Απόψεις για το νεο multi

Απάντηση
akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:00
Gender: Male
Bike: 851

Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από akalyvas »

v4 που λειτουργει σαν 2 v2.αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι αντίκτυπο θα εχει η αλλαγή γεωμετρίας σε σχέση με το 1260. γνωρίζει κανενας γνωστης του θεματος? Γενικά θα είναι ανώτερο τόσο σε μηχανή όσο και σε σασι?
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από Stelioskg »

Δεν γνωριζω περι γεωμετριας,αλλα θεωρω οτι θα ειναι πιο touring.το 2010 (εαν θυμαμε καλα) που βγηκε το 1200 λεγανε οτι σε στροφιλικη το ανταγωνιζετε supersport μηχανακια..
Τωρα πιστευω οτι θα ειναι αρκετα πιο touring με 19αρι μπροστα,θεση οδηγησης..
Περιμενουμε να το κανουμε test drive.
Εμενα πρωσοπικα νομιζω οτι θα μου ταιριαζει καλυτερα με σχεση το 1200-1260.
marnik1
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ 07 Μάιος 2017, 09:25
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από marnik1 »

Τα σχόλια στο moto είναι διθυραμβικά..
Ίσως ο 19άρης (που θεωρητικά με "χαλάει" σε θέμα ασάφειας και σταθερότητας) να είναι και καλύτερος για τους ελληνικούς καρόδρομους...
Ωστόσο, εμφανισιακά δεν μου αρέσει καθόλου, το ραντάρ από μπροστά (που το θεωρώ εντελώς άχρηστο) του χαλάει την εμφάνιση, σε συνδυασμό με την έλλειψη μονόμπρατσου...δεν μου κάνει καθόλου κλικ, όσο μηχανάρα κι αν είναι.. θα μείνω με το 1200s (2013)
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 00:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από markous »

marnik1 έγραψε:Τα σχόλια στο moto είναι διθυραμβικά..
Ίσως ο 19άρης (που θεωρητικά με "χαλάει" σε θέμα ασάφειας και σταθερότητας) να είναι και καλύτερος για τους ελληνικούς καρόδρομους...
Ωστόσο, εμφανισιακά δεν μου αρέσει καθόλου, το ραντάρ από μπροστά (που το θεωρώ εντελώς άχρηστο) του χαλάει την εμφάνιση, σε συνδυασμό με την έλλειψη μονόμπρατσου...δεν μου κάνει καθόλου κλικ, όσο μηχανάρα κι αν είναι.. θα μείνω με το 1200s (2013)

και πολυ καλα θα κανεις :thumbsup:
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:00
Gender: Male
Bike: 851

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από akalyvas »

εγω παλι ειμαι σε ερευνα αγορας. Να παρω το 1260s η πλεον τελος η εποχη v2 και παμε v4 μονο. και αυτο διοτι τωρα μπορω να παρω μηχανη μετα δεν εχει γιατι εχω και 3 παιδια να μεγαλωσω. Ημουν ψιλο ειμαι σπορ οδηγος αλλα μηπως να την δω διαφορετικα πλεον στα 40αντα μου? Παρακαλω οι γνωμες σας θα με βοηθησουν. Πειτε οτι ειστε στην θεση μου. :)) :))
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από Stelioskg »

Εαν το θες για να το παρεις την κυριακη να πας μερικα χλμ σε ασφαλτο και σβελτα νομιζω το 1260..
Εαν το θες να πας διακοπες με αυτο και να πατησεις και λιγο χωμα να πας στην απομακρισμενη παραλια ειμαι μεταξυ 1260 enduro και περιμενουμε το v4..
Νομιζω οτι το v4 ειναι πιο κοντα στο enduro..
Βεβαια ειναι πολυ νωρις,περιμενουμε test drive.
teo1990
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 29 Νοέμ 2015, 20:08
Gender: Male
Other: bmw r 1200 gs advent

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από teo1990 »

στο ιδιο διλειμμα ειμαι και εγω.1260s η v4?ηθελα να παρω το 1260s καινουργιο αλλα το σταματησανε απο την παραγωγη.οποτε θα αρκεστω σε μεταχειρισμενο.αν και δεν βλεπω να υπαρχουν πολλα μεταχειρισμενα ακομα...για την χρηση που θελω,δηλαδη ταξιδια και γρηγορες βολτες πιστευω οτι ειναι το ιδανικο οπως ειπατε και στα post πιο πανω.οσο για το v4 θα περιμενουμε να το φερουνε στις εκθεσεις μηπως και το κανουμε test drive να εχουμε γνωμη..το χαλαει πολυ που δεν εχει μονομπραστο και ειναι ενα μειον σε αυτο..βλεπωντας και κανωντας... :hibye:
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από Stelioskg »

https://www.team-bhp.com/news/new-ducat ... ed-testing" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Απόψεις για το νεο multi

Δημοσίευση από spyroszx »

Το εχω κανει βολτα απο Χαιδαρι μεχρι Οινοη. Ειναι απιστευτα γρηγορο, το μοτερ ανεβαζει σαν superbike. Σε ορεινο στροφιλικι δεν νομιζω να μπορουν να το πιασουν πολλα μηχανακια . Ευστροφο ελαστικο με πλαισιο που διαχειριζεται παρα πολυ καλα την δυναμη. Φρεναρες πιστας, καλυψη αερα πιο καλη απο το δικο μου GS 1200 ,που οδηγουσα εκεινη την μερα. Δεν πηγα τουριστικα ,γιατι μπηκα στη πριζα,οποτε δεν εχω εικονα για τουρισμο
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Απάντηση