Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Για την οδηγική μας βελτίωση

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 16:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

igmoritis έγραψε:...αναζητήστε ποστ στα "Στραβά κ ανάποδα" κ θα βρείτε το 95% των στραβων να έχουν συμβεί στο δρόμο...τυχαίο...;;;
ακούς τι λες ρε ιγμομπούγατσε;;
σαν το ανέκδοτο με τις φυλακές:
"τι διάολο; όλοι οι εγκληματίες εδώ μέσα βρεθηκαν;;"
:zep: :zep:

όπως είπε και ο Γιώντας που το εξασκεί λόγω ταξιδιού.... πιστάτσηδες τσι δρομάτσηδες...

πάντως νομίζω πως το νόημα του θρεντ έχει χαθεί κάπου στη δεύτερη σελίδα... :dead: :dead:


Υ.Γ. (αυτό μάλλον θα έπρεπε να μπει στο κράξιμο... :mrgreen: )
ο θείος από τους λίγους που πραγματικά θέλει να βοηθάει όποιον ζητά να μάθει...δε σνομπάρει τους νέους (για να τους μιλήσετε κάποιοι πρέπει να αποδείξουν πρώτα την αξία τους, να λιώσουν μια ντουζίνα σλικ στα μέγαρα...και δε μπορείτε τώρα να ασχολείστε με άσχετους...έχετε και δουλειές...μην αρχίσω τώρα...)


φιλιά! Γιώντα μην αγχώνεσαι ρε!! θα σου μάθει ο λύκος κάτω εγκεφαλικό εμπύρετο στρίψιμο :mrgreen: :mrgreen:
μήπως να κατέβω και γω?? :whistling:
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
Άβαταρ μέλους
Christos696
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3108
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2009, 21:50
Bike: Monster 696

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Christos696 »

Δε νομίζω ότι ο καθένας έχει την δυνατότητα να έχει μία πίστα κοντά στο σπίτι του, ώστε να είναι κάθε σαβ/κο εκεί, επίσης δεν έχει την δυνατότητα να έχει ξεχωριστό trackbike εκτός από τη μηχανή του γενικής χρήσης.

Το να μπεις και να κάνεις κάποια σχολεία σε πίστα, όπως και μερικά trackdays φυσικά και είναι πολύ καλό και θα σε ωφελήσει.
Το θέμα είναι όμως πως ότι μάθεις σε αυτά μεταφέρεις ένα πολύ μικρό ποσοστό στο δρόμο, καλώς ή κακώς!


Γνώμη μου... εκτός από μερικά tips που μπορεί να σου πει ένας έμπειρος οδηγός δρόμου, μεγάλο ποσοστό παίζει η προσωπική εμπειρία...



υ.γ:Καλά μπορεί να λέω και μαλακίες... έτσι και αλλιώς κουλάδι είμαι και εγώ!
ducatista #941
Άβαταρ μέλους
Fantazy
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Πέμ 15 Ιαν 2009, 21:38
Gender: Male
Bike: Monster S4
Other: Aprilia SC 300

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Fantazy »

Κι όμως μπορείς και από το pc να στρίψεις, να ξεκλειδωθείς, χωρίς πια να φοβάσαι... χωρίς άγορά οικοπέδων και άλλα τέτοια...
DucTurn.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Τετ 10 Αύγ 2011, 22:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προβολή στην δημοσίευση
2 Strokes 4 Ever!
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από igmoritis »

Christos696 έγραψε:Δε νομίζω ότι ο καθένας έχει την δυνατότητα να έχει μία πίστα κοντά στο σπίτι του, ώστε να είναι κάθε σαβ/κο εκεί, επίσης δεν έχει την δυνατότητα να έχει ξεχωριστό trackbike εκτός από τη μηχανή του γενικής χρήσης.
Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο!

Άπλως την επόμενη φορα που θα αγοράσεις -όχι εσύ,αναφέρομαι στην καθέναν- ριζόμα ποτηράκια,τελικά τερμινιόνι,φίλτρα,ποδοστήρια,μανέτες σπαστές κ άχρηστα κάρμπον φτερά,σκέψου...

