Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Απάντηση
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Καλησπέρα ομαδάρα σε αναζήτηση καινούργιας μοτοσυκλέτας ανάμεσα στο μεγάλο το multi και στο hyperstrada προσπαθώ να αποκομίσω πληροφορίες και για τις δύο μοτοσυκλέτες και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο που το έχει να μου πει για δυο τρεις απόψεις, κυρίως με ενδιαφέρει η θέση οδήγησης Πόσο άνετη είναι αν σου επιτρέπει να ταξιδέψεις με 140 km εύκολα και πόσο καλύπτεται από τον αέρα .. Σας ευχαριστωω :thumbsup:
Konakihotel
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 19 Ιουν 2016, 10:51
Gender: Male
Other: Hyperstrada 821

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από Konakihotel »

Γεια σου φιλε,

Έχω το hyperstrada όπως φαίνεται στην παρακάτω αγγελία. Η θέση οδήγησης είναι μια χαρά χωρίς να κουράζεσαι στο ταξίδι, αλλά μετά τα 130 τρως χτύπημα από τον αέρα. Στα ταξίδια μου εγώ σπάνια πάω πάνω από 130-140. Να φανταστείς μια φορά μόνο το έχω πάει 200. Δεν ξέρω αν βάλεις μεγαλύτερη ζελατίνα μπροστά αν βελτιώνεις κάτι. Ότι άλλο θέλεις ρώτα με...

https://www.car.gr/12605875-ducati-hyperstrada-821" onclick="window.open(this.href);return false;
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Καλησπέρα φίλε μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου από ότι είδα το χεις αρκετά χιλιόμετρα στην κατοχή σου σαν μηχανάκι γενικότερα είσαι ευχαριστημένος; Από θεμα κατανάλωςης ;κάποιο άλλο σχετικό πρόβλημα αντιμετώπισες; Με διπλό είναι εξίσου άνετο στο ταξίδι;
Konakihotel
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 19 Ιουν 2016, 10:51
Gender: Male
Other: Hyperstrada 821

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από Konakihotel »

Έχω πολλά χιλιόμετρα γιατί κάνω πολλά ταξίδια εδώ Kρητη που είμαι. Πάντα σε χαμηλές ταχύτητες γιατί δεν έχουμε δρόμους μεγάλους όπως Αθήνα. Γενικά είμαι τύπος που δε τρέχει... Μέσα στην πόλη εμένα προσωπικά με κουράζουν οι ταχύτητες και δεν το χρησιμοποιώ. Έχω scooter για την πόλη. Μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα! Από κατανάλωση απίστευτα χαμηλή..το πολύ 4.5 λίτρα στα 100 σε ταξίδι φορτωμένος μέχρι 130...Καλό θα είναι να βάλεις πίσω μπαγαζιερα με μαξιλαράκι για να μπορεί ο συνεπιβάτης να ξεκουράζει την πλάτη του αλλιώς θα κουράζετε σε μεγάλο ταξίδι. Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος αλλά εγώ το πουλάω γιατί φοβάμαι πλέον τις μηχανές...
Ξέχασα να σου αναφέρω ότι στρίβει απίστευτα στο δρόμο, είναι πανάλαφρο, δεν καταλαβαίνει τίποτα στις λακκούβες, πάρα πολύ εύκολο στην οδήγηση και από γκάζι όσο θέλεις...Αυτό που με ξενερώνει πολύ αλλά το συνήθισα είναι η απουσία στάθμης βενζίνης και ένδειξη ποιας ταχύτητας έχεις στο κιβώτιο...
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Α μαλιστα,ωραία φιλε μου σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από gonzo »

το 939 πλέον έχει δείκτη τι ταχύτητα έχεις, όσον αφορά τη βενζινη σου λέει πόσα χλμ έχεις κάνει και μέση κατανάλωση και μπορείς να το υπολογίσεις εύκολα πόσα θα σου βγάλει. 16αρι ντεπόζιτο ανάβει στα 12 εγώ έχω βγάλει 300 χλμ τα 70 με λαμπάκι. τέλος για το ταξίδι εγώ στα 150-160 ταξιδεύω σχετικά άνετα χωρίς καν μασκάκι.
F@ck scooters
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Χωρις μασκακι τι εννοει;το hypermotard εχεις;;ενταξει ο δεικτης δεν με πειραζει μονστερ ειχε οποτε ηξερα με τα χλμ τι παιζει
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από Xenokratis »

Οταν λεμε μεγαλο μουλτι ενννοαμε ας ουμε το 1200?

