Metzeller Sportech M7 RR

Τα στολιδια των κοριτσιων...

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από jks »

KatsabatoR έγραψε:...... ...
Αν μιλαμε για τα D211,,,,,, 5.000 χλμ ειναι και πολλα...
γνωστοι γΛηγοροι συμφορουμιτες, δεν βγαζουν ουτε 3,500 χλμ με δαυτα!
ΦΟΒΕΡΑ λαστιχα σε μαλακοτητα και κορωνα.... αλλα τιμη και διαρκεια ζωης... ΑΟΥΤΣ!

οσο για τα δικα μου, πολυ σωστα παρατηρησες, με μια βολτα στο δρομο, ξανακαθαριζουν και δουλευουν μια χαρα :)
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από gonzo »

εγώ πάντως με 211Medium μέγαρα καλοκαίρι 13 session(20λεπτα) μου έβγαλε 5000 το πίσω και το μπροστά είχε τουλάχιστον αλλά 2-3 και το πούλησα στον Παναγή που στις δοσοληψίες κάνει και μουσουλμάνο να φάει χοιρινό :innocent2:
τα μαμά λάστιχα κράτησε 9κ το πίσω με λινά και 15κ το μπροστά πάντως. κατσαμπα καλο φάγωτα εγώ σου λέω την επόμενη να βάλεις 211.
μπροστινό στα 5 και αλλαγή με τίποτα δεν γίνεται κάτι λάθος κάνεις
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KatsabatoR »

^ καλα με το που βλεπω ποστ Βασιλη λεω ωχ παλι κραξημο θα φαω (παλιοκουλαδι και τετοια :wsmile: )

Οτι πεις εσυ Μπιλακο μου! D211 θες; D211 θα βαλω καυλιαρη μου να γουσταρεις! :mrgreen:
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από gonzo »

KatsabatoR έγραψε:^ καλα με το που βλεπω ποστ Βασιλη λεω ωχ παλι κραξημο θα φαω (παλιοκουλαδι και τετοια :wsmile: )

Οτι πεις εσυ Μπιλακο μου! D211 θες; D211 θα βαλω καυλιαρη μου να γουσταρεις! :mrgreen:

χαχαχαχ κράζεις θαυμάζεις όπως λέει και ο Αργύρης. Δες τον αρχηγό των κουλών εμένα με τα μαμά λάστιχα δεν έστριψα ποτέ. 30 ευρώ παραπάνω είναι νομίζω αξίζει για πίστα και γρήγορες βόλτες. μέσα στην πόλη και τσίνκο κάνουν
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από indianos »

280 εβαλα εγω τα δικα μου Pirelli Supercorsa BSB!
Image
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KatsabatoR »

indianos έγραψε:280 εβαλα εγω τα δικα μου Pirelli Supercorsa BSB!


320 με τοποθετηση τα δικα σου, μια χαρα τιμη! 40eu ποιο κατω....
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KRS »

indianos έγραψε:280 εβαλα εγω τα δικα μου Pirelli Supercorsa BSB!
Aυτά άμα σε πιάσει βρόχα, αρχίζεις το καλλιτεχνικό πατινάζ.
Τα 'χα στο 900.

Τα Μ5 ήταν η χρυσή τομή σε λάστιχο. Κράτημα, χιλ/κή απόδοση και γρήγορο ζέσταμα.
Και για τα Μ7 καλά λόγια ακούγονται.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KatsabatoR »

KRS έγραψε:Aυτά άμα σε πιάσει βρόχα, αρχίζεις το καλλιτεχνικό πατινάζ.
Τα 'χα στο 900.
Τα Μ5 ήταν η χρυσή τομή σε λάστιχο. Κράτημα, χιλ/κή απόδοση και γρήγορο ζέσταμα.
Και για τα Μ7 καλά λόγια ακούγονται.

Τα Μ7 λενε 20% περισσοτερη ζωη...
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από cronos »

Λοιπον παιδες τα λαστιχα που φορεσα τις 2 τελευταιες φορες στο hyper ηταν τα supercorsa sp.Το μπροστα ειχε φθορα σε αυτο το σημειο και τις δυο φορες.Η χαραξη ηθελε πολυ λιγο για να εξαφανιστει και το λαστιχο ειχε κανει κατι σαν σκαλοπατι μεταξυ κεντρου και πλαινου.Η πιεση ηταν παντα στο 32 μπρος πισω και τα κιλα μου με πληρη φορτο λιγο πανω απο 100 :wsmile:
pirelli_diablo_supercorsa_front_tyre_wm_2_1 (1).jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 22:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από multi89 »

