ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

All Supersport models (2V & 4V)
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

Καλημερα σας!Εχω το εξης προβλημα.Πριν 2 μερες κ ενω πηρα την μηχανη για ν απαω για καφεδακι βαζω μπροστα κ φευγω ολο καμαρι μιας κ εδω που μενω κ γενικα στον νομο μου εχω εγω κ ενα ακομα παλικαρη ducati!!Οποτε γινομαστε καθε μερα ολο κ πιο ψώνια..Τες πα..μετα απο λιγο ενω παω να βαλω μπροστα δεν επερνε μπροστα...Λεω θα ειναι μπαταρια..Ερχεται ενας φιλος ηλεκτρολογος κ τελικα βλεπουμε πως η μπαταρια ειναι μια χαρα..Ξαναδοκιμαζω κ παλι τα ιδια.Με τημ καινουργια μπαταρια παλι τα ιδια.Να σαπω πως οταν πατουσα την μιζα ακουγοταν ενας ηχος καπως γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ κ σαν να προσπαθουσε να γυρισει η μιζα..Τελικα με εσπρωξε εβαλα 2αρα κ πηρε κανονικοτατα..Ρωτησα τον ξαδερφο μου που αγορασα κ την μηχανη(την πηρε καινουργια αυτος κ εχει 13.000χμ)κ μου ειπε πως ειναι τα καρβουνακια απο την μιζα κ πως του ειχε συμβει κ σε υτον πριν κανενα χρονο αλλα ξεκολησε μονη της.Ετσι εγινε κ σε μενα ξεκολησε μονη της..Μετα απο 2-3 ερες μου το ξαναεκανε αυτο αλλα κ παλι ξεκολησε..Τι λετε εσεις ρε παιδια;;η μηχανη ειναι 04 μοντελο.Μεσα σε 4 χρονια μπορει να εγινε κατι τετοιο δλδ να εχουν φαγωθει τα καρβουνακια?????Βοηθηστε με γιατι εχω σαλταρει...
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Punisher »

Παιγμένο Ρελέ μου ακούγεται εμένα...!!!
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

καρβουνακια απο μιζα σε τοσο λιγα χιλιομετρα ειναι λιγο απιθανο..

μηπως εχει λασκαρει καμμια βιδα και εχει ψιλομετατωπιστει και κολλανε τα γραναζια κινησης της ???

ακουγες γκκρρρρρ λες !!
οχι συνεχομενο τσαφ τσαφ τσαφ τσαφ (σε πολυ συντομες επαναληψεις..) εχεις κοιταξει την ΓΥΩΣΗ καθολου ? ειναι στη θεση της ? μηπως εχει αλατα και δεν κανει καλη επαφη με το σωμα του μοτερ ?
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

ρελε που?Στη μιζα?επειδη εχω ακουσει κ πολλες θεωριες απο διαφορους μηπως υπαρχει καμια διαροη στο ρευμα μηπως τοενα μηπως στο αλλο κτλ γι αυτο κ εχω αγχωθει κ εγω ρε γμτ...

Το κοστος του ρελε σε περιπτωση που ειναι αυτο?????
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

jks έγραψε:καρβουνακια απο μιζα σε τοσο λιγα χιλιομετρα ειναι λιγο απιθανο..

μηπως εχει λασκαρει καμμια βιδα και εχει ψιλομετατωπιστει και κολλανε τα γραναζια κινησης της ???

ακουγες γκκρρρρρ λες !!
οχι συνεχομενο τσαφ τσαφ τσαφ τσαφ (σε πολυ συντομες επαναληψεις..) εχεις κοιταξει την ΓΥΩΣΗ καθολου ? ειναι στη θεση της ? μηπως εχει αλατα και δεν κανει καλη επαφη με το σωμα του μοτερ ?

