Ducati 350 GTL

Single - twins , belt or bevel driven.
Απάντηση
Dermi
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 20:59
Gender: Male
Other: 2015 Scrambler
Τοποθεσία: Athens

Ducati 350 GTL

Δημοσίευση από Dermi »

Μία απο τις πρωτες αναμνησεις που εχω απο παιδι ειναι να περιμενω τον πατερα μου να γυρισει απο την δουλεια για να με παει μια βολτα το τετραγωνο με την μηχανη. Ειχε μια πανεμορφη 350 gtl (αυτη με τον παραλληλο κινητηρα, οχι το V), κοκκινη, την οποια δεν προσεχε και οσο της αρμοζει.

Η μοτοσυκλετα παροπλιστηκε οταν μια μερα κοντα στο 1999 με 2000 του εκοψε την ντιζα του συμπλεκτη για αλλη μια φορα (την εκοβε συνεχεια) και επειδη δεν ειχε σπιτι προχειρη να περασει ειπε οτι θα παει την Δευτερα... Η δευτερα εγινε Τριτη, Παρασκευη και καταλειξαμε στο σημερα, να εχει παρει αλλη μοτοσυκλετα (ενα harley που δεν το χωνευω με τιποτα) και η κακομοιρα η κοκκινομαλα να καθεται να σκουριαζει στο γκαραζ... :sad2:

Πριν παρω το scrambler ειχα μπει σε σκεψεις να την εκανα restore και να καβαλουσα αυτην αλλα γρηγορα το εβγαλα απο το μυαλο μου γιατι αν παθαινε το παραμικρο στα απειρα χερια μου θα πεθαινα απο την στεναχωρια μου!!! Εκτως αυτου, θα ηταν χρονοβορο και ειχα και την κωλοκαουρα να παρω μοτοσυκλετα :whistling:

Νομιζω λοιπον πως ηρθε η ωρα να αρχισω - με την ευπροσδεκτη βοηθεια σας, φυσικα - να κανω την ερευνα μου για καποιον μαστορα που να ειδικευεται σε τετοιου ειδους καταστασεις... ειναι εφικτο να γινει σαν καινουργια και να συμπεριφερεται και ως μια ή ειναι καταδικασμενη να ειναι μονο για το σαλονι?

Ειδα στο φορουμ τις προαλλες ενα μελος που εχει κανει μια ιδια restore σε κιτρινη και την εχει βαλει στο ace cafe στο συνταγμα... περασα απο εκει πριν μια δυο εβδομαδες και ηταν κλειστο. την χαζευα και με ειχε πιασει ανατριχιλα και συγκινιση. Ισως τοτε να μου ξυπνησε ξανα η επιθυμια!

Οποιαδηποτε συμβουλη, πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη! θα ανεβουν φωτο εντος των ημερων! spoiler alert: παιζει να με αρχισετε στα μπινελικια που την αφησαμε να φτασει σεαυτην την κατασταση :whistling:

σας ευχαριστω προκαταβολικα! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Ducati 350 GTL

Δημοσίευση από Stelios62 »

... μαυρη και σκοτεινη η περιοδος των παραλληλων twins για την ducati , καλυτερα ας μεινει σαν συλλεκτικο στατικο κομματι .... βεβαια αλλοι εχουν αλλοι γνωμη ..... :whistling:

http://panigaletwins.nl/wordpress/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
takis
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1337
Εγγραφή: Σάβ 18 Απρ 2009, 08:49
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: Pantah 600
Τοποθεσία: Κορινθια

Re: Ducati 350 GTL

Δημοσίευση από takis »

Να το φτιάξεις το κορίτσι ! Δεν έχουν την "αιγλη" των singlesη των V2 αλλά και μόνο που είναι οικογενειακό κειμήλιο αρκεί. Από την στιγμή που δούλευε όταν σταμάτησε να χρησιμοποιείται , σημαίνει πως θα είναι μια εύκολη ανακατασκευή που μπορεί να σε βάλει στο "λούκι" των "βαρύτερων" καταστάσεων .
Μερικές φωτογραφίες απο 2 Ελληνικά 100% ορίτζιναλ που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και σαν σημεία αναφοράς .
Ότι χρειαστείς σφύρα
DSC03566-1.jpg
DSC04347.JPG
DSC04358.JPG
IMG_3176.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση