California Superbike School

Για την οδηγική μας βελτίωση

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fantaraki
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 04:41
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από fantaraki »

Σε ερασιτεχνικό επίπεδο ο χρόνος και θέση δεν είναι αυτοσκοπός,τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Σημασία έχει να περάσεις καλά, να ξεδώσεις και να μάθεις 5 πράγματα. Ο χρόνος που κάνει ο καθένας είναι ανάλογος της ικανότητάς του,της εμπειρίας του και το πόσο ρισκάρει. Δεν μπορούν όλοι να πιέζουν διακινδυνεύοντας μια πτώση. Πτώση μπορεί να σημαίνει να μην μπορείς να εργαστείς, πώς θα ταίσεις την οικογενειά σου; Καλύτερα να πηγαίνεις πιο αργά αλλα σωστά, παρα να κυνηγάς τους χρόνους ή τον άλλον που μπορεί να έχει πολύ μεγαλύτερη εμπειρία διακινδυνεύοντας τίποτα σπασμένα κόκκαλα. Μιλάω για μένα πάντα.΄
Το φιλικά αφου σε ενοχλεί δε θα το βάλω αλλα να ξέρεις οτι το εννοώ, δεν είναι ειρωνικό
Άβαταρ μέλους
moikan
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 19:24
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: tdm 850
Τοποθεσία: leykada

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από moikan »

GP44 έγραψε:

φιλε μου θα κουραστω να το γραφω μεχρι να το καταλαβεις "μια ερωτησουλα τοσο δα εκανα"
δεν ξερω σε ποιο ποτο εισαι,δεν μας ειπες,εγω παντως στο δευτερο βαζω παγο και στο τριτο κοκα-κολα
ακου αμυνα
ελεος μια ερωτηση εκανα


φιλικα δεν γραφω γιατι εχει χασει το νοημα αυτη η λεξη
στο πρωτο και ποτε δεν πινω δευτερο..
δεν παρεξηγησα την ερωτηση σου αλλα μεχρι στιγμης δεν πειρα απαντηση σε αυτο που ρωτησα.σε ποιο απο τα δυο πηγενε το (συγουρα?)
στο οτι συμφονει η οτι τα ειπα ολα?
και αν δεις καλα το ποστ μου στο τελος λεω...οτι ειναι εδω μεσα και αλλοι με εμπειρια να ρωτισει ο καθενας οτι θελει.και σε σενα απαντησα..αν δεν τα ειπα ολα συμπλιροσεμε.που βλεπεις το κακο και την επιθεση σε αυτο και λες και ξαναλες ελεος μια ερωτιση εκανα...
πραγματικα αρχιζω να νιοθο οτι κακος εγραψα οτι εγραψα.
Άβαταρ μέλους
moikan
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 19:24
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: tdm 850
Τοποθεσία: leykada

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από moikan »

fantaraki έγραψε:Σε ερασιτεχνικό επίπεδο ο χρόνος και θέση δεν είναι αυτοσκοπός,τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Σημασία έχει να περάσεις καλά, να ξεδώσεις και να μάθεις 5 πράγματα. Ο χρόνος που κάνει ο καθένας είναι ανάλογος της ικανότητάς του,της εμπειρίας του και το πόσο ρισκάρει. Δεν μπορούν όλοι να πιέζουν διακινδυνεύοντας μια πτώση. Πτώση μπορεί να σημαίνει να μην μπορείς να εργαστείς, πώς θα ταίσεις την οικογενειά σου; Καλύτερα να πηγαίνεις πιο αργά αλλα σωστά, παρα να κυνηγάς τους χρόνους ή τον άλλον που μπορεί να έχει πολύ μεγαλύτερη εμπειρία διακινδυνεύοντας τίποτα σπασμένα κόκκαλα. Μιλάω για μένα πάντα.΄
Το φιλικά αφου σε ενοχλεί δε θα το βάλω αλλα να ξέρεις οτι το εννοώ, δεν είναι ειρωνικό
+1000
Άβαταρ μέλους
GP44
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:35
Gender: Male
Other: 748rs-tz250(2008)

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από GP44 »

ρε "σορρυ για το ρε"φιλε μου
συμφωνω σε οσα εγραψες πανω απο το "σιγουρα"
υπαρχουν κατα την γνωμη μου και αλλα που μπορεις να γραψεις.πχ γιαυτους που θελουν να ξεκολλησουν απο το 1"35 και να πανε στο 1"30 οχι ομως οδηγοντας σαν ιαπονες καμικαζι αλλα πηγαινοντας στο επομενο σκαλοπατι.και αυτοι διασκεδαζουν.συμφωνεις?
νομιζω οτι μπορω να διακρινω ακομα ποιος εχει οδηγικη πειρα εδω μεσα και ποιος γραφει φανφαρες.
εσυ μπορεις να γραψεις το κατι παραπανω
εκει παει το σιγουρα
απλα γραψε και αλλα
εχει πανσεληνο εξω σημερα και ειναι ολοι στην τσιτα?
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
huluvuz
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Τετ 13 Οκτ 2010, 10:12
Gender: Male
Other: honda win εκατό
Τοποθεσία: Χανιά, Κρήτη
Επικοινωνία:

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από huluvuz »

Διαβάζω καθημερινά το θεματάκι αυτό και προσπαθώ να καταλάβω το σκεπτικό το gp44. Όσο διαβάζω τόσο περισσότερο καταλαβαίνω (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω)


Ναι ,να προπονηθούμε νατρέξουμε παγκόσμιο... Είναι κατά 99,999999% σίγουρο ότι δεν πρόκειται να τρέξουμε (το 0,000001 το αφήνω για τον Ιγμο :mrgreen: :mrgreen:)...Αλλά 100% σίγουρο ότι θα βελτιωθούμε...

Άλλωστε αυτό δε πρέπει να κάνουμε σαν άνθρωποι...Να βελτιωνόμαστε...Νομίζω ότι αυτό θέλει να περάσει με τους χρόνους ο gp44...Δεν είναι αυτοσκοπός να ρίξεις τους χρόνους... Αν ,εγώ, μπω σε μια πίστα και κάνω 2 λεπτά χαροπαλεύοντας και μετά από προπόνηση , ρίξω χ-ψ δευτερόλεπτα το χρόνο,δεν έχω βελτιωθεί;;; Αυτό δε με κάνει καλύτερο αναβάτη και πιο ασφαλή;;; Δεν χαίρομαι λοιπόν περισσότερο και στην πίστα ΑΛΛΑ και στον δρόμο;;; Δε μιλάω για άτομα που ο μόνος λόγος που το κάνουν αυτό είναι για να καυχιούνται... ούτε και αυτούς που το "έχουν" και δεν έχουν ανάγκη από προπόνηση ή απλά θέλουν να κάνουν τον χαβαλέ τους...


Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να γίνουμε παγκόσμιοι... Δε πρόκειτε να το φτάσουμε ούτε κατά διάνοια σε αυτά τα επίπεδα (τουλάχιστον εγώ) αλλά σίγουρα θα βελτιωθούμε...Και όταν φτάσουμε στο peak των δυνατοτήτων μας (η μηχανή σίγουρα έχει περισσότερο από εμάς) συνεχίζουμε την προπόνηση για να διατηρηθούμε


Το θέμα όμως είναι, ΠΩΣ ΦΤΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ...

θα θέσω ένα παραδειγματάκι

Έστω ότι είσαι (ναι σε σένα μιλάω, που κρύβεσαι πίσω από τη βάρκα του λύκου) στην 3 λυκείου και ετοιμάζεσαι για πανελλήνιες

Τι επιλογές έχεις...


Σχολείο (φίλοι και γνωστοί που ξέρουν κάτι παραπάνω)
φροντιστήριο (τα σχολεία που γίνονται βλέπε css Κλπ)
ιδιαίτερα (άτομα που το κατέχουν και είναι πρόθυμα να μας πάρουν από το χεράκι να μας δείξουν 5 πράγματα...Αν και φίλε gp44 δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που να είναι πρόθυμοι να το κάνουν αυτό)

Απ όλα μπορείς να πάρεις κάτι... Είναι άλλο όμως το "Στέλιο διάβασα ότι αν κάνεις αυτό θα πας καλύτερα" και άλλο το "Στέλιο σε ακολούθησα και είδα ΄το κάνεις αυτό και αυτό το λάθος, δοκίμασε να κάνεις αυτό και θα δεις διαφορά"

Επίσης, κάτι που διάβασα και με βρίσκει σύμφωνο εδώ http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... 16&t=18408" onclick="window.open(this.href);return false; Συνεχής τριβή και εξάσκηση αυτών που μαθαίνεις....


Θέλω να γίνω ρόσσις (όνειρα θερινής νυκτός), όχι για να λέω πόσο γρήγορος είμαι , αλλά προσπαθώντας να γίνω, θα βελτιωθώ σε αυτό που αγαπώ... Και θα το απολαμβάνω περισσότερο.....Και δεν θα χεζομαι όταν τελειώνει η ευθεία

Αυτά στο περίπου...Ώρα για ύπνο...Δουλεία άυριος...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος huluvuz την Πέμ 08 Σεπ 2011, 00:07, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
moikan
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 19:24
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: tdm 850
Τοποθεσία: leykada

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από moikan »

GP44 έγραψε:ρε "σορρυ για το ρε"φιλε μου
συμφωνω σε οσα εγραψες πανω απο το "σιγουρα"
υπαρχουν κατα την γνωμη μου και αλλα που μπορεις να γραψεις.πχ γιαυτους που θελουν να ξεκολλησουν απο το 1"35 και να πανε στο 1"30 οχι ομως οδηγοντας σαν ιαπονες καμικαζι αλλα πηγαινοντας στο επομενο σκαλοπατι.και αυτοι διασκεδαζουν.συμφωνεις?
νομιζω οτι μπορω να διακρινω ακομα ποιος εχει οδηγικη πειρα εδω μεσα και ποιος γραφει φανφαρες.
εσυ μπορεις να γραψεις το κατι παραπανω
εκει παει το σιγουρα
απλα γραψε και αλλα
εχει πανσεληνο εξω σημερα και ειναι ολοι στην τσιτα?
ξερεις και ξερω οτι οσα και να γραψουμε ειναι πολυ δυσκολο να ξεκολισει καποιος απο το (35) και να παει στο (30) μονο με λογια.
συμφωνο οτι διασκεδαζουν και οι καμικαζι..αλλα δεν θελω να βρεθω με κανεναν απο αυτους μεσα στην πιστα... :zep: :zep:
δεν χρειαζομε εγω τουλαχιστον πανσελινο να ειμαι στην τσιτα....εχω 3 παιδια....αυτα φτανουν...

:wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile:
να εισαι καλα να τα λεμε...
και με σωστες ερωτησεις μαθενουμε ολοι...
:thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
tattoo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Σάβ 25 Απρ 2009, 17:12
Gender: Male
Other: Aprilia Tuono R Fact
Τοποθεσία: Salonica
Επικοινωνία:

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από tattoo »

για μενα παντως το χρονομετρο ειναι καθαρα δειγμα

του αν πηγα στα καλα καθουμενα και εδωσα ενα σκασμο λεφτα τσαμπα...

οχι επειδη θελω να παω σε αγωνες,απλα επειδη γουσταρω την οδηγηση γενικα

κι αν ειναι να εχω ενα οπλο στο γκαραζ ενω φοβαμαι να το καβαλησω καλυτερα να του βαλω φωτια..

τωρα,αν εν καιρω το χρονομετρο δινει χαρα,σημαινει οτι βελτιωνομαι και βγαζω γουστο με την καβλα μου..

ουτε να κοκορευομαι,ουτε τιποτα.ετσι κι αλλιως ειμαι τοσο αυστηρος που και ρεκορ πιστας να κανω παλι κατι θα μου ξινιζει...

(moikan 3 παιδια....respect φιλε μου,εγω δεν αξιωθηκα ακομη,τωρα θυμηθηκα τα μηχανακια..)
SarkaTattoo
Άβαταρ μέλους
mostradamos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:22
Gender: Male
Bike: Monster 695

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από mostradamos »

Αλλαζω θεμα και για να μην ανοιγω καινουριο τοπικ: θα ειναι κανεις Μεγαρα στις 2/10? Επιβεβαιωσα την κρατηση μου χθες...
Δόξα τα λεφτά, έχουμε Θεό...
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από igmoritis »

καπετάν θεωρίες.....

παρτε καμιά φωτό... :cool:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
tonionio
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 14:44
Gender: Male

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από tonionio »

Τελικά αξίζει με τους νέους δασκάλους κλπ?Δεν βλέπω στο site το προγραμμα για την νέα χρόνια που μπαινει!
No Fear
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1245
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 23:59
Gender: Male
Τοποθεσία: Μεγαλόπολη

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από No Fear »

Παλικαρια,ποσο ειναι το κοστος καθε σχολειου?
Ενδιαφερομαι για το level 1,αλλα στην ιστοσελιδα τους δεν βλεπω καπου τιμες!
Εχω ακουσει για 200 ευρω + απο ενα φιλο χωρις να ειναι σιγουρος ομως.
Επισης πιστευετε πως αξιζει τα λεφτα του?Γιατι με τοσο υψηλο κοστος μπορεις να κανεις αρκετα track days,φανταζομαι ομως πως ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα.
Johnny
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από Raf »

