Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » Μοντελα » Monster

Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φόρτωμα monster για ταξίδι solo
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ 04 Απρ 2018, 18:33 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Άβαταρ μέλους

Φύλο: Άντρας
Υποτίθεται ότι κατέληξα στο monster επειδή τα (μεγάλα) ταξίδια έγιναν με (άλλη) μηχανή στο παρελθόν.... :whistling:
Έλα όμως που το μικρόβιο του ταξιδιού δε σ' αφήνει εύκολα, ήδη έπεσε μια ιδέα για ένα "γρήγορο" 5-6ήμερο στο εξωτερικό και.... ψάχνω πως να φορτώσω το S2R μου...

Ζητώ λοιπόν τα φώτα σας... ειδικά όσων έχουν κάνει με monster solo ένα κανονικό "road trip"....
Όχι φόρτωμα τα μπαγκάζια μου δηλαδή όπως - όπως απλά για να κάνω διεκπεραιωτικά μια απόσταση, να φτάσω κάπου (από εθνική) δηλαδή και τέλος, αλλά ένα set-up που όχι μόνο να βολεύει να είσαι πάνω στη μηχανή σκεδόν όλη μέρα (σε ένα ταξίδι πέραν των 2-3 ημερών φυσικά), αλλά ταυτόχρονα να επιτρέπει να ευχαριστηθείς οδήγηση στους στριφτερούς δρόμους της διαδρομής... Πολλά ζητάω...; :zep:

Με αυτά λοιπόν τα δεδομένα, τι εξοπλισμό χρησιμοποιήσατε; Ένα tankbag και ίσως κάποιο tailbag (στο μικρό υπόλοιπο της σέλας); Πόσα λίτρα το καθένα; Ποιάς εταιρείας; Ή μήπως σαμάρια;
Τι βόλεψε και τι όχι; Τι προτείνεται τελικά... εκτός από το ν' αλλάξω μηχανή; :wsmile:

Κορυφή 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φόρτωμα monster για ταξίδι solo
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ 04 Απρ 2018, 18:57 
Σε σύνδεση
Member
Member
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Monster 1000
Για 5-6 μερες που χρειαστηκα κ εγω πηρα την Kriega US-30 για την σελα και ειχα και ενα μικρο Givi tankbag για κινητο/λεφτα διοδια/ψιλοπραγματα.

Για μενα η Kriega μου φτανει για πραγματα το πολυ μιας εβδομαδας.Ρουχα,εχτρα ζευγαρι παπουτσια,φορτιστες κλπ.Δεν ειναι φτηνη,135 ευρω αλλα ειναι απο τις καλες και μπορεις να προσθεσεις και αλλες πανω της.

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ 05 Απρ 2018, 07:40 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Άβαταρ μέλους

wheelsdeal έγραψε:
Για 5-6 μερες που χρειαστηκα κ εγω πηρα την Kriega US-30 για την σελα και ειχα και ενα μικρο Givi tankbag για κινητο/λεφτα διοδια/ψιλοπραγματα.

Για μενα η Kriega μου φτανει για πραγματα το πολυ μιας εβδομαδας.Ρουχα,εχτρα ζευγαρι παπουτσια,φορτιστες κλπ.Δεν ειναι φτηνη,135 ευρω αλλα ειναι απο τις καλες και μπορεις να προσθεσεις και αλλες πανω της.

Τη χάζεψα τη Kriega που λες... Εξαιρετική (αλλά και ακριβή) επιλογή!
Η 30άρα (και όχι η 20άρα;) έκατσε ΟΚ στο σελάκι που απομένει στο monster;
Και μπροστά πόσα λίτρα ήταν το tankbag σου;

Κορυφή 
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ 06 Απρ 2018, 00:41 
Σε σύνδεση
Member
Member
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Monster 1000
Την εβαλα οριζοντια στην σελα..εξειχε λιγο δεξια αριστερα αλλα εκατσε.Οτι και να βαλεις θα εξεχει απο καπου,το σελακι ειναι μικρο αλλα δεν εχεις προβλημα.

Το tankbag ειναι το Givi EA106B,6 λιτρα.Ψιλοπραγματα για το δρομο..ειναι μαγνητικο ομως για μεταλλικα ντεποζιτα.

Κορυφή 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » Μοντελα » Monster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Sponsors Προσφορές Καταστημάτων

This page is in no way associated with Ducati.com, nor is it an entity of Ducati Motor Holding, S.p.A.
All messages posted within this bulletin board express the views of the author only, and the owners of the Ducatisti Forum (http://www.ducatisti.gr 2008 - )
will NOT be held responsible for the content of any message.

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr

Terms of Use | Όροι Χρήσης