έκπληξη μόλις άκουσε το μαξ βλέπεις στο ρελαντί δεν ακούς και πολλά. Τον είδα που πείσμωσε σαν να λέει το χω... χαμογελάω και περιμένω το πράσινο... στροφές 3000....πράσινο και παίζω με το συμπλέκτη στην εκκίνηση σηκώνεται η μπροστινή ρόδα άλλα την κρατάω με το παίξιμο του συμπλέκτη ανοίγει το v-boost τον βλέπω στον καθρέφτη να έχει μουρώσει και να προσπαθεί... Κακομοίρη λέω μέσα μου... δευτερά και για σας... Φτάνω στο επόμενο φανάρι και έρχεται δίπλα μου το κεφάλι κάτω ... του λέω δεν πειράζει δεν ήξερες θα μάθεις κάποια στιγμή... Κούνησε το κεφάλι καταφατικά και με χαιρέτησε φεύγοντας με τον ίδιο μάχιμο τρόπο του ενθουσιασμού που διακρίνει έναν νέο μοτοσυκλετιστή. Φτάνοντας στην δουλειά κοιτάζω την γριά και σκέφτομαι... δεν είναι τυχαίο που έχεις μείνει στην ιστορία. Δεν είναι τυχαίο που μετά απο 20 χρόνια παραγώγής υπάρχει λόγο ολόκληρο κίνημα για χάρη σου. Όσο δύστροπη και αν είσαι με τα λεπτά σου πηρούνια , το μαλακό σου πλαίσιο τα άθλια φρένα σου... παραμένεις απο τους καλύτερους μαχήτές υποκλείνομαι...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

πφφφφ, μα και 'συ με ψαρι πηγες και τα'βαλες;; :whistling: :tooth2:

να'σαι καλα ωρε μουτρο και προσοχη εκει κατω....

:thumbsup: :thumbsup:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Λύκος »

Aπολαυση........

Αυτη η ιστορια ηταν απολαυση

V-max και καμμενο λαστιχο, τι να λεμε!

Ποια πηρουνια και ποια πιλαίσια....

Οταν ανοιγει το V-boost...

Κοντραδικα εργαλεια, με τη λογικη των muscle cars, παιρνεις κατι νορμαλ και του πετας πανω 100 αλογα, 200, 500... κι οποιος μπορει το παει.

Γαματος :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 09:29
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Honda Blackbird

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από SuperGeorge »

Ωραία περιγραφή, αλλά με Μπρέβα??? Εκκλησίες έκλεψες :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Punisher »

Λύκος έγραψε:Aπολαυση........

Αυτη η ιστορια ηταν απολαυση

V-max και καμμενο λαστιχο, τι να λεμε!

Ποια πηρουνια και ποια πιλαίσια....

Οταν ανοιγει το V-boost...

Κοντραδικα εργαλεια, με τη λογικη των muscle cars, παιρνεις κατι νορμαλ και του πετας πανω 100 αλογα, 200, 500... κι οποιος μπορει το παει.

Γαματος :thumbsup:
Λάζαρε ξέρεις έσυ :)

Πραγματικά όταν χτυπάει τις 6000 και το V-boost ανοίγει τι να πει κανείς... αυτή η αίσθηση της κλωτσιάς νιώθεις να ξεκολάς ο κινητήρας αρχίζει να ουρλιάζει ξαφνικά και σε κάθε αλλαγή φροντίζεις να είναι ακριβείς ώστε να παραμένει ανοιχτό... μαγεία... άλλο πράγμα... Μπορεί να μην το νιώθεις σαν SBK άλλα δεν είναι το ίδιο δεν μπορεί να συγκριθει. Σε πιάνει δέος όταν τα 320+ κιλά επιταχύνουν με τέτοιο ρυθμο... Σύντομα θα προσπαθήσω να ανεβάσω βίντεο...
ENGAKATS έγραψε:πφφφφ, μα και 'συ με ψαρι πηγες και τα'βαλες;; :whistling: :tooth2:

να'σαι καλα ωρε μουτρο και προσοχη εκει κατω....

:thumbsup: :thumbsup:
Καλά είμαι αδελφέ μου ! εγώ φταίω που το ψάρι μου έκανε τα γλυκά μάτια κάθε πρωί. Είπαμε έχω ηρεμήσει άλλα μέχρι ένα σημειο :mrgreen:

Το ξέρω δεν ήταν η καλύτερη δυνατή κόντρα άλλα το ένιωσα κάπως σήμερα ήταν βιντάζ φάση... Κατα καιρούς BMW GS 1200 και μερικά σουπερμπαικ έχουνε νιώσει πόνο... έχω νιώσει και εγώ δεν λέω η ευθεία παρα ήταν μεγάλη και με έσκισε μετά τα 160 ενα καφασάκι ΖΧ10 '12...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Raf »

:thumbsup: και αν εχει αφησει ιστορια λεει.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Spirossam
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ 19 Φεβ 2009, 16:03
Gender: Male
Τοποθεσία: Π.Φάληρο

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Spirossam »

V for Vendοuza δηλαδής :mrgreen:



Κάποιος mod να αλλάξει τον τίτλο! :wsmile: :wsmile:
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή,
η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λύκος
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5604
Εγγραφή: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:59
Gender: Male
Other: CB1300
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Λύκος »

Kι εγω μια φορα μου ειχε τυχει παρομοια φαση

Ειμαι σε φαναρι με το Κ75 κι ειναι διπλα μου ενας μ ενα Πεγκασο. Και τον βλεπω και μου γκαζωνει, στην πολη μεσα.

