Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Απάντηση
Kgeorgostathis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 23:38
Gender: Male

Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Kgeorgostathis »

Συντροχοι καλησπερα σας ... θελω τα φωτα σας και την εμπειρια σας για την κατασταση που βιωνω με την MTS μοντελο τελος του 2013 . Μετα απο χιλια μυρια προβληματα και απροοπτα τα οποια δεν θα αναφερω για οικονομια χρονου, παντως ποτε σε σχεση με τον κινητρα, θα παω στο ζουμι. Μετα το μεγαλο σερβις στα 48.000 χμ και ενω μεχρι τοτε η μηχανη δεν ειχε δειξει σημεια υπερβολικης καταναλωσης λαδιου βρεθηκε μεσα σε 4 μηνες και περιπου 4000 χμ με μισο λιτρο λαδι να περιεχεται στον κινητηρα . Εννοειται τα σερβις ολα στο εξουσιοδοτημενο στην Πατρα.Αλλαξαμε και τους δισκους συμπλεκτη καθ υποδειξη του μηχανικου για εναν περιεργο μεταλλικο θορυβο στην εκκινηση απο το σασμαν, αλλα ναι ο θορυβος συνεχιστηκε γιατι η μηχανη δεν ειχε λαδι ! Ο μηχανικος βεβαια δεν πηρε πρεφα τιποτα οταν αλλαξε τους δισκους συμπλεκτη ! Λιγο αργοτερα σε κοντινο ταξιδι αναψε και το λαμπακι του λαδιουυυυ...
Αφου συμπληρωσαμε λαδια και δεν εξηγηθηκε ποτε το αφαντο λαδι , κατα συσταση των Αθηνων παρακολουθησαμε την καταναλωση και φυσικα καταναλωνε σαν λαδιερα ... Εστειλα μια επιστολη διαμαρτυριας στο εργοστασιο το οποιο ανταποκριθηκε αμεσως και η μηχανη εσταλει στην Καλλιροης για ανοιγμα και ενημερωση του εργοστασιου . Αποτελεσμα : Τα κιλυνδροπιστονα εχουν μεγαλη φθορα και θελουν αλλαγη , αλλα η Ducati δεν αναγνωριζει κατασκευαστικο σφαλμα ...ηταν να γινει λεει... αλλα επειδη ειμαι καλο παιδι μου κανει εκπτωση 30% στα ανταλλακτικα , εννοειται πως εχουν καταστραφει σχεδον ολα τα στοιχεια του κινητηρα , και εκπτωση στην εργασια , οποτε το κοστος απο τα 5100 ευρω θα μειωθει στα 3600 ! τι λετε ? να προχωρησω ? η να αναζητησω αλλες λυσεις ? ευχαριστω . σε επομενο post θα δημοσιοποιησω και την επιστολη στην Ducati αυτουσια.
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 00:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Bart »

Πολύ λίγα χιλιόμετρα για τέτοια προβλήματα
Με τόσα λεφτά βρίσκεις άλλον κινητήρα τον σουλουπώνεις και έχεις και ρέστα
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από achilleas »

Πακέτο ...ψυχολογικά και οικονομικά...Το σενάριο είναι ότι στο service των 48000 δεν μπήκε η σωστή ποσότητα λαδιού?Λογικά πάντως δεν γίνεται ένα μοτέρ να κάψει 3,5 λίτρα σε 4000 χλμ, χωρίς να έχει δείξει πριν κατανάλωση λαδιού και χωρίς να έχει κάποια εμφανή βλάβη (σπασμένο ελατηρίο, κατεστραμμένα τσιμουχακια βαλβιδων) απ' τη στιγμή που λύθηκε και δεν βρέθηκε κάποια αιτία που να δικαιολογεί την καύση λαδιού.Τωρα αν βρεις ένα μτχ μοτέρ με ιστορικό και έλεγχο δεν υπάρχει λόγος να μην προχωρήσεις.Αλλα πρώτα προσπάθησε με την αντιπροσωπεία,νομίζω δείχνουν καλή θέληση σε τέτοιες περιπτώσεις.
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 14:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

Εαν εχεις καλυψη νομικης προστασιας στο ασφαλιστηριο συμβολαιο σου,προχωρα το δικαστικα.
Οι δικηγοροι ξερουν πως να κινηθουν,ζητα μεχρι κ αντικατασταση μοτοσυκλετας,σε καμμια εταιρια δεν αρεσει η δυσφημιση.
Εαν δεν εχεις την καλυψη,βρες εναν δικηγορο που να γνωριζει απο τετοιες περιπτωσεις.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από KRS »

dimos IT'S HORNY NOW έγραψε:Εαν εχεις καλυψη νομικης προστασιας στο ασφαλιστηριο συμβολαιο σου,προχωρα το δικαστικα.
Mη γράφουμε ο, τι θέλουμε. Η νομική προστασία είναι για κάλυψη σε περίπτωση τροχαίου ατυχήματος.


