Πρόβλημα με κοντέρ

Απάντηση
georgeto
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ 28 Απρ 2013, 14:26
Gender: Male
Bike: Monster 696

Πρόβλημα με κοντέρ

Δημοσίευση από georgeto »

καλησπέρα παιδιά.. Εδώ και 1,5 χρόνο έψαχνα κοντέρ για τη μηχανή και τώρα που βρήκα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..Ενώ δεν έχει θέμα η οθόνη ή κάποιο σπάσιμο δεν δείχνει ένα σημείο στο κοντέρ..θα βάλω φωτογραφίες να καταλάβετε τι εννοώ.. κάποια λύση στο πρόβλημα?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 13:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Πρόβλημα με κοντέρ

Δημοσίευση από Ritsman »

1,5 χρονο εψαχνες? Να υποθεσω ειναι μεταχειρισμένο και οχι καινούργιο απο ducati...
Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα δε το θεωρω και το πιο αξιόπιστο σημείο των μονστερ.... εγω ειμαι εξτρα προσεχτικος (σακουλα στο πλύσιμο, τσεκαρω καλωδιώσεις κτλ)
Δεν μου κανει εντύπωση που σου κάνει ιστορίες.... δυστιχως εαν πέσεις στην περίπτωση πας μόνο σε καινούργιο, και η Ducati το ξερει αυτο και σε γδυνει κανονικά
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Πρόβλημα με κοντέρ

Δημοσίευση από dimirex »

Αν είναι να δώσεις νεφρό για ένα κοντέρ θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε αυτά:
https://kosonorthamerica.com/tag/meters-multifunctions/

Έχει για όλα τα γούστα και σαφώς πιο φθηνά... για να μην πω και καλύτερα.

Η KOSO δίνει και OEM όργανα σε εταιρείες, π.χ. Bimota

Tesi 3D
Image

DB6
Image
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: Πρόβλημα με κοντέρ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Γειά χαρά. Ξέρω ένα μαγαζί που επισκευάζει κοντέρ άν είσαι Αθήνα. 'Εχω επισκευάσει δύο ώς τώρα αλλά για αμάξια ....με επιτυχία και κόστος καμία σχέση με το άν πήγαινα σε καινούριο. Είναι στη Θηβών 174 στο Περιστέρι με τηλέφωνο 210/5750587, κινητό 6936505050. Πάρτον και συννενοήσου άν μπορεί να αναλάβει και το δικό σου γιατί αναλαμβάνει γενικά απο ότι ξέρω και εγκεφάλους και airbag στα αμάξια.
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση