multistrada 1200

hailander
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 07:58
Gender: Male

multistrada 1200

Δημοσίευση από hailander »

Θα ήθελα μία συμβουλή σχετικά με το Multi 1200.Είμαι κοντά στο να το αγοράσω μεταχειρισμένο,και θέλω από τους εμπειρότερους μια επιβεβαίωση στο αν έχω καταλάβει σωστά τα παρακάτω...

1.Βγήκε στην παραγωγή το 2010, και το 2011 όπως και 2012 έβγαινε ακριβώς το ίδιο μοντέλο.Σε αυτά τα μηχανάκια υπήρξαν αρκετά προβλήματα(ηλεκτρικά-ραγισμένες κεφαλές κλπ)

2.Το 2013 άλλαξε το μοντέλο και βγήκε αυτό με τα 4 μπουζί.Εκεί τα προβλήματα του προηγούμενου μοντέλου λύθηκαν.

3.Αργότερα το μηχανάκι άλλαξε πάλι το 2015.

Το έχω καταλάβει σωστά το story ή ''χάνω'' κάτι? Να υποθέσω πως θα ήταν προτιμότερο να στραφώ σε μοντέλο 2012-2013? Τα παλιότερα μοντέλα εξακολουθούν να καλύπτονται ακόμα και εκτός εγγύησης για το θέμα των κεφαλών? Κάθε συμβουλή δεκτή,ευχαριστώ προκαταβολικά,πάντα όρθιοι.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από HackmaN »

Καλωσόρισες!
Πέρνα πρώτα μία από εδώ: http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewforum.php?f=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Από το 2010 έως το 2014 η πρώτη σειρά και το 2015 νέο μοντέλο με DVT, ριζικά ανασχεδιασμένο.
Γενικά από το 2010 και μετά άλλαξαν/βελτίωσαν αρκετούς τομείς και έγιναν ανακλήσεις.

Αν βρεις κάποιο με βιβλίο service και περασμένες τις ανακλήσεις, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
hailander
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 07:58
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από hailander »

Υπήρξε ανάκληση, και για τις κεφαλές,που κατά την γνώμη μου είναι και το σοβαρότερο θέμα..?
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 21:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από multi89 »

hailander έγραψε:Υπήρξε ανάκληση, και για τις κεφαλές,που κατά την γνώμη μου είναι και το σοβαρότερο θέμα..?
Δεν υπάρχει ανάκληση! Στην αλλάζουν όμως αν σκάσει μέσω good will...
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από LAVEY »

Αδερφε και εγω στην ιδια φαση ειμαι και θα σου πω τι μου ειπε αντιπροσωπος για την καλυψη σε περιπτωση κεφαλης κλπ. Τα μοντελα 2010-2012 γινοντουσαν εισαγωγη απο Σφακιανακη. Απο το 2013 και εως τωρα ανελαβε η ΚΟΣΜΟΚΑΡ. Οποτε εμενα μου το θεσανε ως εξης. Οτι ενα μηχανακι του προηγουμενου εισαγωγεα δεν ξερουν αν θα το καλυψουν και κατα ποσο θα ειναι εφικτο πλεον εκτος εγγυησης. Ενω απο το 2013 που κανανε εισαγωγη αυτοι εχουν την ευχαιρεια να πιεσουν. Με παραξενεψε αλλα οκ, αυτο μου ειπε γιατι και εγω τους ρωτησα τα ιδια για το 2010-2012. Τι να σου πω. Εχω θερισει ολο το διαδικτυο παγκοσμιος πανω στις βλαβες και βλεπω οτι αν ειναι να σου βγει θα σου βγει σε μοντελα 2010-2011 παραγωγης και σε χιλιομετρα απο 20.000-40.000. Για τισ κεφαλες κατεληξε η ντουκατι οτι εφταιγε το ψυκτικο υγρο.
Αλλα ας ριξω και εγω την προσωπικη μου γνωμη.
Οταν εχεις εναν κινητηρα απο τα sbk στα 1200 κυβικα με επιδοσεις τρομερες και μου οδηγας το μηχανακι καθε μερα μεσα στην κινηση και στην ομονοια , ε τοτε δεν φταιει και η εκαστοτε εταιρεια εν μερη. Αυτα τα μηχανακια εχουν τρομερη συμπιεση και θελουν να ρολαρουν για να αναπνεουν. Οπως και με αλλα μηχανακια απο διαφορες εταιρειες. Δεν μπορεις να εχεις εστω τον δουκα 690 και να τον κανεις παπι. Θα παρεις στο χερι το μοτερ καποια στιγμη. Αυτης της αποψης ειμαι. Το καθε μοτορι εχει την χρηση του. Καποιος που εχει το μουλτι και εχει κανει 50.000 60.000 μεχρι τωρα γιατι δεν ειχε προβληματα? Γιατι πιστευω οι περισσοτεροι ειναι ταξιδιαριδες και αμα τους ρωτησεις θα στο πουνε. Προσωπικα σε τετοιες μοτοσυκλετες φοβαμαι αυτους που τα εχουν απο το 10 και εχουν 15000 χλμ μεσα στις πολεις. :thumbsup: :thumbsup: καλη αγορα ευχομαι φιλε
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από Raf »

Οταν αγοραζεις μια μοτοσυκλετα εκτος εγγυησης το λογικο ειναι να μην εχεις απαιτησεις.
Παρ ολα αυτα εχουν επισκευαστει αρκετα 1200 εκτος εγγυησης απο καλη θεληση ειτε εταιρειας θες ειτε των συνεργαζωμενων συνεργειων.
Ειναι μην σου κατσει φιλε.
Εχω φιλο που εχει του 10 με κοντα 70000 χλμ για καθημερινη χρηση ως βασικο μεταφορικο και ταξιδια κυριως εθνικη :mrgreen: και δεν εχει κανει κιχ..
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
nzagp
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: Σάβ 25 Σεπ 2010, 21:01
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από nzagp »

Καλησπέρα και από εμένα

Το δικό μου ήταν μοντέλο του 10 από τα πρώτα που μπήκαν έβγαλε παιδικές αρρώστιες αλλά από κινητήρα τίποτα .
Όσο ήμουν στην DUCATI ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ότι και να γίνει εντος η εκτος εγγύησης για τις κεφάλες θα το έφτιαχναν
Η χρήση ήταν καθημερινή δουλειά σπίτι και εκδρομές όπου μπορούσα και του έπινα το αίμα συνεχώς
Στα 45.000 χλμ το έδωσα το 2013 και πήρα το επόμενο μοντέλο ( 2013 ) το οποίο είχε και αρκετές διαφορές από το προηγούμενο στον κινητήρα το μοντέλο του 2013 έβγαλε μόνο το keyless .
Ότι και αν πάρεις να εχει βιβλίο και να το νταντεύει σωστό συνεργείο .
Καλή συνέχεια
:hibye:
Seize The Day
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από LAVEY »

nzagp έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα

Το δικό μου ήταν μοντέλο του 10 από τα πρώτα που μπήκαν έβγαλε παιδικές αρρώστιες αλλά από κινητήρα τίποτα .
Όσο ήμουν στην DUCATI ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ότι και να γίνει εντος η εκτος εγγύησης για τις κεφάλες θα το έφτιαχναν
Η χρήση ήταν καθημερινή δουλειά σπίτι και εκδρομές όπου μπορούσα και του έπινα το αίμα συνεχώς
Στα 45.000 χλμ το έδωσα το 2013 και πήρα το επόμενο μοντέλο ( 2013 ) το οποίο είχε και αρκετές διαφορές από το προηγούμενο στον κινητήρα το μοντέλο του 2013 έβγαλε μόνο το keyless .
Ότι και αν πάρεις να εχει βιβλίο και να το νταντεύει σωστό συνεργείο .
Καλή συνέχεια
:hibye:
Σε γενικες γραμμες και αντικειμενικα αξιζε η αγορα του 13 εναντι του 10? η και με το 2010 ησουν εξισου ικανοποιημενος? γιατι και γω προσπαθω αντικειμενικα να καταλαβω αν το 13 υπερτερει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ απο το 10'
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από john mess »

:popcorn: :popcorn:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από LAVEY »

john mess έγραψε::popcorn: :popcorn:
αντι απλα να μπαινεις και να τρως ποπ κορν εσυ που απο οτι βλεπω εχεις και το 1200s δε μας λες καμια πληροφορια.
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από john mess »

αντι απλα να μπαινεις και να τρως ποπ κορν εσυ που απο οτι βλεπω εχεις και το 1200s δε μας λες καμια πληροφορια.

Αυτος που κάθετε και τρώει τα ποπ-κορν ,δεν νομιζω οτι τον ξερεις και απο χθες για να του μιλάς ετσι....

Λίγο σεβασμό δεν βλαπει.

Υ.Γ:Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω κάτι εγώ. :cool:

:popcorn: :popcorn: :popcorn:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από LAVEY »

Αυτος που κάθετε και τρώει τα ποπ-κορν ,δεν νομιζω οτι τον ξερεις και απο χθες για να του μιλάς ετσι....

Λίγο σεβασμό δεν βλαπει.

Υ.Γ:Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω κάτι εγώ. :cool:

:popcorn: :popcorn: :popcorn:
ασε τα περι σεβασμου και παμε παλι ...

τοτε μη μπαινεις και ποσταρεις οτι ναναι σε ενα θεμα που εχει να κανει με καποια συγκεκριμενη ερωτηση αφου δε βοηθας.
:ontopic:
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από HackmaN »

Ας μείνουμε on topic όλοι στην ουσία του θέματος παρακαλώ! :hibye:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από laziali21 »

:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:


























































:mrgreen: :mrgreen:
illusion
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 03 Δεκ 2016, 17:38
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από illusion »

για πόλους θεωρείτε το ΑΠΟΛΥΤΟ μηχανάκι,τα κάνει όλα και πολύ καλά μάλιστα.μην το πολυψειρίζεις το θέμα αν έχεις το χρήμα πάρε όσο πιο καινούργιο μοντέλο μπορείς.θα σε αποζημίωση και με το παραπάνω. :wsmile:
Άβαταρ μέλους
nzagp
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: Σάβ 25 Σεπ 2010, 21:01
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από nzagp »

Στο μοντέλο του 2010 είχα βάλει termi και ecu αυτήν που έδινε η μαμά οπότε το μηχανάκι ήταν αρκετά πιο σπιρτόζo το είχα πάντα στο sport και το tc στο 1 έτσι για τον φόβο των ιουδαίων …. Αποτέλεσμα στα 9000 χλμ να βγάζει τα λινά έξω , ο τρόπος οδήγησης που του έκανα ήταν τελείως ανάρμοστος .
Στο μοντέλο του 2013 πήρα το απλό όχι το s που είχα του 10 χωρίς εξατμίσεις κτλ .
Ήταν πολύ πιο ήρεμο χωρίς όμως να να υστερεί πουθενά σε δύναμη είχε όμως διαφορά στον τρόπο που φέρνει την δύναμη στην ρόδα … πολύ πιο ήρεμα.
Είχαν κάνει αλλαγές και στο tc έμπαινε πιο ( αθόρυβα ) ας μου επιτραπεί η έκφραση .
Μια ουσιαστική διαφορά που μου έκανε καλή εντύπωση ήταν ότι στο 2013 τα φρένα έγιναν συνδυασμένα και είχε κάποιες ψιλοδιαφορες στους διακόπτες ηταν πιο στιβαροί
Στο μοντέλο 2013 εάν κάποιος έβαζε termi φλασαριζαν την ecu δεν την άλλαζαν όπως το προηγούμενο μοντέλο
Αυτά θυμάμαι ελπίζω να βοήθησα θέλω να καταθέσω ότι είναι ένα υπέροχο μηχανάκι το multi πραγματικά υπέροχο !!!!!!
ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !!!!!!! :mrgreen:
Seize The Day
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από john mess »

ασε τα περι σεβασμου και παμε παλι ...

