Νεο Monster 796!!!

Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Χαιρετω την παρεα.

Μετα απο αρκετη σκεψη και εχοντας οδηγησει το 821 κατεληξα στην αγορα ενος 796 ως πρωτο μου Ducati.Για καποιο περιεργο λογο και ενω εχει 25 αλογα λιγοτερα μου αρεσε ο τροπος που εβγαζε την δυναμη στον δρομο με δυνατα χαμηλα και μεσαια ενω το 821 εδειχνε να ξυπναει μετα τις 7-8000.

Επισης και αισθητικα εχει τα χαρακτηριστικα που περιμενα απο ενα Ducati με το 821 να δειχνει καπως "οικονομικο" μοντελο.Το γεγονος οτι κοστισε και φτηνοτερα ειναι και ενα μεγαλο + καθως εχουν μπει διαολια στο κεφαλι μου να γυρισω σε sbk αλλα Ducati αυτη την φορα (αυτη ειναι αλλη κουβεντα).

Το μηχανακι ειναι σε αριστη εξωτερικη κατασταση,εχει 20.000 χλμ σωστα συντηρημενο με book και το οκ το εδωσε ο Θωμας Νταης που τελικα ηταν ο παλιος μου μαστορας του ΚΤΜ (δεν θυμομουν το ονομα του)

Εχω στο νου μου καποιες προσθηκες/μετατροπες οπως βαση πινακιδας,πισω φαναρι με ενσωματωμενα φλας,προστατευτικα evotech και ισως καποια Rizoma αξεσουαρ και θα αφησω για το τελος το θεμα εξατμισης γιατι δεν ειμαι ακομα σιγουρος.

Θα ποσταρω φωτο με οτι αλλαγες προς το παρον μερικες οπως το πηρα σημερα.

Image

Image

Image

Image
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από achilleas »

καλοριζικο!! :)) :wsmile:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

Καλες βολτες .... φωτο ....! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Raf »

Ωραιος φιλε!!!
Πολύ καλη επιλογή
Καλοριζικο και αγρατζουνιστο.
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
Factory
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ 02 Ιαν 2016, 17:21
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Factory »

Αστο οπως ειναι!!!
Τα λεφτα για τα εξτρα καντα βενζινες..
Ειναι πανεμορφο!!
Να το χαιρεσαι παντα ορθιος!
Husqvarna 125 - Honda SF400 - Husqvarna 610 - Kawasaki ZX9r C2 -TDM 900 - Honda VFR 800 vtec - Vstrom 1000 K6 - Kawasaki ZX12r A1 - Hayabusa K8 - Suzuki Bandit 1250 - CBR XX - Yamaha R1 2003 - AT 750 RD07 - Tuono Factory 06...
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από touloumpas »

Factory έγραψε:Αστο οπως ειναι!!!
Τα λεφτα για τα εξτρα καντα βενζινες..
Ειναι πανεμορφο!!
Να το χαιρεσαι παντα ορθιος!
Το αυτό ... καλοταξιδο :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

καλορίζικο κύριέ μου, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.

Στα δια ταυτα τώρα :

1) Kράτα τις στρόφες (πάντα) πάνω απο 2500-3000 για να αποφύγεις το εφφέ του "buckin' Bronco" :mrgreen: , 2κύλινδρο γαρ και μιας που προέρχεσαι απο Ι4...Στο αναφέρω φίλε γιατι το 821 σκορτσάρει αρκετά λιγότερο στις χαμηλές.κινηση εντός πόλης...χεράκι μονιμα πάνω στο συμπλέΧτη και...απαλό χαϊδεματάκι αλλιώς..."buckin' Bronco" πάλι...

2) Βαση πινακίδας προτείνω να ΜΗΝ αλλάξεις καθώς μονο και μονο με την σκέψη να περάσεις πάνω απο νερά (και δεν εννοώ την οδήγηση υπο βροχή) η πλατούλα σου θα γίνεται πινακας εξπρεσιονισμού...Η ΟΕΜ μπορεί να ειναι γκουμούτσα αλλά...την κάνει την δουλειά της.Ρώτα με πως το ξέρω... :whistling:

3) Εξατμίσεις : ψάξε για SC project, arrow και MIVV (οι suono είναι ζόρικες) - Και καλές, και όμορφες (αν και υποκειμενικό), και πιο οικονομικές και...Ιταλικές.
Οι Termi ειναι...termi και του πάνε αλλά...πολλά τα λεφτά και ο χάρτης που φοράει η racing ECU ειναι...κακή.

