Σέρβις Ducati monster 750

Απάντηση
jchalkos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2017, 02:36
Gender: Male
Bike: Monster 750

Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από jchalkos »

Καλησπέρα μόλις πηρα ένα monster 750 του 01 και θέλω να το πάω για ένα γενικό.λογω περιοχής με βολεύει ο αλεξιου στην μεσογειων;είναι καλός;έχετε να μου πείτε Κάτι;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από HackmaN »

Έχει κι άλλα καλά εντός Αττικής. Πολύ καλά μάλιστα.
Δεν είναι κάτι να κάνεις και 5-10 χιλιόμετρα! :cool:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από Bart »

Εγώ από Αλεξίου πολύ ευχαριστημένος και είναι και πολύ αμέσως. ..
Βέβαια κάνε και μια γύρα δες πως θα σε αντιμετωπίζουν και τι τιμες θα σου δώσουν. ..
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
kokkinos1
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2305
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 23:43
Gender: Male
Other: Elephant 750
Τοποθεσία: Αργος

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από kokkinos1 »

Ο Αλεξιου ειναι πολύ καλός έμπειρος μηχανικος και ξέρει πολύ καλά τα Ducati ,ήταν παρά πολλά χρόνια τεχνικός σύμβουλος στην hellinmoto :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
http://cagivista.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
KatsabatoR
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Δευ 10 Αύγ 2015, 17:55
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Παπι
Τοποθεσία: Πανω στη Σελα

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από KatsabatoR »

Το να ειναι εμπειρος μηχανικος συνηθως δεν φτανει, εγω προσωπικα απ τον κυριο δεν ειμαι ευχαριστημενος για 3 λογους: οταν πρωτο ανοιξε κιολας του το ειχα παει για μεγαλο σερβις μαζι με αλυσιδογραναζα γιατι ο Νταης μου επεφτε λιγο μακρυα. Πρωτον γιατι εκανε να μου φερει τα αλυσιδογραναζα 1,5 εβδομαδα και ολο αυτον τον καιρο το μηχανακι ηταν μεσα, δευτερον μου εκανε ματσακουλια στο χωροδικτυωμα και μου εβγαλε το χρωμα ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΚΑΦΤΑ προφανως του εφυγε το allen οταν ξεβιδωνε τα καπακια των ιμμαντων και τριτων μου ξεκολησε με δικη του πρωτοβουλια το αυτοκολλητο που υπαρχει στο ντεποζιτο και αναγραφει οδηγιες καλης λειτουργιας κλπ κλπ. λεγοντας μου, ''ελα μωρε παλιο ηταν και στο εβγαλα δεν φαινοταν ωραιο...''

760 ευρω του ειχα σκασει, υποτιμησε την νοημοσυνη μου λεγοντας μου κιολας οτι εσφιξε ολες τις βιδες στο μηχανακι γιατι ηταν ολο λυμενο και χαλαρο και πως θα εβλεπα διαφορα στην οδηγηση.....αλλα αντι αλλα της Παρασκευης το γαλα....λες και ειμαι κανα παιδακι, anyway αυτα. :hibye:
Στη Μία Ρόδα
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από Bart »

Αυτό ακριβώς εννοώ
Με την συμπεριφορά και αντιμετώπιση
Παίζει πολύ συχνά τέτοιο φαινόμενο. ..
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από dimirex »

Στον συγκεκριμένο πήγα κι εγώ μια φορά όταν άνοιξε λόγω του ότι ήταν κοντά.
Είπα να δοκιμάσω με μια απλή αλλαγή λαδιών/φίλτρου πιο πολύ για να δω ανταπόκριση, σκεφτόμενος και το γεγονός ότι ίσως βόλευε για να κάνω μόνο μικρά πράγματα π.χ. λάδια, τακάκια κλπ. - άλλωστε δεν υπήρχε περίπτωση να έφευγα από τον Στέλιο.

Είχα κλείσει ραντεβού για ένα πρωινό όπου θα περίμενα και να το πάρω... πήγα το πρωί και έφυγα 14:00 το μεσημέρι... για μία αλλαγή λαδιών!
Είχε ένα πιτσιρικά μέσα που παιδευόταν με τα ηλεκτρικά ενός KTM όλη μέρα... σκάει εμβόλιμα κι άλλο ένα KTM για αλαγή προγράμματος... ε, μετά κατέληξε και σε μένα όπου επειδή βιαζόμουν έγινε κάπως γρήγορα η δουλειά...

Πλάκα είχε που ο πιτσιρικάς δεν μπορούσε να πιστέψει ότι είχα flash-άρει S2R DP χάρτη σε ECU από 1098... μου έλεγε διάφορα κουλά μέχρι που έκατσα στο PC του να του δείξω κάποια πράγματα...
απ' ότι κατάλαβα πρέπει να είχε μείνει στην εποχή των παλιών ECUs που άλλαζες την ROM και τριμάριζες με το κατσαβίδι!!! :mrgreen:
Reduce to the Max
jchalkos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2017, 02:36
Gender: Male
Bike: Monster 750

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από jchalkos »

Ευχαριστώ για όλες τις εμπειρίες σας .το μηχανάκι είναι ήδη στον κ.φιλιππακη αν και μένω αγ.παρασκευη.
stasinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιούλ 2012, 06:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: 851-907 paso-RF 900
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Σέρβις Ducati monster 750

Δημοσίευση από stasinos »

dimirex έγραψε: απ' ότι κατάλαβα πρέπει να είχε μείνει στην εποχή των παλιών ECUs που άλλαζες την ROM και τριμάριζες με το κατσαβίδι!!! :mrgreen:
πάντως ποιό οικονομικό να τριμάρης την ECU. :whistling: :whistling:
ΜΙΜΗΣ ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ Συνταξιούχος Μηχανικός επιγείων και εναέριων μέσων τεχνικής Σχολής Ο.Α.Ε.Δ. το 1970.ΕΞΠΕΡ στη συντήρηση/επισκευή Ducati motor (σεμινάρια εκπαίδευσης στην Ιταλία . . . .)
Απάντηση