Αξιζει οπως και να χει μιας και εχει να κανει με την ασφαλεια σου και τη βελτιωση σου σαν οδηγος.
Αν δεν κανω λαθος το καθε level εχει 320ε.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
No Fear
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1245
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 23:59
Gender: Male
Τοποθεσία: Μεγαλόπολη

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από No Fear »

Το βρηκα και εγω τωρα,325 ευρω εχει.
Συμφωνω μαζι σου,αλλα το κοστος ειναι πολυ μεγαλο.
Με τοσα χρηματα κανω αρκετα track days και με την βοηθεια πιο εμπειρων φιλων απο εμενα,κατι θα καταφερω,εως τωρα εχω κανει 2 στα Μεγαρα.
Για αυτο και ρωταω αν αξιζει τα λεφτα του για αυτα που προσφερει!
Johnny
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 17:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από brutos »

UP στο θέμα...


...Σήμερα τελείωσα το Level 1 και μπορώ να γράψω ότι ήταν άκρως αποκαλυπτική εμπειρία για μένα (οδηγώ μηχανή από το 2002 :mrgreen: ).

-Έμαθα νέα πράγματα;
-Σε θεωρητικό επίπεδο, δεν θα το έλεγα (ειδικά εάν έχεις διαβάσει λίγο)
-Σε πρακτικό επίπεδο;
-ΠΟΛΛΑ... από αυτά κάποια τα οποία νόμιζα ότι τα εφάρμοζα και τελικά :whistling: πως να το διατυπώσω :sos: ...υπήρχε χώρος για βελτίωση. Κάποια άλλα τα γνώριζα θεωρητικά αλλά δεν τα είχα δοκιμάσει και είδα το φως το αληθινό.
-Είδες βελτίωση;
-ΝΑΙ και μέσα στην ίδια μέρα

Απλά τώρα κατάλαβα κάποια πράγματα τα οποία θα πρεπει να "δουλέψω" περισσότερο για να βελτιωθώ.

-Άξιζαν τα 280 ευρωπουλα;
-Καταρχήν δεν είναι μόνο αυτά, εξηγούμαι: +50 βενζίνες, + 25 φωτογραφίες (όψιοναλ), + όσα (δεν ξέρω πόσο κάνει) εάν δεν έχεις λεδερς. Τα γράφω για να τα υπολογίσουμε όλα, έστω και αν είναι αυτονόητα για κάποιους. Προσωπικά πήρα αρκετά πράγματα από τα μαθήματα αλλά ίσως (γράφω ίσως γιατί δεν γνωρίζω από 1ο χέρι) και με ένα πιο οικονομικό σχολείο να είχες το ίδιο αποτέλεσμα, αυτό μπορούν να το απαντήσουν μόνον αυτοί που έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο!
-Θα πρότεινες να τα κάνει κάποιος
-ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ (απλά θέτω και τον παραπάνω προβληματισμό) σε όλους τους στριτάδες (εκτός από τους υπερπαγκόσμιους γκρικ εντίσιον ρόσσιδες, γιατί ως γνωστόν τα ξέρουν όλα)











...και μετά ξεκίνησε ο καβγάς! :teasing8:
Άβαταρ μέλους
red lizard
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4137
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 15:25
Gender: Male
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από red lizard »

:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 17:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από brutos »

καλημέρα...επειδή ηγνώση πρέπει να μοιράζεται έχουμε και λέμε:



Level 1




Άσκηση #1: Throttle control

"Το βασικό καθήκον του οδηγού αφού στριψει τη μοτοσυκλέτα του είναι να χειρίζεται σωστά το γκάζι. Η τέχνη να ελέγχεις σωστά το γκάζι (throttle control) θα έχει το καλυτερο αποτέλεσμα για εσένα και την μηχανή σου."


"Πως το κάνεις αυτό: μια ταχύτητα στο σασμαν (3η ή 4η) και χωρίς τη χρήση φρένων"







...η συνέχεια αργότερα :cool:
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 17:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από brutos »

ΑΣΚΗΣΗ #2: TURN POINTS


"Αυτή την άσκηση θα την κάνουμε εύκολη για εσάς. Κάθε στροφή έχει ένα σημείο (turn point) όπου στρίβουμε την μοτοσυκλέτα και στον οδηγό τον έλεγχο της στροφής. Εμείς θα μαρκάρουμε κάθε στροφή με το αντίστοιχο σημείο στροφής για να δείτε πως να το χρησιμοποιήσετε. Η επιλογή και η χρήση ενός συγκεκριμένου σημείου στροφής είναι το τελικό και επιθυμητό απότέλεσμα αυτής της άσκησης."

