Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Xenokratis »

Ξεκίνησα να γράψω το θρεντάκι στο "Στραβά κι΄Ανάποδα", αλλα, αφου το γράφω.......λεω η ζωή ειναι πολυ μικρή για να είναι θλιβερή....μωρο μου!!

Παρασκευή 04 Οκτωβρίου 2013,

Ο Οκτώβρης μπήκε με άγριες διαθέσεις και κανα 2 μέρες τώρα έχει βγάλει κρύο....όχι φθινοπωρινή ψύχρα, αλλά κρύο με μπόλικη υγρασία που πιρουνιάζει κοκαλάκια και κάνει τα σπασίματα μας να υποφέρουν!

Εγερτήριο στις 6 το πρωί καθώς είχε τρέξιμο η μέρα.

Ειχα κοιτάξει απο βραδύς τον καιρό και έλεγε νεφώσεις με κρύο αλλα οχι βροχή (και πότε πέσανε μέσα για να το κάνουν σήμερα!?), αδγίαβροχα στη τσάντα την επένδυση της κορντούρας (βάλε και μια σκελέα μέσα απτό τζιν μη μπαγώσεις) βάλε και ενα ψιλο μαλλινο μη την αρπάξεις (μάταια).

6 και μισή η μίζα γυρνάει τα σωθικά της.....είχε να πάρει 2-3 μέρες μπροστά και χωρίς ψέλλισμα ο γνώριμος ήχος στ αυτιά μου.....

Καθώς την αφήνω να ζεσταθεί και δένω τα λουριά του κράνους....ακουω το ρελαντί να φτάνει στο θεό.....κοιτάω το καντράν.....4000rpm ΑΚΡΙΒΩΣ!! Λέω ρε πστ μου κατι έκανα.....2 ξερογκαζιές να συνέρθει.....πέφτει στις 1700 και σχεδόν αμέσως πάλι στις 4!! Φαντάσματα λέω......ώρα ειναι τώρα να κάψει καναν ανορθωτή πουνε και τσι μοδός να μη μήνει καντίλι ακατέβατο!!

Την αφήνω κανα 2λεπτο να ξεθυμάνει απτα νεύρα της...και τσουλώντας την για να μη ξυπνήσω το κοσμο παω κανα 2 στενα πιο κάτω απτο σπιτι. Το ρελαντί πέφτει γλυκά.... σχεδόν με τον ιδιο ρυθμό που έπεφταν και οι χτύποι μου....

Ομολογώ οτι για οσο διάστημα ειχαμε αρρυθμίες στο μοτέρ η πίεση μου πρέπει ναταν σε Limit up!!
Βάζω λοιπόν και το δευτερο γαντι που μουχε μειενι αμανάτι (δε καταλαβα ποτε γιατι το εκανα αυτο!) και κουμπώνοντας γλυκα πρώτη σκορτσάρωντας ξεκινήσαμε....

Αντε λέω, καλο μας ταξίδι...το τελευταιο ανχος νανε σήμερα γιατί έχουμε και μάτσο κιλιοόομετρο!!! Αν εξαιρεθεί το κρύο και η βρεγμένη ασφαλτος ανεβαινωντας το βουνο απτον Ωρωπό εφτασα στο Πειραια που ειχα δουλειες κυριος!

Κίνηση μποτιλιάρισμα...μπλα-μπλα-μπλα.....ένας διαφορετικός τρόπος οδήγησης....τουλάχιστον έμενα έτσι μου φάνηκε....Σαν ναχει λαλήσει ακόμα περισσότερο ο κόσμος!!

Προσπαθώντας να κινηθώ μεστην Αθήνα συνειδητοποιώ οτι θα πρεπε ναχα πάρει το σκούτερ κιας βόγκαγε στην εθνική! Υπομονή γιατί οι δουλειές είναι πολλές τα χιλιόμετρα ζόρικα και διάσπαρτα σε όλο το λεκανοπέδιο. Με τα πολλά κάπου ΣΤΗ 2 και το μεσημέρι τελειώνω το βασικό κομμάτι και πήγα για ένα καφέ! Μέχρι τις 4 που έπρεπε να περάσω να πάρω κατι άλλα κωλόχαρτα!