Αυτο το τσαφ τσαφ που λες φιλε μου το ακουσα..Οταν πατουσα μιζα κ εκανε αυτο το γκρρρ που σας ειπα σε καποια φαση εκανε κ αυτο το τσαφ τσαφ κ μετα επερνε αμεσως..Κατι σαν να σκαει η μιζα δλδ κ επερνε αμεσως μπροστα
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Punisher »

Αν είναι το μαμά κανένα 80αρι αν βάλεις κανενα αφτερμαρκετ κανενα 50άρι το πολύ... Τα ρελέ είναι ψιλο σύνηθες να τα παίζουν απο ότι διαβάζω στο Ducati.ms ειδικά σε Μούτλι και SS και γενικότερα σε παρόμοιες σειρές... δε αν δουν και λίγο νεράκι παραπάνω... Γιούχου...
Εμένα σε ένα μούλτι που είχα έγινε το απίστευτο δεν χάλασε το ρελέ τα παιξε τελείος και και ακόμα και με κλειστό διακόπτη αυτό έδινε μιζιές απο μόνο του αφου χρειάστηκε να αποσυνδέσω το καλώδιο του ρελέ για να σταματήσει θα μου τρωγε την μπαταρία το μαδαφάκααα...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

το ηλεκτρικο συστημα σε μονστερ για να παρεις ιδεα για τι μιλαμε..

ο ενας κυκλος ειναι το ρελε της μιζας

στον δεξι κυκλο ειναι η γειωση που πρεπει να ειναι καθαρη και καλα βιδωμενη...

τη γειωση θα τη δεις βιδωμενη στο πισω μερος του δεξιου πλαινου καπακιου του μοτερ διπλα στο σωληνακι αναθυμιασεων του καρτερ..
starter relay and ground wire.jpg

εδω σου δειχνω τη γειωση να τσεκαρεις...
ground wire.jpg
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

σωστοοοοοοοοοοοοοοοος ???????????

:whistling:

:glimpse:
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

Ευχαρηστω πολυ θα το κοιταξω το μεσημερι που θα μαι σπιτι..Ελπιζω να μην ειναι σοβαρο προβλημα...
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

Αν ηταν κατι απο αυτα φιλε μου δεν θα υηρχε καποιο μονιμο προβλημα?εγω κ χθες που το δοκιμασα το απογευμα ηταν ολα οκ..Επερνε κανονικα χωριε κανενα προβλημα..Αν ας πουμε ηταν το ρελε..Αν μιλαμε γιατην γειωση μπορουμε να πουμε πως καποιες φορες απλα δεν γινετε επαφη αλλα για τα αλλα?
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

συμφωνουμε !! :thumbsup:
τσεκαρε εσυ τη γειωση που ειναι ευκολη... και οσο για το ρελε εχε υποψη σου οτι εμενα το ιδιο πραγμα μου το εκανε ενα πρωι μετα
απο διανυκτερευση σε ορεινο μερος (τιγκα υγρασια) προφανως ειχε μαζεψει υγρασια μεσα ...

Ξενερωσα τη ζωη μου, νομιζα οτι θα μεινω εκει να με φανε οι λυκοι, αλλα τελικα περασε λιγη ωρα, το βαρεσε και ο ηλιος και το ζεστανε και ολα κομπλε ! :thumbsup:

Δεν μου το εχει ξανακανει εκτοτε..
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

υπαρχει περιπτωση να ειναι κ απο το πλυσιμο δλδ?Αυτο για το τσαφ τσαφ που εγραψες πιο πανω?Τι γινεται σε αυτην την περιτωση?
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

χαχααχαχ την επλυνες ??!
εριξες με το πιεστικο κατω απτο φιλτροκουτι και οποιον παρει ο χαρος ?? θελει προσοχη που πυροβολεις !! :mrgreen:

ε αυτο ηταν σιγουρα !! μολις την κοπανησει ο ηλιος καλα και στεγνωσει απο υγρασια σε καποια επαφη προφανως ολα επανερχονται στο φυσιολογικο ! :thumbsup: :thumbsup:
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

οχι δεν την επλυνα φιλαρακο μου..αλλα σκεφτομαι μηπως την ειχε πλυνει ο ξαδερφος μου..Αν κ δεν νομιζω να ειναι απο κει γιατι περαε ηδη μια εβδομαδα...Θα το εκανε απο τηναρχη αν ηταν οχι τωρα..Ακομα δεν προλαβα να τη χαρω κ με στεναχωρησε γμτ....Το θεμα ειναι πως εδω δεν εχουμε καποιον που ν αασχολειτε με ντουκατι παρα μονο εναν αντιπρωσοπο ο οποιος θα ανοιξει την αλλα εβδομαδα γιατι αλαζει μαγαζι..


Για το τσαφ ομως δεν μου ειπες...
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

ναι φιλε αυτα τα συνεχομενα γρηγορα τσαφ τσαφ τα εκανε, θεωρω, απτην υγρασια που ειχε μαζευτει στο ρελε (της μιζας) η σε καποια επαφη τελως παντων.. μολις η υγρασια (απο πλυσιμο η οχι) κανει φτερα ολα επανηλθαν... !

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι στην οδηγηση υπο βροχη δεν τιθεται ΚΑΝΕΝΑ απολυτως θεμα... εχω κανει απειρα ταξιδια Αθηνα Πατρα :whistling: και να τρωω τουλουμια και το μηχανακι απλα δε μασαγε ! :thumbsup:

Το ιδιο και με το 848 βεβαια! Περασε και αυτο επιτυχως τη δοκιμασια της βροχης... μαζι με τα αλλα 74 ducati που ηταν αραγμενα στην πιστα των Σερρων πριν το hellas ducati weekend...
Tα κακομοιρα φαγανε καρεκλες βροχη κανονικα..!
αλλα το πρωι ολα δουλευανε ρολοι! :thumbsup:
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

μολις πηγα σπιτι για μια δοκιμηκ ξαναγυρισα στη δουλεια..Ολα οκ.Απλα πατησα μιζα κ πηρε μπροστα ανονικα χωρις κανενα προβλημα..Ειδα την γειωση η οποια μου φανηκε μια χαρα..Μετα θα την ξεβιδωσω ν ατην καθαρησω κ θα την ξαναβιδωσω..Το ρελε μηπως ειναι σε ενα μαυρο κουτακι κατω απ την μπαταρια;;;
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

Ναι, αυτο κατω απτη μπαταρια ! :thumbsup:

καθαρισε τη γειωση και ξαναβιδωσε τη :cool:
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

Εγω μπορω να κανω κατι στο ρελε?
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από jks »

ξερω γω, φυσα το με το σεσουαρ να στεγνωσει πιο γρηγορα !! :teasing3: :teasing3:

οχι τωρα που δουλευει μια χαρα μην το πειραξεις..
απλα στο επομενο σερβις σημειωσε το να το πεις στο μηχανικο σου να το κοιταξει για διαβρωση..
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από D3§m02K »

Ε, εντάξει . . . Αν έχεις χρόνο, δεν είναι τίποτα να ανοίξεις το καπάκι και να δεις σε τί κατάσταση βρίσκονται τα φυσάκια του ρελέ (και εν ανάγκη να τους ρίξεις κι ένα σκουπισματάκι).

Έτσι για να σου φύγει κι η περιέργεια που λέει ο λόγος. :glimpse:
ducativiper έγραψε:. . . οταν πατουσα την μιζα ακουγοταν ενας ηχος καπως γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ . . .
Αδερφέ, αυτό σου το έκανε μία φορά και τέλος; :think2:
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καταρχην καλοσορισες στην παρεα. Το ρελε στην μηχανη μου το εχω αλλαξει δυο φορες και καρβουνακια στην μιζα μια. Οταν φταιει το ρελε κανει τσακ τσακ καθως πατας το κουμπι, ακριβως οπως κανει οταν εχει πεσει η μπαταρια. Οταν ηθελε καρβουνακια, η μιζα μου γυριζε αργα, σαν να μην ειχε δυναμη, χωρις κανεναν θορυβο ομως. Αν γεφυρωσεις τις δυο επαφες του ρελε με ενα καλωδιο (με προσοχη μην ακουμπησεις πουθενα το πλαισιο) και δουλεψει η μιζα, τοτε παρε ενα ρελε και βαλτο μονος σου, ειναι απλουστατο.


Γιωργος
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Punisher »

ΜΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΞΑΡΧΗΣ !!!! ΅"ΡΕΛΕ" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bang2:

Αφου το ξέρουμε το έργο απο τα πιο απλα και χαζά προβλήματα που έχουνε οι κούκλες μας είναι όπως και να το κάνουμε έχουν απο τις χειρότερες σταγανοποιήσεις ως αποτέλεσμα να διαβρώνουν εύκολα και όπως είπε και ο φίλο jks όταν στεγνώνουν να δουλεύουν μπάλα επίσης σαν αποτέλεσμα αυτής της στεγανοποιήσεις "μπάζω απο παντού" έιναι να τα παίζουν και τα καλωδιάκια...

εγώ το έχω πήξει στην σιλικόνη και δεν παίζει να πάρει ούτε χριστό μέσα... Σαν την κατσαρίδα που δεν μασάει τίποτα εκτός απο το πλάκωμα... :thumbsup:
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
Άβαταρ μέλους
Γιωργος
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 19:39
Gender: Male
Bike: ST2
Τοποθεσία: KEPKYRA

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Γιωργος »

Ναι φιλε rodman εχεις απολυτο δικιο, δεν σε προσεξα πριν! Βασικα παντα κοιταμε τα αυτονοητα πριν βαλουμε χερι στα βαθια, σωστα??? Και τα αυτονοητα των ducati ειναι τα ηλεκτικα.... εμενα οταν το πλενω, παντα με σωληνα απλο, ποτε με πιεστικο, ακομα και το κοντερ γραφει οτι θελει!! παω με 2α με 3.οοο στροφες και λεει 140!! την πρωτη φορα ενθουσιαστικα και αποφασισα να το πλενω καθε μερα, μετα απο λιγο καιρο ομως τα καταλαβα ολα........... :roll: :lolol:
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
Punisher
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1968
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:35
Gender: Male
Other: V-Max 96'
Τοποθεσία: South Africa

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από Punisher »

:lolol: :lolol: :lolol: Όλοι έτσι την έχουμε πατήσει είμαι σίγουρος... Εγώ πλέον την δικιά μου μόνο με στεγνό καθάρισμα και στην έσχατη των εσχάτων απλό λάστιχο... το 999ς που έχω τώρα δεν έχει δει νερό ποτέ του. Ούτε απο μένα ούτε απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και φίλο. Και είναι απο τους περίτρανους λόγους που αποφεύγουν όλοι τα νερά τα ηλεκτρικά και είναι ηλίθια προβληματα αν το καλοσκεφτείς... Τι να πούνε και οι συνάδελφοι με τα Aprilia αν μπεις στο φόρουμ και διαβάσεις θα τους λυπηθεί η ψυχή σου... Και είναι και αυτά φανταστικά μηχανάκια... Αυτοί και αν έχουν πρόβληματα με ανορθωτές κόμπλερ διακόπτες άστα... ευτυχώς βρίσκουν πατέντες και τα φτιάχνουν... Εμάς είναι πταίσματα αυτά που παθαίνουν... Απλά πιστεύω ότι πρέπει να τα προσέχουμε με ευλάβεια απο τη στιγμή που όλοι γνωρίζουμε ότι είναι ευπαθεί. Αχίλλειος Πτέρνα θα έλεγα μπροστα στο μεγαλείο...
See, I'm a man of many problems, up against some scary odds
We kill, we hide, we all fall down, idiots love to bury gods
It doesn't happen over night though, never, still I'm filled with wonder
Lonely like the tight rope walker, hitchhiker, long distance runner
Zoom, kick, persuasion tech, good night for you, bad night for me
ducativiper
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:12
Gender: Male
Bike: SS1000

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 800SS..

Δημοσίευση από ducativiper »

Aυριο θα παω την μηχανη στο συνεργειο.Μιλησα μ ετον μηχανικο μου κ μου ειπε πως εχει ρελε απο ντουκατι.Ειναι απο monster ομως.Λετε να ταιριαζει η θα χρειαστει να παραγκηλω αλλο;Λογικα θα ταιριαζει...
Απάντηση