Αδερφέ το πήρες καινούριο ή μεταχειρισμένο?
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Stelioskg »

Δεν νομιζω να κερδισει τιποτα δικαστικα.
Ειναι εκτος εγγυησης και δευτερον το book service λεει ελενχος λαδιων καθε 1.000χλμ.
Τσαμπα χιλιαρικα θα πεταξεις στου δικιγορους.
Εαν σου ειπε η ducati οτι με 3.600 θα σ αλλαζε μοτερ μαζι με την εργασια εγω θα το αλλαζα(με 3.600 θα ειχα καινουργιο μηχανακι)
Τωρα εαν εχεις ξενερωσει πουλα την οπως ειναι βαλε και τα λεφτα της ζημιας και παρε αλλο μηχανακι..
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από argy »

Πάντως,ως παθών, σαν εταιρεία η Ducati με το goodwill προσφέρει μπορώ να πω μεγάλη βοήθεια σε συννενόηση ΠΑΝΤΑ με τον μηχανικό σου!
Δες τι μπορείς να καταφέρεις παραπάνω από μείωση κόστους κατασκευής.
Εαν πιστεύεις ότι αυτό το συγκεκριμένο μηχανάκι το θέλεις πολύ και είσαι δεμένος μαζί του συναισθηματικά φτιάξε το. Εάν πάλι δεν θέλεις ένα μηχανάκι ανακατασκευασμένο με ότι αυτό σημαίνει δώσε το.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από KRS »

Stelioskg έγραψε:Δεν νομιζω να κερδισει τιποτα δικαστικα.
Ειναι εκτος εγγυησης και δευτερον το book service λεει ελενχος λαδιων καθε 1.000χλμ.
Τσαμπα χιλιαρικα θα πεταξεις στου δικιγορους.
Εαν σου ειπε η ducati οτι με 3.600 θα σ αλλαζε μοτερ μαζι με την εργασια εγω θα το αλλαζα(με 3.600 θα ειχα καινουργιο μηχανακι)
Έλεγχο κάθε 1000χλμ ποιος τον κάνει?
Ο ιδιοκτήτης? Η το εξουσιοδοτημενο συνεργείο??
Και επειδή το γράφει το book service, πιστεύεις ότι είναι ανώτερο από το νόμο?

Με 3600 δεν νομίζω ότι του ειπαν για μοτέρ... Για ανταλλακτικά γράφει ο άνθρωπος και εργασία.

Δικαστικά η εξωδικαστικα, υπάρχουν πάντοτε δυνατότητες. Κατά καιρούς διαβάζω σε fora μότοσυκλετων ιστορίες για αγρίους από άτομα που δεν πρέπει να έχουν μπει όχι σε δικαστήριο αλλά ούτε σε δικηγορικό γραφείο για ραντεβου.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Stelioskg »

Γιατι εχω περασει μια ιστορια με εναν dealer της alfa romeo που μου εφαγε 10.000ε.και εχουν περασει σχεδον 10 χρονια στα δικαστηρια και εχω ξοδεψει αρκετα χιλιαρικα σε δικηγορους,αν και δικαιωθηκα δεν θα το ξανα περναγα ολο αυτο..
Ειδικα σε περιπτωση που καταφερνα να την δωσω κανα 6000ε + 4000 η ζημια,παιρνω ενα μεταχιρισμενο..
Τωρα αυτη ειναι καθαρα η δικη μου πρωσοπικη αποψη..
Ο καθε ανθρωπος τα βλεπει διαφορετικα.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από KRS »

@Stelioskg

Aν πέρασαν 10 χρόνια και δικαιώθηκες με τόκους επιδικιας από την άσκηση της αγωγής και τη δικαστική δαπάνη, θα πήρες πισω κοντά στα διπλά απ αυτά που ζήταγες.

Αρκετά χιλιάρικα αμοιβή για 10.000 ευρώ, έκανες λάθος συμφωνία με το δικηγόρο. Τον βάζεις με ποσοστό στα λεφτά που θα πάρεις.

Άλλο dealer, άλλο αντιπρόσωπος, άλλο αποκλειστικό αντιπρόσωπος και service αυτού.