Πίνωντας καφέ ακουω διπλα μου 2 παλικαράκια γυρω στα 25-26 να συζητάνε

-".......Τα μουνόπανα, γαμ# το σπιτι τους...."
-"...Μη στεναχωριέσαι ρε μλκ, θα πάρεις το gs που το γούστα...."

ΠΕΤΆΓΟΜΑΙ σαν ελατήριο πάνω και τρέχω να φέρω το κορίτσι στο οπτικό μου πεδίο!! Κανένας δε κατάλαβε τι έγινε...γυρνώντας πισω με ρωτάγαν αν ειδα καμια γκόμενα που ήξερα, και η δευτερη ατακα που ακουσα "Ναι ρε μλκ ποζέρι....βάλτη και μέσα...." Περιττό να περιγράψω πως ηταν η αμηχανη στιγμη που πλησιαζω προς τη μηχανή και μέχρι να αναγνωρίσει ο εγκέφαλος οτι η εικόνα ειναι familiar, οι χτυποι Limit up! (Δευτερο σήμερα....και σου λεω απτο πρωί...πούλα...δεν ακους!)

Φεύγω απο Πειραιά να πάω γλυκά νερά....ΤΗΣ ΠΟΡΝΗΣ 5μιση 6 παρά.....ποτάμι-κατεχάκη-μεσογείων γίνεται πόλεμος!
Προσπαθώ να κινούμε όσο σβέλτα γίνεται σε σημείο που να με πέρνουν χαμπαρι γιατι η συνταγή του στρωτού και φυσιολογικού οδηγήματος απέτυχε παταγωδώς.Σφήνες πάνω μου καθρέφτες 2 φορές στον αριστερό μου αγκώνα (Λες και ρε ΠΟΥΣΤΗ μου οδηγούμε ανάποδα και δέ βλέπει ο άλλος οτι αριστερά του εχει ΟΧΗΜΑ!) Αλλα ντάξει μη τρελλένεσαι....τοχεις ξαναπάθει απλά σημερα ειναι όλο μαζεμένο! Κανα 2 φορεες γλυτώσαμε κέντα στα φρενα...ολα καλα!!
Ανεβαινωντας τη μεσογείων εχω έναν ρυθμό και ελυσσοντας μέσα απτα κουτιά (παραδοξως ειχε δγιαδρομο) περνόυσα τα φανάρια σχεδόν ολα πράσινα!

Κανα 2-3 φανάρια πρίν την λαυρίου με πίανει κόκκινο σταματάω αλλα ειμαι στη μεσαία (δε σταματάω ποτέ στη μέση). Χαζευα τον ουρανό και κοιταγα γυρισμένος προς τα πισω ακολουθωντας την φορά πουχαν κατι συννεφα. Κορολλα παλιο sedan καμια 70φευγαο οδηγος ο οποιος έχει λοκάρει την ουρά απτο hyper και έρχεται πάσα δυνάμη πανω μου......! Στιγμιαία πάγωσα και λέω...ναι....ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ.....!! ΔΕ θυμάμε αν πρώτα ακουσα φρένα και ξεκίνησα ή ξεκίνησα και άκουσα φρένα.
Μέσα στην αδρεναλίνη που τρέχει απτο αριστερό μου μάτι, μαζι με 2 κιλά σκατό πουχει φτάσει στη φτέρνα, ρολλάρω και κανω δεξιά να σταματήσω (σηκώθηκε γαμάτα στο φανάρι σημειωτέων!) και ο τύπος με προσπερνάει ωσα ναμη...λάντεν! Δεν ειχε υδρώσει ταφτακι του. Δίπλα ενα παλικαρακι με ενα xr με ρωτάει αν ειμαι οκ...και τον αρχίζει σε κατι γαμωσταυριλα....Ανοιγω και πάω διπλα του να του ρήξω τη μετάφραση στο ρεπίτ μπας και δέ τοχε πιάσει στο προτώτυπο και ο τύπος κάνει οτι κοιτάει μπροστά του και απλά αδιαφορεί.

