Σβήσιμο στο ρελαντί monster 696

Απάντηση
Meniou
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 31 Μαρ 2017, 09:00
Gender: Male
Bike: Monster 696

Σβήσιμο στο ρελαντί monster 696

Δημοσίευση από Meniou »

Παίδες.. Εχω το όμορφο 696 στην κατοχή μου ένα εξάμηνο τώρα. Τον τελευταίο μήνα ξεκίνησε κ με το που το άναβα και καμμια φορά σταματημένο σε κινηση πέφτανε οι στροφές 850-900 με αποτέλεσμα να σβήνει. Πήγα μηχανικό μου λέει κτ μπουκώνει τον αισθητήρα λάμδα. Έχω ψαχουλεψει για lambda sensor eliminator. Γνωρίζει κανείς επί του θέματος? Κάνει δουλειά ή ρισκάρω ζημιά?
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Σβήσιμο στο ρελαντί monster 696

Δημοσίευση από wheelsdeal »

https://www.car.gr/parts/view/7482835/" onclick="window.open(this.href);return false;

Δοκιμασε το και μας λες...απενεργοποιησε και την βαλβιδα της εξατμισης.Κατω απο την σελα εχει ενα σερβομηχανισμο με ντιζα οπου κραταει την βαλβιδα κλειστη στις πολυ χαμηλες στροφες για να περνανε προδιαγραφες.Μπορεις απλα να βγαλεις την φισα και να το αφησεις ετσι...απλα θα εχεις πορτοκαλι λαμπακι αναμενο error.

Για να μην εχεις λαμπακι πρεπει και εκει να παρεις eliminator..
Άβαταρ μέλους
alex.walnut
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ 06 Ιαν 2017, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: Vespa GTS

Re: Σβήσιμο στο ρελαντί monster 696

Δημοσίευση από alex.walnut »

wheelsdeal έγραψε:https://www.car.gr/parts/view/7482835/

Δοκιμασε το και μας λες...απενεργοποιησε και την βαλβιδα της εξατμισης.Κατω απο την σελα εχει ενα σερβομηχανισμο με ντιζα οπου κραταει την βαλβιδα κλειστη στις πολυ χαμηλες στροφες για να περνανε προδιαγραφες.Μπορεις απλα να βγαλεις την φισα και να το αφησεις ετσι...απλα θα εχεις πορτοκαλι λαμπακι αναμενο error.

Για να μην εχεις λαμπακι πρεπει και εκει να παρεις eliminator..
Εχω την εντυπωση οτι το 696 δεν εχει το σερβομηχανισμο που περιγραφεις. Το 796 τον εχει.
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2016, 00:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Σβήσιμο στο ρελαντί monster 696

Δημοσίευση από wheelsdeal »

alex.walnut έγραψε:Εχω την εντυπωση οτι το 696 δεν εχει το σερβομηχανισμο που περιγραφεις
Καλυτερα :thumbsup: :thumbsup:
Απάντηση