HDW 08

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
TK Alice
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 00:28
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Aprilia Tuono 50
Τοποθεσία: Γλυφάδα

HDW 08

Δημοσίευση από TK Alice »

Πήγαμε όμορφα περάσαμε ακόμα ομορφότερα και γυρίσαμε στην πραγματικότητα της καθημερινότητας!!! Το HDW 08 ανοίκει πλέον στην ιστορία και είμαι σίγουρος ότι όλοι μας (και αυτοί που πήγαμε αλλά και αυτοί που έμειναν πίσω) περιμένουμε με αγωνία το επόμενο και γιατί όχι και το WDW του 09.
Πόλλες οι νέες εμπειρίες πολλές οι σκέψεις αλλά πρέπει να μπούν σε μια σείρα ώστε την επόμενη φορά να περάσουμε ακόμα καλύτερα! Ένα από τα πράγματα που δεν μου ξεκολλάει από το μυαλό είναι πόσο εύκολα συνειδητοποιείς μέσα στην πίστα ότι δεν είσαι γρήγορος...ή έστω ότι υπάρχουν γρηγορότεροι από εσένα. Μου έχει μείνει στο μυαλό η προσπέραση που μου έρειξε ένας δικός μας, ο Βασίλης ο Βαλερούγγας βγαίνοντας από την Κ (δε θυμάμαι καν) χωρίς να προλάβω να συνειδητοποιήσω τι και πως είδα κάποιον να με περνάει με αεροπορικό τρόπο και ίσα ίσα πρόλαβα να διαβάσω το Arlen Ness στην πλάτη της φόρμας. Αυτό όμως είναι μόνο η αρχή...ο bill ξάπλωσε την καλή του στην επόμενη στροφή τόσο γλυκά και με τέτοια ταχύτητα που είχα μείνει απλά να τον κοιτάω και να λέω "ρε δε γίνονται αυτά!". Το αποκορύφωμα ήρθε όταν κατάλαβα ότι για να ξαναπιάσω ένα ρυθμό και να συγκεντρωθω στα σημάδια μου χρειάστηκα έναν ολόκληρο γύρο!
Και τι μπορεί κανείς να πει για ένα "μουρλό" με την καλή έννοια :thumbsup: ο οποίος γύρναγε χωρίς να κοιτάει μπροστά του δίνοντας συνέχεια οδηγίες για τις γραμμές και το άνοιγμα του γκαζιού με τις χαρακτηριστικές κινήσεις που μας συνόδεψαν μέχρι και στον γυρισμό στην εθνική με τα αυτοκίνητα :)) :)) :)) . Ο κύριος αυτός είναι ο Μαλαμίδης (φωτό του έχει ποστάρει ο jks) ένας άνθρωπος μέσα στην τρελλή χαρά που γουστάρει αυτό που κάνει τόσο πολύ που θέλει να σε βοηθήσει να περάσεις και εσύ τόσο ωραία όσο περνάει και αυτός. Πρόθυμος να σου εξηγήσει να σε βοηθήσει και πάντα με το καλαμπούρι στο στώμα ήταν από τους απολαύστηκότερους τύπους του τριημέρου. Αλλά και ο Λίνος από το ducati store στην καλλιρόης με άφησε με το στώμα ανοιχτό με τον τρόπο που μπορεί κάποιος μέσα σε λίγους γύρους να οδηγήσει τελείως διαφορετικές μοτοσυκλέτες και να τις πηγαίνει όλες ΤΕΖΑ. Πέραν αυτού όμως στο session που τον είχαμε πλοηγό με βοήθησε πάρα πολύ να καταλάβω τι κάνω σωστά και τι λάθος βοηθόντας με να πάω ακόμα πιο γρήγορα και να αρχήσω να ξύνω τις εξατμήσεις μου στην άσφαλτο. Αλλά οι συμβουλές συνεχίστηκαν και εκτός πίστας (ευτυχώς γιατί με τον ενθουσιασμό που είχα θα το έπερνα το οικόπεδο) λέγοντας μου ότι από κλίση είμαστε κομπλέ και πρέπει να βρω έναν άλλο τρόπο για να πάω πιο γρήγορα.