Για δευτερόλεπτα περνάει απτο μυαλό μου ή εικόνα του συμβάντος στην Αμερική, Arai ανα χείρας και σπασμένο τζάμι....οξω ο τυπος και λιθοβολισμό με πιστονομπιλεο-κουζινετα απτο μισό μετρο! Εγώ στη ψειρού...και θα τον πλήρώνω και γιανθρωπο.....

Ειλικρινά δε φοραγα μπότες...εάν φοραγα θα τουχωνα ΟΛΗ τη πόρτα του οδηγού μέσα!!

Τον στέλνω στο γερο-διαολο και φευγω....προσπαθώ να ηρεμήσω και πηγαίνω με 40...κατεβαίνωντας την λαυριου. Με πίανει ένα νευρικό γέλιο και ανοίγω τη ζελατίνα......Φτηνά τη γλυτώσαμε μλκ και σήμερα....δε γαμιεται...

Εχω σταματήσει έξω απο την τροχαία της Αγιας Παρασκευης (που ειναι στα Γλυκα Νερα!!??!?!?) και σκέφτομαι να πάω να καταγκείλω το γεγονός....

Οσο το σκέφτομαι....συνεχίζω προς τα κάτω και φτάνω σε ενα βενζινάδικο....πέρνω ενα μπουκάλι νερό και βρέχωντας τα χείλοι μου πριν το πληρώσω...με ρωτάει το παλικαρι.....

-"ειστε καλα"?

-Φαίνεται του λέω εε?!?

Αμήχανα προσπαθεί να μου εξηγησει οτι ειμαι κάπως και συνειδητοποιω οτι ειναι χειμώνας σταλήθεια...ΓΙΑΤΙ πηρα νερό απτο ψυγείο με 10 βαθμούς έξω?? Παγώσαν τα ασπρισμένα χειλάκια μου λέμε!!
Πινω 2 γουλιές....και σκέφτομαι...και να πάς? τι? να καταγγείλεις σε ποιόν....την πινακίδα την θυμόμουνα, αλλα τι?? Αντε να πά να γανωθει λέω.

Ξεμπερδευω και με το χαμαλικι πουχα να κανω κιεκει πάνω, και περνάω απτον αδερφό Μανο, που μένει καπου κει πανου!

Του εξηστορώ τις περιπέτειες μου, και κράζωντας με μου λεεί...γράψε ενα βιβλιο ρε μλκ με τη γκαντεμιά σου....και να μη σε πιστευουν τουλάχιστον θα κλανουνε στο γέλιο! (Κανε φιλους να δεις καλο!)

Κατα τις 9μιση λεω να φυγω......

-"Αραξε δω ρε μλκ....που θα τρεχεις μεστη νυχτα"
-Σιγα μωρε....

-"Ρε μλκ θα πας απο γυρω, να περνάς μαλακασα βραδυατικα μεστο πουτσοκρυο...? φευγεις αυριο το πρωι σαν τον ανθρωπο!
-Σιγά μωρή κιουρία...πρωτή φορά ταξιδευω νύχτα? Η πρώτη φορά περνάω τη Μαλακασα νυχτα?? Με μένα μιλας ρε μλκ.....

-"Θες ναφησεις εδω τη μηχανη και να πας με το starlet στη κυψέλη, αν δε γουστάρεις να αραξεις εδώ.....να μην εχεις τη μηχανη ανχος το βράδυ, να μην εχω και γω την ενοια σου βραδιατικο?"
-Πα να φυγω μαλακαα σα γκόμενα κανεις ...περίοδο εχεις?!?!

Αρματώνομαι - σαλώνομαι και φεύγω....περιττό να πώ οτι μέχρι να βγώ εθνική είχα το γιαταγάνι και θέριζα....καλπάκι κανονικό! Παρασκευη βράδυ για ποτο....

Τι σκατά .... η ξεχασα να οδηγώ....η τους πειραξε το κρύο στο κεφαλι.....

Με τα πολλά, εθνική ρολλαριστός κύριος.....Ανάβει λαμπακι με το που πέρασα τα διοδια...βάζω βενζίνη στα Mc και συνεχίζω.....

Καποια στιγμή εκει που έβλεπα καλα....σα ναγινε κατι....παιζω με τους προβολείς και ανάβουν...ΟΚ λέω δεν ειναι δικό μας....μαλλον θα εσβησαν τπτ λάμπες του δρόμου....

Καμια 500αριαμετρα πιο κάτω ξεκινάει το Dark part της εθνικής....συνειδητοποιω λοιπον οτι έχει κάψει τη σκάλα της πορείας και αρχίζω τα γαμωσταυριλα.....

Δοκιμάζω προβολείς και δουλεύουν.....

Ανάγκα....και οι θεοι.....

Ευτυχως εχει ελαχιστο κοσμο στο ρευμα της ανοδου και απο απεναντι εχει ψηλο κράσπεδο οποτε δε τους τυφλωνα πολυ.....

Μέχρι το σείριο προβόλι..... :thumbsup:

Σταματάω στο σείριο να δώ στο βενζινάδικο μπα κιεχει καμια λάμπα να την αλλαξω και να συνεχίσω....ως λογικο....τπτ...και συνεχίζω.....
Με το που βγάινω εθνική και πλεον εχει πέσει το 8σκωταδο.....κλάνει και το προβόλι....και μένω με τις ψείρες.....

ΑΚΡΑ του σκώτους σιωπή......τωρα?? Δε βλέπω το χριστό μου, κατι χαρακιες στη ζελατίνα με το φως του φεγγαριου κανουνε illusions, και ανοιγω ζελατινα......
Δε μπα να χτυπιεσε........δε ΒΛΕΠΕΙΣ.....προσπαθώ να αποφυγω το πανικο του μυαλου που φτιαχνει σενάρια οτι ξεπηδανε σκυλοι μεστη μεση του δρομου και δε προλαβαινω να τους δω, και οτι ειναι ξεχασμενο κανα κασονι απο κανα φορτηγο μεστη μεση της εθνικης και παω ντουγρου πανω του.....

Ειναι ενα λεοφωρειο μπροστά μου καμια 500αρια μετρα που αχνοφενεται.....ανοιγω λιγο με τη ψυχη στο στομα και τις αιθησεις να δουλευουν στο 1500%....και πλησιαζω πισω του.....

Ο τυπος σταθερα με 100 μουβγαλε την εθνικη μεχρι τα δευτερα διοδια........

Ακολουθώ Χ3 που παει στρωτα με 110....και εχει και Xenon φωτα που γαμανε και λουζουνε την ασφαλτο και πλεον ειμαι ξεάνχωτος.....οπου με φτάνει μέχρι σχεδόν την χαλκίδα......

Κάνω ένα κομμάτι γυρω στα 4 χιλιομετρα που μου φάνηκε αιώνας....

Και βρίσκεται ενας χριστιανός με ενα vitara παλιο που μεφερε σχεδόν μεχρι το σπιτι....με 50-60, αλλα δεν εχει σημασια....τον ειχα μπροστα για φακο!!

Με τα χίλια ζορια, φτάνω σπιτι...παω να το βάλω στο γκαραζ και οπως το σμπρώχνω ακουω κατι να τσιριζει απο το μπροστινο τροχο......

Κιαυριο μέρα ειναι....

ΟΧΙ ολα σήμερα.....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Χαρακτήρας... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από P.lagojohn »

!
Αφού γράφεις ... Είσαι καλα
Image
Άβαταρ μέλους
red lizard
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4137
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 15:25
Gender: Male
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από red lizard »

καλά ρε τέτοια ωρα και μας τα γράφεις σε σικουελ?
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από markous »

plaka kaneiς re φιλε και εχω πιει και τα ουισκακια μου....τρελο σκηνικο.....εισαι τερας ψυχραιμιας παντως εγω τον παππου τον λαριολη δεν θα τον αφηνα ετσι...οσο για τα φωτα....νταξει....ducati καβαλαμε συνηθησμενα τα βουνα..... :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

