που παμε για σερβις ;;;;;

Εμπειριες απο την πιατσα...
panosduc

που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από panosduc »

γεια σας παιδες.δεδομενου οτι την αλλη εβδομαδα εχοντος καλον τον πραγματον θα αποκτησω ενα 748.καπιοι φιλοι ducatistas πανε τα μοτορια στον φαμπιατο.και εχω ακουσει και πολλους αλλους γι αυτον,με τα καλυτερα λογια.για πειτε μου την γνωμη σας!
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από johnduc »

Ο Φαμπιατος ειναι πολυ γνωστος ακομη και στη Θεσνικη καθως καποιοι φιλοι εχουν κατεβει και Αθηνα για σερβις εκει λογω της ....που παιζει εδω.Εγω τον ακουω απο το 97...και βασικα ηταν και ο μονος μεχρι που εμαθα και απο το φορουμ για τους υπολοιπους του λεκανοπεδιου λαικ φιλλιπακης...νταης και λοιποι...
Οι φιλοι απο το κλεινον αστυ θα σε βοηθησουν αμεσα και εναι και πιο αρμοδιοι νομιζω...σαλονικη παντως μην ερθεις... :zep:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Εγω θα σου προτινα φιλλιπακη απο αθηνα! :)) Ειναι πολυ ψειρας με το μοτορι σου εχει ορεξη και τα γουσταρει τα ντουκατια!
999s

χρήστος
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από D3§m02K »

Ο Φαμπιάτος είναι ο παλιότερος ντουκομάστορας που παίζει. Πολλοί παλιοί πίνουν νερό στ' όνομά του. Αν δε σου κάνει, ο Φιλιππάκης κι ο Νταής είναι εξίσου καλά μαστόρια αλλά όχι με την εμπειρία του Φαμπιάτου.
Άβαταρ μέλους
tonino
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 12:48
Gender: Male
Other: Yamaha XT 500
Τοποθεσία: Θάσος

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από tonino »

και γιατί να κάνω + 500 χλμ να πάω στας αθηνας ? το γκαζόν εκεί μήπως είναι πιο πράσινο απ'της σαλλλονίκης ?
me cago en el motor
Άβαταρ μέλους
GEO
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 08:44
Gender: Male
Bike: 916
Other: New Project
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από GEO »

johnduc έγραψε:Ο Φαμπιατος ειναι πολυ γνωστος ακομη και στη Θεσνικη καθως καποιοι φιλοι εχουν κατεβει και Αθηνα για σερβις εκει λογω της ....που παιζει εδω.Εγω τον ακουω απο το 97...και βασικα ηταν και ο μονος μεχρι που εμαθα και απο το φορουμ για τους υπολοιπους του λεκανοπεδιου λαικ φιλλιπακης...νταης και λοιποι...
Οι φιλοι απο το κλεινον αστυ θα σε βοηθησουν αμεσα και εναι και πιο αρμοδιοι νομιζω...σαλονικη παντως μην ερθεις... :zep:


Αγαπητέ Johnduc μήπως πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος για τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης έτσι αόριστα δεν νομίζω ότι είναι σωστό να διασύρεις ονόματα .
Αν έχεις……. Κάτι να το γράψεις στο φόρουμ .
Άβαταρ μέλους
Vangelas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Σάβ 20 Δεκ 2008, 13:29
Gender: Male
Other: Yamaha R6
Τοποθεσία: Μπρνό Τσεχία
Επικοινωνία:

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από Vangelas »

D3§m02K έγραψε:Ο Φαμπιάτος είναι ο παλιότερος ντουκομάστορας που παίζει. Πολλοί παλιοί πίνουν νερό στ' όνομά του. Αν δε σου κάνει, ο Φιλιππάκης κι ο Νταής είναι εξίσου καλά μαστόρια αλλά όχι με την εμπειρία του Φαμπιάτου.
Ο Μαθιός (Τζουβαλάς) σταμάτησε εδώ και χρόνια το συνεργείο?!?
Δέν γνωρίζει κανείς απο εδώ κάτι σχετικά η να έχει κάποιο contakt κτλ ?