cronos έγραψε:Λοιπον παιδες τα λαστιχα που φορεσα τις 2 τελευταιες φορες στο hyper ηταν τα supercorsa sp.Το μπροστα ειχε φθορα σε αυτο το σημειο και τις δυο φορες.Η χαραξη ηθελε πολυ λιγο για να εξαφανιστει και το λαστιχο ειχε κανει κατι σαν σκαλοπατι μεταξυ κεντρου και πλαινου.Η πιεση ηταν παντα στο 32 μπρος πισω και τα κιλα μου με πληρη φορτο λιγο πανω απο 100 :wsmile:
pirelli_diablo_supercorsa_front_tyre_wm_2_1 (1).jpg
Και να φανταστείς εγω Κρήτη βγαζω και 1500-2000 παραπανω χιλιομετρα απο οτι αθηνα...
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από Ritsman »

cronos έγραψε:Λοιπον παιδες τα λαστιχα που φορεσα τις 2 τελευταιες φορες στο hyper ηταν τα supercorsa sp.Το μπροστα ειχε φθορα σε αυτο το σημειο και τις δυο φορες.Η χαραξη ηθελε πολυ λιγο για να εξαφανιστει και το λαστιχο ειχε κανει κατι σαν σκαλοπατι μεταξυ κεντρου και πλαινου.Η πιεση ηταν παντα στο 32 μπρος πισω και τα κιλα μου με πληρη φορτο λιγο πανω απο 100 :wsmile:
pirelli_diablo_supercorsa_front_tyre_wm_2_1 (1).jpg


Ακριβως την ιδια πατουρα ειχα κι εγω στο roso corsa, αλλα το λαστιχο προλαβε 2 σερβις

εμ!! κανε λιγο διετα ρε παλικαρι να αντεχουν τα λαστιχα! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 12:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από john mess »

Πλησιάζει η ωρα και σε εμενα για αλλαγη ελαστικων.
Ειμαι αναμεσα στα sportsmart 2,metzeler m7rr,και τα Rosso 3...
Τα τελευταια βγενουν το Γεναρη του 16 και μεχρι να ερθουν παμε για φλεβαρη -μαρτη....
Οποτε δεν ξερω αν μπορω να περιμενω τοσο.(οχι εγω η μοτο!!)
Για τα sportsmart 2 τα εχει βαλει συναδελφος και μου λεει τα καλητερα.Και γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια.
Για τα Μ7 δεν εχω ακουσει κατι....Το μονο που γνωριζω ειναι οτι οσοι εχουν βαλει Metzeler εχουν μείνει πολυ ευχαριστημενοι..

Καλοφορετα Γιαννη και περιμενω να πεις εντυπώσεις!!


Υ.Γ.εγω μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 2 φορες,και τις 2 ηταν Rosso 2......Δεν ξερω αλλα αυτο το dunlop με εχει στοιχειώσει!!!
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 22:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από multi89 »

john mess έγραψε:Πλησιάζει η ωρα και σε εμενα για αλλαγη ελαστικων.
Ειμαι αναμεσα στα sportsmart 2,metzeler m7rr,και τα Rosso 3...
Τα τελευταια βγενουν το Γεναρη του 16 και μεχρι να ερθουν παμε για φλεβαρη -μαρτη....
Οποτε δεν ξερω αν μπορω να περιμενω τοσο.(οχι εγω η μοτο!!)
Για τα sportsmart 2 τα εχει βαλει συναδελφος και μου λεει τα καλητερα.Και γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια.
Για τα Μ7 δεν εχω ακουσει κατι....Το μονο που γνωριζω ειναι οτι οσοι εχουν βαλει Metzeler εχουν μείνει πολυ ευχαριστημενοι..

Καλοφορετα Γιαννη και περιμενω να πεις εντυπώσεις!!


Υ.Γ.εγω μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 2 φορες,και τις 2 ηταν Rosso 2......Δεν ξερω αλλα αυτο το dunlop με εχει στοιχειώσει!!!
Και ροσο 2 εχω βαλει και σπορτσμαρτ2.... ανετα σπορτσμαρτ2 ψηφιζω!
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KatsabatoR »

Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις το εκτιμω πολυ!

Σηκωθηκα 7:30, καφεδακι, λιγο τα νεα στο PC λιγο Ducatisti.gr και βουρ για ξεκινημα της μερας! Παω γκαραζ, πιτα το πισω λαστιχο....Εννοια σου κουκλα μου, θα την παω στο The Μall να της παρω γοβες σημερα! Χαρηκε το μπειμπ και μουσκασε γλωσσοφιλο... Οπα λεω να τα μας.... Την παω βενζιναδικο, της βαζω 15eu 100αρα και παμε για πλυντηριο! Την πλακωνω στο πιεστικο φευγουν ΟΛΑ (οσα λιγα ειχε) τις βαζω πιεση αερα, πανακια, σιλικονες αρωματα κρεμες κλπ κλπ...Καπακια 4-5 χλμ βολτα και μετα σπιτι τριποδο και ολο περασμα με παραφυνελαιο! Εγινα καυλακι σκετο! (Ειδηκα η πισω ζαντα απ τα γρασσο-σπρευ) Τελος πλενω χερια, φοραω κρανος και εφυγα για αλλαγη ελαστικων!

Ο μαστορας λεγεται Γιαννης Καλφοπουλος και ειναι Συρου 67, Περιστερι τηλ: 210 5772 191 κιν.: 6975 739 355

Μηχανοβιος, αλλα το συνεργειο του βαζει και σε αυτοκινητα.

ΤΟ ΓΕΛΙΟ εριξα με ολους τους φιλους του που εσκασαν για να του πουν ενα γεια και δεν φανταζεστε κουβεντες και βρισιδια 55αριδων+ για τα ιταλικα και τα Γερμανικα μηχανακια, οι μεν να κοροιδευουν του δε σα μικρα παιδια! (σαν κι εμας :whistling: ).....

Ο ενας απο αυτους ειχε ενα 996 με τερμινιονι, δικος μας, πολυ ωραιο κλιμα!

Ο δε μαστορας μονο ερωτα δεν εκανε στο μηχανακι, εβγαζε τον τροχο και σκουπιζε βιδα βιδα, μου λεει δε βιαζεσε ε; οχι του λεω! πηρε το χρονο του, επινε την μπυριτσα του, ΠΑΤΕΡΑΣ κανονικος, να με συμβουλευει να μου δειχνει να μου προτεινει διαφορα, ολοι του οι φιλοι βασικα οχι μονο αυτος.

Το εμπρος απο το πισω λοιπον εχουν μια εβδομαδα κατασκευης διαφορα, πισω DOT 2815 μπροστα DOT 2715....

Πολυ μαλακο λαστιχο στο δρομο, ναι δεν αντεξα και εκανα μια γρηγορη λιμανακια (με το μαλακο), τις λακουβες τις περναγα αερα και δεν εκαναν ΚΙΧ στις στροφες παρολο το φιλμ (το πισω) ομως δεν εχουν εκεινη την αισθηση οταν φορας καινουρια που για λιγα χιλιομετρα εισαι σαν να ακροβατεις με το μηχανακι πανω σε ενα σχοινι.... εχουν αργη κορωνα απ οτι φαινεται....Ομως σαν πρωτη βολτα-εντυπωση σουπερ! :thumbsup:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KatsabatoR την Σάβ 05 Δεκ 2015, 16:18, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KRS »

KatsabatoR έγραψε:
Ο μαστορας λεγεται Γιαννης Καλφοπουλος και ειναι Συρου 67, Περιστερι.

Μηχανοβιος, αλλα το συνεργειο του βαζει και σε αυτοκινητα.

ΤΟ ΓΕΛΙΟ εριξα με ολους τους φιλους του που εσκασαν για να του πουν ενα γεια και δεν φανταζεστε κουβεντες και βρισιδια 55αριδων+ για τα ιταλικα και τα Γερμανικα μηχανακια, οι μεν να κοροιδευουν του δε σα μικρα παιδια! (σαν κι εμας :whistling: ).....
O τύπος είναι τρελός γκουτσάκιας..είχε ένα μοναδικό guzzi magni που δυστυχώς έφυγε για εξωτερικό πριν κανά 2-3 χρόνια..
Αν έχει καλές τιμές, μάγκες προτιμήστε τον. Στη δουλειά του είναι ψείρας και την αγαπάει.

Καλόβολτα τα λάστιχα!
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
jon-jon
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 00:11
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Other: vespa
Τοποθεσία: εδεσσα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από jon-jon »

τα φορεσα στο multi αρχες καλοκαιριου το λαστιχο γαμ......ει θα το διαπίστωσης μονος σου
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 18:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Metzeller Sportech M7 RR

Δημοσίευση από KatsabatoR »

Μετα απο 10Κ+ εμεινα πολυ ευχαριστημενος και τα ξεφτυλισα, δεν ειμαι ηρεμος οδηγος. Και τα παντηλικια μου θα κανω, και ολο σουζες (εκει που πιεζεται το λαστιχο οταν σηκωνεται) και drift για να μπω σε στενακια και τετοια αλλα καλα....

Κρατημα μια χαρα, μου εβγαζαν εμπιστοσυνη και δεν εκαναν ΚΙΧ ακομα και σε οδοστροματα που ειναι για τον Π@#$^% (λιμανακια), βρεγμενο δεν τα δοκιμασα το αποφευγω παρ αυτα...

170 γιουργια μονο το πισω λοιπον, απ τον ιδιο ανθρωπο Moto Di Goma. Το μπροστα ειναι ΑΘΙΚΤΟ. Χρονο δεν εχουν κλεισει νομιζω ειμαι στους 10 μηνες κατι τετοιο οποτε απο φρεσκαδα ειμαι μια χαρα θεωρω. Ναι καλο ειναι να αλλαζεις και τα 2 αλλα αν βαλετε και τις σουζες εχει πατησει ελαχιστα... :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Στη Μία Ρόδα
Απάντηση