4) Σιτα ψυγείου λαδιού ΧΘΕΣ, trust me, i'm a scientist :wsmile:
Απο τις πιο φτηνές και σημαντικές μοντες που μπορείς να κάνεις (γυρω στο 50-άρικο για αυτη της Evotech).

5) Το bikini fairing που φοράει δεν ειναι για μοστρα, κάνει την δουλειά του και αυτό και προτείνω να μην το αφαιρέσεις αν εχεις στο νου σου ταξίδι/μεγάλη βόλτα κτλπ.

Για τα χλμ που αναφέρεις...μην ανησυχείς φίλε μου, εχω το δικό μου με 38000χλμ και δεν εχει κάνει κιχ, ουτε τα ηλεκτρικά του ανατινάχτηκαν, ουτε με άφησε ποτέ στο δρόμο ουτε τίποτα (τα διάφορα φόρουμ γενικής χρήσης (Japan) μου έλεγαν το αντίθετο, μάλλον ψέμματα μου είπανε οι κακοί άνθρωποι, amirite ?) :mrgreen:
Το μονο "πρόβλημα" που είχα στα 38Κ χλμ...το φανάρι του φίλε θαμπώνει εύκολα - αμα το καβαλάς συχνά/συνεχόμενα προφανώς.
H π@υστιά της όλης φάσης ? το φανάρι είναι (προφανώς) μονοκόμματο και δουλειά μέσα απο τις εσοχές των λαμπών δεν μπορείς να κάνεις καθώς (οπως πολύ στρατηγικά επέλεξε η Ducaudi) εκει στεγάζεται και ο ανακλαστήρας φωτός και χώρο δεν εχεις για να περασεις κατι απο μέσα για να το καθαρίσεις.O μονος τρόπος ειναι...να βάλεις το φανάρι σε φούρνο (για να λιώσουν οι κόλλες) και να ανοίξεις το φανάρι στα 2 - μόνο έτσι θα μπορέσεις να το καθαρίσεις (δυστυχώς).
Γιατι το αναφέρω αυτό ? γιατι ως στρογγυλοφάναρο δεν φέγγει που δεν φέγγει, αμα βάλεις και την θολούρα στην μέση γάΝα τα - εκτός και αν σκοπευεις να οδηγήσεις μονο κατα την διάρκεια της ημέρας/με φώς.

Αυτά τα ολίγα, καλορίζικο και πάλι, αμα χρειαστείς κάτι εδω είμαστε :thumbsup: :hibye:
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Ευχαριστω πολυ κυριοι!!
God is An Astronaut έγραψε:Εξατμίσεις : ψάξε για SC project, arrow και MIVV
Φιλε μου μες στο μυαλο μου εισαι??Μιλησες με καποιον δικο μου?Δεν γινετε...

Οι εξατμισεις που μου αρεσουν ειναι με σειρα:

1.Mivv Suono
2.SC Project GP Tech
3.Arrow
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από stamatis »

Καλοτάξιδο!
Μόνο αυτά που έγραψες για το 821 με προβλημάτισαν..Εγώ έχω ξετρελαθει με τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα!
Τελοσπαντων πήρες καλή μοτοσυκλέτα, οποτε τη βλέπω μπροστα μου, με βελτιώσεις ή χωρίς, τη θαυμάζω. :hibye:
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από DimST »

Όμορφη μοτοσυκλέτα! Καλοτάξιδος! Ο κινητήρας είναι γνωστός στα χρόνια και... άσπαστος. Αρκεί να συντηρείται σωστά και στην ώρα του.

Απο εξατμίσεις αν θές μια ακόμα γνώμη δες και τι spark (http://www.spark.it" onclick="window.open(this.href);return false;) Τις έχουμε δουλέψει λίγο καιρό τώρα σε μερικές μοτοσυκλέτες και θα έλεγα πως είμαι τρομερά ευχαριστημένος απο την ποιότητα κατασκευής τους έναντι του ανταγωνισμού. Όσο για πρόγραμμα πάντα υπάρχει η λύση του custom ;)

Και πάλι καλοτάξιδος!
Άβαταρ μέλους
Στεφ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Σάβ 19 Φεβ 2011, 00:34
Gender: Male
Bike: ST4
Other: SV650s
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Στεφ »

Καλοριζικο !

Να συμφωνησω και γω οσο αφορά την σίτα στο ψυγείο.. Την πρωτη ημερα που καβαλησα το δικο μου φεροντας το απο Αθηνα, ειχα διαρροη στο ψυγειο απο πετραδάκι, λιγο μολις χιλιόμετρα πριν φτασω...!
"If you want to terminate terrorism, then just stop participating in it.." -Noam Chomsky-
Άβαταρ μέλους
alexzabou
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Κυρ 28 Ιούλ 2013, 14:05
Gender: Male
Bike: Monster 800

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από alexzabou »

Καλοταξιδος! Το μηχανακι ειναι σκυλι! Κατοχος κ γω 796 13(με συμβουλη ραφ! :hibye: ) ειμαι καταευχαριστημενος!με ταξιδακια με βολτες με καθημερινοτητα με τα ολα! Τωρα παω για το upgrade.. Monster evo1100 :wsmile:
Καλα χλμετρα!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από HackmaN »

Καλές βόλτες!!! :thumbsup:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Xenokratis »

Καλόστιφτο...καλα χλμ και παντα τετοια!!

Ειναι μηχανακι που θα το φχαρηστηθεις...
Μη ξεχνας επεισης οτι στα χερια σου κρατας ενα μικρο και ασημαντο κομματιι μηχανολογικης ιστοριας. Ειναι ο τελευταιος διβαλβιδος αεροψυκτος κινητηρας της ντουκατι (οτι περισεψε το φορεσαν στο scrambler).
Eχω καβαλησει 2 πανω κατω με τα ιδια πραγματα...ολοσωμες τερμι με performance εγκεφαλο και το ενα φοραει και 14γραναζι μπροστα με το μαμα..ειναι μαγικο για μεστη κινηση και γενικως πολη....
Πριν αλλαξω γραναζωμα τοχα κανει στο χαιπερ και ειναι τα πχιο value for money 30 euro που θα δωσεις....
Σιγουρα αν του βγαλεις τα κανονια ποχει για τελικα θα δειξει πχιο ομορφο και σιγουρα θα ξεταπωσει( fucking euro)!! Καλα χιλιομετρα...και πΧιες του το αιμα δτα χλμ...Οσο αντεχει ο πισινος σου...!!!

Στα μοστρο...δεν κανουν κιχ αυτα τα μοντελα...
Στα χαιπερ....μαλλον περιμενω να περασουν τα πρωτα εφτα χρονια γρουσουζιας!!! Και μετα θα πω κιεγω περι αξιοπιστιας κτλ....να γελασουν και οι ρεγκες
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Εκανα 200+ χιλιομετρα τωρα το τριημερο και το εχω ευχαριστηθει.Πολυ ελαφρυ και ευελικτο,και το μοτερ του φανταστικο ασχετος αν δεν ειναι απο τα πιο γρηγορα,εχει ωραιο χαρακτηρα και ηχο.

Βεβαια μετα τα 150-160 τρως πολυ ξυλο απο τον αερα και αρχιζει και γινετε ασταθες το τιμονι αλλα αναμενομενο.

Εφοσων οντως υπαρχει θεμα με το ψυγειο λαδιου θα μπει σιτα μαζι με τα υπολοιπα προστατευτικα.Θα ανεβαζω φωτο με οτι αλλαγες κανω,προς το παρον το χαιρομαι οπως ειναι!
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

wheelsdeal έγραψε: ......Βεβαια μετα τα 150-160 τρως πολυ ξυλο απο τον αερα και αρχιζει και γινετε ασταθες το τιμονι αλλα αναμενομενο.........
.... του φερινγκ-ατου η μανα δεν εκλαψε ποτες ....αλλα δεν εχει καμμια σημασια .....! :mrgreen:

.... στα 150-160 ειναι πολυ νωρις για ασταθεια τιμονιου , μηπως θελουν ελεγχο οι αναρτησεις , πχ λιγο σφιξιμο κ.λ.π ? :hibye:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

Xenokratis έγραψε:.......Μη ξεχνας επεισης οτι στα χερια σου κρατας ενα μικρο μεγαλο και ασημαντο σπουδαιο κομματιι μηχανολογικης ιστοριας στο οποιο οφειλει η ducati την ηρωικη επιβιωση της μεχρι σημερα.......