"Πως θα το κάνεις: μέχρι δυο ταχύτητες στο σασμαν (3η-4η) και χωρίς τη χρήση των φρένων. Μπορείς εάν θες να παραμείνεις με μια ταχύτητα και χωρίς φρένα."
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 17:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από brutos »

ΑΣΚΗΣΗ #3: QUICK TURN

"Η ασφάλεια και η διασκέδαση στην οδήγηση της μοτοσυκλέτας αυξάνονται όταν υπάρχει η κατανόηση της τεχνικής για να αλλάξεις κατεύθυνση της μοτοσυκλέτας σου, όσο γρήγορα θέλεις και όταν θέλεις."

"Πως το κάνεις αυτό: μέχρι δυο ταχύτητες στο σασμάν (3η & 4η) και μικρή χρήση φρένων. Μπορείς εάν θες να παραμείνεις με δυο ταχύτητες και χωρίς φρένα"










ΑΣΚΗΣΗ #4: RIDER INPUT

"Να "πείσεις" την μοτοσυκλέτα σου να συνεργαστεί μαζί σου είναι κυρίως θέμα τεχνικής παρά σκριβών ανταλλακτίκων & αξεσουαρ. Όσα λιγότερα πράγματα σε απασχολούν τόσο καλύτερα."


"Πως θα το κάνεις: Μέχρι τρεις ταχύτητες στο σασμαν (3η-4η-5η) και λίγα φράνα










ΑΣΚΗΣΗ #5: 2-STEP


"Αυτή η άσκηση είνια η εισαγωγή στο Επίπεδο ΙΙ, το επίπεδο όπου μαθαίνουμε να "διαβάζουμε" σωστά τον δρόμο. Η διαδικασία της συλλογής στοιχείων & οπτικών πληροφοριών καθώς πλησιάζεις μια στροφή αρχίζει πριν καν στρίψεις"


Πως θα το κάνεις αυτό: Όλες οι ταχύτητες και κανονική χρήση φρένων"





Επίσης ΠΟΛΥ σημαντική είναι και η "χαλάρωση" πάνω στην μηχανή και ειδικά στην πίεση που ασκούμε στο τιμόνι.




Αυτά σε θεωρητικό επίπεδο...ίσως βοήθησουν κάποιους...ίσως τους προβληματίσουν...

Γενικά ελπίζω να βοηθησα

Καλές βόλτες
:hi4:
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από argy »

Μπράβο ρε φίλε...
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από laziali21 »

argy έγραψε:Μπράβο ρε φίλε...
άστα αυτά εσύ, αν δεν τα κάνεις πράξη μέσα εκεί, δεν γίνετε τίποτα... :))
με πιάνειιιιιις έτσι?? :mrgreen:
μήπως θα έπρεπε να κανονίσουμε κανα τρακ ντει κάποια στιγμή? :cool:
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από argy »

Κώστα έχεις δίκιο,αλλά δεν το αποφασίζω...
Άβαταρ μέλους
PC997
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 18:11
Gender: Male
Bike: GT 1000
Other: KX250F 2018

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από PC997 »

argy έγραψε:Κώστα έχεις δίκιο,αλλά δεν το αποφασίζω...

Τι...δεν θα ερθεις στο σχολειο τον Μαιο????
Periklis
Άβαταρ μέλους
dio
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 16:02

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από dio »

argy έγραψε:Κώστα έχεις δίκιο,αλλά δεν το αποφασίζω...
Να το αποφασίσεις, είναι εκατό φορές προτιμότερο από το να ψωνίσεις κάποιο π@παράκι για τη μηχανή.Σε αντίθεση με την ύλη, η γνώση και γενικότερα η πνευματική περιουσία μένει..
Άβαταρ μέλους
taz5
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ 2011, 18:16
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: nexus 250
Τοποθεσία: Βάρκιζα

Re: California Superbike School

Δημοσίευση από taz5 »

καλή φάση τα μαθήματα, λέω αν κλείσω Σεπτέμβριο Σερρες για το 3ο που μου έχει μείνει, αν ψήνεται κανείς άλλος το κανονίζουμε. :thumbsup: 8-)
Drive it like you stole it!!!!!
Απάντηση