Σκέψου πόσο κοστίζει ένα ζευγάρι λάστιχα κ 2-3 επισκέψεις σε πίστα-άντε κ 1-2 Καλιφόρνια...κυρίως το πρώτο που κυριολεκτικά σε ξεκλειδώνει...

Εγω μετα από ένα χρόνο τριβής κ 7-8 ζευγάρια λάστιχα φαγωμένα σε πίστα πηγαίνω στο δρόμο πιο αργά από ότι πηγαινα...αλλα ξέρω πλεόν να στρίβω...με άνεση κ κυρίως αναπνέω μέσα απ το κράνος σε αντίθεση με αυτούς που την κρατάνε μέχρι να βγουν απ τη στροφή...θα σου ανεβάσω βίντεο μόλις επιστρέψω να δεις πως στρίβει στο μουραλιόνε το μούλτι με βαλίτσες να σου πέσει το σαγόνι..κ πίστεψέ με...το βεστρόμ που οδήγαγα 3 χρόνια δεν το πήγα ποτέ σε στροφές με ασφάλεια ούτε έμαθα ποτέ να το στρίβω με άνεση..τώρα αν το πιάσω θα το στίψω ...νοιώθω τέτοια αυτοπεποίθηση...κ δεν την άντλησα απ το δρόμο..

Στο δρόμο δε θα βρεις ούτε άπεξ...ούτε βάνισινγκ πόιντ μιας κ οι πιο πολλές στροφές είναι τυφλές με κρυμμένα το σημείο εξόδου κ την Ιδανική γραμμή....κ συνήθως θα βρεις καμια λακούβα τη στιγμή που είσαι τέρμα πλαγιασμένοδ κοιτώντας την επόμενη στροφή κ θα βρεθείς σε καμια μπαριέρα αναζητώντας τα αίτια...

Θείε Σάκη ...ξέρεις ότι σε εκτιμώ αφάνταστα πολυ...αλλα αύτα τα μαθήματα στους δρόμους κ στις αλάνες μην τα κάνεις να χαρείς....πάρτους απ το χέρι...βάλτε απο 50 ευρώ.....πηγαίντε σε μια πίστα....να χαρείτε... :hibye:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος igmoritis την Τετ 10 Αύγ 2011, 15:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Christos696
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3108
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2009, 21:50
Bike: Monster 696

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Christos696 »

igmoritis έγραψε: Άπλως την επόμενη φορα που θα αγοράσεις -όχι εσύ,αναφέρομαι στην καθέναν- ριζόμα ποτηράκια,τελικά τερμινιόνι,φίλτρα,ποδοστήρια,μανέτες σπαστές κ άχρηστα κάρμπον φτερά,σκέψου...

Σκέψου πόσο κοστίζει ένα ζευγάρι λάστιχα κ 2-3 επισκέψεις σε πίστα-άντε κ 1-2 Καλιφόρνια...κυρίως το πρώτο που κυριολεκτικά σε ξεκλειδώνει...
έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό...
igmoritis έγραψε: Στο δρόμο δε θα βρεις ούτε άπεξ...ούτε βάνισινγκ πόιντ μιας κ οι πιο πολλές στροφές είναι τυφλές με κρυμμένα το σημείο εξόδου κ την Ιδανική γραμμή....κ συνήθως θα βρεις καμια λακούβα τη στιγμή που είσαι τέρμα πλαγιασμένοδ κοιτώντας την επόμενη στροφή κ θα βρεθείς σε καμια μπαριέρα αναζητώντας τα αίτια...
Αυτό θέλω να ρωτήσω που δε καταλαβαίνω... το να μάθεις καλύτερα τη μηχανή σου, το να την ανοίξεις, να δεις τα όρια της και τα δικά σου να ξεκα...σεις τελος πάντων σε μία πίστα οκ το καταλαβαίνω...
Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως σε βοηθάει στο δρόμο που είναι όπως περιέγραψες παραπάνω... το ότι έχεις μάθει να στρίβεις και να πηγαίνεις καλά σε μία πίστα που οι στροφές είναι ανοιχτές και φαρδιές, η άσφαλτος καινούργια και κρατάει και όλοι πηγαίνουν στην ίδια κατεύθυνση;



