μπινης η νταης.

Εμπειριες απο την πιατσα...
Απάντηση
748 desmo
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 05 Σεπ 2010, 19:50
Gender: Male
Bike: 748SP

μπινης η νταης.

Δημοσίευση από 748 desmo »

ενα καλο ερωτημα ειναι αυτο. μπινης η νταης? ποια τα συν και πια τα πλυν?εχετε γνωρισει και συνεργαστει με καποιον απο αυτους?και αν ναι ποια η γνωμη σας?εχω ενα 748 και θελω να το πιασει και να το κανει καινουργιο.εχω πολλες ερωτησεις να του κανω και θελω ξεκαθαρες απαντησεις και φυσικα αψογη δουλεια. ουυυφφφφ αυτα
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από markous »

δεν τον ξερω προσωπικα τον μπινη αλλα εχω ακουσει καλα λογια.
και για τον θωμα μονο καλα λογια θα σου πω.
πιστευω οτι οτι και να διαλεξεις ικανοποιημενος θα μεινεις.
περνα μια βολτα και απο τους 2 να δεις ο ιδιος και διαλεγεις. :hibye:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
748 desmo
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 05 Σεπ 2010, 19:50
Gender: Male
Bike: 748SP

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από 748 desmo »

1-1 λοιπον σ ευχαριστω πολυυυυυυυ
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από Since1970 »

Καλά αλλά άμα πας με την λογική "να το πιάσει και να το κάνει καινούργιο" την έχεις πατήσει από χέρι, εκτός κι΄αν money is no object.

Για να ξεκαθαρίσω δεν εννοώ ότι θα σε κλέψουνε, κάθε άλλο, αλλά το τι είναι καινούργιο και πως το θες εσύ το μηχανάκι είναι εντελώς υποκειμενική έννοια.

Αν θες την γνώμη μου πήγαινε και στους 2, βάλτους ν΄ακούσουνε το μηχανάκι και και ζήτα τους report, δλδ τι κατάλαβαν και πόσο θα κοστίσει.

Α, και μην κολλάς στους 2, υπάρχουν κι΄άλλοι, επειδή ο Α και ο Β έγιναν φίλοι με το Γ και τον Δ δεν είναι κάτι που θα λύσει το δικό σου πρόβλημα :zep:

Κάνε λοιπόν βόλτα στην αγορά και απόκτησε δικιά σου γνώμη, και είναι σημαντικό πριν πας οπουδήποτε να βρείς με κάποιο τρόπο το ιστορικό της μηχανής, όσο περισσότερα χέρια πάνω της τόσο το χειρότερο
Άβαταρ μέλους
tifoso4ever
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Παρ 27 Αύγ 2010, 16:15
Gender: Male
Bike: SS800
Other: husqvarna 610TE

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από tifoso4ever »

Since1970 έγραψε:Καλά αλλά άμα πας με την λογική "να το πιάσει και να το κάνει καινούργιο" την έχεις πατήσει από χέρι, εκτός κι΄αν money is no object.

Για να ξεκαθαρίσω δεν εννοώ ότι θα σε κλέψουνε, κάθε άλλο, αλλά το τι είναι καινούργιο και πως το θες εσύ το μηχανάκι είναι εντελώς υποκειμενική έννοια.

Αν θες την γνώμη μου πήγαινε και στους 2, βάλτους ν΄ακούσουνε το μηχανάκι και και ζήτα τους report, δλδ τι κατάλαβαν και πόσο θα κοστίσει.

Α, και μην κολλάς στους 2, υπάρχουν κι΄άλλοι, επειδή ο Α και ο Β έγιναν φίλοι με το Γ και τον Δ δεν είναι κάτι που θα λύσει το δικό σου πρόβλημα :zep:

