Αγορα Monster696

Απάντηση
Dennis696
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2017, 14:56
Gender: Male
Bike: Monster 696

Αγορα Monster696

Δημοσίευση από Dennis696 »

Καλησπέρα σας και καλος σας βρηκα.
Λοιπον εχουμε και λεμε, αποφάσισα και εγω να μπω στην οικογένεια της ducati και ειδικότερα στην κατηγορία monster 696 κατέληξα σε αυτην γιατι θα ειναι η πρώτη μου μηχανή :cool: θελω να μου πειτε τι εντυπώσεις εχετε για το Μ696 2008 εχετε γραψει αρκετα εδω μεσα και μπραβο σας διαβασα οσα μπορουσα απλα θα ηθελα τα μου πειτε και εσεις δυο πράγματα εδω. Σας παραθετω ποιο κατω και την συγκεκριμένη που εγω βρει.. Οποιος ξερει κατι για αυτην ας μου πει η και την αξιοπιστία του αντιπρόσωπου (που δεν εχω ακουσει και τα καλύτερα αλλα οκ) ουτοσι αλλος αν προχωρήσω στην αγορα της θα την τσεκαρω στην αντιπροσωπεια.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τα σχόλια σας :hibye:

https://www.car.gr/10992138-ducati-monster-696" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από HackmaN »

Έχει αρκετά 696 στο car. Αυτό θα έλεγα όχι.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Dennis696
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2017, 14:56
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από Dennis696 »

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απαντηση.Το ξερω οτι εχει αρκετά απλα θελω απο εμπορο γιατι ενα ποσο θα μπει με χρηματοδότηση οποτε μονόδρομος η φαση απο κατάστημα αλλα 2 παίζουν δεν εχει πολλα. Γιατι οχι αυτο; ξερεις κατι;
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από ClassicNikos »

φιλος αυτο φενετε ταλαιπορημενο,κιτρινισμενα φλας,οξυδομενες κεφαλες,τα καπακια του τεποζιτου θελουν βαψιμο,τα λαστιχα μαλον ειναι για αλαγη,ειμαι σιγουρος οτι αν το δω απο κοντα θα βρω κιαλα θεματα,σαυτη την τιμη επρεπε να ειναι πενα, εγω ειχα 696 και θα ξαναπαιρνα,
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 23:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Πολυ ξεθωριασμα και πολυ σκουρια για 16.000χλμ...η δεν το προσεξαν καθολου και το ετρωγε ο ηλιος και η βροχη...η τα χλμ δεν ειναι πραγματικα.

Ολα τα μαυρα πλαστικα ξεθωριασμενα,το ψαλιδι επισης,κιτρινισμενα φλας,η αλυσιδα σε αθλια κατασταση,οξειδωση σε κεφαλες,και ο συγκεκριμενος εμπορος οπως ανεφερες επιφοβος.

Προσωπικα δεν θα το κοιταζα.Αν μπορεις μονο απο εμπορο και δεν παιζουν αλλα αυτη την στιγμη θα εκανα υπομονη.
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από touloumpas »

Φιλε το μηχανακι το εχεις δει απο κοντα ή μονο τις φωτό από την αγγελία?
Αν οχι να ξερεις οτι οι συγκεκριμενες φωτο είναι κακιστης ποιοτητας χωρίς φλας και μπολικο noise reduction που ως γνωστόν σκοτωνει το κόκκινο. Για να καταλάβεις τι εννοώ :

696b.jpg
696bb.jpg
Τωρα σχετικά με τις σκουριες στους λαιμους ολα γινονται έτσι με τον καιρό, ενα περασμα με αλοιφη γίνονται καινούιριοι.
leo s.jpg
leo b.jpg

Τέλος η ποιοτητα βαφής στα μοτέρ της ντουκάτι είναι για τα πανηγύρια. Μπορεί να στο βεβαιώσει ο Classicnikos ... Αυτό δε σημαίνει τιποτα για την αξιοπιστία του μοτερ.

Τέλος λαστιχα και λοιπά αναλώσιμα θελουν αλλαγή στο 90% των μεταχειρισμένων, πρωτον για την ασφάλεια σου (λαστιχα) και δευτερον για την υγεια του μοτέρ σου (ιμαντες κλπ).

Πηγαινε να το δεις από κοντά και αν σου κάνει ..... καλα και ασφαλή χιλιομετρα ....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από HackmaN »

Δεν υπάρχει και πολύ καλή φήμη γενικά.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι ίσως να πούλησε την ψυχή του στον δι@ολο και να έχει...ξανανιώσει. :whistling:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
mike_fr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ 09 Οκτ 2009, 11:06
Gender: Male
Bike: 851

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από mike_fr »

Aν θελεις μπορεις να δεις αυτο του αδερφου μου ...Ειναι η εκδοση plus με μασκακι και μονοσελο καπακι πισω ....Επισης εχει αγορασει αφτερμαρκετ βαση πινακιδας κανενα χρονο τωρα,αλλα δεν την εχει τοποθετησει ...Ολα τα σερβις της στον Φιλιππακη και πολυ χαλαρη οδηγηση ως γιατρος ...

https://www.car.gr/11243778-ducati-monster-696" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Αγορα Monster696

Δημοσίευση από Ritsman »

Οτι λεει ο touloubas

μαυρα πλαστικα θολωνουν
οι λαιμοι της Ducati γιατουνπ...
κεφαλαρια κυλινδρων μεσ την ψωρα απ την 3 χρονια (απαραδεκτο)



μονο το ατιμο το κοκκινο της ειναι απαιχτο, αλλα κι αυτο δεν θελει ηλιο.... το τελειωσες
Εικόνα
58
Απάντηση