υ.γ: Θέλω πάρα πολύ να μπω πίστα... :)
ducatista #941
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από igmoritis »

Christos696 έγραψε:Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως σε βοηθάει στο δρόμο που είναι όπως περιέγραψες παραπάνω... το ότι έχεις μάθει να στρίβεις και να πηγαίνεις καλά σε μία πίστα που οι στροφές είναι ανοιχτές και φαρδιές, η άσφαλτος καινούργια και κρατάει και όλοι πηγαίνουν στην ίδια κατεύθυνση;
Φαντάσου...την ιδανική κουζίνα....τα καλύτερα σκεύη ....πολυ χώρο να ακουμπας τις κατσαρόλες σου...τόσο πολυ χώρο που κ να σου χυθεί κάτι απ έξω δεν τρέχει κ τπτ...φαντασου τώρα να ξεκινήσεις να μαγειρεύεις σε έναν τέτοιο χώρο...

Σκέψου τώρα να σου δείχνουν κάποιοι σεφ καλύτερα απο σένα...του πού στη...κάποια στιγμή θα μάθεις τα βασικά...

Μετα από πολυ τριβη θα μάθεις κ θα τα κάνεις μηχανικά κ θα "προσαρμόζεσαι" σε οποιαδήποτε κουζίνα με οποιαδήποτε σκεύη...

Φαντασου τώρα να προσπαθείς να κάνεις μόνος σου μια μακαροναδα σε ένα μπρίκι πάνω σε γκάζακι....δε λέω...κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις...κάποια στιγμή......




Γιόντα σύρε κ κανε το CSS 1 στα Μέγαρα ...εφάρμοσε αύτα που θα σου δείξουν στο δρόμο για 2 μήνες...όχι κουτουρού...συνειδητά....σκεπτόμενος...εγκεφαλικά όπως λες...κ έλα μετα μας γράψεις εντυπώσεις....

:hibye:
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από daculas367 »

Igmo +904% :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Master Yoda »

ανιοιχτε ενα θρεντακι με τιτλο "css αγαπη μου".....ή "δρομο ή πιστα....κιθαριστας η ντραμερ"....και αναλυστε το......

επ αυτου του θεματος εχουμε να συνεισφερουμε κατι....η θα μας τα σκοτιζει ο καθε πατερ ιγμοριος ειμαι πιποδειγμα οδηγικης αρετης και συνεσης, για πολυ ακομα....?

:mrgreen: :mrgreen:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
billy the kid
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 19:50
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από billy the kid »

εγω παντως αν γνωριζα 2-3 ατομα προθυμα να μοιραστουν τις γνωσεις τους με εμας τους πιο νεους στο αθλημα(για πιστα εννοω)δρομο θα το εβγαζα μονο και μονο για να ρολαρω και για να μην πεσει η μπαταρια!τωρα το βγαζω για να οδηγησω μιας και δεν μπαινω πιστα σε διαδρομες που τις εχω κανει πολλες φορες και ωρες με την λιγοτερη κινηση!δεν το εχω σαν μεσο μεταφορας!ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΗΡΩΕΣ!εγω το αποφευγω οσο μπορω!απλα οπως ειπε και ο ζαχαροπλαστης εχω ακουσει και εγω για πιστα απο φιλους πως παιζει καποιος ανταγωνισμος και γενικα μερικοι ξερολες (γενικα οσοι εχουν φαει τα νιατα τους και ντουζινες λαστιχα :thumbsup: ειναι οι πιο προθυμοι στο να βοηθησουν)και οσο εισαι νεος και ψαρας καπως μασας και λες δεν ειμαι ακομα για πιστα!αυτα !!καποιοι θα πειτε πως σκευτομαι μαλ@κισμενα αλλα κανεις δεν ειναι τελειος!σορρυ αν κουρασα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 22:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από ASLAN »

