ducati monster 696

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
larii
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τετ 16 Απρ 2008, 13:31
Gender: Male
Other: yamaha fazer 800
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ducati monster 696

Δημοσίευση από larii »

πωπωπωπωπωπωπωπω!!!!!!!!11 τι μουν@ρ@ ειναι αυτη ρε παιδια??? θελω να κλαιω.... απο τι τιμες ξεκιναει?? ασχετο αλλα η καταναλωση των monster που κυμαινεται?? εχει προλαβει να το παρει κανεις το μηχανακι?? εντυπωσεις?
θα γινω μοτοσυκλετιστης..
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από johnduc »

larii έγραψε:πωπωπωπωπωπωπωπω!!!!!!!!11 τι μουν@ρ@ ειναι αυτη ρε παιδια??? θελω να κλαιω.... απο τι τιμες ξεκιναει?? ασχετο αλλα η καταναλωση των monster που κυμαινεται?? εχει προλαβει να το παρει κανεις το μηχανακι?? εντυπωσεις?
Μονο πανω του εκατσα και το βαλα και μπροστα,στο καταστημα της Ρωμης.Ειναι πολυ ωραια η θεση οδηγησης και το μοτερ ακουγεται ομορφα,θα το καβαλησουμε πρωτα ο Θεος στο weekend και θα τα πουμε ξανα!
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από johnduc »

Αυτη η φωτο απο εκει!
Image
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
vmantas

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από vmantas »

Γεια σας παιδιά..είμαι νέος (στις μηχανές όχι στην ηλικία) και σας παρακολουθώ και θα ήθελα τη γνώμη σας για το monster το νέο περισσότερο αλλά και ίσως εμπειρία παό τα προηγούμενα.

Γενικά μου αρέσει πολύ σα φάτσα και από αυτά που διαβάζω γύρω γύρω φαίνεται να είναι ευκολοδήγητο και συνάμα απολαυστικό, όπως επίσης και αξιόπιστο.

Το ερώτημα μου είναι, που ισχύει για όλες τις Naked μηχανές, κάποια στιγμή που θα τη χρειαστείς για ταξίδι τι γίνεται? Μπορείς ας πούμε να βάλεις κάποια ζελατίνα και κάποια φέρινγκ (αν το λέω σωστά) ώστε να πρστατευτείς από τον αέρα? Η μήπως τελικά δεν ενδείκνυται για τέτοια χρήση αυτή η μηχανή. Τι θα λέγατε αν αυτό το μηχανάκι ήταν το μέσο για να πηγαίνει κανείς 2-3 φορές την εβδοαμάδα στη Χαλκίδα, με νόμιμες ταχύτητες. Θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα, θα ήταν κουραστικό, δαπανηρό μήπως, ή απλά ότι πρέπει για τη δουλειά.

Επίσης κάτι άλλο, ABS παίρνει αυτο το μηχανάκι, έστω και με παραγγελία?
Άβαταρ μέλους
S.VAGON DOC
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:18
Gender: Male
Other: EXC250-6D
Επικοινωνία:

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από S.VAGON DOC »

larii έγραψε:πωπωπωπωπωπωπωπω!!!!!!!!11 τι μουν@ρ@ ειναι αυτη ρε παιδια??? θελω να κλαιω.... απο τι τιμες ξεκιναει?? ασχετο αλλα η καταναλωση των monster που κυμαινεται?? εχει προλαβει να το παρει κανεις το μηχανακι?? εντυπωσεις?
kataxorisi monster tour.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
...no one told you when to run, you missed the starting gun... P.F.

Βαγγέλης Doc

Dirty Joker! Enduro Team
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από nickmostro »

vmantas έγραψε:Γεια σας παιδιά..είμαι νέος (στις μηχανές όχι στην ηλικία) και σας παρακολουθώ και θα ήθελα τη γνώμη σας για το monster το νέο περισσότερο αλλά και ίσως εμπειρία παό τα προηγούμενα.

Γενικά μου αρέσει πολύ σα φάτσα και από αυτά που διαβάζω γύρω γύρω φαίνεται να είναι ευκολοδήγητο και συνάμα απολαυστικό, όπως επίσης και αξιόπιστο.

Το ερώτημα μου είναι, που ισχύει για όλες τις Naked μηχανές, κάποια στιγμή που θα τη χρειαστείς για ταξίδι τι γίνεται? Μπορείς ας πούμε να βάλεις κάποια ζελατίνα και κάποια φέρινγκ (αν το λέω σωστά) ώστε να πρστατευτείς από τον αέρα? Η μήπως τελικά δεν ενδείκνυται για τέτοια χρήση αυτή η μηχανή. Τι θα λέγατε αν αυτό το μηχανάκι ήταν το μέσο για να πηγαίνει κανείς 2-3 φορές την εβδοαμάδα στη Χαλκίδα, με νόμιμες ταχύτητες. Θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα, θα ήταν κουραστικό, δαπανηρό μήπως, ή απλά ότι πρέπει για τη δουλειά.

Επίσης κάτι άλλο, ABS παίρνει αυτο το μηχανάκι, έστω και με παραγγελία?
Φιλαρακι το μηχανακι αυτο ακομα δεν το εχει καποιος φιλος απο το φορουμ επομενως δεν θα παρεις απαντησεις με οτι εχει να κανει για το 696.

Οσον αναφορα τα naked και ζελατινα μπορεις να βαλεις και ταξιδι κανουν.Καποια σε πανε ανετα και καποια λιγοτερο ανετα.Ειναι τι λεει η καρδια σου και ποσο αντεχουν τα "μαλακα σου μορια"!!!

:hibye:
Smaug
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:13
Gender: Male

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από Smaug »

Το είδα σήμερα απο κοντά...Δεν μπορώ να πώ ότι δεν είναι όμορφο αλλά δίπλα ακριβώς είχε και το 695 και όσο και να κοιτούσα το νέο monster το βλέμμα μου έπεφτε συνεχώς στο παλιό...
Άβαταρ μέλους
TK Alice
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 00:28
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Aprilia Tuono 50
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από TK Alice »

Smaug έγραψε:Το είδα σήμερα απο κοντά...Δεν μπορώ να πώ ότι δεν είναι όμορφο αλλά δίπλα ακριβώς είχε και το 695 και όσο και να κοιτούσα το νέο monster το βλέμμα μου έπεφτε συνεχώς στο παλιό...
Έτσι έτσι!!!! Σε πάω!!! Καλό το καινούριο αλλά το παλιό έχει άλλο χαρακτήρα!!!!!!
The World is Speeding as my Right Hand Takes Alice into Wonderland
When in doubt...GAS THE MATHAFUCKA!!!!

Η ΠΟΥΤ.... ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΕΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ
Gospadi Mamachka!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nickmostro
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: BMW G650 Xmoto
Τοποθεσία: Πειραιας/Νικαια

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από nickmostro »

Εγω παλι λεω να ευγνωμονουμε το τμημα marketing της Ducati γιατι με το desigh του καινουριου εδωσε ακομα μεγαλυτερη αξια στα δικα μας.......τα παλια!!!!

Δεν λεω οτι δεν ειναι ωραιο το καινουριο απλα δεν προκειται ποτε να γινει "κλασσικο".

:hibye:
vmantas

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από vmantas »

Το είδα στο ζάππειο.
Ομορφο πολύ.
Αλλά με αναβάτη πάνω δείχνει μικρό, κοντό.

Από την εμπειρία σας αυτός ο κινητήρας τι κατανάλωση να έχει?
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Ολοι με ρωτανε γιατι δεν περιμενες να παρεις το καινουριο,οτι ειναι πιο ωραιο κ.τ.λ...
Εγω ξερω οτι το 695 ειναι πιο ωραιο και το 696 δεν ειναι monster...
Σβησανε οτι κλασικο ειχε πανω του!!!
Αυτη ειναι η γνωμη μου...
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
mzxios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 15:44
Gender: Male
Other: Multistrada V4S
Τοποθεσία: XIOS

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από mzxios »

παιδια το μηχανακη εινε κουκλα αλα θα ηθελα ρυθμιζομενες μανετες φρενου και συμπλεκτη κτλπ
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από mostro620 »

mzxios έγραψε:παιδια το μηχανακη εινε κουκλα αλα θα ηθελα ρυθμιζομενες μανετες φρενου και συμπλεκτη κτλπ
Δεν γίνονται όλα ρε μάγκες με 8.700 Ευρώ. :glimpse:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
galex
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 18:27
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από galex »

Ύστερα από το (πραγματικά πολύ κατατοπιστικό) test drive στο ζάππειο, σε σχέση με το 620 έμεινα άφωνος με το κράτημα και την οδηγική συμπεριφόρα γενικώς στης στροφές. Το 696 είναι "τραίνο"...επίσης αισθητά καλύτερο τράβηγμά (ακόμα και από τα 140 χλμ το μοτέρ "έδινε") και πίο καλά φρένα.

Εντύπωση προκαλέι το αρκετά λιγότερο βάρος...(ίσως να αγγίζει και τα όρια του "φθηνού"). ανεβαίνεις μετά στο παλιό τέρας και νομίζεις ότι είσαι πάνω σε harley :))

Δέν μου άρεσε καθόλου πάντως το δυσανάγνωστο (και γενικότερα αδιάφορο) κοντέρ, και ο σχεδόν "ηλεκτρικός" ήχος των εξατμίσεων (το πρώτο πράγμα που θα άλλαζα)
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ducati monster 696

Δημοσίευση από D3§m02K »

galex έγραψε:. . . των εξατμίσεων (το πρώτο πράγμα που θα άλλαζα)
Αν και προσωπικά πιστεύω ότι ο ήχος των ΟΕΜ εξατμίσεων του 696 είναι πιο επιθετικός από των ΟΕΜ του 620/695, σε πάω ! ! ! :thumbsup:
Απάντηση