Και πάμε στα οργανωτικά...ένας επίσης δικός μας ο Βαγγέλης (που από εδώ και πέρα θα πρέπει να τον φωνάζουμε Βαγγέλαρο με τη δουλειά που έριξε το ΣΚ και όχι μόνο!!!) ήταν εκεί να μας βοηθήσει και να μας εξυπηρετήσει σε ότι π@π@ριλίκι του ζητάγαμε. Πέραν όμως αυτού μας πήγε μια πολύ ωραία βόλτα πάνω σε ένα βουνό των Σερρών και.... :devil3: :devil3: :devil3: .

Έτσι λοιπόν φτάνει κανείς να καταλάβει πόσο όμορφα μπορεί να περάσει με ένα δύκυκλο. Μέσα σε ελεγχόμενες συνθήκες χωρίς να τον φοβίζει τίποτα (πέραν από κάποιους οι οποίοι βλέπουν την πίστα σαν μονομαχία στο el paso!!!). Επίσης συνειδητοποιεί πόσου κινδύνους κρύβουν οι δρόμοι και πόσο συνετός πρέπει να είναι όταν κυκλοφορεί σε αυτούς.

Καλά όμως όλα αυτά, αλλά δεν ήταν μόνο αυτά είμασταν και εμείς εκεί και είχαμε και πολλά "θέματα" να προλάβουμε :cool: :cool: :cool: . Ωραίες συζητήσεις και υπάρξεις από τη λεβεντογέννα Βουλγαρία αλλά και ντόπιο πράμα, ωραίος χαβαλές και απρόοπτα. Να είμαστε όλοι καλά να περνάμε καλύτερα και ξέρετε τουχρόνου έχουμε WDW!!!!!

ΥΓ Σε όλους τους ducatisti.gr που είμασταν επάνω ευχαριστώ για τις ωραίες μέρες που περάσαμε μαζί
ΥΓ2 στους συνταξιδιώτες Μανώλη και Κώστα αλλά και Γιώργο Γιάννη και Αλέκο (που μας συνέδεαν οι συχνότητες των VHF) πέρασα πολύ ωραία παίδες
ΥΓ3 στον συνκάτοικό μου Αλέκο, τον πιο βολικό ανθρωπο που γνωρίζω...γέλασα πολύ ρε Αλέκο στο δωμάτιο (τα 'χει το τσουλ...κι)
ΥΓ4 στον Θανασάκι με την καυτά κολλήτή του φόρμα και τις σκέψεις του στο Casa di Pasta (όλα θα γίνουν ρε!!!)

Ήταν πολύ ωραία παίδες να είμαστε καλά και τουχρόνου να περάσουμε καλύτερα!!!!!!

ΥΓ5 Αν ξεχνάω κάποιον σόρρυ αλλά έγιναν πολλά και δεν είναι δυνατόν να τα θυμάμαι όλα!!!!!
The World is Speeding as my Right Hand Takes Alice into Wonderland
When in doubt...GAS THE MATHAFUCKA!!!!

Η ΠΟΥΤ.... ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΕΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ
Gospadi Mamachka!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: HDW 08

Δημοσίευση από mostro620 »

Το ΗDW 2008 ήταν και για εμένα εξαιρετική εμπειρία. Οι νέες εμπειρίες που αφορούν κυρίως την οδήγηση στην πίστα είναι τόσο πολλές και έντονες που όπως προείπε ο Τάσος "πρέπει να μπουν σε μια σειρά οι σκέψεις..."

Η οργάνωση ήταν πολύ καλή (και σημαντικά καλύτερη με προηγούμενα HDW σύμφωνα με συμμετέχοντες σε προηγούμενα έτη).
Ένα εκ των ξενοδοχείων που φιλοξένησαν τους ducatisti ήταν πολύ κοντά στην πίστα το οποίο είναι πολύ σημαντικό όταν απαιτείται να έχει κράνος, όπλο, εξάρτιση απο το δωμάτιο του ξενοδοχείου.

Το προσωπικό της Hellinmoto έλιωσε όλο το τριήμερο. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Βαγγέλη Τσίντζα (VAGON) ο οποίος μας ανέβασε στο βουνό πολλές φορές και απολαύσαμε διάφορα μηχανάκια (848, 696, Ηyper κτλ). Ο Βαγγελάκης παρόλη την κούραση και το άγχος, σε οτιδήποτε μ@λ@κι@ ζητούσαμε χαμογελούσε και εκτελούσε. Απο αλλαγή group πίστας, μέχρι αλλαγή των test rides και απρογραμμάτιστη οδική μεταφορά για το μηχανάκι μου. Βαγγέλη ευχαριστούμε! :thumbsup:

Εξαιρετική εμπειρία η παρουσίαση του κυρίου Andrea Forni, επικεφαλή μηχανικού στην εξέλιξη των μοτοσυκλετών της Ducati. H θητεία του φθάνει τα 20 χρόνια στην Ducati. Παρουσίασε τον τρόπο που εξελίσσεται ενα νέο μοντέλο απο λευκό χαρτί μέχρι την υλοποίηση (σε επόμενο post θα προσπαθήσω να τα μεταφέρω). Πρόθυμος να απαντήσει και στις ερωτήσεις μας. Το εντυπωσιακότερο ήταν ότι μετά την παρουσίαση φόρεσε την φόρμα του και απόλαυσε την πίστα των Σερρών με ενα 1098 και ενα Desmosedici. Τι καλύτερο ο υπεύθυνος μηχανολόγος να οδηγεί τις μοτοσυκλέτες που εξελίσει.

Τα παλικάρια με τα κίτρινα μπλουζάκια και την ένδειξη "instructor" ξεκαθάρισαν (σε εμένα τουλάχιστον) τι σημαίνει
"πάω γρήγορα". Ο κύριος Μπούστας κινείται απλά στον δικό του πλανήτη και με την οδήγηση του έκανε να μοιάζει ακόμα και το Monsteraki 696 σαν Desmosedici. Όταν προσπερνούσε νόμιζα ότι είχε καταργήσει τους νόμους της φυσικής...
Τα εύσημα και στον κύριο Μαλαμίδη, με τον οποίο μιλήσαμε εκτός session χωρίς κράνη και φόρμες. Είναι απίστευτο πόσο συνειδητοποιημένος και "ψημένος" είναι αυτός ο άνθρωπος όσον αφορά το θέμα "οδήγηση με ασφάλεια". Ο άνθρωπος πάει "αεροπορία" εντός πίστας αλλά στο δρόμο έξω δεν το συζητάει καν... Μήνυμα ελήφθη! :thumbsup:


Όσον αφορά την παρέα απο το φόρουμ, είχαμε ταιριάξει πριν απο το HDW, αλλά τώρα επιβεβαιώθηκε το θέμα. Παιδιά να είστε όλοι καλά και πάμε Ιταλία του χρόνου. :)

Τασούλι ευχαριστώ για την συγκατοίκιση και την παρέα! :))
Θανασάκι ευχαριστώ για την παρέα στο ανέβα! :thumbsup:


Φωτογραφίες και σχόλια έρχονται!
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: HDW 08

Δημοσίευση από nickmostro »

Ρε σεις τι εγινε στα Δωματια????

Καλα λεω εγω οτι πρεπει να φτιαχτει ενα gay section στο forum!!! :lolol:

Περα απο την πλακα μπραβο ρε παιδια!Ειλικρινα ζηλευω με την καλη εννοια!Μακαρι να καταφερω και εγω να ερθω στο επομενο!

Να ειστε ολοι καλα ρε φιλαρακια και να περνατε παντα ετσι ομορφα!

υ.γ.Καπου πηρε το ματι μου για Βουλγαρες..... :think2: :think1:
Απάντηση