Το μπούκωσα ?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scout
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 16 Απρ 2017, 13:25
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: Africa Twin 750 RD04
Τοποθεσία: Νέο Ψυχικό

Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από Scout »

Καλημέρα σας ... νέοπας στα Ducati, MTS1000DS, μαλλον χτές το παραεκανα και όταν προσπάθησα να το βάλω μπροστά το μπούκωσα...
Σήμερα αφου φρέσκαρα την μπαταρία....τπτ... καποια συμβουλη απο τους γνώστες η παλαιότερα παθόντες ....
Αντε για την δέν κρατιέμαι !!!! :wsmile:
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από Bart »

Καλημέρα και καλά χιλιομετρα
Αν η μπαταρία είναι κομπλε η μίζα γυρνάει απροβληματιστη τότε παίζουν αλλά θέματα πχ τρόμπα βενζίνης την ακους στο τσεκ?
Μπορεί να είναι λαδωμενα μπουζί σε μια κακή περίπτωση
Η βραχυκυκλωμενο μπουζί, ρουλεμαν μιζας κάποιος ρελες η ασφάλεια.
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
Scout
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 16 Απρ 2017, 13:25
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: Africa Twin 750 RD04
Τοποθεσία: Νέο Ψυχικό

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από Scout »

Ευχαριστώ Bart, λύθηκε με τέσσερα μπουζακια και αρκετό ξεμπούκωμα !!! Τι ωραίο πράγμα το ξεμπούκωμα !!!! :wsmile: :wsmile: :wsmile:
multistradas1000
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 16:08
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από multistradas1000 »

Scout έγραψε:Καλημέρα σας ... νέοπας στα Ducati, MTS1000DS, μαλλον χτές το παραεκανα και όταν προσπάθησα να το βάλω μπροστά το μπούκωσα...
Σήμερα αφου φρέσκαρα την μπαταρία....τπτ... καποια συμβουλη απο τους γνώστες η παλαιότερα παθόντες ....
Αντε για την δέν κρατιέμαι !!!! :wsmile:
Καλημέρα φιλε, το έχει το μοντέλο φαίνεται, εγώ εχω την 1000DS S, τέλη 2005 με ducati eco performance, termi κτλπ κτλπ. θελει γενικά ξεμπουκωμα, καποιες φορές μπουκώνει και κάνει και ενα εκοφαντικο ήχο σαν εκρηξη-πυροβολισμο..
μην ανησυχείς γενικά παρ το σαν δεδομένο, κάνε τα service σου στην ώρα τους και δεν θα έχεις κανενα προβλημα. Εγώ σκεφτομαι να τοποθετήσω κάλυμα καθότι ξηροκάμπανο και ο θόρυβος ειναι μεγάλος, θα δειξει..
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από markous »

τι ειναι καρμπυρατερ για να μπουκωσει στην εκινηση? εντυπωση μου κανει....
.μηπως ειναι κατι αλλο?
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από Ritsman »

multistradas1000 έγραψε: Καλημέρα φιλε, το έχει το μοντέλο φαίνεται, εγώ εχω την 1000DS S, τέλη 2005 με ducati eco performance, termi κτλπ κτλπ. θελει γενικά ξεμπουκωμα, καποιες φορές μπουκώνει και κάνει και ενα εκοφαντικο ήχο σαν εκρηξη-πυροβολισμο..
μην ανησυχείς γενικά παρ το σαν δεδομένο, κάνε τα service σου στην ώρα τους και δεν θα έχεις κανενα προβλημα. Εγώ σκεφτομαι να τοποθετήσω κάλυμα καθότι ξηροκάμπανο και ο θόρυβος ειναι μεγάλος, θα δειξει..


