Νέοπας...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vradelos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 11:31
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Δράμα

Νέοπας...

Δημοσίευση από vradelos »

Γεια σας παλικάρια!Είμαι νέος κάτοχος μιας ms 1100(πριν είχα ένα S2R) και έχω μια βασική απορία για αρχή. Το κιβώτιο είναι τόσο σκληρό στην αρχή ή να ανησυχώ;

:hibye:
"Wise men don't need advice.Fools won't take it."
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από jks »

καλημερα και καλως ορισες και παλι στην φαμιλια μας..
πρεπει να εισαι απ'τους ελαχιστους με 1100 ΜΤS στο φορουμ μας..

σχετικα με το κιβωτιο πιστευω οτι θα σου στρωσει...και θα μαλακωσει.. το 1100 το προσεξε η μαμα να ειναι πιο "πολιτισμενο" απτο 1000ρι.. (βλεπε αντικραδασμικα σινεμπλοκ στο τιμονι και καταργηση του ξηροκαμπανου για μαλακοτερη συμπλεξη/αποσυμπλεξη)

καλα χιλιομετρα με την κουκλα σου και θελω να μας ανεβασεις οποτε μπορεις φωτογραφιες και γενικα να μας λες τις εντυπωσεις σου γιατι δεν εχουμε πληροφορηση για τα 1100 μοντελα απο κανενα αλλο παιδι εδω..

:hibye:
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από Colin »

:welcome:

Την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν στον Θωμά είδα ένα Multi 1100 και ομολογώ ότι μ'άρεσε αρκετά :thumbsup: :thumbsup: Βέβαια άλλο να το καβαλάς κι άλλο να το χαζεύεις.... :wsmile:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από mostro620 »

vradelos έγραψε:Γεια σας παλικάρια!Είμαι νέος κάτοχος μιας ms 1100(πριν είχα ένα S2R) και έχω μια βασική απορία για αρχή. Το κιβώτιο είναι τόσο σκληρό στην αρχή ή να ανησυχώ;

:hibye:
Έχω την εντύπωση ότι μετά το πρώτο service των 1.000 km θα μαλακώσει ελαφρώς γιατί το λάδι που τοποθετείται πρώτη φορά απο το εργοστάσιο έχει χαμηλότερο ιξώδες (συλλογή ρινισμάτων, επικαθίσεων κτλ) απο το Shell Advance Ultra 4

Αυτό το "μαλάκωμα" συμβαίνει στα μοντέλα με υγρό συμπλέκτη σε κάθε αλλαγή λαδιών, οπότε φαντάζομαι ότι θα ισχύει και για το "υγρό" πλέον ΜS 1100 :)
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από johnduc »

Καλως μας ηλθες και ναι θα μαλακωσει....τωρα συμφωνα με αυτα που ειπε ο τζων-μποι πιο πανω(τζει-κει-ες) εχω να προσθεσω...οτι ναι η μαμα εκανε μαμακια και εβγαλε τον ξηρο απο το μουλτι :zep: :zep: :zep: βαζοντας το μπανιο στη θεση του!Και κανονικα θα πρεπε να τα χει ολα ξηρα μικρα μεγαλα...οποιον δεν του αρεσει ο ηχος να παρει ηλεκτρικα γιαπωνεζικα μπιχλιμπιδια!!! :teasing1: :teasing1: :teasing1:
Εσυ παντως να ξερεις οτι εχεις....πολυ ωραιο μηχανακι! :mrgreen: Θα κανεις πολυ περισσοτερα πραγματα απ οτι με το μονστρο....το λεει και το ονομα...μουλτι (κοβω και κιμα) :zep: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TK Alice
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 00:28
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Aprilia Tuono 50
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από TK Alice »

:welcome1:
The World is Speeding as my Right Hand Takes Alice into Wonderland
When in doubt...GAS THE MATHAFUCKA!!!!

Η ΠΟΥΤ.... ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΕΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ
Gospadi Mamachka!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vradelos
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 11:31
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Δράμα

Re: Νέοπας...

Δημοσίευση από vradelos »

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση παιδιά! :thumbsup:

Ουφ πάλι στρώσιμο :cool:

:hibye:
"Wise men don't need advice.Fools won't take it."
Απάντηση