Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Απάντηση
mazax
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:41
Gender: Male
Other: Multistrada 950

Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από mazax »

Δυο σε ένα. Λοιπόν μιας και έφτιαξε ο καιρός είπα να πάω μια βόλτα κατά Ναύπλιο μεριά. Εκτός ότι είχε κάτι αγώνες και όπως πήγα έβαλα βενζίνη και έφυγα στο ΣΕΟ μετά τα διόδια λέω να κάνω μια στάση να ξεπιαστω και να πιω και ένα γρήγορο καφεδάκι. Κόβω μπαίνω στο parking και χωρίς να ρίξω ταχύτητα από 5η σταματάω. Πατάω συμπλέκτη και πάω να κατεβάσω. Τίποτα. Το σβήνω το ανάβω, μόνο 5η σε 6η και πάλι 5η άλλαζε. Εκεί αρχίζουν τα ωραία. Παίρνω το τηλέφωνο που έχει η καρτούλα της Ducati μου λέει ότι καταγράφετε και περιμένετε.......νεκρό σχεδόν 30 λεπτά. Από το άλλο κινητό ξαναπαίρνω το ίδιο απλά εκείνο το άφησα 5 λεπτά. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Ducati. Η ασφάλεια του κωλου που έχω στο scooter και δυο φορές που χρειάστηκα οδική απάντησε αμέσως ήρθε κλπ. Το πήρα και από σταθερό τα ίδια χάλια. Περιμένω αύριο την επίσημη απάντηση.

Αυτό με τις ταχύτητες το έχει κάνει σε κανένα; ξέρετε τι ειναι; κάποια στιγμή από τα νεύρα μου το καβάλησα πήγα να φύγω με 5η αλλά κάνοντας γκαζιές τελικά μπήκε 4η και δεν είχα πρόβλημα το έφερα με 120χλ με 4η μια χαρά. Αύριο θα το πάω στον Νταή να δω τι θα μου πει. Έχετε εσείς καμία ιδέα;
mazax
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:41
Gender: Male
Other: Multistrada 950

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από mazax »

Ξέχασα να πω ότι Νεκρά-1-2-3-4 πάνω κάτω μια χαρά.
mazax
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:41
Gender: Male
Other: Multistrada 950

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από mazax »

Μίλησα με αντιπροσωπεία το πρωί με τον κ. Ζαρε ο οποίος και με είχε εξυπηρετήσει στην πώληση και μου έδωσε το τηλέφωνο που ισχύει. Να το ξέρετε όσοι πήρατε Ducati από το καλοκαίρι και μετά δεν ισχύει ο αριθμός στην κάρτα που μας έστειλε το εργοστάσιο αλλά είμαστε μέσω της interamerican.
Άβαταρ μέλους
γιαννης
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ 18 Αύγ 2017, 09:38
Gender: Male
Other: multistrada 950
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από γιαννης »

Για βάλε το νέο τηλ να τσεκάρουμε...
Εγώ την πήρα 6/17
Montesa cota 123, 247, benelli 504, moto guzzi v65sp, BMW f650gs twin, multistrada 950
mazax
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:41
Gender: Male
Other: Multistrada 950

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από mazax »

Συγνώμη για την καθυστέρηση
2109462056
Αυτό ισχύει σε εμένα (ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ)
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 13:14
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από vagosm »

Εμένα στις 29/11/2017 μου ήρθε το παρακάτω email απο την Ducati.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για όσο διαρκεί η εγγύηση της μοτοσικλέτας σας, η Ducati & η ACI Global σας προσφέρουν δωρεάν οδική βοήθεια για όλο το 24άωρο, 365 ημέρες το χρόνο.

Σε κάθε περίπτωση τεχνικού προβλήματος ή ατυχήματος και για να κάνετε χρήση των υπηρεσιών που περιγράφονται στο βιβλίο του ιδιοκτήτη δεν έχετε παρά να καλέσετε το τηλέφωνο 210 9462058, ο συγκεκριμένος αριθμός αντικαθιστά τον προηγούμενο.


Λογικά πρέπει να το έχουνε στείλει σε όλους τους κατόχους που είχανε τον παλιό αριθμό.
Άβαταρ μέλους
desmios
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 06:39
Gender: Male
Other: Beta, Moto Guzzi
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από desmios »

Σπασμένο ελατήριο επιστροφής μάλλον.
Ο καλύτερος τρόπος για να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις.
Tolis1200
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ 22 Σεπ 2017, 15:19
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από Tolis1200 »

mazax έγραψε:Δυο σε ένα. Λοιπόν μιας και έφτιαξε ο καιρός είπα να πάω μια βόλτα κατά Ναύπλιο μεριά. Εκτός ότι είχε κάτι αγώνες και όπως πήγα έβαλα βενζίνη και έφυγα στο ΣΕΟ μετά τα διόδια λέω να κάνω μια στάση να ξεπιαστω και να πιω και ένα γρήγορο καφεδάκι. Κόβω μπαίνω στο parking και χωρίς να ρίξω ταχύτητα από 5η σταματάω. Πατάω συμπλέκτη και πάω να κατεβάσω. Τίποτα. Το σβήνω το ανάβω, μόνο 5η σε 6η και πάλι 5η άλλαζε. Εκεί αρχίζουν τα ωραία. Παίρνω το τηλέφωνο που έχει η καρτούλα της Ducati μου λέει ότι καταγράφετε και περιμένετε.......νεκρό σχεδόν 30 λεπτά. Από το άλλο κινητό ξαναπαίρνω το ίδιο απλά εκείνο το άφησα 5 λεπτά. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Ducati. Η ασφάλεια του κ***ου που έχω στο scooter και δυο φορές που χρειάστηκα οδική απάντησε αμέσως ήρθε κλπ. Το πήρα και από σταθερό τα ίδια χάλια. Περιμένω αύριο την επίσημη απάντηση.

Αυτό με τις ταχύτητες το έχει κάνει σε κανένα; ξέρετε τι ειναι; κάποια στιγμή από τα νεύρα μου το καβάλησα πήγα να φύγω με 5η αλλά κάνοντας γκαζιές τελικά μπήκε 4η και δεν είχα πρόβλημα το έφερα με 120χλ με 4η μια χαρά. Αύριο θα το πάω στον Νταή να δω τι θα μου πει. Έχετε εσείς καμία ιδέα;
Ελατήριο επιστροφής όπως λέει και ο φίλος παρακάτω
Γύρω στα 6.5 ευρο το ανταλλακτικο
80 μαζί με εργασία γιατί αναγκαστικά ξαναλλαζεις λάδια και παραφλου
mazax
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:41
Gender: Male
Other: Multistrada 950

Re: Πρόβλημα με ταχύτητες - Υπάρχει Οδική βοήθεια;

Δημοσίευση από mazax »

Τελικά δεν είχε τίποτα. Μπλόκαρε εκείνη την ώρα αλλά πήγα στο ΝΤΑΗ και γέλαγε, μπρος πίσω ήθελε και μετά ήταν ΟΚ. Απλά εγώ δεν έχω εμπειρία από ταχύτητες. Κατά τύχη το ξεμπλόκαρα με γκάζι και όλα καλά.
Απάντηση