Οχι ρε δεν νομιζω οτι ειναι μπουκωμα... κι εμενα που εχει termi kit που και που οταν το ξεκιναω κανει αυτο το μπουμ
δεν νομιζω πως ειναι αφυσικο αν εχεις ECU
Εικόνα
58
multistradas1000
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 16:08
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από multistradas1000 »

Οχι ρε δεν νομιζω οτι ειναι μπουκωμα... κι εμενα που εχει termi kit που και που οταν το ξεκιναω κανει αυτο το μπουμ
δεν νομιζω πως ειναι αφυσικο αν εχεις ECU[/quote]

μακαρι μιλάμε όμως για μπουμ το οποίο βγάζει στα μπαλκόνια τη γειτονια... τις προάλες στο κέντρο στην Κολοκοτρώνη σταμάτησε η κυκλοφορία και παραλίγο δυο γιαγιάδες να πεσουν απο έμφραγμα, προσπαθούσα να βάλω μπροστά, βγήκαν καπνοί άπό το ντεπόζιτο και το μπαμ ήταν σαν βολή rheimental.. θα παω καποια στιγμή στο μάστορα να το κοιτάξει δεν ειναι φυσιολογικό
Άβαταρ μέλους
fantaraki
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 04:41
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από fantaraki »

Μαλλον περιγραφεις αναφλεξη καυσιμου μεσα στα σωματα ψεκασμου,κατι οχι και τοσο καλο... Μηπως στο κανει οταν απο ρελαντι ανοιγεις αποτομα γκαζι; Η οταν ενω εχεις ανοικτο γκαζι, αφηνεις τελειως και μετα γρηγορα ξαναανοιγεις; Αν το κανει συχνα να το πας να σου κοιταξουν τα μειγματα...
george_t
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 23 Νοέμ 2009, 11:28
Gender: Male

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από george_t »

Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πράγμα στο monster μου και ήταν θέμα μιγμάτων!
mike_fr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ 09 Οκτ 2009, 12:06
Gender: Male
Bike: 851

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από mike_fr »

Παντως εμενα και τα δυο Μουλτι που ειχα με Τερμι Κιτ , δεν εκαναν ποτε σκασιματα ......Οταν ομως εμεινα απο μπαταρια μια φορα και αντικατασταθηκε με μια φτηνη αλλα με ιδια ακριβως χαρακτηριστικα με την εργοστασιακη ,η μηχανη δε δουλευε καλα και εκανε πολλα σκασιματα...Την επομενη μερα μπηκε η αυθεντικη και ολα ρολοι !
multistradas1000
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 16:08
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από multistradas1000 »

fantaraki έγραψε:Μαλλον περιγραφεις αναφλεξη καυσιμου μεσα στα σωματα ψεκασμου,κατι οχι και τοσο καλο... Μηπως στο κανει οταν απο ρελαντι ανοιγεις αποτομα γκαζι; Η οταν ενω εχεις ανοικτο γκαζι, αφηνεις τελειως και μετα γρηγορα ξαναανοιγεις; Αν το κανει συχνα να το πας να σου κοιταξουν τα μειγματα...
όταν εννοείς μείγματα? για γίνε πιο συγκεκριμένος καθότι δεν το κατέχω τόσο το αντικείμενο, βεβαια τις τελευταίες ημέρες που έχει ζεστάνει ο καιρός παιρνει αμέσως μπροστά σαν να μην συμβαίνει τίποτα..

αυτό που κάνω είναι να πατάω τη μείζα και να το αφήνω μονο του μετα απο 3-4 δευτερόλεπτα αν δεν παρει δίνω γκάζι..
Άβαταρ μέλους
marinos franki
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιούλ 2016, 08:56
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: 749s SS750 VFR800 VT
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από marinos franki »

Στο multi μου (1100s με termi και ducati ecu) όταν δουλέψει μεσα στην πόλη με 1.500 -2.000 rpm και είναι πάνω από 95c βαθμούς κάνει (καμία φορα) μικρά σκασίματα.Πιστέυω είναι θέμα μείγματος και ποιότητας βενζίνης(100αρα).....
....όλα είναι δρόμος....
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Το μπούκωσα ?

Δημοσίευση από daculas367 »

multistradas1000 έγραψε: και το μπαμ ήταν σαν βολή rheimental..
Tετραδυμο 50αρι? :mrgreen:
Απάντηση