ΖΑΝΤΕΣ

Τα στολιδια των κοριτσιων...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ducatirulles749
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 18:23
Gender: Male
Bike: SS900
Other: HypermotardinoMonkey

ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από ducatirulles749 »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ 749 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ?ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?ΜΟΥ ΕΧΟΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ.ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ?
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από D3§m02K »

ducatirulles749 έγραψε:. . .ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ. . .
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν. Βρίσκεται στην Αθηνών, στο ρεύμα προς Αθήνα (ερχόμενος από Κορυδαλό, πριν βγεις Αθηνών-Λαμίας) ο οποίος επισκευάζει και βάφει ζάντες με ηλεκτροστατική βαφή. Κάποια στιγμή είχα βρει και τηλέφωνο αλλά πρέπει να το έχω σπίτι.
Άβαταρ μέλους
ducatirulles749
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 18:23
Gender: Male
Bike: SS900
Other: HypermotardinoMonkey

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από ducatirulles749 »

ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ 120 ΕΥΡΩ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΜΟΒΟΛΛΗ!ΛΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Έλα, το βρήκα :))

"Βαφές πλαισίων, ζαντών, αυτόματη αμμοβολή, αλλαγή χρωμάτων"
Διεύθυνση: Λεωφόρος Αθηνών 185 - Γέφυρα Κηφισού - Αιγάλεω
Τηλ.: 210 531 70 40

Πέρνα από εκεί να δεις τη δουλειά του και γράψε εντυπώσεις. :thumbsup:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από D3§m02K »

ducatirulles749 έγραψε:ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ 120 ΕΥΡΩ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΜΟΒΟΛΛΗ!ΛΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
Με πρόλαβες.

€120 είναι καλά για δύο ζάντες. Πρόσεχε την πίεση στην αμμοβολή. . .
Άβαταρ μέλους
ducatirulles749
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 18:23
Gender: Male
Bike: SS900
Other: HypermotardinoMonkey

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από ducatirulles749 »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΘΑ ΔΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από Duced »

ducatirulles749 έγραψε:ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ 120 ΕΥΡΩ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΜΟΒΟΛΛΗ!ΛΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
Οχι δεν ειναι λιγα. Μπορω να σου πω οτι ειναι και πολλα. Επισης κανει και ανωδιωση (αν μιλαμε για τον ιδιο, Πεππας νομιζω η κατι τετοιο)
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Duced έγραψε:Μπορω να σου πω οτι ειναι και πολλα. Επισης κανει και ανωδιωση (αν μιλαμε για τον ιδιο, Πεππας νομιζω η κατι τετοιο)
Πολλά για αμμοβολή και βαφή 2 ζαντών; Εδώ ένας local φαναρτζής παίρνει 150 για επισκευή μίας ζάντας αυτοκινήτου. . .
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από jks »

Παυλος Πεττας,
ειχα παει τις ζαντες του Saxo σ'αυτον για βαφη πριν πολλα χρονια και ειχα μεινει ευχαριστημενος...αυτο θυμαμαι...

λεφτα σε δραχμες ητανε αλλα ουτε καν θυμαμαι ποσο μου πηρε το κομματι..

κοιτα να δεις εκανε και ιστοσελιδα ! http://www.pavlospettas.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από Doc »

ducatirulles749 έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΘΑ ΔΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!
Σε αυτόν είχα βάψει τις ζάντες στο Μούλτι μου. Πολύ καλή δουλειά (μου είχε πάρει 100€ προ 3ετίας) :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
chriko
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:15
Gender: Male

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από chriko »

Στον Πεττα πηγα τις ζαντες του Multi , τις εχω βαψει μαυρες .
Σαν βαψιμο εκανε πολλυ καλη δουλεια , μια ενσταση εχω και δεν ξερω πως και γιατι εγινε , αφου πηρα τις ζαντες πηγα να περασω τα ελαστικα (καινουργια).
Στην πρωτη βολτα λοιπον κοντα στα 100 - 120 χλμ ,αρχιζει ενα δυνατο συντονισμο η μηχανη , παρατηρω οτι προερχεται απο τον πισω τροχο .
Παω καπακι για ζυγοσταθμιση και ανακαλυπτω οτι ο πισω τροχος δεν ειναι απλα στραβος αλλα θεοστραβος , με τα πολλα το "μπαλωσαμε" με την ζυγοσταθμιση ωστε να μην δημιουργει προβλημα στην οδηγηση.
Φυσικα εννοηται οτι πριν την βαφη δεν ειχα κανενα προβλημα , γι αυτο λιγο προσοχη και στην αμμοβολη αλλα και στην βαφη οπου παιζει να γινεται με αρκετα μεγαλη θερμοκρασια .
Το ιδιο ακριβως το ακουσα κατοπιν απο φιλο ο οποιος ειχε παρομοια εμπειρια και δεν του ειχα πει τιποτα απολυτος για αυτο που συνεβη σε εμενα , απλα του ανεφερα οτι εβαψα τις ζαντες και στο καπακι μου ειπε το θεμα με το στραβωμα .
Κωνσταντινος
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Μισό! ! !

Λες πρώτα αυτό:
Doc έγραψε:Σε αυτόν είχα βάψει τις ζάντες στο Μούλτι μου. Πολύ καλή δουλειά (μου είχε πάρει 100€ προ 3ετίας) :thumbsup:
και μετά λες αυτό:
Doc έγραψε:Εσένα ή σ'αρέσει να σου πιάνουν τον κ@λο ή έχεις ξεχάσει ότι 120€ = 41.000δρχ... :zep:
Χάνω κάτι ή η αύξηση των €20 μέσα σε 3 χρόνια είναι λογική; Τον τύπο ούτε τον ξέρω, ούτε έχω φτιάξει τίποτα σε αυτόν. Απλώς πιστεύω πως €120 για αμμοβολή και βαφή δύο ζαντών είναι λογική τιμή. Το παρακάτω παράδειγμά μου ίσως ήταν λίγο άτοπο γιατί η επισκευή ζαντών αυτοκινήτου είναι λίγο παραπάνω περίπλοκη σαν διαδικασία (ανάλογα και με το ποσοστό της ζημιάς) από μία απλή αμμοβολή και βάψιμο.
d3$m02k έγραψε:Πολλά για αμμοβολή και βαφή 2 ζαντών; Εδώ ένας local φαναρτζής παίρνει 150 για επισκευή μίας ζάντας αυτοκινήτου. . .
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: ΖΑΝΤΕΣ

Δημοσίευση από Doc »

Όταν θα πάρω κι εγώ αύξηση 20% τότε θα το θεωρήσω "λογική". Ως τότε αναφέρω απλά ότι έχω πάρει ΜΕΙΩΣΗ 30%, οπότε τα 100€ είναι οκ, τα 120€ όχι :hibye:
Απάντηση