Διοτι αν "ναι" τοτε το συγκριτικο ειναι αδικο εως ανυποστατο.
Εχεις ενα budget χρηματων και απο κει και μετα οριζεις τις αναγκες σου. Ολα τα μηχανακια δεν κανουν για ΟΛΕΣ τις δουλειες. Ειναι σχεδον ανευ ουσιας να συγκρινεις αυτα τα 2 μηχανακια, εκτος κιαν μεινουμε στο επιπεδο...ναχαμε να λεγαμε!
Το ενα μηχανακι ειναι ταλιμπαν....κανιβαλλος...ινδιανος με φτερο (οχι εσενα Νικο) που τπυ βαλανε ενα ψηλο μασκακι 2 βαλιτσουλες και ενα μεσαιο σταντ...για να πας και μια φορα το...τοσο, μεχρι τη χαλκιδα χωρις να κοψεις σβερκο και να.παθεις αυχενικο...και το "αλλο"……δε νοιζω οτι χρειαζεται να πουμε τιποτα...εχει υπερ αναλυθει απο τον παγκοσμιο τυπο με χιλιαδες γραμμες και απειρες ωρες βιντεο....οποτε...οπως παντα...μετρας τα ψιλα σου....κοιτας ποιο παγωτο αγοραζεις....κοιτας ποια γευση απο ολες σαρεσει...και το περνεις!
Εκεινη η "πατουσα" φραουλαμε το 100αρικο...εχει αφησει τη γευση της 30 χρονια τωρα...κιας εχω φαει τονους παγωτο απο τοτε....
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Ναι αυτο εννοω το μεγαλο μουλτι.ωραια αναλυση εκανες μαρεσε :thumbsup:

Ξερω ειναι αλλα μηχανακια αλλα ζυγιζω τα υπερ και τα κατα τα οποια ειναι οτι με ιδιο μπατζετ παιρνω ενα hyerstrada καινουργιο σχεδον με ελαχιστα χλμ και με τα ιδια επισης παω σε ενα μεγαλο μουλτι πρωτης γενιας 2010-12 με ολα τα ρισκα που μπορει να εχει οπως εχει πολυαναλυθει και απο κατοχους εδω μεσα με 30κ χλμ +..και καπου εκει κολλας και λες μηπως να υπερισχυσει η λογικη απ το συναισθημα και να παω σε κατι πιο safe? :whistling:
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από gonzo »

Όπως σου είπα hyperstrada δεν υπάρχει καινούργιο αλλά μόνο 821 car.gr που είχαν βγάλει κάποια θεματακια. Καλύτερα 939 απλό και βάζεις και ένα μασκακι κάνει την ίδια δουλειά. Πάντως καμία σχέση τα μηχανάκια. Καλή και η λογική αλλά μηχανή μόνο με συναίσθημα!!!
F@ck scooters
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Συμφωνώ αλλα τωρα να δωσεις 10.000 ευρα με ρισκο να παρεις ελλατωματικη παρτιδα και στο αμεσο μελλον να μεινεις χωρις μηχανη γιατι ουτε εξουσιοδοτημενο εχω κοντα και αναγκαστικα θα πρεπει να το φορτωσω και,ειναι λιγο αβολο,ημουν με χιλια για μουλτι και με εκοψαν ολες αυτες οι κακοηθειες για ραγισματα σε κυλινδρους κλπ..
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από gonzo »

Κάνε οικονομίες και πάρε το 950 του χρόνου κούτα τότε
F@ck scooters
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από vasilis monster »

Χωρις μηχανη ενα χρονο;; Ξερεις τι μαχαιρια στην καρδια ειναι :whistling: :angry3:
Άβαταρ μέλους
gonzo
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Κυρ 29 Σεπ 2013, 13:55
Gender: Male
Other: Tuono v4

Re: Κάποιος κάτοχος hyperstrada???

Δημοσίευση από gonzo »

φίλε δεν μπορείς να τα έχεις όλα στη ζωή.. ή πάρε ρίσκο και πάρε αυτό που θες ή πάρε hyper 939 και βάλε μάσκα μπροστά αν πιστεύεις ότι χρειάζεται ή κανε οικονομίες για 950. εγώ το δικό μου το σκοτώνω..
F@ck scooters
Απάντηση