To css ειναι εντος θεματος ,πως να στριψεις ? ξεκλειδωσου ? τραβα να κανεις κανενα μαθημα σε πιστα η απαντηση ,και μετα ,οχι δεν τελειωσες ,τωρα ξεκιναει η δουλεια που εχεις να κανεις ,μεχρι το επομενο σχολειο πρεπει να μαθεις να εκτελεις αυτα που σουδειξαν ,ξερω ,λεω τα ιδια και τα ιδια που ειπαν και αλλοι ,αλλα αυτη ειναι και η αληθεια .
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από valerougas »

Master Yoda έγραψε:ανιοιχτε ενα θρεντακι με τιτλο "css αγαπη μου".....ή "δρομο ή πιστα....κιθαριστας η ντραμερ"....και αναλυστε το......

επ αυτου του θεματος εχουμε να συνεισφερουμε κατι....η θα μας τα σκοτιζει ο καθε πατερ ιγμοριος ειμαι πιποδειγμα οδηγικης αρετης και συνεσης, για πολυ ακομα....?

:mrgreen: :mrgreen:
ρε γιοντα τι θες τελικα να σου πουμε.....που πρεπει να φρεναρης που πρεπει να κοιτας,σε ποιο σημειο του δρομου αν αρχισεις να περνεις κληση,σε ποιο σημειο να ανοιγεις το γκαζι προοδευτκα,σε πιο σημειο του οδοστροματος πρεπει να εισαι ,να εχεις τα χερια σου χαλαρα και να εισαι και εσυ χαλαρος πανω στην μοτο,να αφηνεις να ξεθυμενη η μοτο σου στο ανοιγμα του γκαζιου και να μην σφιγκης το τιμονι ....και ολα αυτα θα σε βοηθησουν .....


και 696 χρηστο ποιος σου ειπε οτι εχουμε πιστες στρομενες σαν χαλια στην ελλαδα. :whistling:
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Master Yoda »

valerougas έγραψε: ρε γιοντα τι θες τελικα να σου πουμε.....που πρεπει να φρεναρης που πρεπει να κοιτας,σε ποιο σημειο του δρομου αν αρχισεις να περνεις κληση,σε ποιο σημειο να ανοιγεις το γκαζι προοδευτκα,σε πιο σημειο του οδοστροματος πρεπει να εισαι ,να εχεις τα χερια σου χαλαρα και να εισαι και εσυ χαλαρος πανω στην μοτο,να αφηνεις να ξεθυμενη η μοτο σου στο ανοιγμα του γκαζιου και να μην σφιγκης το τιμονι ....και ολα αυτα θα σε βοηθησουν .....


και 696 χρηστο ποιος σου ειπε οτι εχουμε πιστες στρομενες σαν χαλια στην ελλαδα. :whistling:
nai ρε μπιλ...ακριβως αυτα....πες τα εσυ που μπορει να τα πεις πιο καταννοητα,και αμεσως γινονται ενα κομματι πιθανης μοτοσυκλετηστικης θεωριας(εννοω κατοπιν διασταυρωσης)...μου δινεις φαι, να ψαξω-διαβασω παραπερα δηλαδη....μπορει εσενα η θεωρια να μην αρεσει αλλα αυτο δε συμβαινει σε ολους.......

περι αυτο λοιπον ανοιξα το θρεντακι ,και μονο..........τωρα ποιος θα εφαρμοσει δοκιμασει φιλτραρει η οχι,αυτες τις πληροφοριες ειναι δικο του κουμαντο....ουτε τον παρακινισε κανεις αλλα ακομα και ετσι να ειναι.......δε ειναι εδω μεσα κανενας μπεμπης.....ολοι μεγαλα παιδια ειμαστε.....στη τελικη βαλτε ντισκλεημερ...........