αμα ειναι πειραγμενος ο ανθρωπος :whistling: :whistling:

κοιτα και την καλη πλευρα του θεματος,
τετοιες φασεις ειναι το αλατοπιπερο της μοτοσυκλετιστικης ζωης :hibye: :thumbsup:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από bros400pgm »

Να βρεθειτε με τον lazialli21 να λετε τις εμπειριες σας για τα φωτα :tooth2: :tooth2: :tooth2:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από dimitris848 »

markous έγραψε:.....εισαι τερας ψυχραιμιας παντως εγω τον παππου τον λαριολη δεν θα τον αφηνα ετσι...
:thumbsup: :thumbsup:
Τουλάχιστον αναφορά του συμβάντος και πινακίδας. :thumbsup: :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
hell in roads
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1054
Εγγραφή: Τρί 13 Οκτ 2009, 16:04
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Ξυριστικη Phillips
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από hell in roads »

Ρε πηγαινε πεταξετο και σαλτα μαμισου και φερε μας την εισπραξη :zep: :zep:
μια ωρα διαβαζουμε τις μλκιες του ψυχεδελικουσου χαρακτηρα :wsmile: :wsmile: :wsmile: ,
DUCATI αγορασες και αυτα συμβαινουν ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ .....να συμφιλιωθεις με αυτο :glimpse:
]η ζωη ειναι τοσο μικρη και τοσο ωραια που αξιζει να ζουμε καθε στιγμη σαν να 'ναι η τελευταια!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Since1970 »

Νο πρόμπλεμ, νέος είσαι, θα μάθεις, day to day operations είν αυτά, θα μάθεις, και θα τα συνηθίσεις, δεν θα σου κάνουν απολύτως καμμία εντύπωση, θα το δείς... :thumbsup: :whistling: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Raf »

bros400pgm έγραψε:Να βρεθειτε με τον lazialli21 να λετε τις εμπειριες σας για τα φωτα :tooth2: :tooth2: :tooth2:
:lolol: :lolol: :lolol: :lolol:

Ξεν welcome to the jungle!!!
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

1) ζεστο ντους για χαλαρωση
2) ψιλοφαουλ που πηγαινες τοση αποσταση χωρις φωτα... δεν εχεις οδικη βοηθεια;;
3) την ανοιξη πηγε ενας πιτσιρικος (με το ζορι 20, ειχε ομως και το γκομενακι διπλα) να με κανει κυμα γιατι πολυ απλα τον χαλαγε που αυτος ετρωγε την κινηση στη μαπα και εγω πηγαινα σαν κυριος... στο φαναρι που μου το επαιζε ιστορια του εκανα δωρο ενα βαθουλωμα στη πορτα...
4) πολυμετρο εχεις;; αν οχι, να πας να αγορασεις :))
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2133
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 19:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από mycolnago »

Πάρε Honda...
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από dimitris848 »

ENGAKATS έγραψε: 3) την ανοιξη πηγε ενας πιτσιρικος (με το ζορι 20, ειχε ομως και το γκομενακι διπλα) να με κανει κυμα γιατι πολυ απλα τον χαλαγε που αυτος ετρωγε την κινηση στη μαπα και εγω πηγαινα σαν κυριος... στο φαναρι που μου το επαιζε ιστορια του εκανα δωρο ενα βαθουλωμα στη πορτα...
:)) :wsmile:
Επρεπε να του λές παράλληλα Enga την ώρα που του έκανες το βαθούλωμα .....δέν τα κάνουν αυτά σε έναν αντμινιστρέιτορ αααα :wsmile: ......και για κερασάκι στην τούρτα να του έλεγες στο τέλος φεύγοντας ......I 'll be back..... :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από KRS »

Ξενό πούλα το ιταλικό xt :mrgreen: υπάρχει και αγοραστής!
Και πάρε τίποτα true εργαλεία...
Ο πυξίδας είναι σε καλό δρόμο...ακολούθησε τον και πάρε και το st και είσαι οκ :thumbsup:

































Πλάκα κάνω,γράφεις πολύ ωραία και στις "σωστές" ώρες έμπνευσης :thumbsup:
Η "ερυθροψία" αυτά έχει....
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Xenokratis »

:hibye: a tutti.....


