Bar end mirrors se m796

Τα στολιδια των κοριτσιων...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Monster_LaP
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2012, 22:45
Gender: Male

Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από Monster_LaP »

Καλησπέρα σε όλους,

αφότου κάποιος μ@#@#ς μου έσπασε τον καθρέπτη, και δεν μπορώ να αλλάξω μόνο το τζαμάκι, σκέφτομαι αντί του κλασσικού ανταλακτικού, να βάλω bar end mirrors... Κοιτάζοντα γύρω γύρω, βρήκα τους rizzoma, οι οποίοι είναι πανάκριβοι όμως, καθώς και τους dime city cycles από το νετ.

Έχει αλλάξει κανένας άλλος se bar end mirrors? Οποιαδήποτε πρόταση, προειδοποίηση, καλοδεχούμενη, καθώς λεφτα για ... πέταμα τέτοια εποχή δεν υπάρχουν... :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από Ritsman »

Γεια σου ρε φιλε!

οι μαμα καθρεφτες ειναι επιεικώς για τα μπαζα....


λοιπον για δες εδω....
http://www.ebay.co.uk/itm/DUCATI-MONSTE ... 43abc269cf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.co.uk/itm/Silver-Billet ... 2ec0acc94b" onclick="window.open(this.href);return false;


μονο προς θεου μην βαλεις τους στρογκυλους κι εσυ!!!!! :bliax: :yuk:


υπαρχει και μια αλλη λυση αν ενδιαφερεσε.... ο μηχανικος μου μου εβαλε ενα ζευγαρι κανονικους οι οποιοι ειναι η νυχτα με τη μερα στην αντοχη σε σχεση με τους μαμα, Ιταλικοι και αυτοι , και πολυ κομψοι, γυρο στο 60αρι αν θυμαμε καλα, απο που γραφεις? Αθηνα?
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
Christos696
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3108
Εγγραφή: Κυρ 25 Ιαν 2009, 21:50
Bike: Monster 696

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από Christos696 »

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... nd+mirrors" onclick="window.open(this.href);return false;

:hibye:
ducatista #941
Monster_LaP
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2012, 22:45
Gender: Male

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από Monster_LaP »

Apo athina grafw... thanks gia tis apantiseis paidia, einai duskolo to thema giati oi mama kathreptes einai psiloxalia, alla kai to na baleis enan allo einai risko giati borei sti mixani na bgei xalia.... Thanks anyway
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 13:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Monster_LaP έγραψε:Apo athina grafw... thanks gia tis apantiseis paidia, einai duskolo to thema giati oi mama kathreptes einai psiloxalia, alla kai to na baleis enan allo einai risko giati borei sti mixani na bgei xalia.... Thanks anyway
Aν αναφέρεσαι στο αισθητικό κομμάτι, όχι, μια χαρά δείχνουν (και ιδίως οι rizoma/αντιγραφή rizoma που έχουν ήδη αναφερθεί).
Όσο αφορά το πρακτικό μέρος, είναι 100% καλύτεροι απο τους OEM καθώς σου προσφέρουν πολύ καλύτερο οπτικό πεδίο - το μόνο μείον είναι οτι θα χώνεσαι πιο δύσκολα μεσα στην κίνηση λόγο μεγέθους/μήκους.

παρεμπιπτόντως ρε μάγκες, είμαι περίεργος να μάθω το αν οι καθρέπτες που παρέθεσε ο Rits είναι το ίδιο ποιοτικοί με αυτούς του Rideitmoto οι οποίοι βγαίνουν αρκετά πιο ακριβοί (2πλάσια τιμή+ για την ακρίβεια).
Αυτοι οι reverse retro της Rizoma έχουν φάει πολύ ιμίτα, ΟΚ, το θέμα είναι, λέτε να βγαίνουν όλοι απο την ίδια φάμπρικα ή...?

ΥΓ: Δεν θυμάμαι σε ποιο thread είχε αναφερθεί αλλά και οι δικοί μου έχουν αρχίσει να γίνονται "καφέ" απο μαύρο :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 16:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από brutos »

Εικόνα ανασκεφές :mrgreen:


Ερώτηκσης στους γνώστες:

Βρήκα το παρακάτω bar-end-mirror-flash in 1 :mrgreen:, και δεν γνωρίζω τι γίνεται με τα καλώδια (για το ρευμα των φλας)...
Image


....γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από Raf »

Λογικα θα πρεπει να περασουν από μεσα τα καλωδια παροχης.
Τρυπες στο τιμονι ισως?
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
brutos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τετ 10 Απρ 2013, 16:26
Gender: Male
Other: γυμνή ιταλίδα

Re: Bar end mirrors se m796

Δημοσίευση από brutos »

Raf έγραψε:Λογικα θα πρεπει να περασουν από μεσα τα καλωδια παροχης.
Τρυπες στο τιμονι ισως?
Φίλε Ραφ :hi: , αυτό ακριβώς φαντάζομαι και εγώ...απλά ήλπιζα να κάνω λάθος...γιατί τέτοια μόντα ΔΕΝ παίζει με τίποτα.
Άυτό είναι ο λόγος που ρωτώ δλδς.

Ευχαριστώ :thumbsup:
Απάντηση