απαγορευεται κατω των 18

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από valerougas »

Zaxaroplastis έγραψε:[
ο θείος από τους λίγους που πραγματικά θέλει να βοηθάει όποιον ζητά να μάθει...δε σνομπάρει τους νέους (για να τους μιλήσετε κάποιοι πρέπει να αποδείξουν πρώτα την αξία τους, να λιώσουν μια ντουζίνα σλικ στα μέγαρα...και δε μπορείτε τώρα να ασχολείστε με άσχετους...έχετε και δουλειές...μην αρχίσω τώρα...):
δηλαδη για να καταλαβω οταν πας να κανεις το κεφι σου στην πιστα θα επερνες μαζι σου και εναν κουλο να του δειξεις ...η θα ελεγες ασε ρε θα χαλασω το td μου και τα λαστιχα μου να δειχνω στον ασχετο.
ξερεις ποσα παιδια εχω παρει μαζι μου στην πιστα για να ''δειξω'' σε ενα td εκανα τουλαχιστον 100 γυρους και χαλαγα την μοτο μου και τα λαστιχα για να δειχνω θα το εκανες ποτε αυτο εσυ?με ολο το ρισκο που περνω καθε φορα πως ολα θα πανε καλα.

τωρα αν πηγες σε κανα πρωτο ονομα φιλε εχασες εκει πρεπει να τα χωσεις.
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από valerougas »

ωραια ρε κουλαδι και κουλαδια ...επιδι δεν ειμαστε ικανοι σαν ομαδα να κανουμε ενα td μονοι μας θα ποσταρο ημερομινιες και θα σας κανω τον πλοηγο για μερικους γυρους τον καθενα .....θα σας πω και ολιγο απο θεωρια που δεν ειμαι και πολυ καλος ....και θα σας κανω μια βολτα εντος πιστα για να σας δειξω και γραμμες ....σωστες γραμμες που κανουν πιο ευκολη την οδηγη...αμα ερθετε νωρις.
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Master Yoda »

αφου εισαι παληκαρι :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από igmoritis »

Βαλεκρούγκερ...είμαι μέσα....


Καπλάνοβιτς εκφρασου ελεύθερα...σπαμαρε αλύπητα...Σκιστο το θέμα... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Zaxaroplastis
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 16:32
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από Zaxaroplastis »

valerougas έγραψε:
δηλαδη για να καταλαβω οταν πας να κανεις το κεφι σου στην πιστα θα επερνες μαζι σου και εναν κουλο να του δειξεις ...η θα ελεγες ασε ρε θα χαλασω το td μου και τα λαστιχα μου να δειχνω στον ασχετο.
ξερεις ποσα παιδια εχω παρει μαζι μου στην πιστα για να ''δειξω'' σε ενα td εκανα τουλαχιστον 100 γυρους και χαλαγα την μοτο μου και τα λαστιχα για να δειχνω θα το εκανες ποτε αυτο εσυ?με ολο το ρισκο που περνω καθε φορα πως ολα θα πανε καλα.

τωρα αν πηγες σε κανα πρωτο ονομα φιλε εχασες εκει πρεπει να τα χωσεις.
παραφράζεις αυτό που είπα και απαντάς...
Όταν κάποιος που σε βλέπει να τρέχεις, σου ζητάει συμβουλή ή ερώτηση δεν είσαι υποχρεωμένος να τον πάρεις μαζί σου και να κάνεις τον πλοηγό.
Εφόσον κρίνεις πως δε μπορείς να του απαντήσεις αλλιώς, του λες όμορφα και ωραία πως ήρθες για να τρέξεις και δε νομίζω πως θα σε κακολογησει...

Όσο για τα λάστιχα που εκαψες δείχνοντας στους άλλους, συγχαρητήρια.
Μόνο τα πρόβατα φοβούνται έξω απ' το μαντρί... :cool:
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από valerougas »

δηλαδη εσενα οταν τους ρωτησες σου ειπαν οτι κανει καλο καιρο σημερα..για να καταλαβω τοτε που το πας αυτο που παραφρασα αυτα που ειπες
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
birel-motosport
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1249
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:27
Gender: Male
Bike: Desmosedici RR
Other: 1098S, RX32SV, kTM
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από birel-motosport »

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us


3eklidothite re ama pia !!!
υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν... και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι, ότι η ιδιοφυΐα έχει όρια
πωλούνται
Άβαταρ μέλους
After
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ 13 Αύγ 2010, 13:59
Gender: Male
Other: Versys
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από After »

Oλα καλα ειναι, και η πιστα και ο δρομος
Σημασια εχει να πηγαινεις οσο κρατανε τα ελαστικα σου, ο δρομος, κτλ κτλ, να το επιτρεπει η κατασταση γενικα


Ρε παιδια ενας με μαυρο-κοκκινο hyper 1100 που να περναει συχνα απο Περιφερειακη Πειραια?(ιχθυοσκαλα)
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από igmoritis »

γιόντα εδώ σε έχω......




