Ενας ειναι ο τιτλος...

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Rouggas »

Ενα μαυρο Zeus αν δεν κανω λαθος , ηταν το πρωτο μου κρανος...απο αυτα με των 80 ευρω , οσο πιο απλο γινεται...το πηρα οταν πρωτοπερασα φοιτητης το 2006 στην αθηνα...αυτη τη στιγμη δεν ξερω καν που βρισκεται...

Στη λευκαδα δεν φοραγε κανενας κρανος γιατι παντα ξεραμε που θα ειχε μπλοκο η αστυνομια και πηγαιναμε απο την αλλη...οποτε στην αθηνα που δεν ηξερα και πολλα πολλα αρχισα να το φοραω,καθως φοβομουν μηπως με γραψουν...
Καλως τελικα,δεν χωρα αμφιβολια,αφου μια φορα που επεσα μονος μου και μια φορα που με τρακαρανε τα βγαλε τα λεφτα του...

Φανταζομαι να καταλαβατε που το παω...

Το κρανος απο τη στιγμη που το εβαλα καταλαβα οτι καποια στιγμη μπορει να μου χρειαστει...κανενας δεν ξερει τα τυχερα του , το'χω συνηδητοποιησει πλεον...ολοι με τις πιθανοτητες παιζουμε...αλλοι τις αυξανουμε και αλλοι τις μειωνουμε....

Σαν 3 χρονια μεγαλυτερος που ειμαι απο τον αδερφο μου παντα τον συμβουλευα να το φοραει , και ευτυχως καποιος στην οικογενεια εχει περισσοτερο μυαλο απο μενα...

Καθε βραδυ φετος το καλοκαιρι μολις τελειωνα τη δουλεια πηγαινα να βρω τους φιλους μου σε ενα χωριο γυρω στα 14 χιλιομετρα απο τη πολη της λευκαδας...μην φανταστειτε αποστασεις αθηνας ή καποιας μεγαλης πολης...αλλα επαρχιας...και τα αυτοκινητα που θα συναντουσα δεν ξεπερνουσαν τα 10 καθε βραδυ , καθως τελειωνα τη δουλεια μετα τις 2 το βραδυ...

Απο ολο το καλοκαιρι , οι φορες που φορεσα το κρανος ειναι μετρημενες στο ενα χερι...κι αυτες γιατι ετρωγα κατι φρικες : Κι αν μου τυχει ??

Δεν θα ξεχασω ποτε τη φατσα του αδερφου μου , οταν τελειωσαμε τη δουλεια εξω απο το μαγαζι , ενα βραδυ , να μου λεει : το κρανος δεν θα το παρεις μαζι σου ? :cool:

Το μονο που θυμαμαι ειναι να μην ξερω τι να πω και να νιωθω σαν 10χρονο που το μαλωνουν γιατι εκανε μια σκανταλια...Του λεω : Ελα μωρε Μαριε ! Και ξεκιναω προς το μηχανακι να φυγω.Το κρανος εκεινο το βραδυ δεν το εβαλα.

Μερικες φορες λεμε , ελα μωρε σε μενα θα τυχει ??Κι ομως ναι σε σενα/μενα θα τυχει...εγωισμος ειναι??δεν ξερω!

Οποτε και ο τιτλος....μ@λ$κ@ς!

Προχθες το απογευμα , πριν ανοιξω το μαγαζι , εμαθα οτι τρακαρε η ξαδερφη μου με το μηχανακι.
Πατησε αποτομα φρενο το αυτοκινητο μπροστα της και για να μην σκασει πανω του το εριξε αριστερα...κρανος δεν φοραγε...και σαν αποτελεσμα ειχε να βαρεσει τον ωμο της και να σπασει ενα κοκκαλακι καπου πισω απο το αυτι , το οποιο συνδεεται με τον εγκεφαλο,αν καταλαβα καλα. Μια χαρα ειναι τωρα αλλα την πηγαν στα γιαννενα για να τη δει νευροχειρουργος,νευρολογος ή κατι τετοιο...για προληπτικους λογους θα κατσει μεσα καποιες μερες ακομα....

Ποσο απλο ειναι να βρεθουμε ολοι μας στη θεση της??
Νευρα,μονο νευρα με τον εαυτο μου...

Να με συγχωρειτε για το σεντονι αλλα βρηκα χρονο και καταλαβαινετε...

Αν εστω ενας απο οσους το διαβασουν,μαζι και μενα, αυτο το κειμενο ξεκινησει να φορα κρανος κι εκει που ελεγε ''Ελα μωρε κοντα ειναι''.....ειμαι σιγουρος οτι θα εχει κερδισει μια μαχη...για τον πολεμο εχουμε δρομο ακομα.

:) :hibye:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Stelios62 »

...οh!...yes.....οποιος μας ητανε τυχερος, μετα το πρωτο μοιραιο το εχει κανει εικονισμα......πλεον.

Εικόνα

Εικόνα
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από panosduc »

σωστος ρουγγα! :thumbsup: το κρανος δεν ειναι μοδα.... αλλα προστατης μας.στελιο και μενα ενα arai ηταν...και μαλιστα αυτο με τον διαβολο στο πλαι :))του την εσκασα του μαγκα ομως.εαν δεν το φοραγα εκεινη την μερα του σαββατου που παρεπιπτοντως το ειχα αγορασει την προιγουμενη,μαζι με μια δερματινη στολη και μποτες,θαμουν στα θυμαρακια μετα την μετοπικη με καμμια 90αραχλμ. με μια πατσαβουρα που περασε με κοκκινο....
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Stelios62 »

....καλα να σου'πω μετραει και το λαδι στο καντηλακι, ετσι?
Τελος παντων, τωρα για την ιστορια, προσπαθηστε να γδαρετε την ζελατινα ετσι τοσο βαθια οπως στην φωτογραφια,να δητε ποσο δυσκολο ειναι, φαντασθειτε λοιπον την δικια μου ....σκατο-φατσα...να τριβεται στην ασφαλτο......μπρρρρ.!!!!
ΠΡΩΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΡΑΝΟΣ με αντιστοιχο εξαπλισμο και μετα οτι περισσεψει αγοραζουμε και ας ειναι............honda chally.....(και δεν λεει να χαλασει να το πεταξω).... :thumbsup: !
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Raf »

απαραιτητη προυποθεση ακομα και στα 10μετρα να πας :hibye:
περαστικα στην κοπελα.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Dion
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Κυρ 01 Μάιος 2011, 15:51
Gender: Male
Other: Peugeot 2

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Dion »

Περαστικά στην κοπέλα, όποιον και να ρωτήσεις από εδώ, όλοι έχουμε να πούμε μια ιστορία, blek, mirek, minimal ακόμα και ο King, πάλι καλά όλοι το φορούσαμε. Πάντα κράνος και εξοπλισμό παιδιά και στο διπλανό τετράγωνο να πηγαίνεις.
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 09:29
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Honda Blackbird

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από SuperGeorge »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Rouggas »

Οπως τα λετε ειναι...και στο διπλανο τετραγωνο μπορει να σου τυχει...

Να'στε καλα για τις ευχες σας :thumbsup:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

Σωστός ο Ρουγγας,περαστικά της .

Και το κυριότερο, καλό είναι όταν φεύγουμε από το σπίτι να έχουμε στο μυαλό μας ότι μας περιμένουν οι δικοί μας να γυρίσουμε πίσω.

Δεν μας φταίνε σε τπτ για να τους καταστρέψουμε την ζωή απο δική μας αμέλεια η μα..κια ...........
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Raf »

:thumbsup: ετσι πολυ σωστος.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Rouggas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1247
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 03:24
Gender: Male
Bike: Monster 800
Τοποθεσία: Λευκάδα

Re: Ενας ειναι ο τιτλος...

Δημοσίευση από Rouggas »

ducatisti 21 έγραψε:
Και το κυριότερο, καλό είναι όταν φεύγουμε από το σπίτι να έχουμε στο μυαλό μας ότι μας περιμένουν οι δικοί μας να γυρίσουμε πίσω.

Δεν μας φταίνε σε τπτ για να τους καταστρέψουμε την ζωή απο δική μας αμέλεια η μα..κια ...........
Πολυ σωστο :thumbsup: :thumbsup:
Κνάει κνάει κμπάρε??
......και ο καλύτερος από όλους τους τρόπους για να μακρύνουμε τις μέρες μας είναι να κλέψουμε μερικές ώρες από τη νύχτα, αγαπητή μου.....
......όποιος πάει αργά,φτάνει γρήγορα......
Απάντηση