Το θέμα ειναι οτι απο νωρίς (πρώτες μερες κατοχης της λαδιερας) μπήκα στο concept τι εστι βερυκοκο και τι προκειται να ακολουθησει εχωντας στη κατοχη μου Duco, Που θα γερναει κιολας μαζι μου.

Απο μιζα εχει μεινει κανενας στα 5000χλμ?? ΟΧΙ...σαφως μονο εγω!!
Και διαφορα αλλα τετοια γλυκαναλατα που δινουν "χαρακτηρα" σε μια μοτοσυκλετα και σαφως ορθα μιλησε ο καπτεν...τραβα γ@μησου, δωστο το μπουρδελο και φερε μας την εισπραξη!! χαχαχαχαχαχαχαχ

Το θεμα ειναι οτι χτες.....και με την "φορτιση" της στιγμής ενιωθα να μη τελειωνει.....Βεβαια σημερα που μετα απο ενα ζεστο μπανιο, 8ωρο υπνο, αγορασα τη λαμπα, χαζεψα την εξοχη, και ολα μου φαινονται αστεία....

Πολυμετρα δοξα το θεο να φαν κιοι κοτες.....το απογιοματακι θα πιασω τα ρεγματα να δω τι παιζει γενικως....

Και στο εξης....θαχω και καμια λαμπα μαζι μου....αχρειαστη νανε!!
Για την μλκια των αλλονωνε δε μπορω να κουβαλαω κατι μαζι μου....!!!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από dimitris848 »

Xenokratis έγραψε: Για την μλκια των αλλονωνε δε μπορω να κουβαλαω κατι μαζι μου....!!!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Βγήκε ένα καταπληκτικό καινούριο όχημα και για σένα το οποίο κάνει παπάδες στην κίνηση και δέν μασάς μία.........









































































Leopard 2.jpg

Προαιρετικές οι περικοκλάδες στον εξοπλισμό για να μήν φαίνεσαι κιόλας...... :mrgreen: :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από nasa »

.......αδερφε...... :cool:
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από bros400pgm »

Xenokratis έγραψε:
Και στο εξης....θαχω και καμια λαμπα μαζι μου....αχρειαστη νανε!!

Παρε ενα φακο led και ενα ποδηλατικο κοκκινο για πισω και θα εισαι αρχοντας :cool:
Κανε προβα που θα τα βαζεις.
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Stelios62 »

...... επιτελους, εγινες "δικος μας"!!!!!
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από achilleas »

keep walking :mrgreen:
το ρελαντι το αυτοματο τσοκ- stepper πρεπει να ειναι λογω χαμηλης θερμοκρασιας
Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

Αυτα μπροστά στο ιπτάμενο κουστούμι μου ειναι λεπτομέρειες ... :mrgreen: :mrgreen:
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από Xenokratis »

:lolol: :lolol: :lolol: :lolol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol: :lolololol:


Εισαι τσίρκο ρε μλκ!!!!!!!
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από P.lagojohn »

ducatisti 21 έγραψε:Αυτα μπροστά στο ιπτάμενο κουστούμι μου ειναι λεπτομέρειες ... :mrgreen: :mrgreen:

Eisai Transformers !!!!!
Image
Άβαταρ μέλους
ducatisti 21
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2850
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2008, 00:10
Gender: Male
Other: Suzuki 749
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ !!

Re: Τα 100 τελευταία χιλιόμετρα...

Δημοσίευση από ducatisti 21 »

Ζηλευεται ρε...Μόλις ολοκληρώσω τον προγραμματισμο το μηχανάκι θα ξεδιπλώνει ολόκληρο εν κινήσει ....
Απλα παρουσιάστηκε βραχυκύκλωμα την ώρα της εντολής .....
Ducatisti πλέον στην ψυχή,μεσοπρόθεσμα και στο σώμα ...
Απάντηση