Ο κυρ.Παναγιώτης (Φαμπιάτος) εργάζεται μόνος του ή έχει και τον Διονύση μαζί του ?
panosduc

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από panosduc »

Vangelas έγραψε:
Ο Μαθιός (Τζουβαλάς) σταμάτησε εδώ και χρόνια το συνεργείο?!?
Δέν γνωρίζει κανείς απο εδώ κάτι σχετικά η να έχει κάποιο contakt κτλ ?

Ο κυρ.Παναγιώτης (Φαμπιάτος) εργάζεται μόνος του ή έχει και τον Διονύση μαζί του ?
o φαμπιατος δουλευει με τον γιο του.δεν ξερω πως τον λενε.
multigio

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από multigio »

Φίλε Πάνο αν και μένω 500 μέτρα από τον Φαμπιάτο δεν έχω πάει ποτέ και αυτό, όχι γιατί ο συγκεκριμένος μάστορας δεν είναι καλός, απλά έχω κολλήσει να πηγαίνω το μοτόρι στον Φιλιππάκη. Το παλικάρι είναι αλλού. Την πρώτη φορά που πήγα, φρίκαρα με τα <<βαριά περιστατικά>> που είδα μέσα. Πραγματική εντατική το συνεργείο. Δεν είναι μόνο που ξέρει την δουλεία του, την γουστάρει κιόλας. Και πάντα θα κοιτάξει να σου πεί τι είναι καλύτερο για σένα, ξέχωρα από προσωπικό όφελος.
Φιλικά πάντα :hibye:
Άβαταρ μέλους
vlassos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 14:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Χανιά

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από vlassos »

multigio έγραψε:Φίλε Πάνο αν και μένω 500 μέτρα από τον Φαμπιάτο δεν έχω πάει ποτέ και αυτό, όχι γιατί ο συγκεκριμένος μάστορας δεν είναι καλός, απλά έχω κολλήσει να πηγαίνω το μοτόρι στον Φιλιππάκη. Το παλικάρι είναι αλλού. Την πρώτη φορά που πήγα, φρίκαρα με τα <<βαριά περιστατικά>> που είδα μέσα. Πραγματική εντατική το συνεργείο. Δεν είναι μόνο που ξέρει την δουλεία του, την γουστάρει κιόλας. Και πάντα θα κοιτάξει να σου πεί τι είναι καλύτερο για σένα, ξέχωρα από προσωπικό όφελος.
Φιλικά πάντα :hibye:
Συμφωνώ και εγώ σ' αυτό
Γιώργος
"In times of universal deceit telling the truth will be a revolutionary act"
Eric Arthur Blair
Άβαταρ μέλους
skyknight
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1103
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 14:16
Gender: Male
Other: daelim
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από skyknight »

Για το Διαγγελάκη τι γνώμη έχετε; Μένω κοντά του αλλά το μοτόρι το πάω από παλιά στο Θωμά στην Καλογρέζα και είμαι ικανοποιημένος.
Όποιος φοβάται μην πέσει, όλη του τη ζωή θα σέρνεται
multigio

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από multigio »

skyknight έγραψε:Για το Διαγγελάκη τι γνώμη έχετε; Μένω κοντά του αλλά το μοτόρι το πάω από παλιά στο Θωμά στην Καλογρέζα και είμαι ικανοποιημένος.
Όσες φορές έχω ακούσει το όνομά του μόνο καλά λόγια θυμάμαι. Δεν τον ξέρω και δεν το έχω πάει και ποτέ σε αυτόν. Αλλά μου τον έχουν προτείνει αρκετές φορές. Αυτό από μόνο του κάτι λέει.
multigio

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από multigio »

Τώρα που το λες απ'ότι ξέρω ήταν με τον Φιλιππάκη πρίν κάποια χρόνια. . . :think2: :think2:
Το συνεργείο του είναι στην Καλλιρόης;;;
Άβαταρ μέλους
skyknight
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1103
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 14:16
Gender: Male
Other: daelim
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από skyknight »

Το συνεργείο του Διαγγελάκη είναι στην οδό Κύπρου στο Βύρωνα, είναι απ'τους παλιότερους που ασχολούνται με ducati κ bimota κι απ'όσο ξέρω δεν έχει σχέση με το Φιλιππάκη.
Όποιος φοβάται μην πέσει, όλη του τη ζωή θα σέρνεται
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από multi666 »

multigio έγραψε:......Το παλικάρι είναι αλλού........
Γιώργο μου σίγουρα είναι ‘αλλού’ γιατί αν ήταν εκεί δεν θα έπαιρνα το μηχανάκι μου με ξεβυδοτα όλα τα πλαστικά και το κεντρικό σταντ :think1:

multigio έγραψε:Και πάντα θα κοιτάξει να σου πεί τι είναι καλύτερο για σένα, ξέχωρα από προσωπικό όφελος.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος Γιώργη , αν ίσχυε αυτό που λες θα μου είχε φέρει το ανταλλακτικό που περιμένω από το καλοκαίρι ! βλέπεις όμως το ανταλλακτικό είναι ‘ανάκληση’ και δεν έχει κανένα όφελος! :dontknow:
Παναγιωτης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

Όλοι καλοί είναι αυτό είναι σίγουρο.Το θέμα όμως είναι τι όρεξη έχουν εκείνη την ημέρα και πως τους κάθεσαι στο μάτι,φυσικά και είναι λάθος τους αυτό.Και ο νταής εχω ακούσει τα καλύτερα από πολλούς αλλά εάν με ρώταγε ένας εμένα για τον νταή θα του έλεγα μακριά και αγαπημένα. :thumbsup:
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από multi666 »

ducatisti 999s έγραψε:Το θέμα όμως είναι τι όρεξη έχουν εκείνη την ημέρα και πως τους κάθεσαι στο μάτι,φυσικά και είναι λάθος τους αυτό.
Χρήστο μου , ήμουν πελάτης του καιρό !
ducatisti 999s έγραψε:Όλοι καλοί είναι αυτό είναι σίγουρο.

Όταν πληρώνεις NAI !
όταν όμως είναι εγγύηση τότε αλλάζουν τα πράγματα..... :whistling:
Παναγιωτης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AmbaSSadoRR
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2266
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:54
Gender: Male
Τοποθεσία: MILANO

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από AmbaSSadoRR »

Ξεκαθαριζωντας απ την αρχη οτι εγω οσον αφορα τις μηχανες που εχω με τον αδερφο μου τις κανουμε το service στην ιταλια(ολοι σχεδον γνωριζουν οτι μενω εκει)......
εδω γραφωντε ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ εμπειριες που εχει ζησει ο καθε ενας απο μας....στα διαφορα συνεργεια......
το πιο σωστο κατα την γνωμη μου ειναι...να μην καιγοντε τα χλωρα μαζι με τα ξερα που λεει και ο σοφος λαος....
παντα υπαρχει κατι που δεν γινετε σωστα...τελοια....παντα... :hibye: :hibye:
Υ.Γ.
(δεν κανω τον δικηγορο κανενος,εξ αλλου δεν γνωριζω κανεναν,απλα δεν μ αρεσει να καιγοντε ολοι μαζι...)
Υπαρχουν... Ανθρωποι και...
....ανθρωπακια....
Άβαταρ μέλους
skyknight
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1103
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 14:16
Gender: Male
Other: daelim
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από skyknight »

Καλό είναι να μην τους τα πρήζουμε πάντως, εκτός κι αν έχουν όρεξη και χρόνο για κουβέντα. Επίσης να μην είμαστε και πολύ καρμοίρηδες. Να τουςλέμε απ'την αρχή τι θέλουμε και να μας λένε πόσο κοστίζει. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. Το πρόβλημα είναι αν δεν σε καταλαβαίνει τι θες, δεν κάνει τι δουλειά που του λες και ακόμη χειρότερα αν σε περνά για θύμα και σου πουλά γνώσεις-ανοησίες για να σου τα πάρει. Η πολυετής γνωριμία είναι καλή πάντως.
Όποιος φοβάται μην πέσει, όλη του τη ζωή θα σέρνεται
Άβαταρ μέλους
vlassos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 14:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Χανιά

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από vlassos »

Παναγιώτη εμένα σε συνεργείο κάνανε ότι ήταν δυνατόν, και μου αλλάξανε την ECU χωρίς κόστος μετά την εγγύηση επειδή όταν το πήγα ήταν μέσα στην εγγύηση (φτιάχθηκε μετά από ενάμισυ μήνα εκτός εγγύησης) όμως το καλό σταμάτησε εκεί, δεν ξαναπήγα στο συγκεκριμένο γιατί σε άλλα πράγματα δεν μου άρεσε.
Το θέμα των ανταλλακτικών είναι πρωτίστως θέμα αντιπροσωπείας, ο μηχανικός δεν έχει σχέση. Στην περίπτωση μου δηλαδή έπεισε την αντιπροσωπεία να γίνει έτσι γιατί αυτή επιβαρύνεται από το κόστος των ανταλλακτικών ανάκλησης ή εγγύησης και όχι ο μηχανικός.
Το θέμα των παραλέιψεων το έχουμε ξανασυζητήσει, καλά είναι να μην γίνονται αλλά όμως δεν μπορεί κανεις να είναι απόλυτα σίγουρος, σφάλματα πάντα θα γίνονται είτε από την εταιρεία είτε από το συνεργείο το θέμα είναι να μη γίνονται συνέχεια και ΑΜΑ γίνουν να αναγνωρίζονται από τον υπεύθυνο. Υπάρχει κανένας από εμας που δεν έχει κάνει ποτέ λαθός στη δουλειά του? :))
Γιώργος
"In times of universal deceit telling the truth will be a revolutionary act"
Eric Arthur Blair
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από mostro620 »

vlassos έγραψε: Υπάρχει κανένας από εμας που δεν έχει κάνει ποτέ λαθός στη δουλειά του? :))
Παρόλου που την έχω πατήσει συμφωνώ με Γιώργο. Ουδείς άσφαλτος. :wsmile:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από daculas367 »

Το πρωτο σερβις το εκανα στον Φαμπιατο. Αυτο που με χαλασε ηταν οτι την ωρα που πηγα να το παρω αλλαζε υγρα φρενων, τα οποια αφου ρουφηξε απο την τρομπα απλως συμπληρωσε και την εκλεισε. Ουτε εξαερωση εκανε, τιποτα! Δεν ξαναπηγα. Και στο Φιλιπακη που πηγα προσφατα με προβλημα στα καρμπυρατερ μετα απο 10 μερες και χωρις πιεση χρονου απο μερους μου, μου το ειχε σχεδον φτιαξει, λιγο στις μεσαιες μπερδευε, λιγο δεν ανεβαζε, λιγο παρτο και θα στρωσει, δεν ξαναπαω. Αρχικα μου ειχε κανει καλη εντυπωση και φιλος με 888 μου ειπε τα καλυτερα, αλλα... :angry3:
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από jks »

daculas367:
και τελικα τι αποφασισες για την επομενη φορα που θα χρειαστει να επισκεφτεις συνεργειο ??????????

που θα το πας ???
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από daculas367 »

Τα λαδια τα αλλαξα μονος μου οπως παντα. Τωρα εχω 4500χμ μπροστα μου να βρω συνεργειο. Προτεινεις κατι? Τον Τσαρμποπουλο τον ξερει κανεις?
Άβαταρ μέλους
manibelas
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 21:23
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: GILERA
Τοποθεσία: Λουτρακι

Re: που παμε για σερβις ;;;;;

Δημοσίευση από manibelas »

Εδω στα μερη μας (Κορινθια) ειχα ακουσει (δεν υπαρχει προσωπικη αποψη γιατι δεν τον προλαβα) πολυ καλα λογια για το Σμυρνιωτη αλλα εκλεισε και εμαθα οτι δουλευει σερβις στην Αθηνα καπου.
Απάντηση