Διαρροή στην δεξιά μπουκάλα

Απάντηση
wrangler
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τετ 19 Σεπ 2012, 20:32
Gender: Male

Διαρροή στην δεξιά μπουκάλα

Δημοσίευση από wrangler »

Μου εμφάνισε μικρή διαρροή στην δεξιά μπουκάλα στο πιρούνι (το απλό όχι το s).Η μηχανή έχει 13.000 χλμ μόνο άσφαλτο.Στο σέρβις μου λένε ότι ειναι η φλάντζα και ειναι ¨φουλ αναλωσιμο¨!!Ειχε κάποιος άλλος ανάλογο πρόβλημα τόσο νωρίς?Γενικα τι υσχιει στα multi στο συγκεκριμένο θέμα?
Άβαταρ μέλους
multi89
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ 2013, 22:26
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: Sym gts 300
Τοποθεσία: Ηράκλειο/Αθήνα

Re: Διαρροή στην δεξιά μπουκάλα

Δημοσίευση από multi89 »

Δεν έχει θέμα το νωρίς Γι αυτό και να σου σκάσει σε αλλά 5000κμ πάλι θα το πληρώσεις! Είναι αναλώσιμο... κι ενα πετραδάκι σ κάνει ζημια!
Viper1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 12:21
Gender: Male

Re: Διαρροή στην δεξιά μπουκάλα

Δημοσίευση από Viper1 »

wrangler έγραψε:Μου εμφάνισε μικρή διαρροή στην δεξιά μπουκάλα στο πιρούνι (το απλό όχι το s).Η μηχανή έχει 13.000 χλμ μόνο άσφαλτο.Στο σέρβις μου λένε ότι ειναι η φλάντζα και ειναι ¨φουλ αναλωσιμο¨!!Ειχε κάποιος άλλος ανάλογο πρόβλημα τόσο νωρίς?Γενικα τι υσχιει στα multi στο συγκεκριμένο θέμα?
Αν έχεις πολύ καιρό να την κινήσεις μπορεί να έχει ξεραθεί το εσωτερικό seal. Υπάρχει περίπτωση αν την δουλέψεις αρκετά να σταματήσει να χάνει. Αν όχι πας για αλλαγή ξύστρες (το πρώτο ελαστικό παρέμβασμα που βλέπεις στην βάση της μπότας) και το εσωτερικό seal που είναι η αιτία της διαρροής . Αν πιάνουν τα χέρια σου είναι σχετικά εύκολη εργασία .
Απάντηση