Κάνε λοιπόν βόλτα στην αγορά και απόκτησε δικιά σου γνώμη, και είναι σημαντικό πριν πας οπουδήποτε να βρείς με κάποιο τρόπο το ιστορικό της μηχανής, όσο περισσότερα χέρια πάνω της τόσο το χειρότερο
+1100...
Το να συνιστας καποιον μηχανικο, ειναι κατι σαν τα ζαρια...Χωρις να θελω να μειωσω, ΚΑΝΕΝΑΝ, ειναι δικοπο μαχαιρι να συνιστας και να υποστηριζεις καποιον μηχανικο / συνεργειο, γιατι ΕΝΑΣ στους δεκα να μη μεινει ευχαριστημενος, (για το ν Χ λογο, ασχετα αν φταιει ή δεν φταιει ο μαστορας....), θα γυρισει και θα πει το μακρυ του και το κοντο του, και φυσικα θα σου ζητησει και τα ρεστα επειδη ΕΣΥ του τον συστησες...
Ειναι και λιγο χημεια, μεταξυ μαστορα και πελατη, ειναι κατι που δεν μπορω να το εξηγησω τοσα χρονια...Το γιατι π.χ. διαλεγεις τον Α εναντι του Β, ενω κανουν εξισου καλη δουλεια...
(Να λειπουν τα σεξουαλικα υποννοουμενα... :shock: )
Δεν αναφερομαι φυσικα σε περιπτωσεις αχρηστων ΔΗΘΕΝ μηχανικων, αυτους πρεπει να του ξεμπροστιαζουμε και να τους στηνουμε στον τοιχο...
Σορυ για το σπαμαρισμα, δεν βοηθησα καθολου, το ξερω...ΨΑΞΤΟ λιγο, επισκεψου 5 - 6 γνωστους για την καλη δουλεια τους μαστορες, και νομιζω οτι θα βρεις την ακρη....
ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΤΡΟΧΟ ΟΧΗΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΟΓΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 180 ΚΙΛΑ...
ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΕΣ!
panosduc

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από panosduc »

Since1970 έγραψε:Καλά αλλά άμα πας με την λογική "να το πιάσει και να το κάνει καινούργιο" την έχεις πατήσει από χέρι, εκτός κι΄αν money is no object.

Για να ξεκαθαρίσω δεν εννοώ ότι θα σε κλέψουνε, κάθε άλλο, αλλά το τι είναι καινούργιο και πως το θες εσύ το μηχανάκι είναι εντελώς υποκειμενική έννοια.

Αν θες την γνώμη μου πήγαινε και στους 2, βάλτους ν΄ακούσουνε το μηχανάκι και και ζήτα τους report, δλδ τι κατάλαβαν και πόσο θα κοστίσει.

Α, και μην κολλάς στους 2, υπάρχουν κι΄άλλοι, επειδή ο Α και ο Β έγιναν φίλοι με το Γ και τον Δ δεν είναι κάτι που θα λύσει το δικό σου πρόβλημα :zep:

Κάνε λοιπόν βόλτα στην αγορά και απόκτησε δικιά σου γνώμη, και είναι σημαντικό πριν πας οπουδήποτε να βρείς με κάποιο τρόπο το ιστορικό της μηχανής, όσο περισσότερα χέρια πάνω της τόσο το χειρότερο
xaxaxa...sostos o paixtis!!!den yparxei to mayro kai to aspro alla kai alla xromata... :glimpse: oso gia ton proto...otan piga ...apla me egrapse....... :hibye:
Άβαταρ μέλους
grigo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Pantah,bmw, Vespa

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από grigo »

Since1970 έγραψε: Αν θες την γνώμη μου πήγαινε και στους 2, βάλτους ν΄ακούσουνε το μηχανάκι και και ζήτα τους report, δλδ τι κατάλαβαν και πόσο θα κοστίσει.

Α, και μην κολλάς στους 2, υπάρχουν κι΄άλλοι, επειδή ο Α και ο Β έγιναν φίλοι με το Γ και τον Δ δεν είναι κάτι που θα λύσει το δικό σου πρόβλημα :zep:

Κάνε λοιπόν βόλτα στην αγορά και απόκτησε δικιά σου γνώμη, και είναι σημαντικό πριν πας οπουδήποτε να βρείς με κάποιο τρόπο το ιστορικό της μηχανής, όσο περισσότερα χέρια πάνω της τόσο το χειρότερο
Επειδή το service και πολύ περισσότερο η ανακατασκευή απαιτεί παροχή υπηρεσίας και δεν είναι μια απλή αγορά απο το ράφι, ωστε να συγκρίνεις πόσο θα κοστίσει και να το αγοράσεις απο τον φτηνότερο, η βόλτα στην αγορά δεν θα σε βοηθήσει παρά μόνο στο να γνωρίσεις διάφορους ανθρώπους και τον τροπο που αυτοί μιλούν και προσεγγίζουν τον πελάτη.

Δεν σημαίνει όμως οτι επειδή θα σε προσεγγίσουν φιλικά, θα σου παρέχουν και την υπηρεσία που η μηχανή σου χρειάζεται και εσύ πληρώνεις...
Γιατί τελικά αυτό είναι το ζητούμενο...... να πάρεις σαν υπηρεσία αυτό που πληρώνεις!!!

Εαν λοιπόν έχεις την ικανότητα και τις γνώσεις να αξιολογήσεις υπηρεσίες τότε βλέπεις δουλειές και τιμές, κρίνεις, αποφασίζεις και όλα καλά...

Εαν όμως δεν έχεις αυτή την ικανότητα τότε η βόλτα δεν σε βοηθάει ουσιαστικά σε τίποτα. Πρέπει να εμπιστευτείς τη γνώμη κάποιου που αφενώς μπορει να κρίνει και αφετέρου το κάνει ανιδιοτελώς.

Μάζεψε γνώμες λοιπόν, αξιολόγησέ τες με βάση το τι ξέρει ο κάθε ένας που στις λέει και μην βιάζεσαι... :whistling:
panosduc έγραψε:xaxaxa...sostos o paixtis!!!den yparxei to mayro kai to aspro alla kai alla xromata... :glimpse: oso gia ton proto...otan piga ...apla me egrapse....... :hibye:
και εγω Πάνο πήγα στον πρώτο... είδα με τι εργαλεία δουλευει και πως δουλεύει .... και ΔΕΝ ξαναπάω πουθενά αλλού πια..... :thumbsup:
Οτι δεν λύνεται....... ΚΟΒΕΤΑΙ!!!
testastretta
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 19:37
Gender: Male
Bike: 999

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από testastretta »

αν πας σε ενα μηχανικο και σου πει αυτα που θες να ακουσεις ξανασκεψου το.η αληθεια πολλες φορες διωχνει πελατες.το δικο μου το μηχανακι εχει μεγαλωσει στον μπινη και ειναι μια χαρα,δεν κρυβομαι ουτε σιγονταρω αλλους οπως πολλοι εδω μεσα που νομιζουν οτι μιλανε σε χαζους.το να προσβαλεις καποιον πισω απο ενα pc ειναι το πιο ευκολο.αυτο που εχω δει με τα ματια μου ειναι πολλα μηχανακια με δηθεν service.
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από DESMOMAN »

και οι δυο που αναφερεις ειναι εξαιρετικοι στην δουλεια τους.
Άβαταρ μέλους
taf
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ 22 Αύγ 2010, 21:19
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: aprilia [scooter]
Τοποθεσία: livanates
Επικοινωνία:

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από taf »

Μ Π Ι Ν Η Σ :hi4:
Εικόνα

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
loop46
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ 19 Φεβ 2009, 21:29
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: θα ηθελα αλλα μπα...
Τοποθεσία: αθηνα / ν.ηρακλειο

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από loop46 »

σε οτι εχει χρειαστει η καλη μου ο θωμας το ηξερε απο πριν...
ειναι εξυπηρετικοτατος με εχει βαλει σφηνα για μικροδουλειες παρολο που επηζε...
και σε οτι αφορα τα duc νομιζω οτι ειναι πολυ καλος μαστορας, δεν εχω εμπειρια απο αλλους μηχανικους καθως με εχει ικανοποιησει τοσο ωστε να μην ψαχνομαι.

ειναι λιγο τσαπατσουλης σε μικρα θεματακια... το μηχανακι θα το παρεις και θα σου αφηνει μαυριλα στο γαντι το grip...
H μεγαλύτερη εξέλιξη στις ιατρικές μεταμοσχεύσεις είναι ο έρωτας. Δίνεις την καρδιά σου και παίρνεις τα @@ σου !!!
Άβαταρ μέλους
mts620
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Σάβ 18 Σεπ 2010, 12:39
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: BEVERLY 200
Τοποθεσία: ΚΙΑΤΟ

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από mts620 »

Καλημέρα και απο 'μένα. Το ίδιο θέμα με απασχόλησε πρίν απο καιρό, διότι ΜΟΝΟ σε τσαρλατάνους και εμπόρους έπεσα, μα καθόλου σε μαστόρους. (τζάμπα τα λεφτά και ο χρόνος) Ανέτρεξα σε παλιές δημοσιεύσεις στο φόρουμ και ρώτησα-εμπειστεύτηκα άτομο από μας που έδειχνε να γνωρίζει (και γνωρίζει) και κατέληξα σε Μπίνη. Στην πορεία έμαθα και από αλλού καλά λόγια για τον συγκεκριμένο και τέλος. Προσωπικά με κέρδισε. Αυτά.
Άβαταρ μέλους
ati
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 03:09
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848

Re: μπινης η νταης.

Δημοσίευση από ati »

τι θεματα ειν αυτα ρε παιδια που ανοιγετε? :zep:
το μηχανακι μου εχει κοκκινο ψαλιδι
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
Απάντηση