Λεω τι μλκς με το μπεμβε κοντρα, και με τον Πεγκαζο;

Μαρσαρει κανει, εγω κυριος, ξεκιναω οπως παντα με 7.500 στροφες χωρις να του δινω σημασια, ανεβαινουμε μαλλια τη μεγαλη Εβανς, περναμε κατω απ την καμαρα, κι εκει εχει αυτη την πτανα την κλειστη αριστερη

λεω δεν παιρνεις τη στροφη που να σε δω τουμπανο

φρεναρουμε και ειμαστε με το μισο πιρουνι να χει παρει τη στροφη και το αλλο μισο να χει μπει στο καθαριστηριο

Κι εκει απανω μας περασε και τους δυο εξωτερικη ενα κινεζικο παπι ντελιβερυ με σκαστη τριτη και ουτε εκοψε καθολου

Κοβουμε και οι δυο, με κοιταει ο πηγασος, τον κοιταζω κι εγω, του φωναζω γααααμσε τα συντροφε

αλλα επειδη ειμαστε εκδικητικοι καριγιόληδες τον προλαβαμε στη Δημοκρατιας και τον καναμε κεμπαπ

Ενταξει δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το δικο σου αλλα περιπου

Δεν ειχα V Boost στο Κ

Μλκια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2132
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από mycolnago »

τι βλεπω ?

τον Λυκο?

:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από dimitris848 »

Punisher έγραψε:................Τα μάτια του γούρλωσαν απο έκπληξη μόλις άκουσε το μαξ βλέπεις στο ρελαντί δεν ακούς και πολλά. Τον είδα που πείσμωσε σαν να λέει το χω... χαμογελάω και περιμένω το πράσινο... στροφές 3000....πράσινο και παίζω με το συμπλέκτη στην εκκίνηση σηκώνεται η μπροστινή ρόδα άλλα την κρατάω με το παίξιμο του συμπλέκτη ανοίγει το v-boost τον βλέπω στον καθρέφτη να έχει μουρώσει και να προσπαθεί... Κακομοίρη λέω μέσα μου... δευτερά και για σας... Φτάνω στο επόμενο φανάρι και έρχεται δίπλα μου το κεφάλι κάτω ... του λέω δεν πειράζει δεν ήξερες θα μάθεις κάποια στιγμή... Κούνησε το κεφάλι καταφατικά και με χαιρέτησε
:popcorn: :popcorn: :thumbs: :thumbs: :wsmile: :hibye:
Punisher έγραψε: Καλά είμαι αδελφέ μου ! εγώ φταίω που το ψάρι μου έκανε τα γλυκά μάτια κάθε πρωί. Είπαμε έχω ηρεμήσει άλλα μέχρι ένα σημειο :mrgreen:

:wsmile: :wsmile: :thumbsup: :thumbsup:

Λύκος έγραψε: .................λεω δεν παιρνεις τη στροφη που να σε δω τουμπανο

φρεναρουμε και ειμαστε με το μισο πιρουνι να χει παρει τη στροφη και το αλλο μισο να χει μπει στο καθαριστηριο

Κι εκει απανω μας περασε και τους δυο εξωτερικη ενα κινεζικο παπι ντελιβερυ με σκαστη τριτη και ουτε εκοψε καθολου

Κοβουμε και οι δυο, με κοιταει ο πηγασος, τον κοιταζω κι εγω, του φωναζω γααααμσε τα συντροφε

αλλα επειδη ειμαστε εκδικητικοι καριγιόληδες τον προλαβαμε στη Δημοκρατιας και τον καναμε κεμπαπ

Ενταξει δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το δικο σου αλλα περιπου
:)) :)) :)) :)) :bowing:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Rizzla+
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1549
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 15:59
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: No Mans Land

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Rizzla+ »

:lolol: :lolol: :lolol: :lolol:
Ρε τον κακομοιρη τον γκουτσαιο.....
Δεν ηξερε το παιδι.
Εμαθε ομως... :mrgreen: :mrgreen:
Θελω να το δω κ μπορω......
proud member of
Εικόνα


Remember, remember, the 5th of November
The Gunpowder Treason and plot;
I know of no reason why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: V for Vendetta ας πρόσεχε...

Δημοσίευση από Stelios62 »

.....εαν ακουσω και dellorto να κανει σαν keihin η mikouni η οτι αλλο σκατα γιαπωνεζικο......θα πεθανωωωω.....σας το λεω....
Weber εχεις ακουσει σε ducati.....? :cool:

....ειναι τα ατιμα τα YAMAHA-DAF αξεπεραστα,παρε παραδειγμα το ΗΑΥΑΒUSA-SCANIA σημερα, η τα εξακυλινδρα ΚΑWASAKI-MAN,ΗΟΝDA-VOLVO τοτε, ειναι η υπερτατη απολαυση .....του ινδου που καβαλαει ελεφαντα.......το φανταζομαι δηλαδη............! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση