ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Εμπειριες απο την πιατσα...
Απάντηση
DUCTISTI
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 28 Οκτ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: monster 600

ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DUCTISTI »

γιατι καποι εχουσ... κραζοθν καποιους που δεν ειναι ? και γιατι δεν αφηνουν τον κοσμο να παει οπου θελει για σερβεις ? ΜΟΝΟ ΑΦΤΟΙ ΧΕΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ...
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Αδερφέ, να σου πω την αλήθεια μου, δεν πολυκατάλαβα ποιό είναι ακριβώς το παράπονό σου.

Έχεις κάποιο θέμα με μηχανικό;
DUCTISTI
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 28 Οκτ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: monster 600

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DUCTISTI »

ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΝΟ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΝΕ.
Άβαταρ μέλους
AmbaSSadoRR
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2266
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:54
Gender: Male
Τοποθεσία: MILANO

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από AmbaSSadoRR »

DUCTISTI έγραψε:ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΝΟ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΝΕ.

λίγο πιο αναλυτικά αν είναι εύκολο να μπορέσουμε να καταλάβουμε και μεις??? :wsmile:
Υπαρχουν... Ανθρωποι και...
....ανθρωπακια....
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

DUCTISTI έγραψε:ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΝΟ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΝΕ.
Αι γεια σου!Τωρα πεστα αναλυτικα να καταλαβουμε τι εγινε να μαστε κ υποψιαζμενοι(ας πουμε)!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από jks »

Μην μας πεις σε ποιο συνεργειο..
αλλα τι προβλημα ??
σε ποιο απτα δυο σου ? το Multi η το Monster ?
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

DUCTISTI έγραψε:Στο monster μου βαλανε φιλτρο αερα ανοιχτο και δεν ξαναδουλεψε .Μετα απο καιρο ψαξιματος [7 μηνες] μου ειπαν οτι εφταιγαν τα καρμπυρατερ.Αλλαγη δηλ.Πηγα σε μη εξουσιοδοτιμενο και το πηρα τελειο.
Φιλε δεν καταλαβα τιποτα!Δηλαδη ο εξουσιοδοτημενος σου βαλε φιλτρο αερα κ δεν μπωρουσε να το βρη τι εγινε αφου εσυ εφυγες απ το συνεργειο?κ μετα σου αλλαξαν φιλτρο η καρμπυρατερ?Οχι οτι ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησω.............απλα διαβαζω κ μαθαινω!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
makisk1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 07:13
Gender: Male
Bike: Streetfighter 1098
Other: αναζήτησης
Τοποθεσία: Hλιούπολη

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από makisk1 »

Kαι πάλι τίποτα δεν μας λές.
Σου είπαν οτι τα καρμπυρατέρ σου δεν φτιάχνονταν και έπρεπε να τα αλλάξεις?
Πήγες για δεύτερη γνώμη σε άλλο εξουσιοδοτημένο μάστορα?
Τελικά τι έκανε ο άλλος και ξαναδούλεψε το μοτέρ?
κτλ, κτλ, κτλ.
Δώσε λίγες λεπτομέρειες.
f*head entropy - killhead therapy....
The older I get, the faster I was...... "All the tools, none of the talent"


http://www.caferacers.gr/
http://www.speedjunkies.gr/
http://wrenchmonkees.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
vlassos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 14:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Χανιά

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από vlassos »

Στο θέμα τώρα...Πήγες σε εξουσιοδοτημένο σου έβαλε ανοιχτό φίλτρο δεν μπόρεσε να ρυθμίσει και το πήρες έτσι και έφυγες? ή παρουσίασε πρόβλημα αφού ρυθμίσθηκε και δούλευε σωστά?
Θα διευκόλυνε αν αφιέρωνες λίγο χρόνο για να μας περιγράψεις το πρόβλημα :hibye:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vlassos την Παρ 16 Ιαν 2009, 11:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Γιώργος
"In times of universal deceit telling the truth will be a revolutionary act"
Eric Arthur Blair
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 10:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από sakman »

vlassos έγραψε:Νομίζω ότι είδα μερικά κατά t(h)rash box μεριά.
Στο θέμα τώρα...Πήγες σε εξουσιοδοτημένο σου έβαλε ανοιχτό φίλτρο δεν μπόρεσε να ρυθμίσει και το πήρες έτσι και έφυγες? ή παρουσίασε πρόβλημα αφού ρυθμίσθηκε και δούλευε σωστά?
Θα διευκόλυνε αν αφιέρωνες λίγο χρόνο για να μας περιγράψεις το πρόβλημα :hibye:


Άλλαξαν μόνο φίλτρο , ( ¨ανοιχτό ¨ ) , χωρίς να αλλαχτούν τα Ζιγκλέρ ?
Και άλλα ερωτήματα .
Για κάνε μια ποιο πλήρη περιγραφή .
The Uncle Εικόνα
DUCTISTI
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 28 Οκτ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: monster 600

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DUCTISTI »

ειχα προβλημα στις χαμηλες στροφες και μια και πηρα το DS ειπα να το φτιαξω λιγο, παω και δεν ξερω τι εκανε παλι απλα δεν δουλεψε και 'φτεγαν τα καρμπυρατερ ...
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

DUCTISTI έγραψε:ειχα προβλημα στισ χαιλες στρφεσς και μια και πηρα το DS ειπα να το φτιξω λιγο παω και δεν ξερω τι εκανε πολι απλα δεν δουλεψε και φτεγαν τα καλμυιρατερ ...
Πραγματικα θα σε βοηθησουν παιδια απο δω,εστω κ μια γνωμη αλλα ακουσεμε προσεκτικα!Ξεκινα την ιστορια απ την αρχη-οχι με ονοματα κ τετοια,δεν ειναι απαραιτητο!Τι πηγες να κανης-τι σου εκαναν-τι ειδες στην οδηγηση μετα το σερβις-ποτε ξαναπηγες-τι σου ειπαν κ εκαναν-Κ γενικα ολη την ιστορια με συνοχη βημα προς βημα!Ξερω οτι θα παρη χρονο αλλα ετσι φιλε........................διαβαζω κ νομιζω κ αλλοι,αλλαααααααααααααααααα................ιδιο αποτελεσμα! :dizzy:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από jks »

Για καθηστε ρε κοπελια...
ο ανθρωπος μπηκε να κανει ενα παραπονο για ενα θεμα που αντιμετωπισε αλλα προφανως βαριεται να κατσει 5 λεπτα να μας γραψει τι και πως, ουτως ωστε να ακουσει 5-6 σωστες γνωμες για την κατασταση που αντιμετωπισε..

Και καθοσαστε τωρα εσεις και σπατε το κεφαλι σας, παριστανετε την Πυθια, η προσπαθειτε να του βγαλετε με το τσιγκελι γεγονοτα και κινησεις που εγιναν για να βγαλετε μια ακρη και να του απαντησετε...

Τα κουβαδακια μας και σε αλλη παραλια λεω εγω... και οταν αξιωθει να γραψει ορθα, θα λαβει και ορθες απαντησεις...

:roll: :roll: :roll: :roll:
Desmopower

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από Desmopower »

Παιδες ο ανθρωπος εκανε μια ερωτηση.....οπως και αν εγινε αυτο
Αν θελει να μας το αναλυσει παραπανω ωστε να μπορεσουμε να καταλαβουμε -βοηθησουμε .....θα το κανει.
Ας προσπαθησουμε να μην κριτικαρουμε και να ρωταμε πως και τιιιιιιιιι και γιατιιιιιιιιιιιι......
:ontopic:
DUCTISTI
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 28 Οκτ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: monster 600

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DUCTISTI »

το τι ειχε το μοτο μου νομηζω οτι χερουν πολυ καλα αφτοι που πηγαν να με δαγκοσουν .....εγω δεν ειμαι μαστορας και ουτε θελω να γεινω . αλλα το θεμα ειναι οτι μας δουλεβουν ., και οπως ακοθσα και 1 θεμα με 1 st3 που του λεγαν για εκγεφαλο και τελικα δεν ειθελε ... γιατι να γινεται αφτο ?... εγω σωθηκα απο το καλοκερι αλλα δεν το ειχα καταλαβει....για τους αλους δεν ξεπω που τους κητουν στα ματια ..........
DucatoBoy

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DucatoBoy »

:spam:

Ε, ειλικρινα ρε φιλε......μαλλον δουλευομαστε.....:zep:

[Και συγνωμη δεσμοδυναμη αλλα αυτη η φαση με τις μεταφορες των απαντησεων ειναι λιγο καπως...την γνωμη μας λεμε...δεν θυγουμε κανεναν...δεν ενοχλουμε κανεναν...κουβεντα κανουμε!!!! (φιλικα παντα ετσι?!) :thumbsup: ]

:spam:
Desmopower

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από Desmopower »

Με λιγα λογια βρηκες εναν μαστορα μη εξουσιοδοτημενο στα μετρα σου....καλο...υπευθυνο....
και ζεις εσυ καλα και εμεις με τους δικους μας καλυτερα .

:hibye:
DucatoBoy

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DucatoBoy »

Desmopower έγραψε:Με λιγα λογια βρηκες εναν μαστορα μη εξουσιοδοτημενο στα μετρα σου....καλο...υπευθυνο....
και ζεις εσυ καλα και εμεις με τους δικους μας καλυτερα .

:hibye:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
makisk1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 07:13
Gender: Male
Bike: Streetfighter 1098
Other: αναζήτησης
Τοποθεσία: Hλιούπολη

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από makisk1 »

Λοιπόν, προσπερνάμε το θέμα του προβλήματος της μοτο σου για ευνόητους λόγους (κατανόησης) και ερχόμαστε στο ζουμί.
Αν είσαι ήδη εκτός εγγύησης και ξέρεις κάποιον καλό desmoμάστορη, μη εξουσιοδοτημένο, που ξέρει να ρυθμίζει δεσμοδρομικές βαλβίδες, έχει καυσαναλυτή και υπομονή, ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ,
τότε δεν έχεις πρόβλημα. Αμα όμως πάρεις στο χέρι ιμάντες, βαλβίδες, μπιέλες κτλ, μόνο στην Τατιάνα θα μπορείς να ζητήσεις το δίκιο σου.
Από την άλλη το καλό των εξουσιοδοτημένων είναι οτι δουλεύουν καθημερινά πάνω σε μοτέρ σαν το δικό σου και όχι μόνο όταν πηγαίνεις εσυ (δεν ξέρω κανέναν άλλο ιδιοκτήτη να πηγαίνει σε μη εξουσιοδοτημένο), εκπαιδεύονται από την ducati, και ενημερώνονται συνέχεια για τυχόν ελατώματα που εμφανίζονται μαζικά κτλ.
Και σε ξαναρωτώ, πήρες δευτερη γνώμη από άλλον εξουσιοδοτημένο μάστορα?

Α, και κάτι άλλο. Εσύ μας λές οτι ΕΝΑΣ σου φέρθηκε με τον τρόπο που σου φέρθηκε τέλως πάντων.
Αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να πέρνεις μπάλα όλα τα εξουσ. συνεργεία.
Μου θύμησες έναν μάστορα στο χωριό μου που έφτιαχνε από ΙΧ μέχρι τραχτέρια. Τώρα έχει κυψέλες και πουλάει μέλια.....
f*head entropy - killhead therapy....
The older I get, the faster I was...... "All the tools, none of the talent"


http://www.caferacers.gr/
http://www.speedjunkies.gr/
http://wrenchmonkees.blogspot.com/
DUCTISTI
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 28 Οκτ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: monster 600

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από DUCTISTI »

δεν νομιζω να εκπεδεβοντε απο ducati και αν ειναι καποις που εχει κανει εκπαιδεφση ποιος ειναι ?... εκτος απο τα σεμιναρια που κανουν ... δεν χερω πος τα πατε με τα σθνεργεια τησ αθηνας ..... αλλα ελλα να κανεις 1 σερβης σαλονικα και τηα καταλαβεισ τιν διαφορα και στην τιμη και στην μηχανη .....
Άβαταρ μέλους
GEO
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 08:44
Gender: Male
Bike: 916
Other: New Project
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ

Δημοσίευση από GEO »

DUCTISTI έγραψε:δεν νομιζω να εκπεδεβοντε απο ducati και αν ειναι καποις που εχει κανει εκπαιδεφση ποιος ειναι ?... εκτος απο τα σεμιναρια που κανουν ... δεν χερω πος τα πατε με τα σθνεργεια τησ αθηνας ..... αλλα ελλα να κανεις 1 σερβης σαλονικα και τηα καταλαβεισ τιν διαφορα και στην τιμη και στην μηχανη .....

Από πάντα οι εισαγωγική εταιρία στέλνει κάθε χρόνο μια η και περισσότερες φόρες ανθρώπους στα εργοστάσια και ενημερώνονται κατόπιν μαζεύουν στην χώρα τους μηχανικούς και τους ενημερώνουν (φανταστείτε να πηγαίνουν όλοι οι μηχανικοί από μια χώρα στο εργοστάσιο να ενημερώνονται )

Όσο για τα συνεργεία της Θεσσαλονίκης μήπως θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος .


Γιωργος
Απάντηση