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
george-ss
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1970
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος 2011, 15:10
Gender: Male
Bike: 999R
Other: cagiva c12r
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από george-ss »

:mrgreen:
ένα εικονίδιο ίσων χίλιες λέξεις
Άβαταρ μέλους
nick2ono
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 15:32
Gender: Male
Other: tuono φακτορισμενο
Τοποθεσία: Καλαματα - Βριλησσια - Βυρωνας - Mουζακι - Κουκλιοί

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από nick2ono »

igmoritis έγραψε: Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο!

Άπλως την επόμενη φορα που θα αγοράσεις -όχι εσύ,αναφέρομαι στην καθέναν- ριζόμα ποτηράκια,τελικά τερμινιόνι,φίλτρα,ποδοστήρια,μανέτες σπαστές κ άχρηστα κάρμπον φτερά,σκέψου...

Σκέψου πόσο κοστίζει ένα ζευγάρι λάστιχα κ 2-3 επισκέψεις σε πίστα-άντε κ 1-2 Καλιφόρνια...κυρίως το πρώτο που κυριολεκτικά σε ξεκλειδώνει...

Εγω μετα από ένα χρόνο τριβής κ 7-8 ζευγάρια λάστιχα φαγωμένα σε πίστα πηγαίνω στο δρόμο πιο αργά από ότι πηγαινα...αλλα ξέρω πλεόν να στρίβω...με άνεση κ κυρίως αναπνέω μέσα απ το κράνος σε αντίθεση με αυτούς που την κρατάνε μέχρι να βγουν απ τη στροφή...
συμφωνω με την ιδεα και την εμπειρια που προσφερει η πιστα ομως..
το κοστος για ενα trackday???
εν μεσω κρισης μπορουνε ολοι να κανουν εστω και ενα?
γιατι δεν ξεκιναμε απο τα βασικα??
γιατι αφηνουμε τα παιδια μας (ειδικα στην επαρχια) απροστατευτα και ανημερωτα?
γιατι θεωρουμε οτι τα ξερουμε ολα??
γιατι παιρνουμε διπλωματα με μιζα?

μηπως πρεπει να δουμε καλυτερα το θεμα της μοτοσυκλετιστικης παιδειας?

αυτα :hibye:
Εικόνα
mpampoulasbb
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ 09 Ιούλ 2011, 20:44
Gender: Male
Bike: 916
Other: vespa px200

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από mpampoulasbb »

να σας δώσω εγώ τη PX200 με στραβή ζάντα και αυγουδιασμένο λάστιχοστο κέντρο της Αθήνας και θα μάθετε να στρίβεται σε μια βδομάδα :angry7: μετά η πίστα με το ducati θα φαίνεται λούνα παρκ....χαχαχαχα
σορυ για σπαμ :thumbsup:
kostaskk
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2011, 23:28
Gender: Male
Other: NSR-250
Τοποθεσία: Λευκαδα

Re: Πως να στριψεις?...ξεκλειδωσου

Δημοσίευση από kostaskk »

mpampoulasbb έγραψε:να σας δώσω εγώ τη PX200 με στραβή ζάντα και αυγουδιασμένο λάστιχοστο κέντρο της Αθήνας και θα μάθετε να στρίβεται σε μια βδομάδα :angry7: μετά η πίστα με το ducati θα φαίνεται λούνα παρκ....χαχαχαχα
σορυ για σπαμ :thumbsup:
και σε βροχη μαθαινεις :-p
http://www.youtube.com/watch?v=HLKavkDO0iM" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση