bodywork

All Supersport models (2V & 4V)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BLOODY64
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 11:29
Gender: Male
Bike: ST2S
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

bodywork

Δημοσίευση από BLOODY64 »

λεω να παρω αυτο εδω
http://www.ricambiweiss.de/product_info ... vcarvr5m85" onclick="window.open(this.href);return false;

απο εφαρμογη τι λεει?το εχει δοκιμασει κανεις?επισης επειδη στη φωτο δεν δειχνει,
η καρινα του και ολες οι διαστασεις ειναι γενικα σαν το μαμα κοστουμι?
αν το κοψω μπροστα για να κουμπωσει και ο προβολεας θα εχω προβλημα? :zep:
αν υπαρχει καποια αλλη προταση,(κυριως για τα πλαινα φερινγκ ενδιαφερομαι)
καλοδεχουμενη :))
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: bodywork

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Μου φαινεται πως ο grigo με το 1000 εχει αγορασει ενα τετοιο.

Επισης, νομιζω πως υπαρχει ιδιο φαιρινγκ αλλα με τρυπα για το φως. Στειλτους ενα email.

Για να το κανεις ακριβως ιδιο με το μαμισιο, θα χρειαστει δουλιτσα με το dremel γυρω γυρω (στις εγκοπες-τρυπουλες που εχει το φαιρινγκ σε διαφορα σημεια για τον αερα και για τον ελεγχο λαδιου). Δεν ξερω αν οι αεραγωγοι βιδωνουν κανονικα οπως στο μαμισιο (ελπιζω πως ναι).

Αν το αγορασεις, απαντησε σε αυτο εδω το τοπικ γιατι σιγουρα ενδιαφερει κ'αλλους το θεμα :glimpse:


Με βλεπω να αγοραζω και γω συντομα ενα.... :whistling: :wsmile:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BLOODY64
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 11:29
Gender: Male
Bike: ST2S
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: bodywork

Δημοσίευση από BLOODY64 »

[quote="ENGAKATS"]Μου φαινεται πως ο grigo με το 1000 εχει αγορασει ενα τετοιο.

Επισης, νομιζω πως υπαρχει ιδιο φαιρινγκ αλλα με τρυπα για το φως. Στειλτους ενα email.

Για να το κανεις ακριβως ιδιο με το μαμισιο, θα χρειαστει δουλιτσα με το dremel γυρω γυρω (στις εγκοπες-τρυπουλες που εχει το φαιρινγκ σε διαφορα σημεια για τον αερα και για τον ελεγχο λαδιου). Δεν ξερω αν οι αεραγωγοι βιδωνουν κανονικα οπως στο μαμισιο (ελπιζω πως ναι).quote]

αλεξανδρε τοσο γρηγορη απαντηση δεν περιμενα :wsmile: .
μαλλον θα το παρω,τους εστειλα mail αν υπαρχει και με θεση για τον προβολεα,αν λαβω απαντηση ποσταρω.δεν με νοιαζει για τρυπες φλας κτλ σε εγκοπες σε σχεση με το μαμα φερινγκ,απλα να μπει το φως θελω.τους αεραγωγους θα τους κουμπωσω με πατεντα,ισως και να τους κολλησω :zep: εχω την εντυπωση οτι σαν υλικο ειναι καλυτερο απο τα ABS κοστουμια που βρηκα στο ebay,α και απο τιμη ειναι σουπερ :thumbsup:
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος Γεωργίου
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 02:23
Gender: Male
Bike: ST2
Other: SS750 naked

Re: bodywork

Δημοσίευση από Πάνος Γεωργίου »

Γεια σας και απο εμενα,επειδη μ'ενδιαφερει πολυ το θεμα αγορας
ενος κουστουμιου SS θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα εαν με ενημερωνατε
για τις κινησεις που θα κανετε για την αγορα του, λογω του οτι
δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξωτερικο.
Επισσης θελω να ρωτησω οταν λεει 4 κομματια τι εννοει γιατι εγω
βλεπω 3, τα δυο πλαινα και το μπροστινο.
Μηπως εχει και το φερινγκ της ουρας γιατι ενδιαφερομαι και γι'αυτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πάνος Γεωργίου την Τετ 10 Μαρ 2010, 09:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: bodywork

Δημοσίευση από Colin »

ENGAKATS έγραψε:Αν το αγορασεις, απαντησε σε αυτο εδω το τοπικ γιατι σιγουρα ενδιαφερει κ'αλλους το θεμα :glimpse:
κι εμένα μ'ενδιαφέρει και κοίταζα επίσης κι αυτό http://www.ricambiweiss.de/product_info ... GLASS.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ENGAKATS έγραψε:Με βλεπω να αγοραζω και γω συντομα ενα.... :whistling: :wsmile:
απλά ήξερα για 100€ τα μπροστά μέρη και χθες που έψαχνα τα είδα 150€ στο λινκ που έβαλε ο φίλος μας πάνω. Μήπως να μαζευόμασταν για κανά groupbuy μπας και μας έρθει πιο φθηνά?? :cool:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
Άβαταρ μέλους
grigo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Pantah,bmw, Vespa

Re: bodywork

Δημοσίευση από grigo »

Το φαιρινγκ είναι πολυ καλή περίπτωση, δεν έχει πολύ κόπο για να μπεί (ανοιχτε όπωσδήποτε τα παραθυράκια για να βλέπετε σταθμη λαδιού και κάντε μια εγκοπή για να βγαίνει το πλαινό stand καθότι η καρίνα προορίζεται για αγωνιστική χρήση :cool:)
Τα υπόλοιπα ανοίγματα αφορούν την διαθεσή σας......
Δεν έχει τις υποδοχές για τους αεραγωγούς. Για τους μπροστά δεν τρεχει τίποτα γιατί ετσι και αλλιώς είναι "διακοσμητικοί". Οι πίσω όμως είναι απαραίτητοι και δεν μπορούν να κοληθούν απευθείας γιατί ο αέρας θα πηγαινει στα......... πόδια σας! :wsmile: .Κολήστε λοιπόν μικρά πλαστικά "τακακια" εσωτερικά του φαιρινγκ ,στα σημεία που πρέπει για να είναι σωστές οι κλίσεις, και πάνω τους βιδώστε τους αεραγωγούς με τα OEM βιδάκια.
Τα υπόλοιπα εδώ:

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... =44&t=7892" onclick="window.open(this.href);return false;


Ο κοκκοβιός είναι πολύ πιο δύσκολη περίπτωση γιατί απαιτεί κατασκευή σελας και βάσης. Ομως το μηχανάκι πέραν των άλλων, αποκτά και αποθήκη!!!!! χωράει απίστευτα πράγματα, και βολευει πολύ. :thumbsup: :thumbsup:
Δείτε εδώ:

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... =44&t=7843" onclick="window.open(this.href);return false;

Πολύ καλή περίπτωση είναι και αυτό:

http://www.ricambiweiss.de/product_info ... 5-NEW.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Με τον ricambiweiss συνεργάζεται και ο δημήτρης "WHAT A BIKE" (Αθήνα-μιχαλακοπούλου, 2107750692).
Οτι δεν λύνεται....... ΚΟΒΕΤΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: bodywork

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Πάνος Γεωργίου έγραψε:Επισης θελω να ρωτησω οταν λεει 4 κομματια τι εννοει γιατι εγω
βλεπω 3, τα δυο πλαινα και το μπροστινο.
Οπως το εχω καταλαβει εγω: 1 κομματι το μουτρο, 1 κομματι η καρινα και 2 κοματια το πανω μερος των πλαινων.
Πάνος Γεωργίου έγραψε:Μηπως εχει και το φερινγκ της ουρας γιατι ενδιαφερομαι και γι'αυτο.
Οπως ειδες, παιζει σελα αλλα το μηχανακι γινεται monoposto μετα. Ισως να το εκανες στο 2ο που εχεις και να το χρησιμοποιεις μονο για πιστα...;; :whistling: :whistling: :glimpse:
grigo έγραψε:...Κολήστε λοιπόν μικρά πλαστικά "τακακια" εσωτερικά του φαιρινγκ ,στα σημεία που πρέπει για να είναι σωστές οι κλίσεις, και πάνω τους βιδώστε τους αεραγωγούς με τα OEM βιδάκια...
Μπορεις να βαλεις φωτογραφιες για να παρουμε καμια ιδεα;; :wsmile: :thumbsup:


Για group buy ειμαι μεσα αν και περιπλεκονται τα πραγματα αφου δεν μενω Ελλαδα. Αν αγορασετε παντως, κανονιστε να σας τα στειλει μαζι μηπως και πληρωσετε λιγοτερα για τα μεταφορικα...
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Απάντηση