Γράφω τα παραπάνω, χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης μαζί σου και εννοείται έχοντας γνώση στο αντικειμενο.
Over and out από μένα.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Stelioskg »

Το δικαστηριο εβγαλε αποφαση να μου δωσει τα 10κ. Τους τοκους και τα λεφτα που εδωσα σε δικηγορους.αλλα μεσα σε αυτα τα 10 χρονια τα περασε ολα στην γυναικα του και τωρα μου λεει δεν εχω τιποτα να σου δωσω ουτε μπορω να του κανω κατασχεση αφου δεν εχει τιποτα στο ονομα.
Γιατι βγηκα και λιγο off topic,η αποψη μου ειναι οτι θα φαει αρκετα χρονια για να βρει το δικιο του και οτι θα ταλαιπωρηθει πολυ περισσοτερο ψυχολογικα.
Εννοιτε πως αυτη η συζητηση γινετε καλοπροερετα για να βοηθησουμε το παιδι με το προβλημα του
Stelioskg
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Σάβ 25 Νοέμ 2017, 20:30
Gender: Male
Bike: 748SP
Other: Multistrada 950

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Stelioskg »

Και λογικα θα κινιθει νομικα απεναντι στο συνεργειο στην πατρα οποτε σε ιδιωτη.
Εκτως και αν καταλαβα λαθως και κινηθη νομικα απεναντι στην ducati
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από KRS »

Stelioskg έγραψε:Το δικαστηριο εβγαλε αποφαση να μου δωσει τα 10κ. Τους τοκους και τα λεφτα που εδωσα σε δικηγορους.αλλα μεσα σε αυτα τα 10 χρονια τα περασε ολα στην γυναικα του και τωρα μου λεει δεν εχω τιποτα να σου δώσω....
Αυτό που έκανε λέγεται καταδολιευση δανειστών. Ανατρέπεται για πλάκα η μεταβίβαση της επιχείρησης στη γυναίκα του. Τελοσπαντων, οι δικηγόροι σου δεν το χειριστηκαν καλά.

Ο dealer εμπορεύεται απλώς.

Ο αντιπρόσωπος είναι εξουσιοδοτημενος και για εμπορία μοτοσυκλέτων - ανταλλακτικών και σέρβις.

Ο αποκλειστικος αντιπρόσωπος λοιπον επιλέγει τους εξουσιοδοτημενους αντιπροσώπους ανά την επικράτεια με συγκεκριμένα κριτηρια. Εναντίον και των δύο, λοιπόν, στρέφεσαι.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 10:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από vasilis monster »

Μηπως στην τελευταια αλλαγη λαδιων αλλαξατε μαρκα λαδιων και βαλατε κατι το οποιο δεν το <<υποστηριζει>> το μοτερ;
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 12:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από gonzo »

εμένα στο hyper 821 μέσα στην εγγύηση στα 15000 χιλιόμετρα μου αλλάξανε κυλινδροπίστονα γιατί έκαιγε όντως λάδι αλλά δεν είχα φτάσει στο σημείο να ακούω θορύβους. Κρίμα και καλό κουράγιο
F@ck scooters
Άβαταρ μέλους
spyroszx
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 18:58
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από spyroszx »

Το φιλικό και οικογενειακό κλίμα που διαφημίζει η ducati,υπάρχει όσο όλα είναι καλά,μόλις κάτι δεν πάει καλά,αρκετά συχνά,το γυρνάμε στον επαγγελματισμό,και στη πολιτική της εταιρίας
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios" onclick="window.open(this.href);return false;
δεν πιστευω τιποτα δεν φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος
Άβαταρ μέλους
Sokratis Sorolopis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 08:12
Gender: Male
Bike: ST3
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Sokratis Sorolopis »

Για μένα φίλε ,δεν έβαλαν λάδι στο συνεργείο που το ειχες πάει,,,,μάλλον αυτο εγινε
Kgeorgostathis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 23:38
Gender: Male

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από Kgeorgostathis »