....βρε κωθωνι , αυτη την ιστορια της ducati μαθαινες στο σχολειο που σε στελναμε τοσα χρονια .... " μικρο και ασημαντο μηχανολογικο κομματι".....? .......οτι κλαινε και κανουν χαρακιρι οι japs απο χθες δεν σου λεει τιποτα για το desmo?...! :bop: :ang3: :bottom:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Xenokratis »

:whistling:

Ποτε δεν περιαυτολογουμε για τα μοτερια μας....πέφτει κοΖμακις και μυριζει ταγάρι η υπόθεση...Μη πας μακρυά...δες κοζμάκης που ψωνιζει πλεον ντουκους....

Εαν θεωρηθει δισεγκονο του ταλιονι το 796....τοτε ουτε ασημαντο ουτε μικρο κομματι ειναι!! Ξερεις πως το ειπα....!!

Τωρα γιατι ηρθε το τελος μια εποχης και περάσαμε στην υδροψυξη...ειπαμε....πτανα εξελιξη!

Γιατι χαρακιρι τα τζαπονια?? ποιος τα πειραξε??
:mrgreen: :mrgreen:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

..... :lolol: :lolol: :lolol: .... σωστος .....!

Καλα δεν ειδες αποτελεσματα ΜοτοGP? .... οι κιτρινοι με ΄πνευματικες βαλβιδες΄ απο ... B&W .... και οι γερμανο-μαφιοζοι με τις τραμπαλες desmo τους πηρανε τα .... σωβρακα......! :doofy:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Xenokratis »

Stelios62 έγραψε:. .... οι κιτρινοι με ΄πνευματικες βαλβιδες΄ απο ... B&W .

:lolol: :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Stelios62 »

:spam:
αμ΄τ΄αλλο το ξερεις ?.... αυτοι της Ηοnda εχουν βαλει και ... ΚΥΜΑ ....στο καβαλετο του πισω τροχου και διαβαζουν την διαφορα στρεψης στο μεταξυ κομπλε ζαντας και αξονα γραναζιου αλυσιδας .... ωστε να ελεγχει η CPU και την παραμετρο ..... της επερχομενης απωλειας προσφυσης του λαστιχου απο υπερβολικη ιπποδυναμη...! :zep:
..... και μετα ερχονται οι αλλοι με τα κουταλο-πηρουνα desmo και τους κουνανε τα μαντηλια ! :xxx: ..... ντροπη .... 40 χρονια τωρα το ιδιο βιολι .....! :dwbh:


:ontopic:

Φιλε wheelsdeal SORRY για το σπαμ , να χαιρεσαι και παλι το εργαλειο. :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Πατησαμε 21.000χλμ και λεω να του κανω μια αλλαγη λαδιων κ φιλτρου μεχρι το σερβις των 24.000.

Τι λαδι προτιματε στα Ducati σας? Απο φιλτρο λαδιου Ducati , KN , Highflow???

Σε προηγουμενες μηχανες εβαζα Bel Ray EXP..να τα δοκιμασω και στο 796?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από Raf »

Για τσεκαρε εδω http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=2893" onclick="window.open(this.href);return false;

Και εδω http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... F%81%CE%BF" onclick="window.open(this.href);return false;
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
superbiker19
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Σάβ 13 Σεπ 2008, 17:28
Gender: Male

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από superbiker19 »

οχι ρε φιλε.μην βαλεις belray σε αεροψυκτο.εμενα στο 620 δουλευει 10 βαθμους πανω σε σχεση με τα castrol.μετανιωσα που τα βαλα.καλοριζικο!!!!
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Νεο Monster 796!!!

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Τωρα τα πηρα :whistling: :whistling: και φιλτρο Ducati.

Τωρα αν δεν ταιριαζουν με το συγκεκριμενο μοτερ μικρο το κακο γιατι σε 3.000χλμ θα μπει για μεγαλο σερβις και λογικα θα μπουν Shell.

Παντως σε αλλες μηχανες ημουν ευχαριστημενος με τα Bel Ray.
Απάντηση