τοτε μη μπαινεις και ποσταρεις οτι ναναι σε ενα θεμα που εχει να κανει με καποια συγκεκριμενη ερωτηση αφου δε βοηθας.
:ontopic:[/quote]

Δεν νομίζω να ποσταρα ότι να ναναι..... Αλλά και πάλι έτσι να ειναι, δε νομίζω ότι έχεις κανένα δικαίωμα να μου μιλάς με αυτό τον τρόπο.
Και στο κάτω κάτω της γραφής τα δικά σου τρώω....
Μαζεψου....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος john mess την Τετ 21 Ιουν 2017, 18:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από Raf »

Τα μαζεψου και τα σχετικα στο δρομο :cool:
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από john mess »

Raf έγραψε:Τα μαζεψου και τα σχετικα στο δρομο :cool:
:bravo:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 13:14
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από vagosm »

Με αφορμή τα παραπάνω σχόλια και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, βλέπω οτι γενικά στο σάιτ επικρατεί μια λανθασμένη νοοτροπία απο αρκετούς. Για καποιους μπορεί η ερώτηση καποιων να ειναι αστεία και για κάποιους άλλους να είναι χαζή. Θεωρώ λάθος να μπαίνει ένα καινούριο μέλος στο φορουμ και αντι να τον βοηθήσουμε και να του λύσουμε τυχόν απορίες - έστω και χαζές, να γινομαστε εριστικοί και να δημιουργούμε εντάσεις χωρίς λόγο. Νομίζω οτι ο λόγος υπαρξης του φορουμ ειναι για να ανταλλάσουμε γνώμες και να βοηθάει ο ένας τον άλλον.
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από Raf »

Ετσι ακριβως φιλε βαγγο
Παμε παρακατω λοιπον για οποιον εχει καλη διαθεση
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
john mess
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:42
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2
Other: οτι κατσει!!!
Επικοινωνία:

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από john mess »

vagosm έγραψε:Με αφορμή τα παραπάνω σχόλια και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, βλέπω οτι γενικά στο σάιτ επικρατεί μια λανθασμένη νοοτροπία απο αρκετούς. Για κάποιους μπορεί η ερώτηση καποιων να ειναι αστεία και για κάποιους άλλους να είναι χαζή. Θεωρώ λάθος να μπαίνει ένα καινούριο μέλος στο φορουμ και αντι να τον βοηθήσουμε και να του λύσουμε τυχόν απορίες - έστω και χαζές, να γινομαστε εριστικοί και να δημιουργούμε εντάσεις χωρίς λόγο. Νομίζω οτι ο λόγος υπαρξης του φορουμ ειναι για να ανταλλάσουμε γνώμες και να βοηθάει ο ένας τον άλλον.

Δεν νομίζω ότι έθιξα κάνανε ούτε ειρωνεύτηκα ούτε έγινα εριστικός ,βασικά ούτε καλά καλά μίλησα!!!
Αντιθέτως δέχτηκα μια λεκτική επίθεση από κάποιον ''άγνωστο''.....
Όποιος θέλει την βοήθεια μου μπορεί να το ζητήσει απλά και ανθρώπινα και μια χαρά ΔΙΆΘΕΣΗ έχω να βοηθήσω ευχαρίστως.

Καλη συνεχεια :hibye:
.....Γιουροκουρέλια από εδώ το μισοφέγγαρο από εκεί και πάνω απ' όλα η ''μαμά'' Αμερική.....
....νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι....
A.M.
Άβαταρ μέλους
vagosm
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 13:14
Gender: Male

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από vagosm »

john mess έγραψε: Δεν νομίζω ότι έθιξα κάνανε ούτε ειρωνεύτηκα ούτε έγινα εριστικός ,βασικά ούτε καλά καλά μίλησα!!!
Αντιθέτως δέχτηκα μια λεκτική επίθεση από κάποιον ''άγνωστο''.....
Όποιος θέλει την βοήθεια μου μπορεί να το ζητήσει απλά και ανθρώπινα και μια χαρά ΔΙΆΘΕΣΗ έχω να βοηθήσω ευχαρίστως.

Καλη συνεχεια :hibye:
Παρεξήγηση ήταν λοιπόν και όλα καλα! Καλή διάθεση να υπάρχει όπως είπε και ο Raf και συνεχίζουμε! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από LAVEY »

nzagp έγραψε:Στο μοντέλο του 2010 είχα βάλει termi και ecu αυτήν που έδινε η μαμά οπότε το μηχανάκι ήταν αρκετά πιο σπιρτόζo το είχα πάντα στο sport και το tc στο 1 έτσι για τον φόβο των ιουδαίων …. Αποτέλεσμα στα 9000 χλμ να βγάζει τα λινά έξω , ο τρόπος οδήγησης που του έκανα ήταν τελείως ανάρμοστος .
Στο μοντέλο του 2013 πήρα το απλό όχι το s που είχα του 10 χωρίς εξατμίσεις κτλ .
Ήταν πολύ πιο ήρεμο χωρίς όμως να να υστερεί πουθενά σε δύναμη είχε όμως διαφορά στον τρόπο που φέρνει την δύναμη στην ρόδα … πολύ πιο ήρεμα.
Είχαν κάνει αλλαγές και στο tc έμπαινε πιο ( αθόρυβα ) ας μου επιτραπεί η έκφραση .
Μια ουσιαστική διαφορά που μου έκανε καλή εντύπωση ήταν ότι στο 2013 τα φρένα έγιναν συνδυασμένα και είχε κάποιες ψιλοδιαφορες στους διακόπτες ηταν πιο στιβαροί
Στο μοντέλο 2013 εάν κάποιος έβαζε termi φλασαριζαν την ecu δεν την άλλαζαν όπως το προηγούμενο μοντέλο
Αυτά θυμάμαι ελπίζω να βοήθησα θέλω να καταθέσω ότι είναι ένα υπέροχο μηχανάκι το multi πραγματικά υπέροχο !!!!!!
ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !!!!!!! :mrgreen:
με καλυψες ! εχω κανει test ride το 10αρι το S. :thumbsup: αλλα οπως μου τα λες το 10αρι το προτιμω.το μοτερ ειναι κολαση! Βεβαια πιστευω και το 13αρι φτιαχνεται ( για τους πιο νευρικους ). Ενα προγραμματισμο θελει στον εγγεφαλο απο καποιον γνωστη του ειδους ! :devil3: :devil3: απλα με μετα αμα τυχει κατι ... επαναπρογραμματισμο και μετα στη ducati για να μην κανει φτερα το good will. Βασικα στο λεει και η λεξη...καλη θεληση...μπορει και να μην υπαρξει...

υ.γ. " μαζεψου " ...? :tooth2: :tooth2: :tooth2:
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 21:47

Re: multistrada 1200

Δημοσίευση από sue »

σχετικα με τα παραπανω και τις "παρεξηγησεις", θεωρω πως - οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω - δεν ειπωθηκε τιποτα προσβλητικο για κανεναν. αν καποιος ειναι φορτισμενος για δικους του λογους, μπορει πολυ ευκολα να "τσιμπησει", αλλα ξαναδιαβαζοντας το, δεν βλεπω κατι πραγματικα προσβλητικο. αν θελετε να συνεχισουμε, συνεχιζουμε, αν θελετε να "ψυρισουμε τη μαιμου", βοηθεια μας
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Απάντηση