Σε ολους τους φιλους Ducatisti οφειλω ενημερωση εξελιξης της ιστοριας . Τελικα προχωρησα στην συμφωνημενη επισκευη της μοτοσυκλετας , οπου και εγινε στο συνεργειο της Καλλιροης . Το συνολικο κοστος με αλλαγη μπαταριας κλπ κλπ εφτασε 3900 ευρω. Ειμαι τοσο απασχολημενος με την εργασια μου , οπου δεν ειχα ουτε διαθεση , ουτε χρονο για να κινηθω δικαστικα ή εξωδικαστικα. Την μηχανη παρ οτι ηταν ετοιμη καιρο καταφερα και την πηρα προχτες . Εκανα το πρωτο στρωσιμο ερχομενος απο Αθηνα - Πατρα και θα συνεχισω μεχρι τα πρωτα 1000 χμ. Δυστυχως για μενα θα πρεπει απο εδω και περα να ανεβαινω Αθηνα για τα σερβις ή οτι αλλο γιατι δεν εχω καμια διαθεση να απευθυνθω στο εδω εξουσιοδοτημενο συνεργειο για το παραμικρο. Ισως παρ ολο που μου αρεσει η μηχανη να ειναι ο λογος να αποφασισω τελικα να την πουλησω....Θελω να πιστευω πως η δουλεια του κ Μακη ειναι εγκυρη και η μηχανη να μην εχει αλλα προβληματα . Ολη αυτη η ιστορια μου εχει δημιουργησει αμφιβολιες σχετικα με την αξιοπιστια της αλυσιδας συντηρησης της DUCATI στην Ελλαδα , και θα επανελθω με νεα επιστολη στο εργοστασιο , οπου αυτην την φορα δεν θα ειναι ευγενικη . Στο ερωτημα φιλου , την ειχα αγορασει καινουρια τον 12ο του 2013. Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας . Καλες βολτες και παντα ορθιοι.
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από argy »

Σε καταλαβαίνω που σκέφτεσαι για την πώληση της...
ΑΛΛΑ: μετά από τόσο πόνο ψυχολογικό και χρηματικό, μήπως να μην βιαστεις και να αρχίσεις να επενδύεις πάνω της σε βόλτες. Ότι έγινε, έγινε προσπάθησε να το ξεπεράσεις και αφιέρωσε όσο χρόνο μπορείς μαζί της...!
Εξ άλλου τα σέρβις θα είναι και μια αφορμή για βόλτα
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 10:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από LAVEY »

Περα απο τα δικαστικα υπαρχει και η προστασια καταναλωτη. Που πιστεψε με αναλαμβανει η ιδια με δικηγορους και τρεχει τα πραγματα.
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
stasinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιούλ 2012, 06:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: 851-907 paso-RF 900
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Κατεστραμενος κινητηρας MTS 2013 απο ελλειψη λαδιου

Δημοσίευση από stasinos »

Kgeorgostathis έγραψε:Σε ολους τους φιλους Ducatisti οφειλω ενημερωση εξελιξης της ιστοριας . Τελικα προχωρησα στην συμφωνημενη επισκευη της μοτοσυκλετας , οπου και εγινε στο συνεργειο της Καλλιροης . Το συνολικο κοστος με αλλαγη μπαταριας κλπ κλπ εφτασε 3900 ευρω. Ειμαι τοσο απασχολημενος με την εργασια μου , οπου δεν ειχα ουτε διαθεση , ουτε χρονο για να κινηθω δικαστικα ή εξωδικαστικα. Την μηχανη παρ οτι ηταν ετοιμη καιρο καταφερα και την πηρα προχτες . Εκανα το πρωτο στρωσιμο ερχομενος απο Αθηνα - Πατρα και θα συνεχισω μεχρι τα πρωτα 1000 χμ. Δυστυχως για μενα θα πρεπει απο εδω και περα να ανεβαινω Αθηνα για τα σερβις ή οτι αλλο γιατι δεν εχω καμια διαθεση να απευθυνθω στο εδω εξουσιοδοτημενο συνεργειο για το παραμικρο. Ισως παρ ολο που μου αρεσει η μηχανη να ειναι ο λογος να αποφασισω τελικα να την πουλησω....Θελω να πιστευω πως η δουλεια του κ Μακη ειναι εγκυρη και η μηχανη να μην εχει αλλα προβληματα . Ολη αυτη η ιστορια μου εχει δημιουργησει αμφιβολιες σχετικα με την αξιοπιστια της αλυσιδας συντηρησης της DUCATI στην Ελλαδα , και θα επανελθω με νεα επιστολη στο εργοστασιο , οπου αυτην την φορα δεν θα ειναι ευγενικη . Στο ερωτημα φιλου , την ειχα αγορασει καινουρια τον 12ο του 2013. Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας . Καλες βολτες και παντα ορθιοι.
Αθήνα - Πάτρα για στρώσιμο ;;;; Ρέ φίλε πάς καλά ;;;;
ΜΙΜΗΣ ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ Συνταξιούχος Μηχανικός επιγείων και εναέριων μέσων τεχνικής Σχολής Ο.Α.Ε.Δ. το 1970.ΕΞΠΕΡ στη συντήρηση/επισκευή Ducati motor (σεμινάρια εκπαίδευσης στην Ιταλία . . . .)
Απάντηση